Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Prezenty dla firm F.A.Q. Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Vouchery na masaż sportowy

W tej kategorii znajdziesz masaże dedykowane osobom, które nie boją się intensywnego wysiłku fizycznego. Większość z nich polega na wykorzystaniu głębokiego ucisku ciała, co pozytywnie wpływa na regenerację i rozluźnienie, zwłaszcza po intensywnym wysiłku fizycznym. Masaż sportowy wykonywany jest przez profesjonalistów, których zadaniem jest dobranie techniki do stanu ciała sportowca. Dodatkowo masaż tego typu opiera się na technikach podobnych, jak masaż klasyczny - jest zatem również bardzo przyjemnym doświadczeniem. 

Masaż sportowy
Filtry

Średnia cena 306,78 zł

Pokaż tylko przecenione oferty

Brak wyników

Pokaż tylko z rezerwacją

Brak wyników

Algorytm sortowania może mieć wpływ na kolejność wyświetlania ofert prezentów.  Dowiedz się więcej

Karta podarunkowa wielokrotnego użytku

Warszawa (okolice), Kraków (okolice), Poznań (okolice), Wrocław (okolice), Trójmiasto (okolice), Aglomeracja Śląska (okolice), Łódź (okolice), Wiele lokalizacji (okolice), Augustów (okolice), Białka Tatrzańska (okolice), Białystok (okolice), Biebrzański Park Narodowy (okolice), Bielsko-Biała (okolice), Bieszczady (okolice), Bory Tucholskie (okolice), Budapeszt (okolice), Bydgoszcz (okolice), Bytom (okolice), Chochołów (okolice), Chorzów (okolice), Ciechocinek (okolice), Cieszyn (okolice), Czechy (okolice), Częstochowa (okolice), Długopole Zdrój (okolice), Druskienniki (okolice), Duszniki Zdrój (okolice), Gdańsk (okolice), Gdynia (okolice), Gliwice (okolice), Gorzów Wielkopolski (okolice), Góry (okolice), Hel (okolice), Hiszpania (okolice), Jastarnia (okolice), Kalisz (okolice), Kamień Śląski (okolice), Karkonosze (okolice), Katowice (okolice), Kazimierz Dolny (okolice), Kielce (okolice), Konin (okolice), Koszalin (okolice), Kudowa-Zdrój (okolice), Kutno (okolice), Lądek-Zdrój (okolice), Leszno (okolice), Litwa (okolice), Lublin (okolice), Łeba (okolice), Mazury (okolice), Mielno (okolice), Mikołajki (okolice), Morze (okolice), Mrągowo (okolice), Mszczonów (okolice), Nałęczów (okolice), Nowy Sącz (okolice), Nowy Targ (okolice), Olsztyn (okolice), Onikszty (okolice), Opole (okolice), Ostrów Wielkopolski (okolice), Oświęcim (okolice), Palanga (okolice), Piotrków Trybunalski (okolice), Przasnysz (okolice), Rabka Zdrój (okolice), Racibórz (okolice), Radawa (okolice), Radom (okolice), Rumia (okolice), Rzeszów (okolice), Sandomierz (okolice), Siedlce (okolice), Sopot (okolice), Sosnowiec (okolice), Szczecin (okolice), Szczyrk (okolice), Szklarska Poręba (okolice), Świnoujście (okolice), Tarnowo Podgórne (okolice), Tarnów (okolice), Toruń (okolice), Troki (okolice), Tychy (okolice), Wilno (okolice), Wisła (okolice), Władysławowo (okolice), Włocławek (okolice), Zabrze (okolice), Zakopane (okolice), Zawiercie (okolice), Zawoja (okolice), Zielona Góra (okolice)

4,90 (15)
Od 99,00 zł

Masaż sportowy - dlaczego warto?

W masażu sportowym można odnaleźć mnóstwo plusów, dla których warto się na niego zdecydować. Jeśli zatem szukasz pomysłu na wyjątkowo udany prezent dla sportowca, jesteś w odpowiednim miejscu. Dlaczego warto stosować masaż sportowy?

  • Masaż sportowy powoduje przyśpieszenie regeneracji mięśni, które dotknięte są bólem, głównie po intensywnym wysiłku fizycznym. Odpowiednie uciskanie konkretnych punktów sprawia, że mięśnie pobudzone są do pracy i regeneracji, a to bardzo pomaga w przypadku tzw. zakwasów. Celem masażu sportowego jest również wpływ na poprawę krążenia krwi, co ma znaczenia dla samopoczucia sportowca. 

  • Masaż sportowy zmniejsza napięcie mięśniowe, dzięki czemu osoba masowana może poczuć się o wiele lepiej. Bazuje na technikach masażu klasycznego, skupia się jednak na tym, by umożliwić sportowcowi osiągnięcie maksymalnej efektywności. 

  • Masaż sportowy zwiększa zakres ruchów, przy jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka kontuzji. W przypadku sportowców ma to ogromne znaczenie. 

  • W związku z tym, że masaż sportowy jest mocno powiązany z masażem klasycznym, podczas samego zabiegu można odczuć głęboką przyjemność i odprężenie. Wybór masażu sportowego w przypadku osób aktywnych fizycznie to prawdziwy strzał w dziesiątkę. 

