Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Prezenty dla firm F.A.Q. Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Vouchery na lot paralotnią

Lot paralotnią to wyjątkowe przeżycie, które otwiera zmysły na zupełnie nowe doznania. Każdy voucher dostępny w tej kategorii przyniesie osobie obdarowanej wrażenia, jakich nie sposób zaznać na ziemi. Super prezenty w postaci przygody z użyciem paralotni to również perspektywa znalezienia się w powietrzu, by obserwować miasto, góry lub pola z wysokości kilkudziesięciu metrów. Pragniesz podarować prezent marzeń na urodziny? Przekonaj się, że paralotnie mają moc przenoszenia snów do rzeczywistości!

Lot paralotnią
Filtry

Średnia cena 498,07 zł

Pokaż tylko przecenione oferty

Brak wyników
Brak wyników

Algorytm sortowania może mieć wpływ na kolejność wyświetlania ofert prezentów.  Dowiedz się więcej

Karta podarunkowa wielokrotnego użytku

Warszawa (okolice), Kraków (okolice), Poznań (okolice), Wrocław (okolice), Trójmiasto (okolice), Aglomeracja Śląska (okolice), Łódź (okolice), Wiele lokalizacji (okolice), Augustów (okolice), Białka Tatrzańska (okolice), Białystok (okolice), Biebrzański Park Narodowy (okolice), Bielsko-Biała (okolice), Bieszczady (okolice), Bory Tucholskie (okolice), Budapeszt (okolice), Bydgoszcz (okolice), Bytom (okolice), Chochołów (okolice), Chorzów (okolice), Ciechocinek (okolice), Cieszyn (okolice), Czechy (okolice), Częstochowa (okolice), Długopole Zdrój (okolice), Druskienniki (okolice), Duszniki Zdrój (okolice), Gdańsk (okolice), Gdynia (okolice), Gliwice (okolice), Gorzów Wielkopolski (okolice), Góry (okolice), Hel (okolice), Hiszpania (okolice), Jastarnia (okolice), Kalisz (okolice), Kamień Śląski (okolice), Karkonosze (okolice), Katowice (okolice), Kazimierz Dolny (okolice), Kielce (okolice), Konin (okolice), Koszalin (okolice), Kudowa-Zdrój (okolice), Kutno (okolice), Lądek-Zdrój (okolice), Leszno (okolice), Litwa (okolice), Lublin (okolice), Łeba (okolice), Mazury (okolice), Mielno (okolice), Mikołajki (okolice), Morze (okolice), Mrągowo (okolice), Mszczonów (okolice), Nałęczów (okolice), Nowy Sącz (okolice), Nowy Targ (okolice), Olsztyn (okolice), Onikszty (okolice), Opole (okolice), Ostrów Wielkopolski (okolice), Oświęcim (okolice), Palanga (okolice), Piotrków Trybunalski (okolice), Przasnysz (okolice), Rabka Zdrój (okolice), Racibórz (okolice), Radawa (okolice), Radom (okolice), Rumia (okolice), Rzeszów (okolice), Sandomierz (okolice), Siedlce (okolice), Sopot (okolice), Sosnowiec (okolice), Szczecin (okolice), Szczyrk (okolice), Szklarska Poręba (okolice), Świnoujście (okolice), Tarnowo Podgórne (okolice), Tarnów (okolice), Toruń (okolice), Troki (okolice), Tychy (okolice), Wilno (okolice), Wisła (okolice), Władysławowo (okolice), Włocławek (okolice), Zabrze (okolice), Zakopane (okolice), Zawiercie (okolice), Zawoja (okolice), Zielona Góra (okolice)

4,90 (13)
Od 99,00 zł

Paralotnia - vouchery na loty widokowe w atrakcyjnych cenach

Lot paralotnią to wyjątkowe przeżycie, które otwiera zmysły na zupełnie nowe doznania. Każdy voucher dostępny w tej kategorii przyniesie osobie obdarowanej wrażenia, jakich nie sposób zaznać na ziemi. Super prezenty w postaci przygody na paralotni to również perspektywa znalezienia się w powietrzu, by obserwować miasto, góry lub pola z wysokości kilkudziesięciu metrów. Pragniesz podarować prezent marzeń na urodziny? Przekonaj się, że paralotnie mają moc przenoszenia snów do rzeczywistości!

