Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Lato w mieście - atrakcje, jakie możesz zafundować sobie lub bliskim w Polskich miastach

2018-07-18

Lato w mieście - atrakcje, jakie możesz zafundować sobie lub bliskim w Polskich miastach

Cudze chwalicie, swego nie znacie - niestety, ale to powiedzenie jest bardzo trafne, jeśli chodzi o nasze polskie społeczeństwo. Bardzo często, bowiem nie doceniamy atrakcji dostępnych w niedalekiej odległości bądź stricte w naszych rodzinnych stronach, poszukując miejsc na wakacje i spędzenie urlopu na drugim końcu Polski lub za granicą. Jak więc wytłumaczyć fakt, że każdego roku do Polski, w nasze góry, nad jeziora i do dużych polskich miast ściągają tysiące turystów z zagranicy mocno zachwyconych naszym krajobrazem, architekturą a także atrakcjami turystycznymi.

Jak spędzić wakacje nie ruszając daleko od miasta?

Warto sobie, zatem często zadać pytanie, czy naprawdę musimy wybierać się na drugi koniec Europy żeby porządnie wypocząć na wakacjach lub urlopie? Czy konieczne są wyjazdy w egzotyczne kraje, podróże po drugim końcu świata i ekskluzywne wakacje, aby zregenerować siły? A może wybierając miejsce na wakacje w swojej okolicy jesteśmy skazani na nudę i brak wypoczynku? Biorąc pod lupę każdy z Polskich regionów śmiało można stwierdzić, że nie brakuje w naszym kraju miejsc atrakcyjnych i nawet zostanie w rodzinnej okolicy na urlop czy wakacje może okazać się ciekawą przygodą.

 

Chcąc zafundować sobie lub swoim bliskim wspaniały weekend, urlop, wakacje czy wyjątkowy dzień warto przejrzeć ofertę hoteli SPA w pobliskiej okolicy i gabinetów odnowy biologicznej. Często, bowiem taki jednodniowy lub weekendowy wypad do strefy relaksu pozwala skutecznie oderwać się od codziennych obowiązków i trosk. Warto również przejrzeć ofertę kin i teatrów znajdujących się w bliskiej okolicy. Choć wydawać by się mogło, że wypad do kina czy na przedstawienie w teatrze trwające maksymalnie kilka godzin nie jest pomysłem na spędzenie wakacji, z całą pewnością pozwala skutecznie rozerwać się i zrelaksować. Ponadto bilet na seans w kinie lub sztukę w teatrze jest doskonałym pomysłem na prezent dla bliskich i siebie samego.

 

Często jednak chcąc nieco zmienić klimat wcale również nie musimy wyjeżdżać na “drugi koniec świata”. Często, bowiem wystarczy odwiedzić sąsiednie miasta i wioski, wybrać się do okolicznych lasów i na szlaki turystyczne, których w każdym miejscu w Polsce jest w bród. Bardzo często, bowiem nie wiemy nawet, jakie atrakcje kryją sie tuż pod naszym bokiem.

 

Pomorze oprócz przepięknych plaż i Bałtyku oferuje turystom wiele ciekawych Muzeów Wojska Polskiego, Marynarki Wojennej i Oręża Polskiego, zabytkowe latarnie morskie rozsiane po całym wybrzeżu, Oceanaria, Planetaria i hotele oraz restauracje z przepięknymi widokami na morze.

Górskie “szczyty” również usiane są wszelkiego rodzaju atrakcjami, obiektami turystycznymi z widokiem na góry, przepięknymi hotelami  i pensjonatami, nie licząc już licznych turystycznych szlaków. Mieszkając w okolicy gór warto na dzień lub dwa wybrać się na wycieczkę w “dziksze” okolice.

Co robić latem w mieście?

Zostając na wakacje w mieście takim jak Warszawa, Kraków czy Wrocław również nie ma opcji, aby się nudzić. Duże Polskie miasta oferują, bowiem szereg najrozmaitszych atrakcji dla każdego - zarówno lubiącego atrakcje historyczne, turystyczne jak i nowoczesne atrakcje kulturalne. Zostając w swoim mieście podczas lata, a także wybierając się do sąsiedniego miasta można liczyć na naprawdę dobrą rozrywkę. Warto czasem, bowiem zagłębić się w uliczki rynku, wypróbować jazdę konną, odprawić się na degustację wina, odwiedzić lokalne muzea, wystawy i pomniki rozsiane po mieście, aby dowiedzieć się ciekawych faktów o swoim regionie. Wartym zauważenia jest też fakt, że często właśnie na wakacje w wielu miastach organizowane są wszelkiego rodzaju jarmarki, Dni Miasta, targi, pokazy, koncerty i wiele innych wydarzeń kulturalnych dla lokalnych mieszkańców.

 

Mając w świadomości fakt, że zostajemy na wakacje w rodzinnym mieście, lub z jakichś powodów zamiast wybierać się nad morze lub góry podróżujemy do innego miasta, możemy również się świetnie bawić. Zdarza sie czasem, że udany urlop w mieście może wymagać większej ilości nakładów gotówki, jednak również taki urlop może być niezapomniany.

POLECANE OFERTY: 

Wstecz