Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Prezenty dla firm F.A.Q. Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

masaż w ciąży

Masaż w ciąży - dobrodziejstwo dla kobiety, która przygotowuje się do roli przyszłej mamy. Redukuje napięcie, uwalnia od dokuczliwych obrzęków i dolegliwości bólowych, poprawia samopoczucie. Jeśli w Twoim otoczeniu jest kobieta dla Ciebie ważna, która właśnie spodziewa się dziecka - masaż może być dla niej idealnym, pełnym miłości i troski podarunkiem. 

Masaż w ciąży
Filtry

Średnia cena 286,13 zł

Pokaż tylko przecenione oferty

Brak wyników

Pokaż tylko z rezerwacją

Brak wyników

Algorytm sortowania może mieć wpływ na kolejność wyświetlania ofert prezentów.  Dowiedz się więcej

Karta podarunkowa wielokrotnego użytku

Warszawa (okolice), Kraków (okolice), Poznań (okolice), Wrocław (okolice), Trójmiasto (okolice), Aglomeracja Śląska (okolice), Łódź (okolice), Wiele lokalizacji (okolice), Augustów (okolice), Białka Tatrzańska (okolice), Białystok (okolice), Biebrzański Park Narodowy (okolice), Bielsko-Biała (okolice), Bieszczady (okolice), Bory Tucholskie (okolice), Budapeszt (okolice), Bydgoszcz (okolice), Bytom (okolice), Chochołów (okolice), Chorzów (okolice), Ciechocinek (okolice), Cieszyn (okolice), Czechy (okolice), Częstochowa (okolice), Długopole Zdrój (okolice), Druskienniki (okolice), Duszniki Zdrój (okolice), Gdańsk (okolice), Gdynia (okolice), Gliwice (okolice), Gorzów Wielkopolski (okolice), Góry (okolice), Hel (okolice), Hiszpania (okolice), Jastarnia (okolice), Kalisz (okolice), Kamień Śląski (okolice), Karkonosze (okolice), Katowice (okolice), Kazimierz Dolny (okolice), Kielce (okolice), Konin (okolice), Koszalin (okolice), Kudowa-Zdrój (okolice), Kutno (okolice), Lądek-Zdrój (okolice), Leszno (okolice), Litwa (okolice), Lublin (okolice), Łeba (okolice), Mazury (okolice), Mielno (okolice), Mikołajki (okolice), Morze (okolice), Mrągowo (okolice), Mszczonów (okolice), Nałęczów (okolice), Nowy Sącz (okolice), Nowy Targ (okolice), Olsztyn (okolice), Onikszty (okolice), Opole (okolice), Ostrów Wielkopolski (okolice), Oświęcim (okolice), Palanga (okolice), Piotrków Trybunalski (okolice), Przasnysz (okolice), Rabka Zdrój (okolice), Racibórz (okolice), Radawa (okolice), Radom (okolice), Rumia (okolice), Rzeszów (okolice), Sandomierz (okolice), Siedlce (okolice), Sopot (okolice), Sosnowiec (okolice), Szczecin (okolice), Szczyrk (okolice), Szklarska Poręba (okolice), Świnoujście (okolice), Tarnowo Podgórne (okolice), Tarnów (okolice), Toruń (okolice), Troki (okolice), Tychy (okolice), Wilno (okolice), Wisła (okolice), Władysławowo (okolice), Włocławek (okolice), Zabrze (okolice), Zakopane (okolice), Zawiercie (okolice), Zawoja (okolice), Zielona Góra (okolice)

4,90 (15)
Od 99,00 zł

Masaż dla kobiet w ciąży - ulga i wolność

Kobieta w ciąży zmaga się z szeregiem zmian, które zachodzą w jej organizmie, by dobrze przygotować go do nowej roli - roli matki. Wywołuje to również dokuczliwe dolegliwości, które bardzo często utrudniają ten piękny stan i powodują u kobiet rozdrażnienie, gorsze samopoczucie. Warto zatem znaleźć sposób, by pomóc przyszłej mamie w redukcji negatywnych stanów i zadbać o jej doskonały nastrój i stan fizyczny. Masaż kobiety w ciąży to coś, co może okazać się lekarstwem na najtrudniejsze momenty tego stanu. 

Jak działa masaż w ciąży?

Masaż prenatalny to specjalny rodzaj masażu, którego zadaniem jest przede wszystkim uwolnienie kobiety ciężarnej od negatywnych skutków ciąży, które pojawiają się ze względu na zachodzące w organizmie zmiany.

  • Masaż pozwala uporać się z przeciążeniem mięśni i stale towarzyszącym napięciem. Co za tym idzie - zniweluje dolegliwości bólowe. Jest pomocny, gdy kobiecie w ciąży towarzyszą bóle głowy. 

  • Dobrze wykonany masaż pleców pomaga zniwelować bóle kręgosłupa, które niejednokrotnie pojawiają się na skutek zmieniającego się środka ciężkości i konieczności dźwigania słodkiego, choć niemałego ciężaru w czasie ciąży. Istotny jest również wpływ masażu na łagodzenie bólu mięśni oraz stawów. 

  • Masaż poprawia krążenie krwi oraz limfy, a przez to skutecznie redukuje obrzęki stóp i obrzęki innych części ciała, które nader często towarzyszą kobietom w ciąży. 