Lot widokowy paralotnią - popularne lokalizacje

Paralotniarstwo - niezapomniany widok z perspektywy ptaka

Dzięki naszej szerokiej ofercie super prezenty w przestworzach zrealizujesz w każdym zakątku Polski. Dodatkowo ważność vouchera wynosi aż 12 miesięcy. Osoba obdarowana może odbyć lot w dowolnym, dogodnym dla niej terminie.

W powietrzu, na tak dużej wysokości, wszystko wydaje się proste; codzienne zmartwienia ulatują w eter, a niezapomniane emocje wiodą prym w podniebnej przygodzie. Podczas lotu osoba obdarowana przekona się, że paralotniarstwo to niespotykana dotąd okazja, aby zobaczyć, jak miasto maleje wraz ze zwiększaniem wysokości, góry uwidaczniają swoje przyłbice, a przepiękne połacie terenów oczarowują źrenice głodne widoków zapierających dech.

Niezapomniane wrażenia stanowią największą część każdego prezentu. W przypadku lotów na paralotni obserwowane okolice działają na wyobraźnię, a podczas realizacji odsłaniają tajemnice skrywane dotąd przy tradycyjnym zwiedzaniu. Nasi klienci niejednokrotnie wspominają, że przy każdej lokalizacji niewyróżniającej się dotąd z ziemi widoki prezentowane z góry pokazywały zupełnie inne oblicze świata. Dodatkowo lot motolotnią/paralotnią stanowi idealną okazję, by pokazać bliskiej osobie, że w ciągu 20 minut można doznać całkowitego resetu od codzienności. To właśnie z tego powodu przeżycia związane z lotem są najczęściej wybieranymi na urodziny bądź inne okazje.

Loty paralotnią - cudowne przeżycie, wspaniałe emocje

W trakcie realizacji super prezentu uczestnik przeżycia otrzymuje niesamowitą okazję do rozbudzenia w sobie duszy podróżnika i wielbiciela adrenaliny. Okazuje się, że loty na paralotni mogą być nie tylko piękne, ale również maksymalnie emocjonujące! W zależności od lokalizacji być może pojawi się okazja, aby dodatkowo "poszaleć" podczas realizacji vouchera (oczywiście za zgodą pilota).

Lot paralotnią, lot motolotnią, lot motoparalotnią - różnice

Lotnia jest usztywnionym skrzydłem umiejscowionym na specjalnie zaprojektowanym stelażu, do którego za pomocą uprzęży przypina się pilot. Wykorzystując prądy wznoszące, pilot steruje balansem ciała. Do całości takiej konstrukcji można podpiąć wózek, a wtedy tak przygotowaną konstrukcję nazywamy motolotnią.

Paralotnia to rodzaj szybowca o miękkim płacie nośnym (skrzydło). Na jej końcu znajdują się mocne linki (sterówki) oraz taśmy nośne. Można pod nie podczepić uprząż i obserwować góry oraz inne piękne krainy, wykorzystując prądy termiczne.

Elementem nośnym paralotni jest skrzydło. Zaciągnięcie jednej ze sterówek powoduje skierowanie krawędzi spływu ku dołowi, dzięki czemu paralotnia skręca w kierunku zaciągniętej sterówki. Linki mocowane są do uprzęży za pomocą taśm nośnych w dwóch punktach, co ułatwia sterowanie, natomiast do skrzydła w kilkudziesięciu, dzięki czemu siły są równomiernie rozłożone i utrzymują właściwy kształt skrzydła. Lot paralotnią jest więc nie tylko super bezpieczny, ale przede wszystkim pozwala na dokładne manewry za pomocą linek, bez względu na to, z jakiej lokalizacji pragniemy wykonać lot.

Pod skrzydło nierzadko podpina się również wózek z silnikiem - tę konstrukcję określa się jako motoparalotnię.

