Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Prezenty dla firm F.A.Q. Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione
Filtry

Średnia cena 249,00 zł

Pokaż tylko przecenione oferty

Brak wyników

Pokaż tylko z rezerwacją

Brak wyników

Nauka rysowania - dla kogo?

Z racji tego, że jak już wspomnieliśmy największe marzenia pojawiają się wtedy, kiedy mamy parę lat, to szkoła rysunku powinna zacząć się już dla dziecka w wieku szkolnym. Im wcześniej przystąpi ono do nauki rysunku tym bardziej rozwinie swój talent, a także nauczy się bardzo wielu technik malarskich. Rysowanie to jest to, co dzieci zaczynają jeszcze przed pójściem do przedszkola - niejeden rodzic może pochwalić się "malowidłami" swojego dwulatka, a niektórzy nawet malucha półtorarocznego. Ważne jest, aby w odpowiednim momencie rozwoju nie zaprzepaścić szansy dziecka i nie przespać momentu, kiedy będzie ono mogło wziąć udział w swojej pierwszej, profesjonalnie poprowadzonej lekcji rysunku.

Jak głosi stare porzekadło: na naukę nigdy nie jest za późno. Dlatego też może się zdarzyć, że w szkole rysunku znajdą się dzieci starsze, nastolatkowie, a nawet - osoby dorosłe. Ktoś mógłby pomyśleć: ale przecież to wielki obciach uczyć się wraz z dzieciakami. Otóż, jeśli chcesz uczyć się w życiu nowych rzeczy, to zasługuje to na szacunek i pochwałę, a wcale nie trzeba się tego wstydzić.

Po co potrzebna jest nauka rysunku?

Czy dziecku potrzebna jest w ogóle nauka rysunku? Czy nie należałoby może skupić uwagi na nauce czegoś bardziej praktycznego, jak np. majsterkowanie, naprawa urządzeń elektronicznych czy szycie ubrań? Sęk w tym, że rysowanie także może okazać się bardzo praktyczne. Jeśli nie podoba Ci się pomysł zrobienia z Twojego dziecka drugiego da Vinci albo Picassa, to pomyśl o tym, że od nauki rysowania może wyjść w przyszłości wiele innych dróg, którymi Twoja latorośl może podążyć - jak np. fotografia czy grafika komputerowa. A jeśli nawet Twoja pociecha zostałaby artystą w klasycznym znaczeniu, to dlaczego ma to od razu oznaczać, że nie osiągnie ona sukcesu zawodowego?

Czy warto inwestować w naukę sztuk artystycznych?

Jak już wiesz, nauka sztuk artystycznych może stanowić preludium to nauki rzeczy bardzo wziętych we współczesności, jak chociażby grafika komputerowa. Graficy potrafią zarabiać bardzo dużo. Ale chcielibyśmy też spojrzeć na to z innej perspektywy. Załóżmy, że Twojemu dziecku bardzo spodoba się kurs rysunku i że faktycznie wyniesie ono z tego coś przydatnego dla siebie. Przypuśćmy, że dalej pójdzie w te tory, za swoje narzędzie pracy artystycznej wybierze farby, skończy ASP i zacznie malować obrazy. Brzmi strasznie? To teraz dowiedz się, że współcześnie w domach aukcyjnych obrazy są sprzedawane za parę milionów złotych i nie mówimy tutaj o dziełach Matejki czy Rembrandta. Mowa tu o obrazach średnio znanych malarzy. Warto więc inwestować w naukę rysowania.

Nauka rysunku czyli rozwój wszechstronny

Wydawać by się mogło, że kurs rysunku to poznawanie nowych technik artystycznych, wprawianie ręki i robienie postępów w celu odnalezienia swojego autorskiego stylu. Jednakże ze szkoły rysunku można wynieść znacznie, znacznie więcej. Malowanie poprawia zdolności manualne, co jest przydatne w wielu innych sytuacjach w życiu. Ponadto w trakcie rysowania aktywują się takie obszary mózgu, które przy wykonywaniu innych czynności pozostają całkowicie nieaktywne. To powoduje, że takie uczenie się sztuki wpływa bardzo pozytywnie na ogólny rozwój intelektualny.

Co zawiera prezent?

Voucher na kurs rysunku zawiera kilka elementów, dzięki czemu ta aktywność jest tak bardzo atrakcyjna. Przede wszystkim, na samym początku jest uzgadniania telefonicznie technika, jaka będzie stosowana w trakcie zajęć. Może to być klasyczny rysunek ołówkiem albo węglem, pastelami suchymi lub mokrymi, rysowanie markerami, sztuka rysowania komiksów czy malarstwo akwarelą, akrylem albo farbami olejnymi.

W trakcie zajęć uczestnik poznaje tajniki rysunku odręcznego. Może on rysować zwierzęta, może to być martwa natura albo kompozycja otwarta. Dla początkujących krok ten jest bardzo ważny. Potem uczestnik wchodzi na wyższe poziomy sztuki - średnio zaawansowany oraz zaawansowany. Każdy nauczy się tutaj czegoś nowego. Dowie się jak dobierać kolory oraz jak zachować proporcje w malarstwie.

Za kursem rysunku stoją sukcesy uczestników

Możesz wierzyć lub nie, ale za osobami, które zaczynały naukę rysowania stoi wiele sukcesów. Można wymienić tylko kilka z nich, jak: Grand Prix na XIII, XV i XVIII International Art Competition, klasyfikacje do wystawy Nationwide biennial oraz wyróżnienie na IX National Painting Workshop. Tak więc kurs jest znakomitym punktem wyjścia do tego, aby wypłynąć na naprawdę głęboką wodę świata artystycznego.

Gdzie odbywa się kurs rysunku?

Miejscem organizatora, gdzie odbywa się kurs jest Marlena Art z siedzibą we Wrocławiu na ul. Antoniego Słomińskiego 26 we Wrocławiu. Warto sprawdzić mapę i dojazdy, aby bezproblemowo dotrzeć na miejsce.

Ile trzeba zapłacić za naukę rysunku?

Cena jest różna, w zależności od tego w jakim czasie ma się odbywać kurs. W tym roku ceny kształtują się na pewnym pułapie, natomiast w przyszłym mogą być już całkiem inne. W chwili obecnej za w pełni profesjonalną i spersonalizowaną lekcję rysunku wyłącznie dla jednej osoby zapłacisz w okolicach 250 zł. Oczywiście jeśli chcesz by więcej osób dostało swoją lekcję, to musisz także zapłacić więcej.

Czy są jakieś przeciwwskazania, aby zacząć naukę rysunku?

Nie ma żadnych przeciwwskazań. Malować może każdy, niezależnie od tego czy preferuje martwą naturę, portrety czy inne formy.