Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Prezenty dla firm F.A.Q. Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Vouchery na lot szybowcem

Marzysz o przygodzie w przestworzach? Oderwij się od ziemi i przeżyj podniebną przygodę! Loty szybowcem to niepowtarzalna okazja, by się zrelaksować, poczuć przestrzeń i przeżyć niezapomniane chwile. Przelot szybowcem to prezent, który sprawdzi się na wiele okazji. Podaruj sobie lub komuś bliskiemu przeżycie, które zostaje na zawsze. Loty widokowe szybowcem – prezenty w przestworzach Najlepsze prezenty zostają w pamięci na długie, długie lata. I właśnie tak rzecz ma się z lotem szybowcem. Chwile spędzone w przestworzach będą fantastyczną szansą, by na własnej skórze doświadczyć uczucia swobody towarzyszącego lataniu. Wyobraź sobie, że możesz pofrunąć niczym ptak, że możesz spojrzeć na znane Ci miejsca z zupełnie innej, „powietrznej” perspektywy.

Lot szybowcem
Filtry

Średnia cena 783,84 zł

Pokaż tylko przecenione oferty

Brak wyników
Brak wyników

Algorytm sortowania może mieć wpływ na kolejność wyświetlania ofert prezentów.  Dowiedz się więcej

Karta podarunkowa wielokrotnego użytku

Warszawa (okolice), Kraków (okolice), Poznań (okolice), Wrocław (okolice), Trójmiasto (okolice), Aglomeracja Śląska (okolice), Łódź (okolice), Wiele lokalizacji (okolice), Augustów (okolice), Białka Tatrzańska (okolice), Białystok (okolice), Biebrzański Park Narodowy (okolice), Bielsko-Biała (okolice), Bieszczady (okolice), Bory Tucholskie (okolice), Budapeszt (okolice), Bydgoszcz (okolice), Bytom (okolice), Chochołów (okolice), Chorzów (okolice), Ciechocinek (okolice), Cieszyn (okolice), Czechy (okolice), Częstochowa (okolice), Długopole Zdrój (okolice), Druskienniki (okolice), Duszniki Zdrój (okolice), Gdańsk (okolice), Gdynia (okolice), Gliwice (okolice), Gorzów Wielkopolski (okolice), Góry (okolice), Hel (okolice), Hiszpania (okolice), Jastarnia (okolice), Kalisz (okolice), Kamień Śląski (okolice), Karkonosze (okolice), Katowice (okolice), Kazimierz Dolny (okolice), Kielce (okolice), Konin (okolice), Koszalin (okolice), Kudowa-Zdrój (okolice), Kutno (okolice), Lądek-Zdrój (okolice), Leszno (okolice), Litwa (okolice), Lublin (okolice), Łeba (okolice), Mazury (okolice), Mielno (okolice), Mikołajki (okolice), Morze (okolice), Mrągowo (okolice), Mszczonów (okolice), Nałęczów (okolice), Nowy Sącz (okolice), Nowy Targ (okolice), Olsztyn (okolice), Onikszty (okolice), Opole (okolice), Ostrów Wielkopolski (okolice), Oświęcim (okolice), Palanga (okolice), Piotrków Trybunalski (okolice), Przasnysz (okolice), Rabka Zdrój (okolice), Racibórz (okolice), Radawa (okolice), Radom (okolice), Rumia (okolice), Rzeszów (okolice), Sandomierz (okolice), Siedlce (okolice), Sopot (okolice), Sosnowiec (okolice), Szczecin (okolice), Szczyrk (okolice), Szklarska Poręba (okolice), Świnoujście (okolice), Tarnowo Podgórne (okolice), Tarnów (okolice), Toruń (okolice), Troki (okolice), Tychy (okolice), Wilno (okolice), Wisła (okolice), Władysławowo (okolice), Włocławek (okolice), Zabrze (okolice), Zakopane (okolice), Zawiercie (okolice), Zawoja (okolice), Zielona Góra (okolice)

4,90 (13)
Od 99,00 zł

Lot szybowcem - spędź kilka minut w raju przestworzy!