Paralotnia może być używana do celów rekreacyjnych (latanie dla przyjemności) lub sportowych (profesjonalna dyscyplina zwana paralotniarstwem).

Dzięki lataniu możesz zobaczyć świat z innej perspektywy

Prezent w postaci lotu paralotnią to nie tylko super okazja, aby zaznać piękna. W największym stopniu taka przygoda stanowi wstęp do wielkich życiowych zmian. Kto wie, może pierwsza przygoda na motolotni/paralotni będzie wstępem do kursu i z czasem - do odbywania samodzielnych lotów w roli pilota?

Nasi klienci niejednokrotnie zwierzają się z tego, że lot paralotnią był jedną z ich najodważniejszych decyzji. Aby voucher naprawdę zadziałał i zmienił coś w tym, jak widzi się rzeczywistość, są potrzebne jedynie chęci. Lot ponad chmurami to znakomite tło do odejścia od codziennej problematyki, złapania oddechu oraz podjęcia decyzji, które dotąd wydawały się bardzo trudne. Z tego powodu lot na paralotni jest w stanie całkowicie odmienić spojrzenie na otaczającą rzeczywistość - w znaczeniu dosłownym, jak i metaforycznym.

Jak wygląda realizacja usługi?

Dokładny przebieg atrakcji zależy od organizatora. Najczęściej prezent obejmuje:

 • wynajęcie sprzętu i niezbędnych zabezpieczeń na czas lotu (maszyna, uprząż, kask);

 • krótkie szkolenie przed startem oraz opiekę pilota podczas całego lotu;

 • sam lot w tandemie;

 • możliwość podziwiania w locie pięknych widoków.

Lot paralotnią - czym są loty w tandemie?

Tandem to nic innego, jak wsparcie pilota, który towarzyszy uczestnikowi podczas latania. Wiadomym jest, że osoba obdarowana nie będzie sterowała maszyną. Robi to doświadczony specjalista, który posiada uprawnienia oraz tysiące wylatanych godzin w swoim zawodowym CV! W trakcie lotu to właśnie ten człowiek jest odpowiedzialny za prawidłowe sterowanie, komfort oraz bezpieczeństwo przy realizowaniu vouchera. Pilot realizujący loty może przeprowadzić również krótkie szkolenie, dzięki któremu uczestnik może oswoić się ze sprzętem.

Na jakiej wysokości lata paralotnia?

Podczas lotu paralotnią osoba obdarowana może wznieść się aż na 4000 metrów, choć najbardziej optymalna wysokość wynosi około 1 kilometra. Wynika to z faktu, że przy realizacji lotów na większych wysokościach gęstość powietrza jest zupełnie inna i niekiedy nienaturalna dla ludzkiego organizmu. Widoki oraz niezapomniane wrażenia, które z nich wynikają, oczywiście są w stanie zrekompensować drobne niedogodności! Warto jednak wziąć pod uwagę ten szczegół w przypadku tych, którzy nie mieli jeszcze do czynienia z paralotnią.

Czy przygoda na paralotni jest bezpieczna?

Zamiast tego pytania powinniśmy zadać sobie inne, a mianowicie "dlaczego lot paralotnią jest bezpieczny"? Pierwszym powodem jest doświadczenie organizatorów. Latanie paralotnią nie jest aktywnością, którą można świadczyć w formie usługi bez potrzebnych formalności, a one są możliwe do uzyskania jedynie przez te działalności, które spełniają surowe wymagania. Instytucje kontrolujące co rusz wprowadzają nowe restrykcje odnośnie do sprzętu, atestów, certyfikatów oraz znajomości prawa lotniczego. Bez posiadania ogromu merytoryki i doświadczenia nie ma możliwości, aby otrzymać takie pozwolenia.

Kolejnym powodem i zarazem dowodem bezpieczeństwa jest wymaganie, by stosować się do regulaminu. Oczywiście w największym stopniu dotyczy to samych klientów. Badania wskazują, że w przypadku większości problemów podczas lotu paralotnią problem tkwi w niestosowaniu się do zaleceń instruktora oraz podpisanego oświadczenia. Przede wszystkim należy przeczytać podpisany dokument. Nie jest to "fanaberia", lecz zbiór bardzo ważnych wskazówek podczas lotu.

