Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Prezenty dla firm F.A.Q. Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Vouchery na kurs motorowodny

Chcesz zrobić patent motorowodny? Szukasz prezentu dla miłośnika sportów wodnych, który uwielbia poszerzać swoją wiedzę? A może już wiesz, że Twój przyjaciel chce zdobyć patent sternika motorowodnego? Nie musisz daleko szukać, w ofercie Superprezenty.pl znajdziesz szeroką ofertę kursów, w tym vouchery na kurs motorowodny. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami kursów i egzaminów na patent sternika motorowodnego.

Kurs motorowodny
Filtry

Średnia cena 634,86 zł

Pokaż tylko przecenione oferty

Brak wyników
Brak wyników

Algorytm sortowania może mieć wpływ na kolejność wyświetlania ofert prezentów.  Dowiedz się więcej

Karta podarunkowa wielokrotnego użytku

Warszawa (okolice), Kraków (okolice), Poznań (okolice), Wrocław (okolice), Trójmiasto (okolice), Aglomeracja Śląska (okolice), Łódź (okolice), Wiele lokalizacji (okolice), Augustów (okolice), Białka Tatrzańska (okolice), Białystok (okolice), Biebrzański Park Narodowy (okolice), Bielsko-Biała (okolice), Bieszczady (okolice), Bory Tucholskie (okolice), Budapeszt (okolice), Bydgoszcz (okolice), Bytom (okolice), Chochołów (okolice), Chorzów (okolice), Ciechocinek (okolice), Cieszyn (okolice), Czechy (okolice), Częstochowa (okolice), Długopole Zdrój (okolice), Druskienniki (okolice), Duszniki Zdrój (okolice), Gdańsk (okolice), Gdynia (okolice), Gliwice (okolice), Gorzów Wielkopolski (okolice), Góry (okolice), Hel (okolice), Hiszpania (okolice), Jastarnia (okolice), Kalisz (okolice), Kamień Śląski (okolice), Karkonosze (okolice), Katowice (okolice), Kazimierz Dolny (okolice), Kielce (okolice), Konin (okolice), Koszalin (okolice), Kudowa-Zdrój (okolice), Kutno (okolice), Lądek-Zdrój (okolice), Leszno (okolice), Litwa (okolice), Lublin (okolice), Łeba (okolice), Mazury (okolice), Mielno (okolice), Mikołajki (okolice), Morze (okolice), Mrągowo (okolice), Mszczonów (okolice), Nałęczów (okolice), Nowy Sącz (okolice), Nowy Targ (okolice), Olsztyn (okolice), Onikszty (okolice), Opole (okolice), Ostrów Wielkopolski (okolice), Oświęcim (okolice), Palanga (okolice), Piotrków Trybunalski (okolice), Przasnysz (okolice), Rabka Zdrój (okolice), Racibórz (okolice), Radawa (okolice), Radom (okolice), Rumia (okolice), Rzeszów (okolice), Sandomierz (okolice), Siedlce (okolice), Sopot (okolice), Sosnowiec (okolice), Szczecin (okolice), Szczyrk (okolice), Szklarska Poręba (okolice), Świnoujście (okolice), Tarnowo Podgórne (okolice), Tarnów (okolice), Toruń (okolice), Troki (okolice), Tychy (okolice), Wilno (okolice), Wisła (okolice), Władysławowo (okolice), Włocławek (okolice), Zabrze (okolice), Zakopane (okolice), Zawiercie (okolice), Zawoja (okolice), Zielona Góra (okolice)

4,90 (15)
Od 99,00 zł

Kim jest sternik motorowodny?

Sternik motorowodny to osoba, która ma patent sternika, czyli dokument poświadczający, że może obsługiwać jacht z napędem silnikowym lub skuter.

Prawo w Polsce pozwala na prowadzenie motorówek bez patentu, ale pod pewnymi warunkami. 

Bez dokumentów można prowadzić jacht motorowy:

  • mocy silnika tylko do 10 kW,

  • mocy silnika do 75 kW i długości kadłuba do 13 m, jeśli ich prędkość maksymalna ograniczona jest konstrukcyjnie do 15 km/h.

Oznacza to, że bez uprawnień możliwe jest wypożyczenie i prowadzenie jedynie małej łódki z niewielką mocą.

Poza tym warto pamiętać, że poruszanie się po wodzie każdym jachtem motorowym wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy i umiejętności niezbędnych do bezpiecznego uprawiania turystyki wodnej. Dlatego kurs motorowodny, obejmujący niezbędną wiedzę i praktykę prowadzenia łodzi motorowych, wydaje się zasadny w każdym przypadku.

Stopnie motorowodne

Patenty motorowodne wydaje w naszym kraju Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego.

Wyróżniamy trzy stopnie obsługi łodzi motorowych:

  • sternik motorowodny,

  • motorowodny sternik morski,

  • kapitan motorowodny,

plus dodatkowo:

  • licencję na holowanie narciarza lub innych obiektów pływających,

  • licencję na holowanie statków powietrznych.

Jakie uprawnienia daje patent sternika motorowodnego?

Patent sternika motorowodnego uprawnia do prowadzenia jachtów motorowych i skuterów wodnych.