By to przeżyć, nie potrzeba wiele. Lot szybowcem dostępne są praktycznie dla każdego. Wystarczy wybrać jedną z naszych ofert i cieszyć się z prezentu. W tej kategorii znajdziesz najciekawsze oferty lotów szybowcem. Lot podarowany w prezencie pozwoli spełnić Ci czyjeś marzenie o lataniu. Wybierz lot szybowcem i podaruj komuś niezapomniane emocje. Ta osoba bez wątpienia będzie Ci bardzo wdzięczna. Spełnisz jej marzenie i sprawisz, że poczuje się niesamowicie.

Lot szybowcem to znakomity prezent dla miłośników przestworzy i znakomitych widoków podziwianych podczas swobodnego przelotu. Zapoznaj się ze sportem szybowcowym – wybierz lot szybowcem na prezent dla siebie lub bliskich – sprawdź cenę lotów szybowcem w Wielkopolsce na Super Prezenty. Nowy Targ, Warszawa, Trójmiasto, Częstochowa, Katowice czy Wrocław? Wybierz miasto i podaruj Super Prezent!

Spełnij marzenia super prezentem

Dzieciństwo rodzi wiele aspiracji, które kształtują nasze późniejsze życie. Latanie to najprawdopodobniej najpopularniejsza fantazja dotycząca młodych lat. Niestety, z biegiem czasu zaczynamy wątpić w to, że coś tak wielkiego może dotyczyć akurat nas i porzucamy sny na rzecz prac biurowych w wielkich korporacjach czy wyboru tych zawodów, które sprawdzają się na rynku pracy.

Voucher na lot widokowy szybowcem udowodni komuś bliskiemu Twojemu sercu, że spełnienie najgłębiej ukrytych snów jest na wyciągnięcie ręki, jeśli tylko tę rękę wyciągniemy!

Doświadczenie w prezentowaniu mówi nam, że nawet 5 minut pobytu na tafli nieba przywraca wiarę w spełnianie pragnień. Przeżycie o takiej skali działania na zmysły nierzadko skłania uczestników do całkowitej zmiany swojego spojrzenia na świat. Co niektórzy decydują się zawód, by robić wyłącznie to, co właśnie przeżyli!

Czym charakteryzują się szybowce?

Lot szybowcem to wyjątkowe przeżycie w dosłownym znaczeniu tego przymiotnika. Głównym powodem jest fakt, iż ta maszyna nie posiada silnika! Cała jej konstrukcja jest tworzona w oparciu o prawa fizyki. Zjawiska aerodynamiczne, które zachodzą w trakcie lotu, pozwalają na dryfowanie w otulinie przestworzy bez jakiejkolwiek siły napędowej. Istnieje niejeden aeroklub, który umożliwia lot nad największymi miastami, takimi jak Warszawa, Katowice czy Kraków!

Lot widokowy samolotem a szybowcem - różnice

Istotna różnica między szybowcem i samolotem to sposób rozruchu. Podczas gdy samolot, dzięki posiadanemu silnikowi, startuje samodzielnie, szybowiec wymaga siły ciągu, która pozwoli maszynie wzbić się w powietrze. Start za wyciągarką lub start za samolotem holującym jest koniecznością, by realizacja przebiegła pomyślnie.

Start za wyciągarką czy start za samolotem?

Wielu klientów zastanawia się, czy skuteczniejszym sposobem na uruchomienie szybowca jest start za wyciągarką czy start za samolotem. Z naszego doświadczenia wynika, iż z perspektywy osoby obdarowanej nie stanowi to żadnej różnicy. Niesamowite emocje towarzyszące wykonaniu lotu są takie same, bez względu na sposób rozruchu szybowca. Cały ten proces jest zadaniem należącym do pilota, który dokonuje decyzji jeszcze przed wykonaniem usługi.

Holowanie bądź rozruch za pomocą wyciągu odbywa się przy asyście doświadczonych specjalistów, którzy dopasowują sposób wykonania do wysokości, biorąc pod uwagę czas trwania lotu oraz zachmurzenie, jakie ma miejsce w powietrzu.

Start za wyciągarką - przyjdź na lotnisko i poznaj lot bez silnika!

