Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Prezenty dla firm F.A.Q. Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Vouchery na nurkowanie

Na świecie istnieją różne organizacje zajmujące się kursami nurkowania, ale tylko te w Super Prezentach mogą pochwalić się narzędziami merytorycznymi dla początkujących i zaawansowanych nurków. Szkolenia na głębokości są przeprowadzane w najlepszych zbiornikach w Polsce. Instruktor zaopatrzy nurka nie tylko w płetwy, odpowiednią liczbę butli czy informacje na temat sprzętu, lecz przede wszystkim pomoże odkryć piękno podwodnego świata. Twojemu bliskiemu marzy się certyfikat nurkowy? A może Ty chcesz rozpocząć tę przygodę od stopnia podstawowego? Sprawdź naszą ofertę!

Nurkowanie
Filtry

Średnia cena 937,80 zł

Pokaż tylko przecenione oferty

Brak wyników

Pokaż tylko z rezerwacją

Brak wyników

Algorytm sortowania może mieć wpływ na kolejność wyświetlania ofert prezentów.  Dowiedz się więcej

Karta podarunkowa wielokrotnego użytku

Warszawa (okolice), Kraków (okolice), Poznań (okolice), Wrocław (okolice), Trójmiasto (okolice), Aglomeracja Śląska (okolice), Łódź (okolice), Wiele lokalizacji (okolice), Augustów (okolice), Białka Tatrzańska (okolice), Białystok (okolice), Biebrzański Park Narodowy (okolice), Bielsko-Biała (okolice), Bieszczady (okolice), Bory Tucholskie (okolice), Budapeszt (okolice), Bydgoszcz (okolice), Bytom (okolice), Chochołów (okolice), Chorzów (okolice), Ciechocinek (okolice), Cieszyn (okolice), Czechy (okolice), Częstochowa (okolice), Długopole Zdrój (okolice), Druskienniki (okolice), Duszniki Zdrój (okolice), Gdańsk (okolice), Gdynia (okolice), Gliwice (okolice), Gorzów Wielkopolski (okolice), Góry (okolice), Hel (okolice), Hiszpania (okolice), Jastarnia (okolice), Kalisz (okolice), Kamień Śląski (okolice), Karkonosze (okolice), Katowice (okolice), Kazimierz Dolny (okolice), Kielce (okolice), Konin (okolice), Koszalin (okolice), Kudowa-Zdrój (okolice), Kutno (okolice), Lądek-Zdrój (okolice), Leszno (okolice), Litwa (okolice), Lublin (okolice), Łeba (okolice), Mazury (okolice), Mielno (okolice), Mikołajki (okolice), Morze (okolice), Mrągowo (okolice), Mszczonów (okolice), Nałęczów (okolice), Nowy Sącz (okolice), Nowy Targ (okolice), Olsztyn (okolice), Onikszty (okolice), Opole (okolice), Ostrów Wielkopolski (okolice), Oświęcim (okolice), Palanga (okolice), Piotrków Trybunalski (okolice), Przasnysz (okolice), Rabka Zdrój (okolice), Racibórz (okolice), Radawa (okolice), Radom (okolice), Rumia (okolice), Rzeszów (okolice), Sandomierz (okolice), Siedlce (okolice), Sopot (okolice), Sosnowiec (okolice), Szczecin (okolice), Szczyrk (okolice), Szklarska Poręba (okolice), Świnoujście (okolice), Tarnowo Podgórne (okolice), Tarnów (okolice), Toruń (okolice), Troki (okolice), Tychy (okolice), Wilno (okolice), Wisła (okolice), Władysławowo (okolice), Włocławek (okolice), Zabrze (okolice), Zakopane (okolice), Zawiercie (okolice), Zawoja (okolice), Zielona Góra (okolice)

4,90 (14)
Od 99,00 zł

Nurkowanie techniczne a nurkowanie rekreacyjne

Historia nurkowania sięga tysięcy lat przed naszą erą. Dawniej osoby nurkujące zanurzały się w głębiny po to, aby zdobyć pożywienie. Dziś nurkowanie to przede wszystkim sport i świetna zabawa. W ofercie Superprezenty.pl znajdziesz zarówno nurkowanie z użyciem aparatu oddechowego, jak i tzw. nurkowanie na zatrzymanym oddechu. Mamy nie tylko lekcje dla osób, które chcą rozpocząć przygodę z tym sportem, ale także kursy zakończone stosownymi certyfikatami.

