Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Prezenty dla firm F.A.Q. Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Vouchery na kursy żeglarskie

Czy wiesz, że w ofercie Superprezenty.pl znajdziesz również wiele propozycji interesujących kursów i warsztatów? Jedną z nich jest kurs żeglarski - gratka dla wszystkich miłośników natury i spędzania aktywnego czasu na szerokich wodach. Sprawdź vouchery na kurs żeglarski oferowane przez Superprezenty.pl i zrób niespodziankę komuś bliskiemu. A może to Ty marzysz o tym, aby mieć patent żeglarski? Nic trudnego, znajdź ofertę, dogodny termin i ruszaj na wodę!

Kurs żeglarski
Filtry

Średnia cena 856,14 zł

Pokaż tylko przecenione oferty

Brak wyników
Brak wyników

Algorytm sortowania może mieć wpływ na kolejność wyświetlania ofert prezentów.  Dowiedz się więcej

Karta podarunkowa wielokrotnego użytku

Warszawa (okolice), Kraków (okolice), Poznań (okolice), Wrocław (okolice), Trójmiasto (okolice), Aglomeracja Śląska (okolice), Łódź (okolice), Wiele lokalizacji (okolice), Augustów (okolice), Białka Tatrzańska (okolice), Białystok (okolice), Biebrzański Park Narodowy (okolice), Bielsko-Biała (okolice), Bieszczady (okolice), Bory Tucholskie (okolice), Budapeszt (okolice), Bydgoszcz (okolice), Bytom (okolice), Chochołów (okolice), Chorzów (okolice), Ciechocinek (okolice), Cieszyn (okolice), Czechy (okolice), Częstochowa (okolice), Długopole Zdrój (okolice), Druskienniki (okolice), Duszniki Zdrój (okolice), Gdańsk (okolice), Gdynia (okolice), Gliwice (okolice), Gorzów Wielkopolski (okolice), Góry (okolice), Hel (okolice), Hiszpania (okolice), Jastarnia (okolice), Kalisz (okolice), Kamień Śląski (okolice), Karkonosze (okolice), Katowice (okolice), Kazimierz Dolny (okolice), Kielce (okolice), Konin (okolice), Koszalin (okolice), Kudowa-Zdrój (okolice), Kutno (okolice), Lądek-Zdrój (okolice), Leszno (okolice), Litwa (okolice), Lublin (okolice), Łeba (okolice), Mazury (okolice), Mielno (okolice), Mikołajki (okolice), Morze (okolice), Mrągowo (okolice), Mszczonów (okolice), Nałęczów (okolice), Nowy Sącz (okolice), Nowy Targ (okolice), Olsztyn (okolice), Onikszty (okolice), Opole (okolice), Ostrów Wielkopolski (okolice), Oświęcim (okolice), Palanga (okolice), Piotrków Trybunalski (okolice), Przasnysz (okolice), Rabka Zdrój (okolice), Racibórz (okolice), Radawa (okolice), Radom (okolice), Rumia (okolice), Rzeszów (okolice), Sandomierz (okolice), Siedlce (okolice), Sopot (okolice), Sosnowiec (okolice), Szczecin (okolice), Szczyrk (okolice), Szklarska Poręba (okolice), Świnoujście (okolice), Tarnowo Podgórne (okolice), Tarnów (okolice), Toruń (okolice), Troki (okolice), Tychy (okolice), Wilno (okolice), Wisła (okolice), Władysławowo (okolice), Włocławek (okolice), Zabrze (okolice), Zakopane (okolice), Zawiercie (okolice), Zawoja (okolice), Zielona Góra (okolice)

4,90 (15)
Od 99,00 zł

Szkolenia żeglarskie, czyli żeglować każdy może!

Żeglarstwo to wspaniałe hobby, które sprzyja aktywnemu wypoczynkowi i turystyce. Przemierzając bezkresy wód, można poczuć bliski kontakt z naturą. Poza tym żeglarstwo to świetna rozrywka dla całej rodziny. Wystarczy mieć patent żeglarza jachtowego, aby móc samodzielnie zabrać swoich bliskich na emocjonującą przygodę na wodzie.

Patenty żeglarskie

Patent żeglarski uprawnia do legalnego wypożyczenia żaglówki i pływania jachtem o kadłubie dłuższym niż 7,5 m albo jachtem motorowym o mocy silnika powyżej 75 kW z długością kadłuba większą niż 13 m.

Polski Związek Żeglarski ustanowił trzy patenty żeglarskie, które można zdobyć po spełnieniu określonych w przepisach warunków.

Do tych patentów należą:

  • patent żeglarza jachtowego,

  • patent jachtowego sternika morskiego,

  • patent kapitana jachtowego.

Pierwszy patent żeglarski, czyli patent żeglarza jachtowego, można uzyskać już po ukończeniu 14. roku życia.

Kim jest żeglarz jachtowy?

Patent żeglarza jachtowego uprawnia do prowadzenia jachtów żaglowych po wodach śródlądowych i prowadzenia jachtów żaglowych o długości do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich (do 2 mil morskich od brzegu w porze dziennej).

