Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Prezenty dla firm F.A.Q. Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Vouchery na masaż kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami opiera się na stosowaniu termoterapii jako narzędzia pobudzającego układ nerwowy. Jego relaksacyjny oraz pielęgnacyjny charakter wykazuje istotny wpływ na całą sferę psychofizyczną. Masaż ciepłymi kamieniami sprawdza się jako prezent na każdą okazję i dla każdej osoby! Sprawdź propozycje voucherów w katalogu Superprezenty.pl i kup wyjątkowy upominek dla kogoś bliskiego lub... samego siebie!

Masaż kamieniami
Filtry

Średnia cena 320,58 zł

Pokaż tylko przecenione oferty

Brak wyników

Pokaż tylko z rezerwacją

Brak wyników

Algorytm sortowania może mieć wpływ na kolejność wyświetlania ofert prezentów.  Dowiedz się więcej

Masaż kamieniami - harmonia ciała i ducha

Historia masażu gorącymi kamieniami sięga czasów starożytnych. Masaż ten jest starą metodą terapeutyczną stosowaną głównie w Indiach i Chinach. Mieszkańcy Dalekiego Wschodu wierzą w spójność ciała i ducha. Za tę spójność odpowiada przepływ energetyczny w ciele.

Punkty energetyczne w ciele (zwane czakrami) muszą być wolne od zaburzeń. W przeciwnym razie przepływ energii będzie blokowany.

Masaż gorącymi kamieniami oparty jest na znajomości czakr i meridianów. Masażysta musi znać mapę ścieżek, które łączą poszczególne ośrodki energetyczne w ciele pacjenta.

Na czym polega masaż gorącymi kamieniami?

Kamienie układane i przesuwane na poszczególnych odcinkach ciała mają za zadanie odblokować czakry. Według medyków z Dalekiego Wschodu to właśnie zablokowane czakry powodują problemy zdrowotne.

Masaż gorącymi kamieniami łączy elementy termoterapii, drenażu limfatycznego, akupresury i aromaterapii.

Podczas masażu kamienie układa się w okolicach różnych części ciała - niedaleko czakramów.

Przykładowe czakramy w ciele człowieka to:

 • czakra korony - znajduje się na czubku głowy, odpowiada za życie duchowe;

 • czakra trzeciego oka - umiejscowiona w środkowej części czoła, odpowiada za wyobraźnię, a jej blokady mogą powodować bóle głowy i problemy z widzeniem;

 • czakra gardła - znajduje się na szyi, odpowiada za kreatywność, a jej blokada może powodować astmę i bóle gardła;

 • czakra serca - umiejscowiona w klatce piersiowej - to energia miłości; gdy jest zablokowana mogą występować problemy z ciśnieniem;

 • czakra splotu słonecznego - to tu mieści się całe życie uczuciowe; jej zaburzenia wywołują alergie, zmęczenie i problemy trawienne;

 • czakra korzenia - znajduje się u podstawy kręgosłupa, odpowiada za odporność i energię życiową; jej blokada powoduje powstawanie zwyrodnień stawów.

Efekty masażu gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami pobudza i odblokowuje czakry, co wyzwala energię witalną organizmu. Za pomocą kamieni można również stymulować odpowiednie punkty reflektoryczne w ramach akupresury.

Terapia gorącymi kamieniami opiera się także na różnicy temperatur. Przez odpowiednią temperaturę kamieni można znacząco poprawić krążenie krwi i rozluźnić napięte mięśnie.

Główne efekty masażu gorącymi kamieniami:

 • dobroczynny wpływ na pracę serca i cały układ krążenia - masaż gorącymi kamieniami ułatwia odpływ krwi żylnej oraz wspomaga pracę serca, zmniejszając opór krwi w tętnicach,

 • masaż kamieniami rozszerza naczynia krwionośne, dzięki czemu mięśnie otrzymują więcej tlenu i substancji odżywczych,

 • dzięki rozszerzeniu naczyń krwionośnych następuje również sprawniejsze wydalanie produktów przemiany materii,

 • masaż kamieniami powoduje rozluźnienie mięśni,

 • dzięki kamieniom skóra staje się bardziej jędrna, elastyczna, pory skóry szybciej się otwierają, a krew i limfa sprawnie krążą w naczyniach skórnych,

 • do innych efektów takiego masażu należą: likwidacja stresu i napięcia emocjonalnego, regeneracja sił witalnych, przywrócenie harmonii psychofizycznej i lepszy sen.

Masaż kamieniami - wskazania

Z tego typu masażu powinny skorzystać przede wszystkim:

 • osoby zmęczone i przepracowane,

 • osoby, które szybko się denerwują i/lub są narażone na przewlekły stres,

 • osoby po urazach kostno-stawowych (urazy ortopedyczne w celu przyspieszenia regeneracji),

 • pacjenci cierpiący na bezsenność,

 • osoby, które chcą poprawić jędrność skóry (problemy z cellulitem).

Masaż wykonywany za pomocą gorących kamieni polecany jest szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Przeciwwskazania, czyli kto powinien zrezygnować z masażu gorącymi kamieniami?

Główne przeciwwskazania do masażu za pomocą gorących kamieni to:

 • stany zapalne i alergiczne skóry,

 • nowotwory, tętniaki,

 • gorączka,

 • schorzenia kardiologiczne (nadciśnienie tętnicze, wady serca),

 • cukrzyca.

Z masażu gorącymi kamieniami powinny zrezygnować również osoby bardzo wrażliwe na dotyk i działanie ciepła.

Masaż kamieniami - rodzaje zabiegów pielęgnacyjnych

W katalogu Super Prezentów znajdziesz różne rodzaje voucherów pielęgnacyjnych, w tym kilka typów masażu kamieniami.

Wyróżniamy między innymi:

 • masaż kamieniami bazaltowymi,

 • masaż kamieniami wulkanicznymi,

 • masaż kamieniami marmurowymi.

Kamienie bazaltowe rozgrzewa się najczęściej do temperatury 50 stopni Celsjusza. Kamienie te długo trzymają ciepło, a położone na ciele osoby masowanej doskonale pobudzają krążenie krwi, przez co szybko dotleniają i odżywiają skórę.

Kamienie wulkaniczne, według starożytnych wierzeń, łączą w sobie moce wszystkich czterech żywiołów. Mają w sobie dużo żelaza, dzięki czemu słyną ze znakomitych właściwości przewodzenia wysokich temperatur. W efekcie mięśnie rozluźniają się, a ciało po zabiegu jest zregenerowane i oczyszczone ze złych emocji.

Co ciekawe, kamienie mogą mieć nie tylko właściwości rozgrzewające, ale również chłodzące. Działanie masażu kamieniami marmurowymi polega na łagodzeniu obrzęków, opuchlizny oraz sprzyja regeneracji. Wszystko dzięki wyjątkowym właściwościom chłodzącym marmuru. Masaż marmurem jest bardziej zabiegiem leczniczym niż relaksacyjnym.

Podaruj relaks, kup voucher na zabieg z katalogu Superprezenty.pl!

W dzisiejszym zabieganym świecie chyba nie ma osoby, która nie chciałaby choć na chwilę zanurzyć się w wyjątkowym świecie relaksu. W naszej ofercie znajdziesz różne vouchery pielęgnacyjne, które sprawią radość bliskiej osobie.

Twoja Mama marzy o weekendowym pobycie w SPA? Koleżanka z pracy świętuje awans i szukasz wyjątkowego prezentu dla niej? A może wraz z ukochaną chcecie zażyć gorących kąpieli w termach?

Sprawdź katalog Super Prezentów i wybierz ofertę, która spełnia marzenia.