Szybowce to wspaniałe maszyny, ponieważ oferują perspektywę zwiedzania niebiańskich przestworzy w zupełnie inny i równie niesamowity sposób. Wystarczy 30 minut na miejscu pasażera, aby przekonać się, że super prezent może podbijać serce, rozweselać i przede wszystkim wzbudzać krocie niezwykłych emocji. Miasto widziane z lotu ptaka zapiera dech w piersiach, a góry obserwowane z co najmniej kilkudziesięciu metrów udowadniają, że marzenia nie znają ograniczeń - ani wiekowych, ani tych związanych z wysokością!

Voucher na szybowiec - najlepsze aktywności:

 • lot motoszybowcem,
 • lot nad Trójmiastem,
 • lot widokowy w Ostrowie Wielkopolskim,
 • lot we Wrocławiu.

 

Voucher na lot to idealny pomysł na prezent

Wcześniej wymieniliśmy zalety, jakimi cechuje się lot szybowcem. Teraz pozostaje zadać sobie pytanie, czy taki prezent uszczęśliwi bliską osobę? Oczywiście, że tak! Zacznijmy od tego, że żadna rzecz nie jest w stanie poruszyć serca tak, jak super przeżycie. Lot widokowy dowodzi temu, że widoki wchłaniane przez oczy wędrują prosto do serca i zostają w nim na zawsze. Czegoś takiego nie zagwarantuje prezent w postaci lampki, poduszki czy książki!

Ponadto wysokości osiągane przez szybowiec są optymalne. Oznacza to tyle, że osoby bojące się lotu samolotem docenią właśnie szybowiec, ponieważ realizacja odbywa się na niższym pułapie niż w przypadku tradycyjnych maszyn lotniczych. Oczywiście wiąże się z tym jeszcze jeden plus, a mianowicie fakt, iż przy każdym zmniejszeniu wysokości widoczność jest o niebo lepsza, a przecież o to tu chodzi... żeby obserwować!

Dlaczego taki podarunek jest idealny?

Po czymś tak emocjonującym wszelkie troski wydają się ulatywać niczym kamfora, a widoki przysłaniają wszelkie niedogodności, jakich się doświadczyło. Nic więc dziwnego, że lot będzie idealnym wyborem w kontekście podarunku. To nie tylko niesamowite przeżycie, lecz przede wszystkim korzyści, jakie wiążą się z wrażeń doświadczanych na wysokości.

Niesamowite wrażenia i piękne widoki na wysokości

Miasto widziane z lotu ptaka jest w stanie poruszyć serce dużo skuteczniej, niż w przypadku, gdy obserwujemy je z perspektywy ziemi. Nowy Targ, Warszawa, Trójmiasto, Częstochowa, Katowice czy Wrocław to miejsca piękne, ale również mocno oblegane.

Czy nie lepiej zakupić voucher na lot szybowcem i spędzić te 30 minut, smakując wrażenia płynące z niezakłóconej obserwacji? W zależności od warunków maszyna sterowana przez doświadczonego pilota może zostać skierowana również na okolice miast, gdzie przepiękne pola uprawne, hektary zalesionych terenów oraz bajeczne jeziora wydają się stworzone w sam raz dla wielbicieli darów natury. Na uwagę zasługują też wspaniałe budowle, wielkie przestrzenie porośnięte zielenią czy gigantyczne zbiorniki - widziane z lotu ptaka.

Gdzie odbywają się loty? Poznaj nasze lokalizacje:

 • Wrocław,
 • Trójmiasto,
 • Włocławek,
 • Ostrów Wielkopolski.

 

Czas trwania lotu na pokładzie szybowca

Optymalny czas trwania usługi wynosi od 30 minut do godziny, choć szybowiec może dryfować po niebie jeszcze dłużej. Realizacja jest uzależniona od wariantu wybranego w procesie kupna. Jeśli więc pragniesz, aby aeroklub zorganizował lot szybowcem trwający 30 minut lub dłużej, koniecznie zwróć uwagę na ramy czasowe zawarte w opisie przeżycia! Voucher na lot szybowcem to oczywiście doskonałe wrażenia wizualne, jednak czas odgrywa tu ogromną rolę... Są bowiem takie miejsca, na które nie wystarczy kilkadziesiąt minut.