Szkolenie żeglarskie to pierwszy krok, który przygotuje przyszłego żeglarza jachtowego do zdania egzaminu na patent. Udział w kursach żeglarskich poszerza horyzonty oraz daje uczestnikowi niezbędną wiedzę i umiejętności.

Podczas szkoleń żeglarskich kursant uczy się między innymi podstaw obsługi żaglówki w porcie i na wodzie, a także poruszania się po akwenach w sposób bezpieczny zarówno dla siebie i załogi, jak i pozostałych żeglarzy pływających dookoła.

Gdzie odbywają się kursy żeglarskie?

W ofercie Superprezenty.pl znajdziesz kilka propozycji kursów żeglarskich. Kursy odbywają się w całej Polsce, najczęściej po wodach śródlądowych. Zajęcia teoretyczne obejmują między innymi wiedzę o teorii żeglowania i budowie jachtu. Zajęcia praktyczne pozwolą uczestnikowi nabyć umiejętności, jak prowadzić jachty żaglowe w sposób bezpieczny dla siebie i innych.

Kursy z naszej oferty przygotowują do egzaminu na patent żeglarza jachtowego w sposób kompleksowy. Po zdaniu egzaminu można cieszyć się zdobytym patentem żeglarskim i ruszać na wodę!

Przykładowe kursy żeglarskie z naszej oferty:

Kurs - Jezioro Drawsko

Kurs odbywa się w okolicach Szczecina, na Pojezierzu Drawskim. Szkolenie prowadzą wykwalifikowani instruktorzy. Podczas kursu uczestnik poznaje wszystkie zasady bezpieczeństwa na wodzie i uczy się budowy jachtu. W części teoretycznej stawia się mocno nacisk na pytania, które będą na egzaminie. Z kolei całościowe szkolenie praktyczne uwzględnia między innymi naukę prowadzenia łodzi pod żaglami. Szkolenia odbywają się w małych grupach. W cenie kursu jest zakwaterowanie w jachtach kabinowych.

Szkolenia na Jeziorze Zegrzyńskim

Kurs żeglarski na Jeziorze Zegrzyńskim (okolice Warszawy) obejmuje całościowe szkolenie teoretyczne i praktyczne zakończone egzaminem na patent. Indywidualne podejście i wieloletnie doświadczenie instruktorów pozwalają poszerzyć wiedzę w sposób przejrzysty i kompleksowy. Każdy uczestnik otrzymuje materiały szkoleniowe, które pomagają w utrwaleniu wiedzy przed egzaminem.

Weekendowe kursy żeglarskie we Wrocławiu

Weekendowy udział w szkoleniach żeglarskich pozwala poszerzyć wiedzę i umiejętności samodzielnego prowadzenia jachtów. Podczas dwudniowego rejsu uczestnik pokonuje dystans około 65 km na wodzie i odwiedza Port Uraz na Odrze. Tego typu kursy i szkolenia we Wrocławiu organizowane są przez przystań Aquilo 24.

Żeglarz jachtowy e-learning

W naszej ofercie znajdziesz nie tylko szkolenia stacjonarne, ale również e-learning. To świetna opcja dla tych osób, które wolą uczyć się we własnym tempie. Szkoła Żeglarstwa Szekla organizuje e-learning przygotowujący do egzaminu na patent żeglarza jachtowego i patent sternika motorowodnego.

Patenty żeglarza jachtowego - warto wiedzieć

#1 Po co mi patent żeglarza jachtowego?

Żeglarz jachtowy uprawniony jest do legalnego prowadzenia jachtu żaglowego (w warunkach szczegółowo określonych w przepisach). Patent jest niezbędny, aby legalnie wypożyczyć łódkę.

#2 Czym różnią się patenty żeglarskie od motorowodnych?

W Polsce wyróżniamy trzy stopnie żeglarskie (żeglarz jachtowy, jachtowy sternik morski, kapitan jachtowy) i trzy stopnie motorowodne (sternik motorowodny, motorowodny sternik morski, kapitan motorowodny). Kurs motorowodny uprawnia do prowadzenia jachtów motorowych, skuterów po wodach śródlądzia i wewnętrznych wodach morskich oraz do 2 mil morskich w porze dziennej na pozostałych wodach morskich (do 12 metrów długości kadłuba). Kurs sternika motorowodnego i szkolenia przygotowujące do patentu na motorowodnego sternika morskiego również znajdziesz w ofercie Superprezenty.pl.

#3 Czy każdy kurs żeglarski kończy się egzaminem na patent?

Nie, informacje na ten temat dostępne są zawsze w szczegółach oferty. Przed zakupem vouchera warto sprawdzić, czy wybrana szkoła żeglarska ma uprawnienia do przeprowadzania egzaminów. Poza tym cena kursu zazwyczaj nie obejmuje opłaty egzaminacyjnej.

#4 Komu warto kupić voucher na kurs żeglarski w prezencie?

Każdemu miłośnikowi wody, który ma ukończone 14 lat i marzy o tym, aby w przyszłości brać udział w dalekich rejsach morskich i śródlądowych. Każdemu pasjonatowi natury, który uwielbia poszerzać wiedzę o żeglarstwie. Wszystkim tym, którzy kochają przygodę i chcą spróbować czegoś nowego.