Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Prezenty dla firm F.A.Q. Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Vouchery do groty solnej

Grota solna - miejsce gdzie zrelaksujesz ciało, umysł, a przede wszystkim odczujesz leczenie układu oddechowego - wypoczynek w grotach i jaskiniach solnych w centrach dużych miast - idealne na prezent dla lubiących zadbać o siebie i swoje zdrowie. Kliknij i poznaj zasady pobytu w grotach solnych. Zabiegi i masaże w grocie solnej łączą w sobie korzyści klasycznego SPA z uzdrawiającą mocą inhalacji jodem. Seans w grocie solnej to doskonały prezent - zarówno na Dzień Babci i Dzień Dziadka, jak i walentynki czy zaręczyny. Sprawdzi się też jako prezent na urodziny oraz pomysł na dzień z przyjaciółkami.  

Grota solna
Filtry

Średnia cena 194,09 zł

Pokaż tylko przecenione oferty

Brak wyników

Pokaż tylko z rezerwacją

Brak wyników

Algorytm sortowania może mieć wpływ na kolejność wyświetlania ofert prezentów.  Dowiedz się więcej

Karta podarunkowa wielokrotnego użytku

Warszawa (okolice), Kraków (okolice), Poznań (okolice), Wrocław (okolice), Trójmiasto (okolice), Aglomeracja Śląska (okolice), Łódź (okolice), Wiele lokalizacji (okolice), Augustów (okolice), Białka Tatrzańska (okolice), Białystok (okolice), Biebrzański Park Narodowy (okolice), Bielsko-Biała (okolice), Bieszczady (okolice), Bory Tucholskie (okolice), Budapeszt (okolice), Bydgoszcz (okolice), Bytom (okolice), Chochołów (okolice), Chorzów (okolice), Ciechocinek (okolice), Cieszyn (okolice), Czechy (okolice), Częstochowa (okolice), Długopole Zdrój (okolice), Druskienniki (okolice), Duszniki Zdrój (okolice), Gdańsk (okolice), Gdynia (okolice), Gliwice (okolice), Gorzów Wielkopolski (okolice), Góry (okolice), Hel (okolice), Hiszpania (okolice), Jastarnia (okolice), Kalisz (okolice), Kamień Śląski (okolice), Karkonosze (okolice), Katowice (okolice), Kazimierz Dolny (okolice), Kielce (okolice), Konin (okolice), Koszalin (okolice), Kudowa-Zdrój (okolice), Kutno (okolice), Lądek-Zdrój (okolice), Leszno (okolice), Litwa (okolice), Lublin (okolice), Łeba (okolice), Mazury (okolice), Mielno (okolice), Mikołajki (okolice), Morze (okolice), Mrągowo (okolice), Mszczonów (okolice), Nałęczów (okolice), Nowy Sącz (okolice), Nowy Targ (okolice), Olsztyn (okolice), Onikszty (okolice), Opole (okolice), Ostrów Wielkopolski (okolice), Oświęcim (okolice), Palanga (okolice), Piotrków Trybunalski (okolice), Przasnysz (okolice), Rabka Zdrój (okolice), Racibórz (okolice), Radawa (okolice), Radom (okolice), Rumia (okolice), Rzeszów (okolice), Sandomierz (okolice), Siedlce (okolice), Sopot (okolice), Sosnowiec (okolice), Szczecin (okolice), Szczyrk (okolice), Szklarska Poręba (okolice), Świnoujście (okolice), Tarnowo Podgórne (okolice), Tarnów (okolice), Toruń (okolice), Troki (okolice), Tychy (okolice), Wilno (okolice), Wisła (okolice), Władysławowo (okolice), Włocławek (okolice), Zabrze (okolice), Zakopane (okolice), Zawiercie (okolice), Zawoja (okolice), Zielona Góra (okolice)

4,90 (15)
Od 99,00 zł

Grota solna to raj dla dróg oddechowych

Ludzki układ oddechowy to skomplikowana sieć połączeń między narządami, dlatego też ważna dla organizmu jest jakość wdychanego powietrza. Nie tylko jod, ale również właściwości soli zaopatrujących płuca przyczyniają się do poprawy zdrowia.

Solne ściany w grocie emitują pierwiastki niezbędne dla zachowania kondycji skóry czy oczyszczenia całego organizmu, jednak to wpływ na układ oddechowy okazuje się najbardziej drogocenny podczas tych kilkudziesięciu minut. Już jeden seans niweluje choroby płucne, a zwłaszcza alergie oraz astmę, która nierzadko tyczy się dzieci.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do groty solnej? Jest ich bardzo niewiele i wszystkie tyczą się ciężkich chorób serca oraz układu oddechowego. Schorzenia dyskwalifikujące z seansu w grocie solnej są rzadkością, jednak warto zapytać o to organizatora przed realizacją.

