Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Prezenty dla firm F.A.Q. Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Tlenoterapia – połączenie relaksu i dbania o zdrowie

Wejściówka na tlenoterapię to ekskluzywna kategoria prezentów dla najbliższych. Seanse w komorze hiperbarycznej to doskonała odskocznia od codziennych spraw i stresów, a także świetny sposób na zadbanie o zdrowie i dobre samopoczucie. Opierają się one na dostarczaniu organizmowi czystego tlenu, którego brakuje w powietrzu atmosferycznym. Sprawia to, że tlenoterapia jest w pełni bezpieczna również dla seniorów, z tlenoterapii mogą też korzystać chorzy w okresie pooperacyjnym, a także osoby cierpiące na brak apetytu czy chcące na dłużej zatrzymać młodość. Na Super Prezenty kupisz bon na kurację tlenem w najlepszych ośrodkach w kraju zlokalizowanych we wszystkich większych miastach. Przygotowaliśmy vouchery dla jednej lub dwóch osób w standardowej kabinie, a także tej o podwyższonym standardzie.  

Filtry

Średnia cena 376,78 zł

Pokaż tylko przecenione oferty

Brak wyników

Pokaż tylko z rezerwacją

Brak wyników

Algorytm sortowania może mieć wpływ na kolejność wyświetlania ofert prezentów.  Dowiedz się więcej

Czym jest leczenie tlenem?

Leczenie tlenem inaczej tlenoterapia to proces, w którym oddycha się czystym, zjonizowanym tlenem w ściśle kontrolowanych warunkach. Tlen, który występuje w komorze od tego, który wdychamy na co dzień równinni się dodatkową ilością cząsteczek. W komorze stężenie tlenu jest bardzo wysokie, przez co jest on łatwiej przyswajalny przez organizm. Podawany jest on za pomocą koncentratora tlenu. Koncentrator tlenu to urządzenie zasilane energią elektryczną. Jego zadaniem jest rozdzielnie tlenu od azotu i pozostałych gazów znajdujących się w powietrzu.

Jakie są rodzaje tlenoterapii?

Istnieje kilka różnych rodzajów tlenoterapii, z których każdy jest dostosowany do specyficznych potrzeb pacjentów i celów leczenia. Te najprostsze podają ten medyczny za pomocą urządzeń elektrycznych. Najprostszym urządzeniem jest specjalny przewód nosowy, którym pacjent może oddychać. Za pomocą cewników donosowych tlen podaje się, kiedy nastąpi zatrucie tlenkiem węgla czy choroby płucne. Inną formą tlenoterapii jest ta przez maskę twarzową oraz kaniulę nosową. Niektóry sposób podawania tlenu pozwala na terapię w domu. Tlenoterapia najskuteczniejsza jest jednak w komorze, a nie w warunkach domowych, dlatego na naszej stronie znajdziesz jednak nowoczesne rodzaje tlenoterapii, czyli:

Tlenoterapia hiperbaryczna – w niej pacjent oddycha 100% tlenu pod podwyższonym ciśnieniem w specjalnej komorze hiperbarycznej; jest ona stosowana w celu leczenia zatruć gazami, oparzeń, ran zakażonych, chorób dekompresyjnych (np. choroba nurków) oraz w niektórych przypadkach poprawy gojenia się ran;

Tlenoterapia w komorze normobarycznej - polega na oddychaniu zwiększonym stężeniem tlenu w komorze, w której panuje niewielkie ciśnienie.

Na czym polega tlenoterapia hiperbaryczna?

Na Super Prezenty kupisz voucher na tlenoterapię odbywającą się w wysokiej klasy, nowoczesnych komorach normobarycznych. Choć ich nazwa brzmi złowrogo, to tak naprawdę przebywanie w komorze to sama przyjemność. Jest ona specjalnie zaaranżowaną i zamkniętą przestrzenią, gdzie dostajesz więcej tlenu niż zwykle. Jak on jest podawany? Bardzo prosto. Tlenoterapia w komorze normobarycznej polega na oddychaniu czystym, zwiększonym stężeniem tlenu. Jest on podawany w warunkach podwyższonego ciśnienia.  W komarze pasuje ciśnienie 1500 hPa, zawartość tlenu jest podwyższona do 40%, dwutlenku węgla do 2%, a wodoru 0,5%. Sprawia to, że przyswajanie tlenu jest znacznie łatwiejsze, a na pewno nie boli. Nie musisz się więc obawiać leczenia tlenem – jest ono bezbolesne, a wręcz odwrotnie – niezwykle przyjemne. Najczęściej sesja podawania tlenu trwa 2 godziny, w trakcie których możesz spokojnie się zrelaksować, odprężyć i odpocząć. Kupując voucher na superprezenty.pl na tlenoterapią możesz wybrać się też z bliską osobą – mamą, siostrą, przyjaciółką i wspólnie poprawiać wydolność organizmu wdychając czysty tlen, jednocześnie plotkując.  

