Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Prezenty dla firm F.A.Q. Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione
Filtry

Średnia cena 335,54 zł

Pokaż tylko przecenione oferty

Brak wyników

Pokaż tylko z rezerwacją

Brak wyników

Algorytm sortowania może mieć wpływ na kolejność wyświetlania ofert prezentów.  Dowiedz się więcej

Masaż kobido - tajemnicza sztuka relaksu i odmłodzenia skóry

Masaż kobido na prezent to idealny pomysł dla tych, którzy szukają chwili relaksu i odmłodzenia. Jest doskonałym pomysłem na prezent na urodziny, dzień matki, walentynki czy inne specjalne okazje. Ten masaż to przepis na piękną, zrelaksowaną i zadbaną skórę twarzy oraz odprężenie okolic ramion, barków i karku. Masaż twarzy kobido na prezent jest więc dobrym wyborem nie tylko dla niej, ale i dla niego. Na superprezenty.pl znajdziesz voucher na japoński drenaż limfatyczny w wielu miastach Polski i w najlepszych gabinetach kosmetycznych oraz SPA.

Czym jest masaż twarzy kobido?

Masaż kobido znany jest również jako japoński masaż twarzy. Swoje korzenie ma w kraju kwitnącej wiśni i znany jest od setek lat. W dawnych czasach masaż kobido był praktykowany w celu zachowania piękna, zdrowia i sprawności fizycznej. Masażystki stosowały techniki uciskania, głaskania i masowania, aby zapewnić zdrowie i urodę. Z czasem masaż został uzupełniony o chińskie techniki uciskania ciała i przybrał bardziej zaawansowaną i rozszerzoną formę, z którą dziś możemy się spotkać w salonach kosmetycznych i SPA.

Masaż kobido zdobył popularność w XVII i XVIII wieku wśród japońskich królowych i arystokracji. Był też częścią rytuałów pielęgnacyjnych gejsz, które znane są z pięknej i młodej skóry. Dziś japoński masaż twarzy przeżywa swój renesans. Doceniamy to, że poprawia koloryt skóry i przyczynia się do jej elastyczności, niweluje sztywność mięśni twarzy, pomaga w produkcji kolagenu i elastyny oraz wspomaga ogólną pielęgnację skóry . Współczesne masażystki łączą kobido z innymi metodami uciskania skóry i odprężenia, dzięki czemu stał się on jednym z popularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Sprawia to, że masaż kobido składa się z kilku etapów.

Kto może skorzystać z masażu twarzy, szyi kobido?

Głęboki masaż relaksujący kobido to dobry wybór dla każdego. Z takiego prezentu ucieszy się każda kobieta, japoński lifting twarzy to także doskonały wybór dla mężczyzn. Z jego efektów przede wszystkim zadowolone będą osoby zapracowane, które po zakończeniu masażu poczują efekt natychmiastowego odprężenia i relaksu. Wynika to z tego, że masaż kobido działa nie tylko na skórę, ale i na psychikę. Warto też wspomnieć, że odpowiednie techniki naciskania pomogą w ograniczaniu napięcia mięśni twarzy, a przez to umożliwiają pozbycie się z ciała stresu.

Masaż kobido to również naturalna alternatywa w pielęgnacji twarzy. Poprawia on krążenie krwi, detoksykuje skórę i wspomaga ogólną higienę. Dzięki temu, że techniki masażu kobido są głębokie, a zarazem delikatne, skorzysta z niego cera naczynkowa i wrażliwa. Drenaż nie narazi ich na ryzyko podrażnień czy wystąpienia innych niepożądanych skutków ubocznych, a jedynie przyczyni się do elastyczności skóry.

Masaż nazywany niechirurgicznym liftingiem twarzy to także dobry prezent dla tych, którzy chcą zatrzymać czas. Świetnie reaguje na niego skóra dojrzała, z widocznymi zmarszczkami. Pełny masaż twarzy pomaga zniwelować napięcie mięśni, które tworzy zmarszczki mimiczne i przyczynia się do powstania bruzd nosowo wargowych.

Czy każdy może skorzystać z masażu kobido?