Przykładowe rodzaje nurkowania:

 • techniczne,

 • rekreacyjne,

 • nurkowanie podlodowe,

 • nurkowanie wrakowe.

Większość nurków rekreacyjnych nigdy nie przekroczy głębokości 30m. Co zrobić, gdy interesuje nas głębokie nurkowanie (powyżej 30m i więcej)? Należy zostać nurkiem technicznym. Nurkowanie techniczne wiąże się z większym ryzykiem i większymi wymogami. Nurkowie techniczni często eksplorują trudno dostępne miejsca - na przykład jaskinie czy tereny zatopionych platform wiertniczych.

Wybrane organizacje nurkowe:

 • PADI (Professional Association of Diving Instructors) - największa na świecie organizacja szkoląca płetwonurków na wszystkich poziomach zaawansowania zawodowego i rekreacyjnego. Standardy nurkowe wyznaczone przed PADI są w większości przyjmowane przez pozostałe znaczące organizacje na świecie.

 • CMAS (Confederation Mondiale des Activites Subaquatiques) - federacja zrzeszająca organizacje nurkowe z całego świata.

 • TDI (Technical Diving International) - największa na świecie organizacja szkoląca nurków technicznych.

 • SDI (Scuba Diving International) - siostrzana organizacja do TDI szkoląca nurków.

 • SSI (Scuba Schools International).

 • IANTD (International Association of Nitrox Divers) - organizacja zajmująca się określaniem zasad nurkowań sportowych z użyciem automatu oddechowego.

 • W Polsce - KDP PTTK - Komisja Działalności Podwodnej.

W nurkowaniu wyróżnia się stopnie nurkowe oraz specjalizacje. Stopnie nurkowe to podstawowa droga do zdobywania kolejnych uprawnień, a specjalizacje rozwijają umiejętności w już określonych kierunkach. Przykładowe specjalizacje: fotograf podwodny czy nurkowanie w suchym skafandrze.

Jak zacząć nurkować?

Przed odpowiedzią na to pytanie warto poruszyć kwestię istoty nurkowania. Ta niezwykle popularna aktywność jest nierzadko porównywana do kierowania samochodem; samodzielnie prowadzimy dopiero wtedy, gdy jesteśmy gotowi. A kiedy możemy tak stwierdzić? Wtedy, gdy posiadamy odpowiednie uprawnienia! Aby zacząć nurkować, potrzebujesz wody i czasu. Każdy rodzaj nurkowania jest wymagający. Oprócz tego przydałby się sprzęt nurkowy, ale najważniejsza kwestia dotyczy... odpowiedniego nauczyciela! Nie da się zacząć nurkowania bez kursu, który uczy zachowania w głębinach.

Prezent w postaci kursu pozwoli postawić pierwszy, podstawowy i zarazem najważniejszy krok w stronę mistrzostwa eksploracji podwodnego świata! Istotną zaletą szkolenia nurkowego jest fakt, iż do jego odbycia nie są potrzebne umiejętności w zakresie fizyki, chemii czy innych dziedzin, które mogłyby wydawać się bardzo istotne do pływania na głębokości.

Należy pamiętać, że kurs PADI (OWD) to szkolenie wstępne. Osoba uczestnicząca w lekcjach znajduje się w towarzystwie certyfikowanego specjalisty, który zaopatrzy nurka w podstawowe informacje na temat działania sprzętu. Najważniejsza jest tu jednak technika nurkowania. Istotną zaletą kursu nurkowego jest fakt, iż praktycznie każda osoba niemająca przeciwwskazań zdrowotnych może nauczyć się oddychania pod wodą... a to przecież najważniejszy wymóg!