Jeśli masz patent sternika motorowodnego, możesz poruszać się legalnie jachtami motorowymi po wodach śródlądowych bez ograniczeń (mocy silnika czy długości kadłuba) oraz prowadzić jachty motorowe o długości kadłuba 12 m po morskich wodach wewnętrznych i pozostałych wodach morskich w strefie od 2 Mm od brzegu w porze dziennej.

Kto może zrobić patent sternika motorowodnego?

Zgodnie z prawem do egzaminu na patent sternika motorowodnego może podejść każda osoba, która ukończyła 16 lat. Po zdanym egzaminie takie osoby mogą zasiąść za sterami jachtu motorowego o mocy silnika do 60 kW.

Egzamin państwowy na sternika motorowodnego składa się z części praktycznej i teoretycznej.

Dobrze przygotowany kurs na sternika motorowodnego, zrobiony pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów, daje niezbędną wiedzę i umiejętności do obsługi jachtu motorowodnego i tym samym - zdania egzaminu.

Przymierzasz się do patentu sternika motorowodnego? A może wiesz, że patent motorowodny jest marzeniem bliskiej Ci osoby?

Sprawdź vouchery na kurs sternika motorowodnego dostępne w katalogu Superprezenty.pl i wybierz najlepszy wariant w wybranej lokalizacji.

Kursy motorowodne pomocne w uzyskaniu patentu sternika motorowodnego - oferta Superprezenty.pl

W naszej ofercie znajdziesz kilka wariantów szkolenia motorowodnego. Mamy zarówno kursy zakończone egzaminem na patent motorowodny, jak i zajęcia jedynie przygotowujące do egzaminu na patent sternika.

Ciekawą opcją dla wszystkich zapracowanych są zajęcia e-learningowe.

E-learning to szkolenie teoretyczne, po którym uczestnik dostaje materiały szkoleniowe i filmy instruktażowe pomocne w zdaniu egzaminu motorowodnego.

Kurs motorowodny - przykładowe warianty szkoleń z naszej oferty:

Kurs na patent sternika motorowodnego - Jezioro Drawsko

Szkolenie trwa jeden dzień i obejmuje zarówno zajęcia teoretyczne, jak i ćwiczenia praktyczne (takie jak manewr podejścia do człowieka, wejścia w ślizg czy cumowania). Egzamin jest zazwyczaj w tym samym dniu, co kurs motorowodny, więc nie ma konieczności ustalania dodatkowych terminów. Oferowany przez firmę Kochamżagle.pl kurs nad Jeziorem Drawsko można realizować także w innych częściach Polski, między innymi w okolicach Warszawy, Poznania i Wrocławia.

Kurs motorowodny Zalew Sulejowski

Kurs motorowodny Zalew Sulejowski organizowany jest przez firmę Saily.pl. Cena kursu obejmuje zajęcia przygotowane zgodnie z programem Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, a także ubezpieczenie i opiekę kadry przez cały czas trwania zajęć. Zajęcia teoretyczne dotyczą głównie budowy motorówek i zasad bezpieczeństwa. Z kolei zajęcia praktyczne uwzględniają podstawowe manewry w porcie i podczas rejsu, prowadzenie jachtów motorowych po wodach śródlądowych i przeprowadzanie podstawowych operacji związanych z bezpieczeństwem na akwenach. Po takich zajęciach zarówno egzamin teoretyczny, jak i praktyczny będzie dla uczestnika łatwością.

Sternik motorowodny - najczęściej zadawane pytania na temat kursów i patentów

#1 Ile kosztuje kurs motorowodny?

Cena kursu motorowodnego zależy od kilku czynników, między innymi organizatora i wariantu oferty. Przykładowo: kurs sternik motorowodny Zalew Sulejowski to cena około 550 złotych. W cenę nie jest wliczona opłata za egzamin praktyczny i teoretyczny (250 lub 125 złotych) i wydanie patentu (50 złotych).

#2 Czy każdy kurs z oferty Superprezenty.pl kończy się egzaminem i wydaniem patentu?

Nie, szczegółowe informacje na ten temat dostępne są w szczegółach danej oferty. Przed zakupem vouchera warto sprawdzić, czy wybrany organizator kursu decyzją Ministerstwa Sportu i Turystyki posiada upoważnienie do przeprowadzania egzaminów na patent sternika motorowodnego.

#3 Czy z patentem motorowodnym można prowadzić skuter wodny i holować narciarza?

Pierwszy stopień sternika motorowodnego upoważnia do prowadzenia łodzi motorowych po wodach śródlądowych oraz wewnętrznych wodach morskich (do 12 metrów długości) i otwartych wodach morskich 2 mile morskie od brzegu za dnia. Po zdanym egzaminie i uzyskaniu patentu można także prowadzić skuter. Aby holować narciarza, należy zrobić dodatkową licencję.

#4 Komu kupić voucher na kurs motorowodny na prezent?

Jeśli Twój bliski chce mieć więcej możliwości pływania po różnych akwenach, voucher na kurs motorowodny to doskonały prezent dla niego! Na zajęciach teoretycznych nauczy się budowy motorówki, a na zajęciach praktycznych będzie mógł wykazać się swoimi umiejętnościami na nowoczesnych jachtach motorowych. W dniu szkolenia będzie towarzyszyć mu doświadczona kadra instruktorska, która zawsze służy pomocą.