Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Prezenty dla firm F.A.Q. Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Muzeum – podaruj wyjątkowe doświadczenia

Voucher do muzeum to idealny prezent dla miłośników kultury, historii i sztuki, którzy pragną przeżyć fascynującą przygodę w przestrzeniach muzealnych. Wizyta w muzeum pozwoli otworzyć drzwi do świata pełnego wiedzy, ciekawostek i niezapomnianych odkryć. Muzea to też miejsca, gdzie rodzą się pasje i zainteresowania. Poznaj miejsca, które warto odwiedzić i zwiedzić i uczyń wiedzę jedną ze swoich pasji.  

Filtry

Średnia cena 119,31 zł

Pokaż tylko przecenione oferty

Brak wyników
Brak wyników

Algorytm sortowania może mieć wpływ na kolejność wyświetlania ofert prezentów.  Dowiedz się więcej

Muzeum- nie takie nudne, jak je malują

Muzea od lat kojarzą się z nudnymi salami pełnymi eksponatów za szkłem, nasze vouchery przekonują, że tak jednak nie jest. Miejsca, do których proponujemy bilety to te pełne faktów historycznych i skarbnice prawdziwej mądrości. Dzięki interaktywnym wystawom, ciekawym ekspozycjom, a także opcji zwiedzania z indywidualnym przewodnikiem pozwalają odkryć przeszłość, zatopić się w faktach związanych z rozwojem ludzkości, a także w spokoju kontemplować fascynujące dzieła sztuki. Skąd takie morze możliwości? Bowiem na superprezenty.pl znajdziesz szeroki wybór voucherów do najlepszych muzeów w Polsce i świecie. Dodatkowo nasze vouchery do muzeum nie tylko zapewniają możliwość obejrzenia stałej ekspozycji, ale także sprawią, że dostępna będzie dla ciebie wystawa czasowa oraz wyjątkowe pokazy.

Bilet do muzeum – czy to dobry prezent?

Zwiedzanie muzeum to idealny pomysł na prezent dla każdego. W Polsce istnieje ich tyle, że bez problemu znajdziesz miejsce interesujące brata, przyjaciółkę, młodszą siostrę, mamę, dziadka czy ciocie. Wybierać możesz między interaktywnymi i pełnymi zabawy muzeami dla dzieci a tymi poruszającymi poważniejsze tematy dla dorosłych. Bez względu na to, którą wersję wybierzesz, możesz być pewny, że zwiedzanie będzie cenną lekcją historii, nauki czy też sztuki, a także świetnie spędzonym czasem w rodzinnym gronie. Uniwersalność podarunku, jakim są bilety do muzeum, sprawia też, że podarować można je każdemu. Jeśli zależy Ci na eleganckim upominku dla szefowej lub przyszłej teściowej postaw na Muzeum Narodowe w Warszawie, natomiast gdy chcesz zrobić prezent dziadkowi, podaruj mu wejściówkę Muzeum Starych Amerykańskich Samochodów w Kościerzynie, połączony z jazdą jednym z klasycznych modeli pojazdów produkowanych za oceanem.

Muzeum II Wojny Światowej, Narodowe, Powstania Warszawskiego – jakie są najlepsze muzea w Polsce?

W Polsce znajduje się setki tysięcy, o ile nie miliony muzeów. Niewątpliwie wszystkie one są warte odwiedzenia, jednak musisz wiedzieć, że istnieje lista tych najlepszych. Wizyty w nich najlepiej zaplanować na początku. Najlepsze z naszych to muzea w Warszawie. Zwiedzający ustawiają się do nich w długich kolejkach, a do wielu z nich bilety wykupione są ze znacznym wyprzedzeniem czasu. Tak jest, chociażby w przypadku POLIN-u, czyli Muzeum Żydów Polskich. Na odwiedzających to miejsce czeka monumentalna stała wystawa pod nazwą 1000 lat historii Żydów polskich. Składa się ona aż z ośmiu galerii, które w sposób chronologiczny prezentują etapy pobytu ludności żydowskiej na ziemiach polskich – od czasów pradawnych do współczesnych.

Równie ciekawą wystawę stałą prezentuje Muzeum Powstania Warszawskiego, które jak sama nazwa mówi, opowiada o największym zrywie patriotycznym nad Wisłą. Mimo że porusza ono dość ciężką tematykę, to uznaje się je za muzeum dla rodziny, bowiem istnieje tu kilka ścieżek zwiedzania dla najmłodszych, dzieci mogą też brać udział w interaktywnych zajęciach w Sali Małego Powstańca. Największe wrażenie w tym muzeum robią zrekonstruowane kanały, którymi można się przejść oraz Mur Pamięci bijący w rytmie serc blisko 11 tys. poległych.

