Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Prezenty dla firm F.A.Q. Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Vouchery na naukę sztuki walki

Sport nie jedno ma imię. Miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu wcale nie muszą biegać z piłką po boisku czy wyciskać siódme poty na siłowni. Zamiast tego mogą poznać pradawne i tajemnicze sztuki walki. Z superprezenty.pl nie jest to trudne. Wybierz się z nami na trening sztuk walki i przekonaj się, czym różni się karate od aikido, a taekwondo od krav magi. Vouchery na sztuki walki to nie tylko znakomity pomysł na aktywne spędzenie deszczowego popołudnia, ale też prezent dla sportowca. Z takiego upominku zadowoleni będą zarówno dorośli, jak i dzieci każdej płci.

Filtry

Średnia cena 719,00 zł

Pokaż tylko przecenione oferty

Brak wyników
Brak wyników

Rodzaje sztuk walki

Sztuki walki to szeroka kategoria sportowa. Znajdziesz w niej zarówno te, które wykorzystywane są przez najlepsze jednostki specjalne na świecie, jak i te na pierwszym miejscu stawiające rozwój osobowości i poprawę samopoczucia. Nasze vouchery to również lekcje sztuk walki uczące samoobrony, dlatego świetnie spiszą się jako prezent dla siostry czy przyjaciółki singielki. Na Super Prezenty nie zapominamy również o najmłodszych. Voucher na sztuki walki dla dzieci to świetny prezent dla dzieci, które lubią ruch, sport i aktywność. Spotkanie z mistrzem sportów walki pomoże im odkryć nową pasję, nauczy samokontroli, a także świadomości własnego ciała. Na jakie jednak sporty walki wybrać voucher? Nie jest to proste zadanie, bowiem brazylijskie jiu jitsu to zupełnie co innego niż aikido. Najlepiej więc zapoznaj się z naszym mini przewodnikiem, pokazującym, czym się odróżniają sztuki walki od siebie.

  • Karate. Pochodzi z Japonii i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych stylów sztuk walki na świecie. Jego nazwa oznacza „pusta ręka” i koncentruje się na samoobronie bez użycia broni. Karate łączy uderzenie pięścią i nogą z wyrafinowanymi technikami blokowania i unikania ataków.

  • Kung Fu. Rozwinięte w Chinach, kung fu jest specjalną kategorią obejmującą wiele stylów i technik walki. Charakteryzuje się płynnymi ruchami, często inspirowanymi zwierzętami. Kung fu łączy w sobie aspekty fizyczne, medytacyjne i filozoficzne.

  • Taekwondo. To koreańska sztuka walki, której mocne kopnięcia są najważniejsze. Taekwondo kładzie nacisk na rozwijanie siły fizycznej oraz ducha. Jest jednym z symboli sportów walki, które są trwałą dyscypliną olimpijską.

  • Judo. Ta japońska sztuka walki opiera się na rzutach i obalaniu przeciwnika. Jej filozofią jest stosowanie ciosów przeciwstawnych, co sprawia, że judo należy do sztuk walki pozwalających na samoobronę.

  • Brazylijskie Jiu-Jitsu. Jego główna filozofia to wykorzystanie techniki i precyzji, aby pokonać przeciwników o większej sile.

  • Muay Thai. Znane również jako tajski boks, Muay Thai charakteryzuje się uderzeniami łokciami, pięściami i nogami. Jest to bardzo widowiskowy styl, osobno jako sztuka walki, jak i sport.

  • Aikido Sztuka walki z Japonii, która może stanowić obronę przed atakiem i pozwala zneutralizować przeciwnika. Ta sztuka walki wykorzystuje płynne ruchy i manipulacje energią, zamiast bezpośrednich uderzeń.

Jak widzisz, te sztuki walki różnią się technikami, filozofią i stylem treningu. We wszystkich tych sztukach walki ważna jest jednak dyscyplina, samokontrola, pokora, rozwój osobowościowo – fizyczny wspomagany odpowiednią koordynacją ruchową. Sprawia to, że voucher na kurs sztuk walki nie tylko będzie wspomagał kondycję fizyczną, ale i budował u adeptów pewność siebie.

Sporty walki, czyli walka w celu pokonania przeciwnika

Wśród różnych rodzajów walk wręcz wymienia się zarówno sztuki, jak i sporty walki. Choć z pozoru wydają się one podobne, to znacząco jednak różnią się od siebie. Pierwszą różnicą jest cel. W sportach walki jest nim rywalizacja i zdobycie punktów lub pokonanie przeciwnika w bezpośrednim starciu i na określonych zasadach. W sztukach walki większy nacisk kładzie się na rozwój osobisty, samoobronę i filozofię życiową, a do odnoszenia własnych korzyści ma się stosunek ambiwalentny. Oprócz tego sztukę walki od sportu walki odróżnia też podejście do rywalizacji, reguł walki oraz sama widowiskowość. Bardzo często sporty przykładają dużą wagę do widowiska, przez co lepiej się je ogląda. Zawodników, którzy chcieliby spróbować, zapraszamy na zajęcia z boksu, karate czy MMA.

Voucher na sporty walki – dlaczego to dobry pomysł na prezent?

Ćwiczenie sztuk walki to wyjątkowy sposób na poprawę zdrowia fizycznego i psychicznego oraz rozwinięcie ducha. Korzyści płynące z ich praktykowania są wielostronne i obejmują zarówno aspekty cielesne, jak i duchowe. Musisz wiedzieć, że bez względu na to, jaki system walki wybierzesz, będzie ona doskonałym treningiem fizycznym. Dlaczego? Ponieważ sztuki walki angażują całe ciało, poprawiając wydolność, siłę, gibkość i koordynację. Regularne treningi przyczyniają się do utrzymania zdrowej masy ciała, wzmacniają układ sercowo-naczyniowy i wspierają ogólną kondycję. Oprócz tego pozytywnie wpływają na rozwój umysłu, bowiem naukę wyprowadzania ciosów musisz wspomagać skupieniem, koncentracją i szybkim podejmowaniem decyzji. Zawodnicy w trakcie treningu uczą się analizować sytuacje i podejmować strategiczne wybory, co prowadzi do rozwinięcia umiejętności myślenia i podejmowania decyzji w innych dziedzinach życia. Duży nacisk w sztukach walki kładziony jest również na dyscyplinę i samodyscyplinę oraz kontrolę emocjonalną, która uczy zachowania spokoju i zimnej krwi nawet w trudnych sytuacjach.

Bon na sztuki walki dla dziecka, dla pary, dla niego i dla niej

Na świecie istnieje wiele sztuk walki, dlatego każdy może znaleźć tę idealną dla siebie. Jedni wybiorą tę pozwalającą walczyć jak w filmach z udziałem Bruce'a Lee, inni postawią na sporty typu krav maga, które wykorzystują izraelskie jednostki specjalne, a jeszcze inni zdecydują się na łagodne tai chi – bardziej przypominające jogę niż walkę.

Bez względu, na który rodzaj sportów walki się zdecydujesz, na superprezenty.pl znajdziesz voucher na pierwszy trening. Będzie on też idealnym prezentem dla miłośnika sportu każdej płci i w każdym wieku. Zamówisz u nas bony na lekcje karate dla dziecka, a także dla osób dorosłych. Możesz zdecydować się na voucher tylko na jedną lekcję lub na cykl zajęć, które pokażą jak wyprowadzać konkretne ciosy, będą ćwiczyć wytrzymałość, spostrzegawczość i zadbają o kondycję fizyczną.