Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Jak spędzić Boże Narodzenie na odległość? 5 sposobów na zdalne Święta!

2020-12-22

Jak spędzić Boże Narodzenie na odległość? 5 sposobów na zdalne Święta!

Istnieje wiele okazji, by udowodnić miłość osobom najbliższym Twojemu sercu, ale najodpowiedniejszą z nich są święta. Między 24 a 26 grudnia spędzamy najpiękniejsze chwile w gronie tych, z którymi dzielimy kawałek własnego serca. Ten rok był prawdopodobnie jednym z najbardziej specyficznych w naszym życiu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, iż taka specyfika potrwa dość długo. To oznacza, że lwia część społeczeństwa spędzi Boże Narodzenie poza rodziną.

Pragniemy jednak przypomnieć, że w 21 wieku nieobecność fizyczna wcale nie wyklucza nas z celebracji Bożego Narodzenia! W tym artykule dowiesz się, w jaki sposób spędzić święta z rodziną na odległość.

Zadbaj o element zaskoczenia

Załóżmy, że należysz do tej części osób, która nie może zjawić się w rodzinnym domu 24 grudnia. Twoi rodzice są z tym pogodzeni, dziadkowie zawiedzeni, a reszta rodziny liczy jedynie na telefon z życzeniami. Wykorzystaj to i wtajemnicz w skrzętnie zaplanowaną intrygę jedną osobę – na przykład brata, siostrę lub wujka. Niech przygotuje rozmowę na laptopie, tuż przed kolacją wigilijną.

Połącz się kilka minut przed uroczystością. W trakcie śpiewania kolęd osoba wtajemniczona postawi komputer na stole, a Ty włączysz się do pieśni, wywołując uśmiech u wszystkich domowników!

Innym sposobem będzie odegranie roli Mikołaja w wersji… zdalnej! Warto zauważyć, że taki pomysł możesz połączyć z pierwszą propozycją. Wróćmy na chwilę do kolacji wigilijnej. Pożegnaj się z domownikami po zakończeniu posiłku. Wtedy z pewnością pojawią się komentarze wyrażające niezadowolenie z faktu, iż odchodzisz. Wytłumacz to koniecznością wykonania świątecznego telefonu do przyjaciół, aby wszystko wyglądało wiarygodnie! Po rozłączeniu wykorzystaj czas i przebierz się w strój Mikołaja. Oczywiście od rodziny dzielą Cię kilometry, dlatego też prezenty wyślij odpowiednio wcześniej do „wtajemniczonego domownika”. Gdy już będzie gotów, połącz się ponownie – jako Mikołaj, który tym razem pracuje zdalnie ze względu na środki bezpieczeństwa!

Dla dodania akcentu humorystycznego nałóż maseczkę na brodę. To idealne rozwiązanie, gdy w domu znajdują się dzieci.

Dlaczego zdalne święta są doskonałym pomysłem?

 • To zaskakujące, szczególnie dla starszych domowników, którzy nie mieli styczności z komunikatorami internetowymi.
 • Widząc swoje twarze przez kamerkę, wypełnia się potrzeba bycia blisko ukochanych, czego nie zagwarantuje sama słuchawka od telefonu.
 • Zobaczysz miny bliskich, którzy dostaną prezenty od Ciebie!

Pomyśl o świątecznym nastroju!

Najistotniejszą częścią świątecznego klimatu jest obecność osób najdroższych Twojemu sercu, jednak inne szczegóły również wpływają na odczuwanie wigilijnej magii. Jeżeli pragniesz wykrzesać odpowiednią aurę, zadbaj o akcenty, które zwrócą uwagę domowników podczas zdalnej rozmowy.

Wiele zależy od pomieszczenia, gdzie odbędzie się kolacja. Jeśli zamierzasz połączyć się z rodziną w kuchni, przenieś choinkę tak, aby wszyscy widzieli ją na kamerce. Przed rozpoczęciem rozmowy wideo pomyśl o odpowiedniej perspektywie. W takich przypadkach perfekcyjnym wyborem okazuje się kamera przenośna, która umożliwia tworzenie ciekawych kadrów. Umieszczając ją nad drzwiami lub blacie oddalonym kilka metrów od Ciebie, będziesz w stanie ukazać większą przestrzeń, a co za tym idzie – więcej świątecznych smaczków!

Co jeszcze symbolizuje święta? Oświetlenie! Oczywiście, choinkowe lampki są niezbędne, jednak możesz umieścić je również w innych miejscach – na przykład opleść nimi karnisz lub przystroić podwórko, aby zza okna wyłaniała się bajeczna poświata. Ten efekt doda rodzinnemu wieczorowi wręcz mistycznego klimatu!

Ogromną część świątecznego nastroju stanowią również owoce. Naturalnie nie możesz sprawić, że bliscy – oddaleni niekiedy o setki kilometrów – poczują zapach pomarańczy przez kamerkę. Możesz jednak oddać ten urok w kontekście wizualnym. Chcesz przykładu? Proszę bardzo! Pokrój pomarańczę na plasterki i połóż na grzejniku. Po trzech dniach wysuszone plastry nadziej na włóczkę, tworząc z nich świąteczne bransolety lub amulety, które przewiesisz choćby przez klamki drzwiowe. Innym – równie dobrym – pomysłem będzie wykorzystanie orzechów. Ta bardzo prosta dekoracja okazuje się niezwykle zjawiskowa – wystarczy wsypać orzechy włoskie do przezroczystego półmiska!