  • Masaż w ciąży ma wpływ także na samopoczucie ciężarnej, ponieważ redukuje napięcie nerwowe i stres. Może mieć wpływ na łagodzenie lub zanikanie objawów ewentualnej depresji ciążowej. To również związane jest z poprawą jakości snu, a także łatwiejszym zasypianiem. Dla przyszłej mamy możliwość efektywnego wypoczynku jest szalenie ważna. 

  • Masaż pomaga również kontrolować przyrost masy ciała i stanowi idealną profilaktykę przeciwrozstępową. Zapobiega utracie sprężystości skóry na brzuchu, co dla wielu kobiet będzie wiązało się z szybszym powrotem ciała do formy sprzed ciąży. 

Kiedy można wykonać masaż w ciąży?

Zachęcamy, by do kwestii masowania kobiet w ciąży podchodzić ostrożnie i z pełną rozwagą. W naszej ofercie prezentujemy zatem masaże u specjalistów, którzy doskonale wiedzą, jakich technik i z jaką intensywnością mogą użyć, by masaż był bezpieczny zarówno dla kobiety, jak i jej dziecka. Wiele gabinetów przygotowuje specjalną ofertę dla kobiet ciężarnych, w ramach której wykonuje się jedynie bezpieczne zabiegi. 

Na masaże szczególnie należy uważać w pierwszym trymestrze ciąży, nie są wówczas zalecane. Najlepiej wykonywać je od 13. tygodnia ciąży przez cały drugi trymestr, a następnie uważać przy końcówce ciąży, głównie w ostatnim miesiącu ciąży. Nie zaleca się przy tym masaży z użyciem aparatów, masażu shiatsu, czy masażu tajskiego. Warto również z ostrożnością wykonywać masaż stóp. Masaże wyklucza oczywiście nieprawidłowy przebieg ciąży. 

Masażysta wykonujący zabieg powinien być osobą doświadczoną i mającą świadomość, z czym wiąże się ciąża dla organizmu kobiety. Wówczas odpowiednio dobierze rodzaje masażu i podejdzie do ich wykonywania z najwyższą starannością. Najważniejsze jest w końcu bezpieczeństwo przyszłej mamy i jej dziecka. 

Masaż w czasie ciąży - czy jest bezpieczny?

Wokół masowania kobiet ciężarnych narosło sporo mitów, które najczęściej traktują o tym, że masaż w ciąży jest zagrożeniem, przede wszystkim dla dziecka. Warto jednak wiedzieć, że specjaliści z zakresu położnictwa rekomendują masaże kobietom, których ciąża przebiega w fizjologiczny i niepowikłany sposób. Ewentualnie wątpliwości zawsze warto skonsultować z lekarzem prowadzącym ciążę. 

Warto jednak wiedzieć, że w ciąży, która przebiega bez żadnych komplikacji, masaż wykonywany w odpowiedni sposób może znacznie pomóc. Zapobiega najczęściej występującym w ciąży dolegliwościom, a przez to ma pozytywny wpływ na stan psychiczny kobiet, które przygotowują się do trudnej i bardzo odpowiedzialnej roli. 

W ostatnim trymestrze ciąży należy skonsultować masaż ze swoim lekarzem prowadzącym. Ma on bieżące informacje co do stanu przyszłej mamy i rokowania związane z terminem zakończenia ciąży i rozpoczęcia się porodu. Warto pamiętać, że masaż kobiet w ciąży odbywa się przy zachowaniu najwyższych środków ostrożności, jednak powinien być przeprowadzany tylko wtedy, gdy nie występują żadne przeciwwskazania. 

Voucher na masaż dla kobiety w ciąży

Voucher na masaż w ciąży to idealny prezent dla przyszłej mamy! Tym samym okazujesz jej troskę, zrozumienie i wręczasz gotowy sposób na to, by mogła sobie poradzić w tym pięknym, choć często niełatwym stanie. Voucher dla kobiety w ciąży na masaż oznacza wybór dogodnego przez nią terminu, w którym zrealizuje usługę. Dzięki temu termin masażu w ciąży można dostosować do czasu, kiedy dolegliwości bólowe, czy dyskomfort wynikający z opuchlizny staną się na tyle uciążliwe, że trzeba będzie zastosować ich zwalczanie. 

Masaż dla kobiet w ciąży to idealny prezent zarówno dla partnerki, jak i przyjaciółki, czy córki. Zapewnia odpoczynek, którego tak często przyszłym mamom brakuje ze względu na to, że przeróżne dolegliwości uniemożliwiają im sen. Skutecznie pomaga walczyć nadmiernym napięciem, zapobiega obrzękom, wyraźnie poprawia stan fizyczny. 

Masaż dla kobiet w ciąży - SuperSprezenty.pl

Jeśli zatem chcesz sprawić bliskiej kobiecie w ciąży przyjemność i umożliwić jej przemiłą odskocznię od trudów fizjologicznego stanu ciąży, prezent w postaci masażu w ciąży jest doskonałym pomysłem. Na naszej stronie znajdziesz vouchery na masaż kobiet w ciąży, które realizowane są w poszczególnych miastach w całej Polsce. To cenne chwile przyjemności, które przyszła mama z pewnością doceni i zapamięta na długo!