Tunel aerodynamiczny - vouchery na lot w tunelu
Gdyby kilkadziesiąt lat temu ktoś powiedział, że w powietrzu można dryfować, to prawdopodobnie zostałby wyśmiany; teraz to my śmiejemy się z tych, którzy drwili z takich wizji! Voucher na lot w tunelu to całe minuty intensywnych emocji oraz wspomnienia, które nie ulatują z pamięci nawet po latach. Zobacz, jak wiele wspaniałych prezentów oferuje nasza strona!
Tunel aerodynamiczny sprawdzi się jako prezent dla miłośników aktywności, niecodziennych aktywności oraz spełniania marzeń. Tutaj kupisz w granicach nawet 100 złotych, jeśli polecieć ma 1 osoba! Atrakcja dryfowania kilka metrów nad ziemią sprawdzi się jako ,,pierwszy raz" z aktywnościami jeszcze nie ekstremalnymi, ale już na pewno bardzo emocjonującymi.
Not Logged in
chrome
chrome
|
![]() |
Tunel aerodynamiczny - vouchery na lot w tunelu
Gdyby kilkadziesiąt lat temu ktoś powiedział, że w powietrzu można dryfować, to prawdopodobnie zostałby wyśmiany; teraz to my śmiejemy się z tych, którzy drwili z takich wizji! Voucher na lot w tunelu to całe minuty intensywnych emocji oraz wspomnienia, które nie ulatują z pamięci nawet po latach. Zobacz, jak wiele wspaniałych prezentów oferuje nasza strona! Tunel aerodynamiczny sprawdzi się jako prezent dla miłośników aktywności, niecodziennych aktywności oraz spełniania marzeń. Tutaj kupisz w granicach nawet 100 złotych, jeśli polecieć ma 1 osoba! Atrakcja dryfowania kilka metrów nad ziemią sprawdzi się jako ,,pierwszy raz" z aktywnościami jeszcze nie ekstremalnymi, ale już na pewno bardzo emocjonującymi.
Wręcz prezent w postaci lotu w tunelu aerodynamicznym
Podobno miłość uskrzydla, ale ten efekt może wzmocnić jedynie voucher na lot w tunelu aerodynamicznym. Nasza kategoria, w której odnajdziesz świetną perspektywę zabawy, obfituje w całe dziesiątki przeżyć dotyczących aktywności w tunelu , w których pragnie wziąć udział zarówno 1 osoba, jak i paczka przyjaciół. Martwisz się o lokalizację? Aerotunel to nie tylko Warszawa! Dodatkowo voucher na lot jest możliwy do zakupienia nawet w granicach 100 złotych. Prezent dla osoby drogiej Twojemu sercu nigdy nie był tak... tani! Miej na uwadze, że w naszej ofercie zawarty został również lot w tunelu aerodynamicznym dla dzieci. Ponieważ każde urządzenie jest dokładnie sprawdzane, a przygotowanie organizatora stoi na najwyższym poziomie, obdarowywanie najmłodszych bliskich nie stanowi nawet krzty zagrożenia!
Tunel aerodynamiczny - lista miejsc, gdzie znajdziesz to przeżycie:
Flyspot i inne loty w tunelu, które polecamy:
-
Aerotunel - pokonajcie grawitację.
Czy loty wymagają posiadania dodatkowego sprzętu?
Loty w tunelu - zupełnie jak każde inne przeżycie dostępne na naszej stronie - wiążą się z pewnymi zasadami, które większości tyczą się posiadania odpowiednich akcesoriów. Z drugiej strony organizatorzy wykazują pełną świadomość tego, że strój aerodynamiczny nie należy do rzeczy, które posiada się gdzieś w szafie. Przeżycie jest więc opatrzone nie tylko opieką, ale przede wszystkim gwarancją zapewnienia pełnego wyposażenia, i to pochodzącego wyłącznie od renomowanych producentów. Loty z wykorzystaniem aerodynamiki są przeprowadzane w warunkach ścisłej kontroli ze strony doświadczonych specjalistów. Dzięki nim strój zostanie dopasowany, a wszystkie urządzenia niezbędne do odpowiedniego doświadczenia nieważkości - zamontowane w odpowiedni sposób.
Co to jest tunel aerodynamiczny?