Wskazania do tlenoterapii

W tlenoterapii hiperbarycznej brać mogą osoby, które chcą poprawiać swoje zdrowie i samopoczucie poprzez dostarczenie dodatkowego tlenu do pęcherzyków płucnych. Terapia tlenem zalecana jest również jako uzupełnienie leczenia wielu schorzeń, głównie dróg oddechowych. Może one być wykorzystania przy niedotlenieniu w wyniku chorób płucnych, niewydolności serca, urazów i innych schorzeń. Komora hiperbaryczna zalecana jest również przy przewlekłej obstrukcyjnej chorobie płuc, niewydolności oddechowej, zatruciu tlenkiem węgla, chorobach serca, po urazach i poparzeniach, jako przygotowanie do zabiegów chirurgicznych. Daje ona też pozytywne efekty w leczeniu pacjentów z niewydolnością oddechową, mózgowym porażeniem dziecięcym i terapii autyzmu. Po tlenoterapię chcenie sięga też medycyna sportowa. Zanim jednak odwiedzisz komorę, warto pobyt w niej skonsultować z lekarzem. Musisz wiedzieć, że nie każdy pacjent może korzystać z prozdrowotnych właściwości tlenu. Jako przeciwwskazania do tego wymienia się:

  • Ciążę

  • Choroby płucne w zaawansowanym stadium

  • Choroby serca w zaawansowanym stadium

  • Problemy z ciśnieniem krwi

  • Czynniki, które mogą wpłynąć na zmiany w ciśnieniu,

  • przewlekłe stany zapalne,

  • Rozrusznik serca,

  • ostre schorzenia uszu,

  • padaczka,

  • przyjmowanie niektórych leków, głównie cytostatyków.

Przygotowanie do podania tlenu w komorze hiperbarycznej

Po uzyskaniu zgody lekarza do wizyty w komorze warto się przygotować. Najważniejsze to założyć luźne i wygodne ubrania. Dobrze jest też zdjąć wszystkie metalowe przedmioty takie jak biżuteria czy zegarki, bowiem mogą one negatywnie wpływać na działanie sprzętu medycznego. Zalecane jest również, aby tlen medyczny przyjmować przez czystą skórę, czyli tą bez makijażu. Dla własnego bezpieczeństwa przed wizytą w komorze unikaj alkoholu, palenia tytoniu i ciężkiego jedzenia. Dbaj o nawodnienie, pijąc wodę przed terapią.

Jakie przynosi korzyści tlen hiperbaryczny?

Zwiększeniu stężenia tlenu w organizmie niesie za sobą wiele prozdrowotnych korzyści. Dzięki dostarczeniu większej ilości tlenu wspomagane są procesy naprawcze w komórkach, przyczyniając się do szybszej regeneracji i odnowy tkanek. W praktyce oznacza to przyspieszenie procesu metabol, usprawnienie pracy mitochondriów, redukcję stanu zapalnego. Wspomaganie procesów gojenia się, poprawę mikrokrążenia i dotlenienie najmniejszych naczyń krwionośnych. To jednak nie wszystko. Oddychanie czystym, zjonizowanym tlenem może pomóc w redukcji stresu, poprawiając ogólne samopoczucie i komfort psychiczny. Dodatkowo tlenoterapia wspiera dotlenienie wszystkich narządów wewnętrznych, wpływając na poprawę ich funkcjonowania. Efekty te będą widoczne w krótkim czasie.

Bon na tlenoterapię na prezent

Pobyt w komorze normobarycznej to bardzo dobry pomysł na prezent dla seniorów oraz osób dbających o zdrowie. Spodoba się też sportowcom, którzy muszą dbać o mięśnie i stale relaksować i regenerować organizm. Voucher na tlen z superprezenty.pl możesz podarować bliskim prowadzącym intensywny tryb życia i ciężko pracującym. Będzie one też dobrym pomysłem na niedrogi upominek dla dziadka czy babci.