Rodzaje masażu sportowego

Istnieje kilka rodzajów masażu sportowego, z których każdy skierowany jest na określony problem i jego rozwiązanie. W ofercie poszczególnych gabinetów, których usługi dostępne są na naszej stronie internetowej, wykonywane są następujące rodzaje masażu sportowego:

  1. Masaż treningowy, który polega na ugniataniu zmęczonych treningiem stref po około pięciu godzinach od zakończonego treningu. Przyda się w momencie wytężonych przygotowań do zawodów lub po ich odbyciu. 

  2. Masaż sportowy kondycyjny, który skupia się na tym, by mięśnie pozostały w dobrej kondycji w okresie między zawodami. Wpływa na to m.in. odpowiednie ugniatanie mięśni. 

  3. Masaż sportowy przed zawodami, który ma przygotować i rozluźnić ciało i poszczególne mięśnie na krótko przed startem w zawodach. 

  4. Masaż sportowy powysiłkowy, który ma na celu regenerację mięśni po większym wysiłku fizycznym i zapobieganie objawom patologicznym. Zmęczone mięśnie mogą reagować dolegliwościami bólowymi (najczęściej tak właśnie jest), a nawet podwyższoną temperaturą ciała. Odpowiedni masaż to skuteczne zapobieganie takim sytuacjom. 

Super Prezenty z masażem sportowym

Podarowanie bliskiej osobie prezentu, w ramach którego zazna sporej dawki relaksu i pomoże sobie z dolegliwościami bólowymi, które występują po treningu, to wspaniały pomysł. Masaż może bowiem istotnie wpłynąć na funkcjonowanie po dużym wysiłku fizycznym. Rodzaj masażu zostanie dobrany pod kątem potrzeb konkretnego sportowca. Masaż może zakładać przygotowanie organizmu do konkretnego wysiłku fizycznego, przyspieszyć regenerację po ciężkim treningu, czy zapobiec patologicznym objawom, które mogą pojawić się w wyniku dużych przeciążeń występujących np. po sportach wyczynowych. 

Być może chcesz podarować komuś masaż przedstartowy, by tym samym zapewnić mu odpowiednie przygotowanie do określonego wydarzenia? Może szykują się ważne zawody, po których bliska Ci osoba z pewnością będzie potrzebowała profesjonalnej regeneracji? Masaż regeneracyjny może się wówczas okazać doskonale trafionym prezentem, który przyniesie osobie obdarowanej sporo ulgi. Układ ruchu jest niezwykle skomplikowanym mechanizmem i warto oddać się w ręce profesjonalisty, zwłaszcza jeśli mamy za sobą ciężkie fizyczne zmagania. Voucher na masaż sportowy na prezent? Jak najbardziej!

Masaż sportowy - również dla przyjemności

Niektóre techniki stosowane w masażu sportowym zaczerpnięte są z nurtu, który stosowany jest w masażu klasycznym. Różnica polega najczęściej na sile ugniatania i koncentrowaniu się na wybranych partiach mięśni, na które należy zwrócić szczególną uwagę. Ugniatanie, oklepywanie, czy rozcieranie stosowane są tak, by ulżyć w bólu i zapobiec zakwasom. Dla doświadczonego masażysty ta różnica jest dość wyraźna, dlatego skupi się przede wszystkim na tym, by odpowiednio zadbać o ciało sportowca. Rodzaj masażu powinien się bowiem koncentrować na potrzebach osoby masowanej. Jego celem jest bowiem pobudzenie krążenia, rozluźnienie mięśni i zredukowanie niepotrzebnego napięcia. 

Wykwalifikowany fizjoterapeuta lub masażysta odpowiednio o to zadba. Opierając się na technikach masażu klasycznego, wykona doskonałej jakości masaż sportowy, masaż treningowy, czy masaż regeneracyjny, dzięki któremu sportowiec od razu poczuje różnicę. 

Voucher na masaż dla sportowca - SuperPrezenty.pl

Masaż sportowy, który znajdziesz w tej kategorii, wykonywany jest w poszczególnych miastach w całej Polsce. Masaż odbywa się w wybranym przez sportowca terminie, dzięki czemu łatwo można dopasować konieczność jego wykonania do terminu ważnego sportowego wydarzenia. Na masaż warto się umówić w momencie, w którym fizjoterapeuta istotnie może przyczynić się do poprawy funkcjonowania całego ciała. Wykonywany masaż wspaniale wpływa na krążenie, pracę mięśni i ich regenerację, a ponadto redukuje zbędne napięcie. 

Skorzystaj zatem z doskonałego pomysłu, jakim jest obdarowanie odrobiną relaksu kogoś, kto jest dla Ciebie ważny. Kupując voucher masz pewność, że masaż będzie można ustalić w dogodnym terminie i że zostanie wykonany przez profesjonalistę. W ten sposób możesz pomóc bliskiej osobie w przygotowaniu się do ważnych zawodów lub w odprężeniu się, kiedy dobiegną końca.