Zastanawiasz się czym są tunele aerodynamiczne? Zacznijmy od tego, w jaki sposób powstały. Współcześnie rozróżnia się dwa rodzaje aerotuneli – jedne służą przeżyciu ekscytującej rozrywki, inne przysługują się rozwojowi nauki. Pierwsze aerotunele wykorzystywane były na uczelniach i w instytucjach naukowych w celach badawczych. Tunel aerodynamiczny znajduje się między innymi na Politechnice Warszawskiej, gdzie za jego pomocą uzyskuje się pomiary środowiskowe i lotnicze. Aerotunele służą także do testowania samochodów, rakiet lotniczych, a także...wyznaczania i organizacji stref ciszy na osiedlach mieszkalnych! Dzięki symulacji przeprowadzonej w tunelu aerodynamicznym inżynierowie mogą zbadać pęd i linie wiatru oraz sprawdzić, jak danego rodzaju konstrukcje lub materiały będą reagować na pogodę i zmienne warunki atmosferyczne.
Chcesz być ,,PRO"? Musisz wiedzieć jak działa tunel aerodynamiczny
Bez względu na to, czy atrakcja odbywa się w dużym mieście - jak Warszawa, Poznań bądź Katowice - czy może w mniejszych miejscowościach, tunel aerodynamiczny jest konstruowany w podobny sposób. Cała jego budowa opiera się na wykorzystaniu dużej turbiny emitującej powietrze. Specjalny silnik - będący głównym elementem konstrukcji - powoduje cyrkulację, a jednocześnie zapewnia nieprzerwane, zapętlone działanie. Powietrze przechodzi przez otwory w górnej części tunelu, a następnie powraca przez jego dolną część. W rezultacie powstaje struga powietrza, która umożliwia latanie w obiegu zamkniętym.
W ten sposób tunel aerodynamiczny gwarantuje stałą i zrównoważoną emisję, a profesjonaliści obsługujący sprzęt kontrolują siłę podmuchu za pomocą specjalnie zaprojektowanych regulatorów. Jak silny jest podmuch umożliwiający poddanie się lataniu? Ogromny! Struga powietrza o średnim nasileniu jest w stanie unieść 80-kilogramowego uczestnika na wysokość co najmniej dwóch metrów! Z tego powodu niezbędne jest dostosowanie strumienia wiatru do wagi, wieku oraz doświadczenia uczestnika, tak aby zabawa lub przeprowadzane doświadczenie było w pełni kontrolowane i bezpieczne.
Czy swobodne spadanie w tunelu jest możliwe?
Przy odpowiedzi na to pytanie warto poznać definicję tunelu aerodynamicznego. Otóż jest to konstrukcja z zamkniętym obiegiem powietrza, która symuluje... swobodny lot, nazywany potocznie swobodnym spadaniem.
Tunel wyróżnia się:
-
zamkniętym obiegiem wiatru,
-
dużą turbiną z silnikiem,
-
możliwością swobodnego lotu,
-
wytrzymałą konstrukcją,
Czym jest zatem to tajemnicze ,,swobodne latanie"? Konkretnie jest to termin wywodzący się z przeżyć dotyczących spadochroniarstwa.
Pomiędzy wyskokiem z samolotu a otworzeniem spadochronu ma miejsce 40-50 sekundowy moment, w którym uczestnik zanurza się w przestworzach, lecąc z dużą prędkością bez używania jakichkolwiek statków powietrznych czy sprzętu wykorzystującego cyrkulację. Inaczej mówiąc, jest to ta chwila, w której najzwyczajniej w świecie spadamy, zanim nastąpi procedura otworzenia spadochronu. Takie loty są również obiektywnie długie, a na pewno znacznie dłuższe niż w przypadku doświadczeń w tunelu.
Voucher na lot aerodynamiczny ma za zadanie odwzorować ten moment, dając uczestnikowi możliwość poczucia się niczym skoczek, bez konieczności wzlatywania tysiące metrów nad ziemię. Czy więc loty wykorzystujące tunel aerodynamiczny umożliwiają swobodne spadanie? Oczywiście!
Szkolenie z latania w tunelu aerodynamicznym - wiedza prosto od instruktora!
Prezent w postaci vouchera na aerotunel w miejscowościach takich, jak Warszawa, Poznań czy Kraków to przede wszystkim niecodzienny podarunek, ale zdajemy sobie sprawę, że to, co nowe, może budzić obawy odnośnie jednej zasadniczej kwestii, a mianowicie - jak się to obsługuje? Bez obaw! Mimo że same uczucia towarzyszące podczas realizacji aktywności wymagają przyzwyczajenia, to całą reszta jest banalnie prosta.
