Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Prezenty dla firm F.A.Q. Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Vouchery na kitesurfing

Kategoria dotycząca voucherów na kitesurfing pomoże Ci zapoznać się na najlepszymi pomysłami na prezent dla miłośnika aktywności kite. Naukę kitesurfingu, samodzielne pływanie oraz inne formy sportów w objęciach wody znajdziesz właśnie tu!

Kitesurfing
Filtry

Średnia cena 1 445,86 zł

Pokaż tylko przecenione oferty

Brak wyników
Brak wyników

Algorytm sortowania może mieć wpływ na kolejność wyświetlania ofert prezentów.  Dowiedz się więcej

Karta podarunkowa wielokrotnego użytku

Warszawa (okolice), Kraków (okolice), Poznań (okolice), Wrocław (okolice), Trójmiasto (okolice), Aglomeracja Śląska (okolice), Łódź (okolice), Wiele lokalizacji (okolice), Augustów (okolice), Białka Tatrzańska (okolice), Białystok (okolice), Biebrzański Park Narodowy (okolice), Bielsko-Biała (okolice), Bieszczady (okolice), Bory Tucholskie (okolice), Budapeszt (okolice), Bydgoszcz (okolice), Bytom (okolice), Chochołów (okolice), Chorzów (okolice), Ciechocinek (okolice), Cieszyn (okolice), Czechy (okolice), Częstochowa (okolice), Długopole Zdrój (okolice), Druskienniki (okolice), Duszniki Zdrój (okolice), Gdańsk (okolice), Gdynia (okolice), Gliwice (okolice), Gorzów Wielkopolski (okolice), Góry (okolice), Hel (okolice), Hiszpania (okolice), Jastarnia (okolice), Kalisz (okolice), Kamień Śląski (okolice), Karkonosze (okolice), Katowice (okolice), Kazimierz Dolny (okolice), Kielce (okolice), Konin (okolice), Koszalin (okolice), Kudowa-Zdrój (okolice), Kutno (okolice), Lądek-Zdrój (okolice), Leszno (okolice), Litwa (okolice), Lublin (okolice), Łeba (okolice), Mazury (okolice), Mielno (okolice), Mikołajki (okolice), Morze (okolice), Mrągowo (okolice), Mszczonów (okolice), Nałęczów (okolice), Nowy Sącz (okolice), Nowy Targ (okolice), Olsztyn (okolice), Onikszty (okolice), Opole (okolice), Ostrów Wielkopolski (okolice), Oświęcim (okolice), Palanga (okolice), Piotrków Trybunalski (okolice), Przasnysz (okolice), Rabka Zdrój (okolice), Racibórz (okolice), Radawa (okolice), Radom (okolice), Rumia (okolice), Rzeszów (okolice), Sandomierz (okolice), Siedlce (okolice), Sopot (okolice), Sosnowiec (okolice), Szczecin (okolice), Szczyrk (okolice), Szklarska Poręba (okolice), Świnoujście (okolice), Tarnowo Podgórne (okolice), Tarnów (okolice), Toruń (okolice), Troki (okolice), Tychy (okolice), Wilno (okolice), Wisła (okolice), Władysławowo (okolice), Włocławek (okolice), Zabrze (okolice), Zakopane (okolice), Zawiercie (okolice), Zawoja (okolice), Zielona Góra (okolice)

4,90 (14)
Od 99,00 zł

Kurs kitesurfingu - jeden latawiec, dużo nauki i całe mnóstwo zabawy

Kitesurfing należy do bardzo widowiskowych i ekstremalnych sportów wodnych. Kite to dowód na nieograniczoność ludzkich możliwości. Ciało okazuje się wykazywać niesamowite zdolności w połączeniu z siłami natury! Ten niezwykły sport pozwala przeszywać głębiny przestworzy przy pomocy latawca, by za moment wylądować na atramentowym lustrze wody, po której tafli sunie deska napędzana przez dobre warunki wiatrowe.

Nauka kitesurfingu - gwarancja adrenaliny

Przeżycia zawarte w tej kategorii cechują się niesamowitą wszechstronnością – w końcu aktywności wodne nie mają ograniczeń! Voucher na kitesurfing to emocjonalny kalejdoskop, w którego skład wchodzą siły natury, aktywność fizyczna oraz okrzyki zachwytu rozchodzące się po szafirowym tle niebios.

Skąd wzięła się popularność kite?

Woda jest perfekcyjną animatorką, a nawet terapeutką czy trenerką. Uprawianie aktywności wodnych rozwija kondycję, wzmacnia psychikę, a przede wszystkim - jest źródłem doskonałej zabawy.

Kurs kitesurfingu umożliwia oddanie się nowej pasji i to w maksymalnie profesjonalnym oraz lekkim stylu. Wszyscy nauczyciele widniejący w kategorii "kitesurfing" posiadają odpowiedni sprzęt, umiejętności oraz podejście do uczestników. Dlaczego o tym mówimy? Ponieważ to właśnie od nauczyciela zależy, jak osoba obdarowana podejdzie do nowego sportu.

