Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Prezenty dla firm F.A.Q. Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione
Filtry

Średnia cena 427,67 zł

Pokaż tylko przecenione oferty

Brak wyników

Pokaż tylko z rezerwacją

Brak wyników

Algorytm sortowania może mieć wpływ na kolejność wyświetlania ofert prezentów.  Dowiedz się więcej

Cóż takiego miał w sobie festiwal muzyki rockowej w Woodstock, że po dziś dzień robi to wrażenie nie tylko na osobach młodych, ale też dorosłych? Wspomniane wydarzenie miało miejsce w 1969 roku, a więc po blisko 6-ciu dekadach wciąż jest symbolem dobrej zabawy i prawdziwej społecznej rewolucji. Taki sukces nie mógłby się odbyć, gdyby nie świetna muzyka grana przez jeszcze lepszych muzyków. Kiedyś z edukacją muzyczną było różnie, ale dziś - każde dziecko może rozpocząć naukę gry na instrumencie i stać się drugim Jimi Hendrixem czy Petem Townshendem.

Rozwój talentów dzieci to nasz obowiązek!

Obowiązkiem każdego rodzica jest dostrzeżenie w jego latorośli potencjału i talentu, którego nie wolno zmarnować! Dziecko uczy się tym chętniej, im więcej frajdy mu to sprawia, toteż zajęcia, które proponujemy przesiąknięte są przyjazną atmosferą i hołdują maksymie: "nauka przez zabawę". Twój syn albo córka nie musi na stałe uczęszczać do szkoły muzycznej. Nie jest istotne czy wcześniej na czymś grało, czy to jego pierwszy raz. Warto, by dziecko uczyło się umiejętność gry na instrumencie już od najmłodszych lat.

Czy nauka gry na instrumentach skierowana jest wyłącznie do dzieci?

Zajęcia skierowane są nie tylko do dzieci, ale także do dorosłych. Będący do dyspozycji beneficjenta vouchera specjaliści są tam po, by uczyć gry nie tylko małolatów, ale także tych, którzy dzieciństwo mają dawno za sobą. Jak głosi stare, znane porzekadło: "na naukę nigdy nie jest za późno" i jest to święta prawda. Lekcje są wielkim pożytkiem dla wszystkich osób zaczynających swoją przygodę z muzyką. Tutaj również nie ma wymogu, byś był po szkole muzycznej. Niezależnie od tego czy masz 18, 30, 50 czy 70 lat - możesz po raz pierwszy w życiu chwycić w dłonie instrument i poczuć się jak prawdziwa gwiazda rocka!

Na jakich instrumentach można nauczyć się grać?

Warto zapewnić naukę gry na takim instrumencie, co do którego dziecko przejawia zarówno największą chęć jak i predyspozycje. Instrument instrumentowi nierówny. Nawet zwykła gitara - wydawałoby się: rzecz prosta, skonstruowana bez większej filozofii - posiada swoich kilka odmian, a każda z nich niezliczoną ilość niuansów, które będą determinowały cały przebieg nauki. Dlatego też przyjrzeliśmy się z bliska temu, jak wygląda nauka gry na kilku wybranych instrumentach.

Nauka gry na gitarze

Jeśli chodzi o grę na gitarze klasycznej, to zaczynając od początku młody gitarzysta powinien nauczyć się odpowiedniej postawy. Tak, tak - kwestie takie jak odpowiednia pozycja siedząca, ułożenie gitary względem ciała, rozstaw rąk, a nawet pozycja stóp na podłodze mają znaczenie. Dopiero, kiedy już to zostanie opanowane, można zacząć uczyć się szarpania strun i bić. Poznanie podstawowej teorii wymaga także opanowania podstawowych akordów. Gdy to już będzie za nami można przejść na poziom bardziej zaawansowany.

Nauka gry na perkusji

Na tych lekcjach dzieci uczą się przede wszystkim poczucia rytmu. Mówi się, że perkusja jest instrumentem najłatwiejszym do nauki, ale czy tak jest w istocie? Mamy tutaj mnóstwo bębnów, talerzy oraz stopę - czyli największy bęben stojący na podłodze i obsługiwany właśnie za pomocą stopy perkusisty. Operowanie dwiema pałkami oraz stopami to nie taka łatwa sztuka jakby się mogło wydawać. Zgubić rytm w trakcie grania to żaden wyczyn, ale utrzymać go, a przy tym zmieścić się w tempie - to już potrafią tylko Ci, którzy skorzystali z naszych lekcji.

Nauka gry na gitarze basowej

Gitara basowa jaka jest - każdy widzi. Przede wszystkim różni się od klasycznej gitary tym, że ma 4 struny zamiast 6-ciu. Dźwięki wydawane przez bas są też znacznie niższe. Niełatwo jest się nauczyć, jak w każdym utworze idzie ścieżka basowa. Lekcje gry na gitarze basowej to nie tylko techniczna obsługa instrumentu, ale też szkoła czujności, cierpliwości oraz nauka tego, że każdy element w zespole składa się na całość kompozycji, która ma szansę zaistnieć jako piosenka śpiewana przez pokolenia.

Nauka gry na pianinie

Kiedy dziecko jest jeszcze malutkie i dostanie pierwsze pianinko - np. od wujków z okazji urodzin - to rodzice nieraz zachwycając się, wołając: "Och, nasz mały Chopin!". Jedni podzielą tę radość, inni być może prychną z dezaprobatą. Jednakże w takich rodzicielskich zachwytach kryje się dużo prawdy. Inny sławny kompozytor, Wolfgang Amadeusz Mozart w wieku zaledwie 5 lat skomponował swój pierwszy utwór "Manuet i Trio". Po co w ogóle o tym mówić? Otóż przykład ten pokazuje dobitnie, jak lekcje gry na pianinie uwalniają potencjał intelektualny dziecka.

Co trzeba wiedzieć o nauce gry na instrumentach?

Badania udowodniają, że dzieci, które uczą się gry na instrumentach lepiej się uczą w szkole. Takie lekcje pobudzają dodatkowe partie mózgu, wspierając ogólny rozwój. Nauka gry na instrumencie to kształcenie słuchu oraz korzyść w postaci pozytywnego wpływu na zdolności manualne Twojej pociechy. Takie niezapomniane doświadczenia muzyczne, nabyte zwłaszcza we wczesnym dzieciństwie mogą przyczynić się nawet do tego, że w Twojej córce lub synu obudzi się prawdziwy geniusz.

Ile kosztuje nauka gry na instrumencie?

Ceny mają to do siebie, że zmieniają się w czasie, więc nie można mówić o jakiejś jednej stawce, która jest ustalona raz na zawsze i nigdy się nie zmieni. Możemy mówić jedynie o kosztach orientacyjnych. Oczywiście, im więcej lekcji zechcesz wykupić, tym koszt łączny będzie większy, ale przy dużej liczbie lekcji możesz liczyć na stawkę promocyjną. W Warszawie 2 godziny lekcyjne gry na gitarze kosztują od 139 zł. Godzina gry na perkusji w Katowicach to koszt ponad 100 zł. Podobną cenę ma lekcja nauki gry na pianinie.

Czy są jakieś przeciwwskazania do nauki gry na instrumentach?

Nie, na instrumencie może się uczyć każdy, bez względu na wiek. Jedynie choroba związana ze słuchem może stanowić tutaj przeszkodę. Jeśli jednak lekarz nie wskaże żadnych obiektywnych medycznych przeciwwskazań, to wówczas nawet mając nieco gorszy słuch można spróbować swoich sił w nauce gry na instrumencie.