Nie oznacza to jednak, że osoba obdarowana zostanie zwyczajnie wpuszczona na realizację - wręcz przeciwnie, wymagana jest choćby odrobina wiedzy. Wszystkie informacje potrzebne do zrozumienia dynamiki oraz tego, jak działa aerotunel, zostaną przekazane przez doświadczonego specjalistę. Takie szkolenie trwa nie więcej niż 15 minut, a może jedynie wzmocnić uczucia towarzyszące później - w trakcie przelotu, będącego głównym punktem przeżycia.
Lot w tunelu aerodynamicznym - magia swobodnego spadania
Skoro już poznaliśmy definicję swobodnego spadania, warto dowiedzieć się, czemu przynosi ono tyle emocji. Cała magia polega na poczuciu beztroski. Bezpieczne tunele, w których dorośli oraz dzieci poddają się lataniu, już swoim wyglądem wzbudzają zachwyt. Pomijając na moment odczucia płynące z głównego punktu przeżycia, to właśnie warstwa wizualna odgrywa ogromną rolę w odbiorze aktywności.
Organizatorzy lotów w tunelu przykładają się do tego, by miejsce zabawy wyglądało niczym fabryka wrażeń. Podczas swobodnego latania minuty zamieniają się w godziny, a takie spowolnienie czasu zawdzięcza się również doskonałej atmosferze. To suma starań profesjonalistów pracujących nad przebiegiem atrakcji.
Dodatkowo każdy instruktor dba o warunki realizacji; częste kontrole techniczne owocują świadomością znajdowania się w strefie pełnej bezpieczeństwa i profesjonalizmu. W połączeniu z wrażeniem ,,dryfowania", znakomitą aurą panującą w lokalach typu ,,fly center" oraz odgłosami zafascynowanych uczestników powstaje tytułowa... magia.
Najpopularniejsze miasta, w których odbywają się loty:
Jaką prędkość osiąga się w aerotunelu?
Zastanawiasz się jaką prędkość, ma lot w tunelu aerodynamicznym? Ogromna moc wentylatorów sprawia, że w tunelu aerodynamicznym można uzyskać prędkość nawet do 320 km/h. Aby lepiej zobrazować sobie tę prędkość, warto wspomnieć, że do takiej szybkości rozpędza się popularny samochód wyścigowy Ferrari 812 Superfast. W tunelu aerodynamicznym jest to jednak prędkość zarezerwowana jedynie dla profesjonalnych skoczków lub testerów. Twój skok będzie na pewno znacznie spokojniejszy i dopasowany do Twoich możliwości.
Zastanawiasz się czy, to dobry pomysł na prezent? Spokojnie. Dla osób początkujących prędkość strumienia powietrza w aerotunelu waha się między 0 a 200 km/h. Mniejsza prędkość zapewnia stałe warunki lotu i umożliwia swobodne unoszenie. Większe prędkości pozwalają spróbować latania wertykalnego i są niezbędne do wykonywania bardziej skomplikowanych figur. Moc wiatru zawsze dostosowana jest do wieku i wagi skoczka oraz jego umiejętności. W każdym wariancie jest to świetna zabawa i niesamowite przeżycie, które z pewnością zapamiętasz!
Latanie w tunelu a skok ze spadochronem
Wielu uczestników zastanawia się, co łączy latanie w tunelu oraz skoki spadochronowe. Okazuje się, że całkiem sporo. Mimo że turbina zionąca powietrzem gwarantuje mniej ekstremalne doznania, to istota przeżycia opiera się na odwzorowaniu uczuć panujących podczas skoku ze spadochronem. Skoczkowie mogą się więc trenować w kontrolowanych warunkach przed samodzielnym skokiem oraz uczyć się odpowiednich ruchów i koordynacji ciała. Podobieństwo znajdziemy także w momencie wyskoku i czasie otwarcia czasy spadochronu. W jednym i drugim przypadku trwa to około 60 emocjonujących sekund.
Oprócz tego nawet sprzęt używany przez uczestnika jest podobny w obu przypadkach. Specjalny kombinezon, kask oraz odpowiednia odzież są wymagane zarówno podczas skoku, jak i w trakcie szkolenia. Ponadto obie aktywności łączą się dzięki możliwości przeżywania emocji wspólnie z bliskimi - vouchery na loty może zrealizować zarówno 1 osoba, jak również para czy nawet... rodzina! To także chętnie wybierana opcja przez firmy.