Dlaczego warto zacząć naukę kitesurfingu?

Największym pożytkiem płynącym z uprawiania kitesurfingu okazuje się połączenie zabawy z perspektywą zrodzenia nowej pasji.

Oprócz tego nauka kitesurfingu umożliwia:

  • odcięcie od rzeczywistości,

  • pokonanie nudy,

  • poczucie radości z uprawiania aktywności wodnych,

  • perspektywę pożytecznego spędzania czasu,

  • poznawanie fascynujących ludzi!

Lekcje kitesurfingu a bezpieczeństwo

Istnienie zasad bezpieczeństwa wydaje się oczywistością, zwłaszcza gdy chodzi o kurs, gdzie drogi sprzęt, rozległe zbiorniki wodne oraz różne ewolucje stają się nieodzownym elementem przeżycia.

Choć każdy z nas wydaje się wiedzieć o istnieniu "kitesurfingowego dekalogu", to nie wszyscy wiedzą, czego właściwie dotyczą te zasady.

Najważniejszym przykazaniem każdego kitesurfera jest zachowanie rozwagi oraz sugestii otrzymanych od doświadczonych specjalistów. Podczas pływania na desce z latawcem powinno się słuchać rad instruktora.

To właśnie ten człowiek ma odpowiednią wiedzę na temat działania sprzętu, warunków pogodowych oraz potencjalnych niebezpieczeństw podczas szkolenia.

Oprócz tego niezwykle istotnym elementem bezpieczeństwa, gdy uprawiamy kitesurfing, jest umiejętność rozpoznawania warunków pogodowych. Gdy przeżyciu towarzyszy instruktor, ryzyko związane z warunkami jest minimalne, jednakże niedoświadczony uczestnik powinien kłaść nacisk na każdy element pogody, jak wiatr, temperatura powietrza i wody oraz ewentualne opady.

Kurs kitesurfingu dla początkujących, czyli o tym, jak ważne jest samo szkolenie

Gdy wypowiadamy słowo "nauka", kitesurfing nie przychodzi na myśl od razu. Dlaczego? Jest to spowodowane dopiero rosnącą popularnością tego sportu.

Jeśli chodzi o kitesurfing, szkoła (lub przynajmniej prywatny instruktor) jest sugerowany przynajmniej na początku przygody z tym sportem. Poprawna technika jest bardzo ważna, o czym przekonuje się każda osoba mająca do czynienia z zajęciami dotyczącymi sportów wywodzących się z surfingu, takimi jak kursy kite.

Czego nauczy Cię szkoła kitesurfingu?

Przed rozwianiem wszelkich wątpliwości odnośnie tradycyjnego pływania warto odpowiedzieć na pytanie, czym jest kitesurfing? To przede wszystkim połączenie deski i latawca. Dzięki sile wiatru latawiec przypięty uprzężą do uczestnika stojącego na powierzchni zbiornika wodnego wprawia w ruch ciało. W ten sposób deska znajdująca się pod stopami dryfuje.

Na pozór wydaje się, że zwykłe pływanie wpław nie przyda się w trakcie uprawiania tej aktywności. To jednak nieprawdziwe przekonanie. Każdy rodzaj interakcji z jeziorem, morzem, oceanem czy innym zbiornikiem wodnym wymaga - choćby minimalnych - zdolności pływackich.

Warto zwrócić uwagę, że umiejętność pływania nie jest czymś, czego da się nauczyć w kilka minut czy nawet godzin. Nie ma więc możliwości, aby organizator podjął się zaznajomienia kursanta z tajnikami poruszania po jeziorze. Tę umiejętność - choćby na poziomie podstawowym - trzeba posiadać już na wstępie do lekcji.

Czy na kitesurfingu możliwy jest szybki progres?

Każdy kurs odbywający się w charakterze przygotowania do odbycia pierwszej przygody na wodzie ma miejsce na lądzie. Na tym etapie lekcja jest stosunkowo prosta. Wystarczy zaznajomić się ze sprzętem, a następnie wytrenować umiejętność łapania wiatru i zachowania równowagi.

Dopiero po wejściu na taflę zbiornika wodnego rozpoczyna się prawdziwe wyzwanie. Chodzi przede wszystkim o samo rozpoczęcie tej przygody. Jest ono wymagające, jednak każda kolejna minuta spędzona na desce coraz bardziej ułatwia proces dydaktyczny.

Podsumowując, wysiłek podczas surfowania jest wymagający dla osób pragnących nauczyć się podstaw, ale sama aktywność charakteryzuje się łatwością do opanowania na wysokim poziomie.