Paralotnia - najlepsze vouchery z naszej oferty to między innymi:

 • loty z nagrywaniem,

 • przygoda dla dwojga,

 • akrobatyczne loty paralotnią,

 • widokowe loty paralotnią,

 • latanie w górach,

 • zestaw podarunkowy.

Sztuka latania - emocje, spełnienie marzeń, wyjątkowe wspomnienia

Jeśli chodzi o zabawę z paralotnią, lot na terenach najpiękniejszych miast Polski jest maksymalnie emocjonujący. Dlaczego warto dobrze przemyśleć jego lokalizację? Ponieważ każdy lot opiera się na doświadczeniach zapierających dech w piersiach, a wręcz spektakularnych, których nie sposób doświadczyć nigdzie indziej. Wrocław szokuje widokiem sieci torów tramwajowych, Warszawa przyspiesza serce obrazami gigantycznych wieżowców, Poznań zaskakuje kolorystyką, Trójmiasto rozpieszcza oczy nadmorskimi panoramami, Zielona Góra promieniuje znakomitym ukształtowaniem terenu, a Lublin - terenami pokrytymi dziką zielenią. Loty w tych okolicach są dowodem na to, że jeden bon podarunkowy może wykrzesać z nas uczucia o tytanicznej wytrzymałości; w końcu one nie ulatują nigdy!

Poświęć chwilę czasu na poszerzenie wiedzy o lataniu

Lot paralotnią to rozrywka wymagająca podstawowej wiedzy na temat działania sprzętu. Jeśli pragniesz podarować bliskiej osobie poczucie bezpieczeństwa, wybierz lot paralotnią, który gwarantuje niezbędny zastrzyk informacji! Prezent w postaci lotu gwarantuje takie szkolenie na samym wstępie, dzięki czemu osoba obdarowana zostanie poinformowana odnośnie do wymagań, z jakimi wiąże się lot. Lot paralotnią to niesamowity sport, ale również odpowiedzialność, która dotyczy zarówno instruktora, jak również uczestnika.

Lot paralotnią jest opatrzony szkoleniem ze względów bezpieczeństwa, ale nie tylko... Doświadczenie mówi nam, że uczestnicy bardzo chętnie podchodzą do kwestii związanej z budową oraz technicznymi aspektami. Dlatego właśnie tak wyjątkowy prezent będzie również momentem, w którym ktoś z Twoich bliskich nauczy się czegoś pożytecznego, a może nawet zakocha się w konstruktorskiej stronie lotnictwa?

Bezpieczeństwo podczas lotu

Gdy mówimy o zabawie z paralotnią, lot wydaje się nierzadko czynnością ekscytującą, ale również ryzykowną. Odpowiadając na to pytanie, posłużymy się przykładem. Otóż spośród wszystkich organizatorów, którzy oferują lot paralotnią w tej kategorii, awaria zdarzyła się jedynie raz i została ona wykryta jeszcze na ziemi! To paradoksalnie na ziemi zdarza się więcej wypadków czy nieoczekiwanych usterek związanych z szeroko pojętą rozrywką niż w przypadku aktywności oferujących loty. To dowód, że prezent lotniczy może być jeszcze bezpieczniejszy niż zabawa w domu!

Jakie warunki atmosferyczne mogą uniemożliwić realizację usługi?

Jak wiadomo, lot paralotnią to ten prezent, którego wykonanie może zostać przesunięte. Nie jest to bynajmniej wynik lenistwa ze strony organizatora, lecz jego rozwagi oraz umiejętności oceny sytuacji. Czy to Warszawa, czy Lublin lub Poznań - środki bezpieczeństwa są zachowywane bez względu na lokalizację, okoliczności czy opinie. Jeżeli na horyzoncie pojawia się jakiekolwiek ryzyko, lot paralotnią jest przekładany. Warunki atmosferyczne są oceniane przez organizatora na bieżąco, a jak powszechnie wiadomo - pogoda może zmienić się z minuty na minutę! Jeśli chodzi o aktywność z paralotnią, lot możliwy jest w co najmniej sprzyjających warunkach. Oczywiście prezent zostanie zrealizowany w przypadku odwołania, jednak należy wykazać się odrobiną cierpliwości; w końcu na pogodę nie ma wpływu zupełnie nikt!