Wspólne cechy skoku ze spadochronem oraz lotu w tunelu:
-
obie opierają się na filarach fizyki,
-
wymagają posiadania podobnego sprzętu,
-
tunel aerodynamiczny odwzorowuje to, co gwarantuje skok,
-
podobne wrażenie swobodnego spadania,
-
możliwość realizacji zarówno samodzielnie, jak i wspólnie.
Dlaczego skoczkowie spadochronowi decydują się na wcześniejszy trening w aerotunelu? W dużej mierze decyduje o tym aspekt finansowy. Loty w tunelach aerodynamicznych są aż 3-krotnie tańsze od skoku ze spadochronem. Co więcej, skok można szybko i łatwo powtórzyć. Dodatkowo zaletą aerotunelów jest dłuższy czas lotu. Standardowo trwa ona 2 razy po 1,5 minuty, podczas gdy czas swobodnego spadania w spadochronie trwa około minuty. Lot w tunelu stwarza więc idealne warunki treningowe i pozwala nabyć niezbędnych umiejętności w kontrolowanych i bezpiecznych warunkach.
Jak sterować lotem w tunelu aerodynamicznym?
Pierwszy lot w tunelu aerodynamicznym to zawsze ogromne emocje. Duże wrażenie robią również instruktorzy, którzy zdają się omijać wszelkie prawa fizyki, z gracją poruszając się w strumieniu silnego powietrza. Ich ruchy często przypominają płynny taniec, co może powodować mylne wrażenie, że poruszanie się w aerotunelu jest dziecinnie proste. Nic bardziej mylnego! To, co widzisz to efekt doświadczenia oraz starannego przygotowania.
Jak więc zapanować nad lotem, jeśli jesteśmy w tunelu pierwszy raz? Na początku zabawy czeka Cię krótkie szkolenie, w którym poznasz zasady poprawnego poruszania się w strumieniu powietrza. Przed rozpoczęciem lotu, instruktor pokaże Ci także pozycję, w której będzie rozpoczynać lot - na brzuchu, z lekko uniesionymi stopami i brodą ku górze. Jak się okazuje, kluczowe znaczenie ma zrelaksowana postawa ciała. Luźne ciało daje większe możliwości i kontrolę sterowania. Stres i spięcie utrudniają wykonywanie pożądanych ruchów. Dlatego wchodząc do tunelu, nastaw się na zabawę i zostaw wszystkie obawy na zewnątrz!
Komunikacja z instruktorem
Dla bezpieczeństwa zabawy kluczowe znaczenie ma komunikacja z instruktorem. Przebiega ona za pomocą kilku prostych gestów, które z pewnością szybko opanujesz! Dlaczego wprowadza się gestykulację? W tunelu jest bardzo głośno, a prędkość poruszającego się w górę powietrza utrudnia rozchodzenie dźwięku. Dodatkowo uczestnik lotu ma w uszach zatyczki, co również nie sprzyja prowadzeniu rozmowy. Musisz więc otworzyć się na uwagi instruktora wydawane za pomocą czterech prostych gestów:
-
broda do góry,
-
tak trzymaj,
-
wyprostuj nogi,
-
rozluźnij ciało.
Szczególnie ta ostania komenda ma kluczowe znaczenie dla udanego lotu. Podczas szkolenia przed pierwszym lotem uczymy się utrzymania pozycji w lekkim wygięciu kręgosłupa, z rozłożonymi poziomo rękami i wyprostowanymi nogami. Istotne jest także skierowanie brody do góry. Jak się okazuje, ta niepozorna pozycja jest świetnym treningiem dla ciała. Mocne naprężenie powoduje, że już po kilku minutach będziesz czuł każdy mięsień! Co ciekawe, o zdolnościach do...latania, wcale nie decyduje siła i dobra kondycja, ale umiejętność koordynacji ruchów i mobilność.
Czy lot w tunelu aerodynamicznym jest bezpieczny?
Duża siła pędu powietrza i nietypowa dyscyplina sprawiają, że wiele osób zastanawia się, czy lot w tunelu aerodynamicznym jest bezpieczny. Co jeśli spanikuję? Co jeśli stracę kontrolę nad swoim ciałem? To często zadawane pytania przez początkujących skoczków. Na szczęście nie ma się czego obawiać. Wszystko odbywa się pod czujnym okiem instruktorów, którzy reagują na wszelkie trudności oraz służą profesjonalną i szybką pomocą.