Wiele zależy też od indywidualnych umiejętności i predyspozycji kursanta. Ktoś, kto uprawiał już wakeboarding, łatwiej opanuje podstawy deski. Podobnie jak osoba, która łapała już równowagę na desce z żaglem.

Gdzie wziąć udział w kursie kitesurfingu w Polsce?

Niejeden kitesurfer zadaje sobie pytanie "gdzie będę pływał, gdy rozpocznie się sezon"? Nie ma się czemu dziwić, ponieważ pogoda ma swoje kaprysy, a na przyrodę nie mamy żadnego wpływu. Z naszego doświadczenia wynika, że najlepszymi miejscami do pływania na kitesurfingu są te okolice, gdzie znajduje się odpowiednia przestrzeń.

Jak zapewne się domyślasz, trzymanie latawca, który może ponieść Cię gdziekolwiek, nie będzie dobrym pomysłem na małym i zatłoczonym akwenie. Tutaj potrzeba zbiornika "większego kalibru", zwłaszcza wtedy, gdy nie posiada się zbyt dużego doświadczenia.

Najlepsze miejsca w Polsce, by nauczyć się tajników kitesurfingu:

  • Półwysep Helski charakteryzuje się dużym potencjałem do uprawiania tej wspaniałej aktywności. Chodzi przede wszystkim o doskonałe warunki wietrzne; morskie oraz silne powiewy bardzo dobrze napędzają latawiec. Na Półwyspie Helskim sezon kite rozpoczyna się w okolicach maja.

  • Kurs kitesurfingu możesz też zrobić na Zatoce Puckiej. To jedno z lepszych miejsc w Polsce do pływania na kitesurfingu. Warto wybrać zajęcia w sezonie wakacyjnym, kiedy każda szkoła ma wysoką dostępność instruktorów.

  • Kolejnym miejscem idealnym do wypróbowania swoich sił w sportach na wodzie jest Pomorze Zachodnie. Sezon trwa tam od maja do końca września. Mniejsza liczba kitesurferów sprawia, że bezpiecznie i komfortowo pływa się tam po jeziorach. Duży i mało zatłoczony akwen to świetne miejsce dla początkujących.

Jeśli chodzi o voucher na kurs, kitesurfing może odbywać się w wielu miejscach, takich jak:

Wielu kitesurferów decyduje się również na ukończenie kursu za granicą. Wyjazdy kitesurfingowe cieszą się dużą popularnością zarówno wśród młodszych, jak i starszych. Najpopularniejsze kite miejscówki to: Rodos, Egipt i Teneryfa.

Szkoła kitesurfingu - sprzęt ma znaczenie

Zdecydowana większość przeżyć w tej kategorii zapewnia niezbędny osprzęt wraz ze wszystkimi dodatkami. To jeden z najlepszych argumentów, by wybierać Super Prezenty!

Współpracujemy tylko z najlepszymi partnerami. Wybierając Super Prezenty, zyskujesz gwarancję, że będziesz pływać na najnowszym sprzęcie. Kolejną kwestią jest bezpieczeństwo - każda szkoła kitesurfingu, która ma w ofercie szkolenia z instruktorem, dba nie tylko o świetną atmosferę, ale przede wszystkim o komfort kursantów. Instruktor służy swoim doświadczeniem i chętnie dzieli się wiedzą podczas całego kursu.

Sprzęt dobiera się do umiejętności i wagi kursanta. Podstawowy sprzęt każdego kitesurfera to deska i latawiec. Latawce mogą mieć różne rozmiary i kształty (np. c shape). Deski różni rodzaj, rozmiar i wyporność. Popularne deski do kite to tzw. twin tip - umożliwiające pływanie w dwóch kierunkach. Do pływania na kite niezbędny jest również trapez. Wyróżniamy trapezy biodrowe i lędźwiowe. Do trapezu podpina się latawiec, dzięki czemu kursant może sunąć po wodzie. Trapez biodrowy to również swego rodzaju siedzisko.

Podczas kursu początkującemu kitesurferowi potrzebne będą także: kamizelka, pianka, buty do wody i kask. Zazwyczaj szkoła zapewnia niezbędny sprzęt i akcesoria do zajęć. Ty musisz zabrać jedynie ręcznik i strój kąpielowy. Wszystkie informacje dotyczące szkolenia kite w wybranym miejscu w Polsce znajdziesz w szczegółach oferty.

Kursy kitesurfingu - najczęściej wybierani organizatorzy pływania na kite:

Wskakuj na deskę!

Interesują Cię kursy kite z instruktorem zakończone IKO II? Uwielbiasz spędzać czas na wodzie? Nie możesz się zdecydować, czy bardziej interesuje Cię SUP czy deski surfingowe? W Super Prezentach znajdziesz różne wodne aktywności! Sprawdź szczegóły oferty na lekcje pojedyncze i zorganizowane kursy. Wybierz sport wodny dla siebie!