Możliwość realizacji vouchera w ciągu roku

Pytania klientów nierzadko kierowane są w stronę organizacyjnej części, jakiej wymaga lot szybowcem. Osoby podchodzące do przeżycia pierwszy raz zastanawiają się, czy muszą wykonać swój lot szybowcem od razu po otrzymaniu vouchera. Ponieważ pragniemy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom, dajemy aż 12 miesięcy na wykorzystanie podarunku. Lot szybowcem to prezent długoterminowy!

Pierwszy raz w powietrzu? Nie szkodzi!

Oprócz wcześniej wymienionych kwestii pytania klientów tyczą się również tego, czy niedoświadczona osoba może realizować lot szybowcem. Przy odpowiedzi na to pytanie warto uwzględnić rolę osoby sterującej maszyną. Oczywistym jest fakt, iż doświadczony pilot towarzyszy uczestnikowi, stając się również stróżem oraz specjalistą odpowiedzialnym za przebieg przeżycia.

Jego wieloletnie doświadczenie oraz narzędzia merytoryczne, którymi posługuje się nierzadko od wielu lat, są w stanie zagwarantować kilkadziesiąt minut doskonałych wrażeń każdej osobie - również tej niemającej do czynienia z jakimikolwiek lotami na co dzień. Pilot i tylko pilot jest osobą, która

Właśnie z tego powodu lot szybowcem będzie idealnym i zarazem wszechstronnym prezentem. Uszczęśliwi bowiem wszystkich i nie wymaga żadnych umiejętności! W razie jakichkolwiek wątpliwości przypominamy, że osoba obdarowana ma aż 12 miesięcy na wykonanie aktywności, co stanowi pewne zabezpieczenie, jeśli uczestnik potrzebuje więcej czasu, aby się odważyć.

Najlepsi organizatorzy lotu szybowcem:

 • Aeroklub Włocławski,
 • Aeroklub Gdański,
 • Feel&Fly - Wrocław,
 • Aeroklub w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Bezpieczeństwo osób na pokładzie oraz rola pilota podczas realizacji prezentu

Przed lotem następuje podpisanie oświadczenia organizatora, który instruuje uczestnika co do procedur, jakie stosuje lotnisko. Realizacja prezentu jest opatrzona opieką doświadczonego specjalisty, który analizuje wysokość, dostosowuje lot szybowcem do panujących warunków oraz wspiera uczestnika merytorycznie i w kontekście szeroko pojętego przestrzegania zasad. Lotnisko bądź platforma, z której odbywa się lot szybowcem, jest miejscem przystosowanym do każdych warunków pogodowych. Specjalnie dobrana kadra bierze odpowiedzialność za każdy etap, analizując wysokość oraz inne parametry wymienione powyżej.

Opinie klientów, którzy wybrali lot szybowcem

"Polecam lot szybowcem każdej osobie, która minęła się ze spełnianiem marzeń. Tutaj poznałem swoją nową pasję".
"Jeśli mogę wyróżnić jakieś przeżycie, to polecam ze szczerego serca lot szybowcem, czegoś takiego... takich emocji nie ma w żadnym samolocie!".
"Lot szybowcem to rozrywka, którą polecałem, polecam i będę polecał jako podarunek. Wręczyłem to chyba każdej osobie z rodziny. Jak tylko zbliżają się czyjeś urodziny, to ta osoba wie, co dostanie. Nie sprzeciwia się jednak, bo wie, ile dobrego ją czeka!".

 

Okazja, by poczuć emocje na pokładzie szybowca

Wcześniej wspomnieliśmy, że lot to również sposobność, by podarować sobie odrobinę adrenaliny. Wiadomo, że każda osoba wykazuje się innym odbiorem rzeczywistości. Istnieją miłośnicy adrenaliny, którzy potrzebują skoku z wysokości kilku pięter, aby dobrze się bawić. Są również i ci, którym wystarczy nawet zwykły lot - bez wyskakiwania ze spadochronem! Gdy szybowiec unosi się tak wysoko, że wielkie miasto wydaje się wręcz mikroskopijne, niektórzy uczestnicy doświadczają istnego prania układu nerwowego!

 prezent dla siebie lub bliskich – sprawdź cenę lotów szybowcem w Wielkopolsce na Super Prezenty.