Dodatkowo zarówno wysokość, jak i siła wiatru są kontrolowane. Jeśli więc coś jest "za bardzo" możesz poprosić o ich zmniejszenie. W sytuacjach awaryjnych operator wyłącza nawiew, umożliwiając Ci bezpieczne i łagodne lądowanie. Jesteś więc w dobrych rękach osób, które wiedzą, co robią i tej wiedzy musisz zaufać, aby czerpać przyjemność i fan z lotu w tunelu.
Jak się ubrać na latanie w tunelu aerodynamicznym?
Dostałeś oryginalny prezent lub planujesz wspólny skok z przyjaciółmi? Z pewnością zastanawiasz się, w jakim stroju będzie Ci najwygodniej. Przede wszystkim, nie zapomnij o wygodnym obuwiu. Najlepiej sprawdzą się lekkie, sportowe adidasy, które zapewnią Ci komfort ruchy i ochronią Twoje stopy. Przed wejściem do tunelu zmiana tunelu jest obowiązkowa. Resztę sprzętu zapewnia organizator. W standardowym wyposażeniu otrzymamy kombinezon, zatyczki do uszu oraz kask na głowę.
Kombinezon najczęściej zakładamy na własne ubrania, dlatego również warstwa spodnia powinna być wygodna i nie krępować ruchów. Dobrym wyborem będzie sportowa koszulka oraz wygodne spodnie dresowe lub legginsy. W tunelu aerodynamicznym obowiązuje także zakaz noszenia zegarków, biżuterii oraz innych przedmiotów, które mogą odczepić się w trakcie lotu i zrobić Ci krzywdę lub się zgubić.
Lot w tunelu aerodynamicznym - przebieg zabawy
Mimo spektakularnych efektów wizualnych i wrażeń lot w tunelu aerodynamicznym nie jest trudny w realizacji. Chcesz sprawić komuś niespodziankę lub przeżyć coś niesamowitego? Oto co w kilku krokach trzeba zrobić:
-
Kup voucher.
-
Zarezerwuj termin lotu w wybranym miejscu.
-
Przyjedź pod wskazany adres 30 minut przed wyznaczoną godziną skoku.
-
Dobierz sprzęt do swojego rozmiaru – kombinezon, kask oraz zatyczki do uszu.
-
Następnym krokiem jest szkolenie z instruktorem, który w kilku zdaniach omówi lot, pokaże najważniejsze znaki komunikacyjne oraz wyjaśni, jaką pozycję przybrać do skoku i jak zachowywać się w aerotunelu.
-
Wejdź do tunelu razem z instruktorem.
-
Rozpocznij swój lot i ciesz się swobodnym spadaniem w kontrolowanych warunkach!
Lot w tunelu aerodynamicznym to idealna zabawa na wysokości i 100% wrażeń!
Najwięksi pro-sportowcy mówią, że rozrywka ma wiele twarzy... ale tylko voucher do fabryki lotów w tunelu jest w stanie ukazać je wszystkie. Bez względu na to, czy w zabawie biorą udział dzieci czy tylko dorośli - przygoda w postaci swobodnego spadania zachwyca na wielu płaszczyznach. Do rozrywkowego menu organizatorzy nierzadko dodają możliwość nagrania przeżycia, dzięki czemu wyjątkowe chwile, których nie da się dotknąć, są zapisywane na fizycznym nośniku. Taką możliwość oferują w szczególności firmy znajdujące się w dużych miastach, jak Warszawa czy Poznań.
Lot w tunelu aerodynamicznym - idealny pomysł na urodziny i prezent
Zastanawiasz się czy lot w tunelu aerodynamicznym będzie dobrym pomysłem na prezent? Zdecydowanie tak! Zabawa jest w 100% bezpieczna i z pewnością jest to oryginalne przeżycie. Loty w aerotunelach uczą koordynacji i świadomości własnego ciała. Z pewnością najtrudniejszy jest ten pierwszy raz, dlatego im wcześniej zaczniemy się uczyć, tym większą przyjemność będziemy czerpać ze skoków. Wystarczy odrobina chęci i praktyki. Lot w tunelu aerodynamicznym będzie dobrym pomysłem na:
-
prezent dla dziewczyny,
-
prezent na walentynki,
Tak spędzony czas to unikalny upominek, który z pewnością na długo pozostanie w pamięci obdarowanej osoby, jako cudowna kartka do kalendarza pięknych i nietypowych przeżyć.