Z masażu kobido skorzystać mogą osoby z bólami karku, chcące opóźnić proces starzenia się skóry, zlikwidować drugi podbródek, uelastycznić i pobudzić skórę, poprawić kontur twarzy, zlikwidować napięte mięśnie, stymulować głębokie struktury skóry. Okazuje się jednak, że masaż tkanek głębokich nie jest dla każdego. Nie mogą go wykonywać osoby z:

  • ostrym stanem zapalnym organizmu (gorączka),

  • stanem zapalnym skóry w tym przerwana ciągłość naskórka,

  • nieleczonym nadciśnieniem tętniczym w tym wysokie nadciśnienie tętnicze,

  • po ekstrakcji zęba (stany ropne okołozębowe i implanty).

  • trądzikiem różowatym w fazie aktywnej.

Jakie są efekty masażu kobido?

Nie sposób wymienić wszystkich korzyści z masażu kobido, dlatego skupmy się na tych najważniejszych efektach. Te zauważalne są przede wszystkim w kontekście urody. Masaż kobido to:

  • Poprawa krążenia krwi. Delikatne, precyzyjne i wolne ruchy stymulują krążenie krwi, a przez to skórze dostarczana jest większa ilość składników odżywczych i tlenu, co przyczynia się do zdrowszego i bardziej promiennego wyglądu.

  • Poprawa jędrności skóry. Poprzez masaż odpowiednich obszarów twarzy, takich jak linia szczęki i policzki, można zwiększyć jędrność skóry. Stymulacja mięśni twarzy pomaga poprawić ich wygląd. Dzięki temu masaż kobido daje efekt liftingu, ale bez skalpela. Warto tu wspomnieć, że z użyciem technik manualnych można doprowadzić do zmniejszania drugiego podbródka czy wygładzenia owalu twarzy.

  • Redukcja opuchlizny. Precyzyjne ruchy masażu kobido pomagają zredukować opuchliznę i obrzęki, w obrębie twarzy, które często są efektem zatrzymywania płynów w tkankach. To z kolei sprawia, że twarz wydaje się świeższa i młodsza, a wygładzenie zmarszczek i poprawa kolorytu skóry widoczna jest już po pierwszym zabiegu.

  • Stymulacja produkcji kolagenu. Masaż Kobido może wpłynąć na produkcję kolagenu odpowiedzialnego za elastyczność i jędrność skóry.

Japoński masaż kobido ma również duży wpływ na zdrowie. Z racji tego, że działa na głębsze warstwy skóry, to redukuje napięcie mięśniowe. W trakcie całej procedury technik masażu wykonuje ruchy pomagające rozluźnić spięte mięśnie, przez co bóle głowy i napięcia przestają dokuczać. Ruchy te niwelują również napięcia i stres, dlatego, regularne kobido składające się z intensywnych ruchów m.in. zmniejsza efekty bruksizmu.

Na czym polega masaż kobido?

To, jak wygląda masaż kobido zależy od miejsca, gdzie jest on wykonywany. Zawsze jednak techniki uciskania stosowane są na mięśniach twarzy. Zanim jednak masażysta przejdzie do właściwego zabiegu, następuje określenie kondycji skóry i relaksacja. Głęboki relaks możliwy jest dzięki przyjemnej muzyce oraz nastrojowemu oświetleniu, które towarzyszy masażowi twarzy.  

Kolejny etap to oczyszczenie, co pozwala usunąć martwe komórki skóry, resztki kolorowych kosmetyków, zanieczyszczeń oraz nadmiar sebum. Czysta skóra jest bardziej podatna na korzystne działanie kobido. Do masażu zachodzi konieczność użycia olejku, który ułatwia ruchy po skórze i zapewnia odpowiednie nawilżenie. Przed aplikacją olejek jest dodatkowo delikatnie rozgrzewany, co pomaga rozluźnić mięśnie. Teraz pora na właściwy masaż! W tego trakcie masażysta skupia się na precyzyjnych i rytmicznych ruchach po różnych obszarach twarzy włącznie z obszarami wokół oczu, ust, skroni i czoła. Do ich wykonywania używa palców, dłoni, a czasem również specjalnych narzędzi, pozwalających stymulować mięśnie, limfatyczny system odpornościowy i przepływ krwi. W czasie masażu twarzy następuje delikatne rozcieranie, opukiwanie, delikatne uciski i okrężne ruchy, które nie wywołują bólu, ale są odczuwalne. Po zakończeniu masażu skórę nawilża się kremem lub nakłada kojący preparat kosmetyczny, następuje też chwila na rozluźnienie. Wiele osób też pyta, ile trwa masaż kobido - najczęściej około 1 -1,5 godziny.