Idealne sposoby odzwierciedlenia świątecznej magii na odległość:

 • dekoracje wykorzystaniem owoców – szczególnie pomarańczy, mandarynek i orzechów,
 • oświetlenie z choinkowych lampek,przeniesienie choinki tak, aby obejmowała ją kamera!

Grajcie, śpiewajcie i bawcie się!

Nic nie łączy tak, jak wspólne odśpiewywanie kolęd. Wiedz, że nie musicie robić tego jedynie podczas wigilii – pierwszy oraz drugi dzień świąt również będą właściwymi momentami. Odejdźcie na moment od najbardziej „utartych” piosenek i skupcie się na innych znakomitych świątecznych pieśniach. Staropolskie kolędy, takie jak „Pasterze mili”, „Tryumfy” czy „Z narodzenia Pana” mogą dodać odrobinę odmiany, a przy okazji nauczyć młodszych domowników czegoś nowego, mimo że starszym osobom wymienione pieśni mogą być znane od lat!

Świąteczny czas to również gry i zabawy. Sądzisz, że rozmowa zdalna Cię dyskwalifikuje? Mylisz się! Wykorzystaj postęp technologiczny, prowadząc rozgrywkę online. W internecie odnajdziecie wiele wspaniałych tytułów traktujących o świętach. Pozostawcie rozmowę na komunikatorze, a następnie włączcie grę, wykorzystując tryb wieloosobowy!

Może jednak wolisz zabawy w tradycyjnym stylu? Stań się członkiem jury i zorganizuj dzieciom konkurs na wierszyk, rysunek lub piosenkę. Zadbaj również o odpowiednią nagrodę – na przykład słodycze lub dodatkowy świąteczny prezent od Mikołaja.

Idealne rozrywki świąteczne to:

 • kolędy,
 • rozgrywki z wykorzystaniem komputera i trybu wieloosobowego dla młodszych domowników,
 • gry planszowe,
 • organizacja konkursów.

 

Rozmawiajcie

Słowo nie zna granicy kilometrów. Choć takie stwierdzenie wydaje się banalne, to warto wziąć pod uwagę, iż święta – jakie by nie były – stanowią idealną okazję do podziękowań, przeprosin, szczerości oraz okazywania uczuć. Mamy wiele okazji w życiu, by porozmawiać, jednak w większości są to ledwie pogawędki bądź jedynie zautomatyzowane zdania pozbawione głębi; mówimy o codzienności czy problemach, rachunkach, ulubionym serialu bądź polityce. Zapominamy jednak o przekazaniu ukochanym osobom, jak bardzo cenimy ich obecność oraz to, że są częścią naszej rzeczywistości. Właśnie dlatego piękne słowo jest zdecydowanie miłą odmianą od codzienności, w której brakuje czasu czy odwagi, by wyznać zwyczajną, szczerą miłość.

Zamów prezenty świąteczne na naszej stronie

Upominek, bez względu na okoliczności, jest równoznaczny z pamięcią oraz tym, że ktoś jest dla nas ważny. W Super Prezentach nie znamy pojęcia przemijania – vouchery prezentowe dostępne na naszej stronie zawierają przeżycia i pozostają w pamięci na wieczność, nie ulegając wskazówkom czasu, a dodatkowo istnieje możliwość wręczenia ich bez fizycznego kontaktu. W tym trudnym okresie udowadniamy, że doświadczenia wynikające z jednej aktywności łączą ludzi skuteczniej niż dziesiątki słów czy tysiące uścisków. Pamiętaj, że choć nie zawsze da się być blisko, to możesz okazać, że ktoś jest bliski Tobie, bez opuszczania własnego domu. 

Pragniesz zapoznać się z naszą Super Prezentową ofertą? Każdego dnia grudnia przeceniamy przynajmniej jedno przeżycie o co najmniej 30%! Na naszej stronie www.superprezenty.pl widnieje ponad 3000 propozycji podarunków, które z łatwością wyślesz ukochanym – w terminie i bez ryzyka zniszczeń! Pamiętaj, że kilometry to tylko jednostka odległości, a żadna liczba nie jest w stanie pokonać rodzinnej i bezinteresownej miłości. Wszystkie powyższe propozycje okazują się idealnym substytutem fizycznego bycia. Skorzystaj z dobrodziejstwa, jakim jest postęp technologiczny, i pokaż bliskim, że nigdy nie będą Ci… dalecy.

 Najlepsze pomysły na świąteczne prezenty:

 • masaże i zabiegi pielęgnacyjne,
 • jazdy superszybkimi samochodami,
 • lot balonem lub samolotem,
 • warsztaty i kursy,
 • zestawy podarunkowe (kilkadziesiąt przeżyć w jednym katalogu!).

 

Wstecz