Skorzystaj z oferty najlepszych organizacji szkoleniowych w Polsce

Nurkowie, którzy prowadzą szkolenia na polskich wodach, są w stanie zadbać o bezpieczeństwo uczestnika. Zgodnie z wymogami stawianymi przez instytucje kontrolujące każda działalność przeprowadzająca kursy nurkowe musi posiadać odpowiednie pozwolenia oraz certyfikaty nurkowe. Oczywistym jest więc fakt, że posiadają je również nasi organizatorzy. Każdy podstawowy kurs OWD w tej kategorii przygotowuje kadra osób posiadających wieloletnie doświadczenie, mająca za sobą tysiące pomyślnych nurkowań i liczne wyprawy nurkowe.

Sprawdź najlepszych instruktorów nurkowania z:

Kurs nurkowania a zasady bezpieczeństwa

Każdą aktywność nurkową uważa się za wymagającą w kontekście utrzymania wszelkich środków bezpieczeństwa. W trakcie oddychania pod wodą istotną rolę pełni przede wszystkim stan butli. Musi być ona odpowiednio konserwowana i posiadać ilość ciśnienia przystosowaną do ludzkiego organizmu. Gdy prowadzimy aktywny tryb życia, różnice w ciśnieniu nie stanowią większej różnicy. Zupełnie inaczej jest wtedy, gdy uczestnik nie ma ani doświadczenia w nurkowaniu, ani odpowiedniej kondycji. Wtedy nagły spadek ciśnienia może być bardzo niebezpieczny.

Właśnie z tego powodu butla musi zostać obowiązkowo dopasowana do osoby szkolonej jeszcze przed nurkowaniem. Oprócz tego każdy kurs OWD wiąże się z wzajemnym szacunkiem do wszelkich regulaminów narzuconych przez zarządy organizacji nurkowych. Nie chodzi tu o "utrudnianie życia", lecz o jego najwyższą troskę! Każdy punkt zasad dotyczy przede wszystkim stosowania się do poleceń nurków prowadzących szkolenie.

Pod wodą osoba szkolona powinna znajdować się cały czas pod okiem doświadczonego instruktora - bez względu na to, w jakich warunkach jest przeprowadzane szkolenie. Ponadto każdy kurs prowadzony w Polsce jest planowany za pośrednictwem stowarzyszenia nurkowego. Dopiero po ułożeniu odpowiedniego planu odbywa się podstawowy kurs OWD.

Co przyda się, aby bezpiecznie nurkować bez instruktora?

 • wytrzymałość fizyczna,

 • znajomość teorii hydrologii,

 • umiejętności z zakresu konserwacji i diagnostyki butli,

 • umiejętności zachowania się podczas sytuacji awaryjnych,

 • zdolność lokalizacji własnego położenia,

 • posiadanie certyfikatów nurkowych,

 • znajomość zmian zachodzących podczas obniżania ciśnienia, zmian głębokości oraz umiejętność rozróżniania zjawisk zachodzących w wodach otwartych,

 • umiejętność pływania.

Każdy diver w Polsce i na całym świecie powie Ci, że w sprzęcie nurkowym kryje się bezpieczeństwo. Płetwy, butla, maska i kombinezon to rzeczy będące Twoimi przyjaciółmi pod wodą. Na kursie dowiesz się, że na wszystkich możliwych wodach występuje ryzyko, które minimalizują akcesoria niezbędne przy nurkowaniu. Kurs nurkowy OWD uczy przede wszystkim tego, że sprzęt nurkowy jest wymagany zawsze i wszędzie - bez względu na temperaturę wody, nakłady czasu spędzonego na terenie zbiornika czy nawet poziom umiejętności!

Specjalistyczne kursy nurkowania. Nurkowanie po kursie PADI (OWD)

Profesjonalne lekcje nurkowania wymagają: czasu, cierpliwości i podstawowej umiejętności pływania. Ponadto z naszych obserwacji wynika, że każdy diver powinien posiadać odpowiedni nurkowy pakiet szkoleń, i to jeszcze przed kursem dotyczącym pierwszych chwil pod wodą! Brzmi to dość nielogicznie? Rozjaśnijmy to!

Czym jest w ogóle szkolenie nurkowe? Czy to tylko ten moment, w którym znajdujesz się w wodzie? Otóż okazuje się, że nie. Nurkowanie to skomplikowany proces, którego nie da się rozpocząć bez zaznajomienia z teorią. Zanim zaczniesz nurkować, specjalista wprowadzi Cię w tajniki wszelkich definicji oraz pojęć. Dzięki nim każda informacja uzyskiwana w trakcie eksploracji głębin będzie zrozumiała.