Warszawa oferuje też niezwykle ciekawe muzeum dla dorosłych, jakim jest fabryka polskiej wódki. We wnętrzach tego muzeum można dowiedzieć się, jak tworzona jest ten trunek, jakie są jego gatunki, a także jak wpływał i wpływa on na kulturę. Na superprezenty.pl możesz dodatkowo zakupić wejściówki do muzeum obejmujące degustacje czterech najsłynniejszych gatunków polskiej wódki i szkolenie. Dla wymagających przygotowaliśmy natomiast pakiet premium, który nie tylko odkryje smak tego trunku, ale i pokaże jak ją prawidłowo serwować i konsumować.

Dla młodszych ciekawym doświadczeniem będzie natomiast wizyta w muzeum PRL-u. Jego wystawa jest odzwierciedleniem atmosfery, sytuacji ekonomicznej oraz warstwy społecznej i materialnej z czasów Polski Ludowej. Pokazuje, jak żyło się kiedyś i z jakimi problemami zmagały się poprzednie pokolenia Polaków. Wycieczka do tego muzeum do znakomity prezent dla dziecka i nastolatka, bowiem pomoże przybliżyć mu historię i pokazać, w jakich czasach wychowali się jego rodzice.  

Muzea w Krakowie – jakie warto odwiedzić?

Wycieczka do muzeum to również dobry wybór w Krakowie. W byłej stolicy Polski znajduje się kilka wartych uwagi miejsc, a pierwszym z nich jest MOCAK. Do zapoznania się z jego wystawą zachęcamy przede wszystkim miłośników sztuki. W salach MOCAK-u wystawione są bowiem eksponaty związane ze sztuką współczesną. Zobaczyć można je w ramach kilku wystaw stałych takich jak „Pojęciokształty”, „Live Factory 2: Warhol by Lupa” czy „Biblioteka Mieczysława Porębskiego” zwiedzający mogą podziwiać prace artystów prezentowane przed wejściem do budynku.

Nieco dalej od MOCAK, bo kilka kilometrów pod Krakowem znajduje się jedno z najpopularniejszych muzeów w Polsce, czyli kopalnia soli Wieliczka. W 1987 roku została ona wpisana na Pierwszą Listę Niematerialnego Dziedzictwa UNESCO, a sama kopalnia działa od ponad 700 lat. Obecnie dla zwiedzających udostępniane jest ok. 2% wydrążonych w niej korytarzy. Pod ziemią zobaczyć można m.in. Grotę Kryształową, solankowe jeziora, Kaplice Św. Kingi czy też przejść Szlak Pielgrzyma „Szczęść Boże”. Zwiedzanie możliwe jest w ramach kilku ścieżek, dlatego kopalnia soli Wieliczka zachwyci i małym i dużym zwiedzających.

Muzeum II wojny światowej i inne propozycje w woj. pomorskim

Ciekawe muzeum znajdziesz nie tylko w Warszawie czy Krakowie, ale też na Pomorzu. W tym regionie Polski jednym z ciekawszych obiektów jest muzeum II wojny Światowej. Stała wystawa dokładnie wyjaśnia dzieje najkrwawszego konfliktu światowego, a także pozwala dowiedzieć się wielu ciekawostek. Do korzystania z tego muzeum zachęca interaktywna wystawa. Ta obecna jest również w muzeum opowiadającym o dziejach Solidarności. W Europejskim Centrum Solidarności zobaczyć można m.in. słynne tablice z 21 postulatami ze strajku w Sierpniu ’80, przestrzeloną kurtkę 20-letniego stoczniowca Ludwika Piernickiego – ofiary Grudnia ’70, biurko Jacka Kuronia czy suwnicę Anny Walentynowicz.

Bon do muzeum – co musisz wiedzieć?

Bez względu na to czy na prezenty wybierasz bilet do muzeum w Warszawie, czy do tego II wojny światowej w Gdańsku, voucher możesz zakupić na superprezenty.pl. Zwiedzających upoważniają one do odwiedzenia placówki, kiedy są one otwarte. Pamiętaj, że godziny otwarcia zawsze podane są na stronie muzeum, a często poniedziałek w instytucjach kultury jest dniem wolnym od pracy.