Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Pogoda na przeżycia - jaka pogoda jest odpowiednia na realizację sportowych marzeń (windsurfing, przygody żeglarskie, atrakcje w miastach zależne od warunków pogodowych)

2018-06-27

Pogoda na przeżycia - jaka pogoda jest odpowiednia na realizację sportowych marzeń (windsurfing, przygody żeglarskie, atrakcje w miastach zależne od warunków pogodowych)

Wakacje i ferie to czas, na który z niecierpliwością czekamy całe życie. Przez pierwsze lata naszego dzieciństwa czekaliśmy na wakacje ze względu na ponad dwa miesiące wolnego, niczym nieskrępowanego czasu na świeżym powietrzu, wyjazdy do rodziny na wieś, wyjazdy na kolonie i ogólno pojęty wielodniowy luz. Jako dorosłe osoby wciąż z utęsknieniem wyglądamy w kierunku lipca i sierpnia. Są to, bowiem najcieplejsze miesiące w roku, od małego kojarzące nam się wyjazdami i relaksem.

 

Pielęgnujemy w sobie od samego początku myśl o “świętości” wakacji i ferii zimowych, podczas których to każdy pragnie zażyć, chociaż tygodnia wolnego, niczym nieprzerywanego relaksu na łonie natury. Jedni, bowiem lubią podczas swojego urlopu wylegiwać się na plaży lub w SPA, inni z kolei nie wyobrażają sobie wakacji bez roweru, kajaka, wycieczek i rejsów.

Biorąc pod uwagę, że wakacje, czyli najcieplejsze miesiące w roku się idealnym czasem na zażycie aktywnego wypoczynku, zwykle każdy podczas swoich urlopów i wakacji z chęcią jeździ w okolice jezior, rzek i mórz, gdzie może się poopalać, oddawać się surfowaniu, pływaniu, nurkowaniu, żeglowaniu i innym sportom wodnym. Ferie, czyli zima, styczeń i luty, zwykle pełne śniegu, są czasem, w którym górskie szczyty oblegane są przez amatorów aktywnego wypoczynku na stokach: snowboardu, nart i wszelkiego rodzaju sportów zimowych, z których dobrodziejstw można korzystać z pozoru wyłącznie na śniegu.

 windusrfing, jezioro, dobra zabawa, super prezenty

Czy jednak jest jakaś konkretna, odgórnie ustalona zasada mówiąca “w taką pogodę wolno to lub to? Naszym zdaniem każda pogoda jest dobra na uprawianie sportu, aktywny wypoczynek i relaks, zwłaszcza podczas wakacji i ferii. Planowałeś opalanie na plaży, kąpiel w jeziorze i grilla ze znajomymi, ale brakuje słońca i wysokich temperatur? A może jesteś w górach i miałeś w planach białe szaleństwo, ale brak śniegu zniweczył Twój pomysł? Nic straconego. Obecnie niemal wszystkie kurorty, miasteczka turystyczne i duże polskie miasta posiadają wiele atrakcji turystycznych, ciekawych miejsc i szereg alternatyw dla naturalnych atrakcji,  umożliwiających spędzenie wspaniałego czasu i niesamowitych przeżyć niezależnie od pogody - zarówno w ciepłe i słoneczne, jak i zimne i deszczowe dni można w Polsce bawić się dobrze.

Polskie morze z pozoru i w okresie letnim oferuje turystom atrakcje związane z wodą - kąpiele, żeglowanie, rejsy statkami, żaglówkami i łodziami, opalanie na plaży i sporty plażowe. Warto jednak zauważyć, że polskie wybrzeże nie jest jednak ograniczone wyłącznie do sportów i zabaw wodnych oraz plażowych, uzależnionych od dobrej pogody i wysokich temperatur. Poczynając od zachodniego wybrzeża, nad polskim morzem zobaczyć można kilkanaście przepięknych latarni morskich, oceanariów czy muzea związane z żeglarstwem i marynarką wojenną. Między innymi w Międzyzdrojach można odwiedzić wielkie Oceanarium, Aleję Gwiazd, wpaść na Festiwal Gwiazd, Kołobrzeg zachwyca Muzeum Oręża Polskiego, przepięknymi Bazylikami, a także obrotową kawiarnią umieszczoną na szczycie hotelu SPA, Trójmiasto z kolei zachwyca wspaniałymi hotelami SPA na najwyższym poziomie, kinami i teatrami oraz wszelkiego rodzaju nowoczesnymi atrakcjami, co umożliwia nam spędzenie fantastycznego urlopu zarówno w słoneczne jak i deszczowe wakacje.

 event boat jezioro zegrzyńskie

Wybierając się na Mazury również można liczyć na dobrą i słoneczną pogodę umożliwiającą nam żeglowanie po jeziorach i kanałach żaglówkami, katamaranami, białą flotą małych statków a nawet łódkami czy kajakami. Ciepła pogoda również sprzyja kąpielom w jeziorze, a także grzybobraniu. W przypadku gorszej aury mamy do wyboru całą gamę atrakcji, jakimi są historyczne miejsca nawiązujące chociażby do Bitwy Pod Grunwaldem. Na Mazurach nie brakuje również kin, kawiarni, hoteli SPA i zabytków.

Duże miasta, takie jak Warszawa, Poznań, Kraków czy Wrocław oferują swoim turystom szereg atrakcji takich jak muzea, kina, restauracje, tematyczne bary i restauracje, teatry, opery, gabinety odnowy biologicznej, nie zapominając o majestatycznych zamkach i pałacach, których nie brakuje w dużych miastach. 

Jak wcześniej wspominaliśmy również sporty typowo zimowe wcale nie muszą czekać na zimową zawieruchę. W wielu górskich miastach, bowiem znaleźć można łączki pokryte specjalnym tworzywem a nawet sztucznym śniegiem, również podczas lata. Umożliwia to korzystanie ze sportów zimowych o każdej porze roku.

POLECANE OFERTY:

Wstecz