Miejsca, w których odnajdziesz grotę solną:

Jak zjonizowane powietrze działa na organizm?

Czasem mówi się, że powietrze zawsze jest czyste i nie wpływa na zdrowie. To nie do końca prawda. Owszem, na wsiach - otoczonych wielkimi połaciami drzewostanów oraz pozbawionych fabryk produkujących zanieczyszczenia - jest ono zdrowsze, jednak nadal nie tak pożyteczne, jak to znajdujące się w grocie solnej. Lecznicze właściwości cennego morskiego pierwiastka są znane od setek lat, jednak sukcesywnie odkrywamy coraz to nowsze dobrodziejstwa jodu.

Terapia w przypadku chorób skóry czy schorzeń górnych dróg oddechowych dla wielu osób okazuje się zdrowotnym strzałem w dziesiątkę. Grota zaopatrzona w dobroczynne oraz krystalicznie czyste powietrze wykazuje przede wszystkim działanie detoksykujące oraz oczyszczające - zarówno na poziomie układowym, jak również dermatologicznym. Ponadto istnieją wskazania dotyczące pozytywnego wpływu na organizm w przypadku schorzeń tarczycy, takich jak nadczynność tarczycy lub Haschimoto, oraz układu krążenia.

Mikroklimat i właściwości powietrza pochodzącego z groty solnej

Seans w jaskini bogatej w związki soli to kilkadziesiąt minut pożytku dla zdrowia, ale czy tylko? Okazuje się, że grota działa wręcz bajecznie dla umysłu i układu nerwowego! Poprawa humoru jest odczuwalna nawet po jednym seansie, a dolegliwości związane z sferą mentalną ulatują bezpowrotnie.

Oprócz wyżej wymienionych korzyści osoba spędzająca tu czas uraczy się ulgą związaną z likwidacją bólu gardła, krtani czy głowy. Wstęp do groty solnej jest zalecany szczególnie dla osób ceniących delikatnie tropikalny mikroklimat. Tutejsza wilgotność powietrza jest oceniana jako idealna na upalne parne dni. To właśnie wtedy pobyt w jaskini okazuje się wybawieniem dla meteopatów.

Co zabrać do groty solnej?

Jaskinia bogata w związki soli jest najczęściej pomieszczeniem wyposażonym w szatnię oraz podstawowe przybory, które gwarantuje organizator. Zarówno seanse dla dzieci, jak i pobyt w grocie solnej dla dwojga jest opatrzony pewnymi zasadami, które wiążą się z odpowiedniego odzienia.

Choć jedyną rzeczą, jaką musisz zabrać ze sobą na seans w grocie solnej, jest dobry humor, to istnieje lista tego, czego brać się nie powinno. To przede wszystkim grube ubrania, alkohol, zestawy obiadowe oraz wszelki sprzęt elektroniczny. Odnośnie tego ostatniego warto zadbać o odpowiednią kryjówkę. W przypadku osób udających się na realizację samochodem warto umieścić wszystkie wyżej wymienione rzeczy w schowku przed opuszczeniem pojazdu.

To lepsze niż relaks nad morzem!

Największe zalety groty solnej opierają się o odporność. Grota solna, dla dzieci, dorosłych oraz seniorów, jest pewnego rodzaju substytutem terapii. Czy zatem jest to lepsze niż relaks nad morzem? Okazuje się, że według wielu naszych klientów tak właśnie jest. Podstawowym argumentem przemawiającym za taką tezą jest fakt, że grota solna to właściwie takie... morze, tylko dużo bliżej miejsca zamieszkania.

Vouchery do groty solnej - nasze seanse w wielu polskich miastach:

Sądzisz, że to wszystko, co mamy do zaoferowania? Otóż nie! Na stronie www.superprezenty.pl znajduje się ponad trzy tysiące pomysłów na najbardziej wartościowe aktywności, którymi udowodnisz troskę, miłość oraz uwielbienie. Prezenty przez internet, które zamówisz dla kogoś ze swoich bliskich, cechują się łatwością wykorzystania, a dodatkowo wpływają na ekonomię Twojego czasu – koniec ze żmudnym poszukiwaniem, niejako związanym z koniecznością ciągłego odwiedzania najróżniejszych punktów handlowych. Super prezenty to tysiące podarunków w jednym miejscu!