Prezent wyjątkowy - voucher na lot widokowy

Gdyby można przyrównać do czegoś przeżycia z paralotnią, lot tą maszyną byłby stanąć obok najbardziej emocjonujących przeżyć, takich jak bungee czy skok ze spadochronem. Lot paralotnią sprawdza się jako prezent, ponieważ spełnia najskrytsze marzenia, pozwala zetknąć się z ogromem przestworzy oraz uwolnić myśli zbłąkane w codziennej nudzie. Pamiętaj, że loty są w stanie poruszyć ludzkie serce dużo skuteczniej niż kolejna pamiątka, która powędruje na półkę po kilku godzinach. Wspomnienia nie mają daty ważności!

Nasi najlepsi organizatorzy lotu paralotnią:

 • Lotyparalotnia.pl,

 • Topparagliding,

 • Gringofly

 • Feel&Fly,

 • Aeroklub Włocławski.

Każda szkoła paralotniarska, z którą współpracujemy, wyposażona jest w atestowany sprzęt i zatrudnia wykwalifikowaną kadrę, która służy radą i swoim doświadczeniem.

3, 2, 1... start! Czas trwania lotu paralotnią

Czas trwania lotu paralotnią to najczęściej od 20 minut do godziny. Prezent z tej kategorii jest silnie poruszającą atrakcją, dlatego nawet wystarczy nieco ponad kwadrans, aby wywołać prawdziwy i szczery uśmiech.

Czy niesamowite wrażenia nadają się na prezent?

Oczywiście, że tak! Latanie paralotnią to prezent, który gwarantuje całą masę pozytywnych okrzyków i pozwala odpocząć od codzienności. W naszym "lotniczym menu" zawarte są również różne warianty, takie jak lot paralotnią z możliwością wykonania zdjęcia, a nawet z nagrywaniem. Ponadto prezent to doskonała okazja do zwiedzania - możesz podarować lot paralotnią w zupełnie innej miejscowości, dzięki czemu oprócz przeżycia intensywnych emocji solenizant zwiedzi najpiękniejsze polskie miasta, takiej jak Warszawa, Poznań, Trójmiasto, czy Zielona Góra!

Lot paralotnią to wyjątkowe przeżycie!

Myślisz, że loty odbywają się tylko w niewielu lokalizacjach? U nas znajdziesz oferty z całego kraju! Warszawa, Kraków, Poznań i Wrocław wyglądają zupełnie inaczej z lotu ptaka. Wybierz podniebną przygodę i poznaj na nowo polskie miasta.

Również w Trójmieście, Szczecinie, Katowicach, Łodzi, Toruniu, Bydgoszczy i Lublinie znajdziesz nasze oferty! Nie możesz zapomnieć o tym, że nasze prezenty dostępne są w naprawdę okazyjnych cenach. Lot paralotnią to doskonały sposób na poznanie kawałka nieba, ujrzenie znanych zakątków z innej perspektywy oraz sprawienia sobie lub bliskiej osobie niezwykłej pamiątki na całe życie.

Podaruj niezapomniane wrażenia i kup voucher prezentowy. Bez wątpienia taki lot zostanie w pamięci na zawsze. Wspomnienia są bezcenne, a mało kto miał w życiu okazję latać motolotnią lub paralotnią. Loty były jeszcze do niedawna zarezerwowane jedynie dla osób, które posiadały specjalne licencje, ogromną wiedzę i przechodziły specjalistyczne kursy. Dzisiaj latać może każdy! Nie zastanawiaj się dłużej – kup w prezencie lot widokowy motolotnią i pozwól bliskiej osobie unieść się wysoko nad ziemię.

Nie masz czasu biegać po sklepach za prezentami? Zapraszamy na naszą stronę! Bon podarunkowy w formie elektronicznej otrzymasz od razu po zaksięgowaniu płatności.