Szkolenie nurkowe - popularne oferty Superprezenty.pl:

 • szkolenie rekreacyjne dla jednej osoby,

 • kurs nurkowania dla dwojga,

 • kurs fotografii podwodnej,

 • wycieczka po zalanym kamieniołomie,

 • kurs nurkowania w jeziorze,

 • pierwsze nurkowanie - Freediving - kurs nurkowania na basenie,

 • mini safari nurkowe, czyli pełen niezapomnianych wrażeń wyjazd nurkowy.

Kursy nurkowe są przeprowadzane praktycznie "w 4 oczy" bądź - tylko w niektórych formach kursu - odbywają się dla dwojga kursantów. Dzięki temu uczestnik jest świadomy bycia pod doskonałą opieką doświadczonych nurków; w końcu mniejsza liczba osób to większe skupienie dla każdego szkolonego adepta. Czy stanie się coś złego, jeśli większa grupa będzie chciała odbyć nurkowanie? Profesjonalny diver może nurkować nawet w grupach. Kursy odbywają się jednak "dla ludzi", a nie statystyk. W związku z tym zajęcia odbywają się jedynie w małych grupach, składających się praktycznie wyłącznie z jednego instruktora - obecnego przez cały czas nurkowania - oraz jednego bądź maksymalnie dwóch uczestników.

Nurkowanie na różnych poziomach zaawansowania rekreacyjnego i technicznego

Podstawowy kurs uczy nurkować z wykorzystaniem praktycznie każdego elementu potrzebnego do samodzielnego wykonywania tej aktywności. Zapewne zadajesz sobie pytanie, czy istnieją oferty z nurkowaniem bez asysty specjalisty? Odpowiedź być może ochłodzi odrobinę ambicje adeptów liczących na samodzielne nurkowanie - otóż nie ma możliwości, aby nurkować bez choćby podstawowego zaznajomienia się z techniką dotyczącą eksploracji głębin. Nurkowanie to sztuka wykorzystania umiejętności, które opierają się na wiedzy oraz praktyce. Nie da się jednak nabyć ich bez przygotowania. Właśnie z tego powodu ani Super Prezenty, ani żadna inna firma oferująca aktywności wodne nie świadczy i nie pośredniczy przy realizacji usług nurkowych bez zaplecza merytorycznego. Aby nauczyć się bezpiecznego przebywania pod wodą, kluczowe są zarówno odpowiedni sprzęt, jak i solidna dawka wiedzy. Warto też wcześniej spróbować własnych umiejętności pod okiem doświadczonego instruktora.

Kto może nurkować?

Rekreacyjne nurkowanie na znacznie mniejszych głębokościach dostępne jest nawet dla dzieci 10-12 lat. Nie ma też wyznaczonej górnej granicy wieku. Z kolei techniczne podboje głębin, trudne logistycznie i przekraczające limity rekreacyjne (zarówno głębokości, jak i czasu pobytu pod wodą), a do tego związane ze zmianami mieszanek oddechowych pod powierzchnią wody przeznaczone są tylko dla osób z bardzo dobrym stanem zdrowia. Podobnie zresztą jak podboje wrakowe - wiążące się z penetracją wnętrza zatopionych wraków lub innych obiektów. Nurkować technicznie mogą tylko osoby przeszkolone.

Wyjątkowy zestaw podarunkowy - wręcz prezent marzeń

Pragniemy, by super prezenty były przede wszystkim proste w doborze, a właśnie takie ułatwienie zapewnia zestaw podarunkowy. To książeczka z kilkudziesięcioma przeżyciami do wyboru, spośród których obdarowana osoba wybierze to najbardziej ekscytujące! Zestawy zostały zaprojektowane z myślą o różnorodności, dlatego odnajdziesz tam nasze najbardziej wszechstronne, a jednocześnie emocjonujące przeżycia! Osoba obdarowana sama wybiera prezent i może go zrealizować w dowolnym czasie (w terminie roku od zakupu).