Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Bezpieczeństwo, czyli filar udanej rozrywki

2019-09-02

Bezpieczeństwo, czyli filar udanej rozrywki

Kreatywność zrodziła wiele pomysłów na umilenie ludzkiego czasu, ale to  rozwaga jest pierwszorzędną rodzicielką dobrej zabawy – w końcu jak czerpać przyjemność z atrakcji, która przyspiesza bicie serca, ale wyłącznie ze strachu o własne dobro? Jako kreacjoniści szczęścia możemy zrobić niemalże  wszystko, aby uczynić rozrywkę w pełni komfortową. Istnieje jedynie jeden czynnik, nad którym nie sposób zapanować. To pogoda, szczególnie psotliwa dla tych, którym zbliża się termin realizacji jednego z oferowanych przez nas lotów, skoków czy innych aktywności związanych z wykonywaniem ich na otwartej przestrzeni, szczególnie tych o ekstremalnym charakterze.

To właśnie troska czyni profesjonalistami Organizatorów naszych przeżyć, dlatego przedstawiamy aktywności, w których pogoda nie jest jedynym aspektem decydującym o bezpieczeństwie.

W skoku spadochronowym z desantowca dużą rolę odgrywają nie tylko czynniki atmosferyczne, ale i te związane z osobą pragnącą zrealizowania prezentu. Przy skoku z tak dużej wysokości; waga, wzrost, czy przebyte urazy – mieszczą się w pewnych normach. O ile podłoże zdrowotne wydaje się dość oczywistym uzasadnieniem, o tyle waga oraz wzrost wymagają pewnego przybliżenia. Otóż sam skok jest składową wieloletnich doświadczeń, równań matematycznych oraz elementów fizyki lotu. Nietrudno więc o wniosek, że zmienne w postaci wagi czy wzrostu decydują o długości, prędkości, a nawet trajektorii lotu.

Niezwykle ważnym elementem bezpieczeństwa osoby wykonującej skok spadochronowy jest wiedza skoczka o poszczególnych fazach lotu oraz wykonywanych czynnościach. Wszyscy Organizatorzy skoków zgodnie twierdzą, że merytoryczna część, utrwalana przed wykonaniem skoku, jest nieocenionym i niezbędnym elementem poprawnie przeprowadzonych procedur spadania i lądowania. Warto wspomnieć również o sprzęcie, którego wykonanie zmienia się na przestrzeni lat, a dzięki któremu skoki spadochronowe stają się jeszcze bezpieczniejszą powietrzną rozrywką. Przede wszystkim materiały, z których wykonywane są poszczególne elementy, cechują się niezwykłą wytrzymałością, a szereg dodatkowych zabezpieczeń minimalizuje ryzyko nieudanego skoku niemalże do zera. Warto wspomnień o często implikowanym automacie spadochronowym, który powoduje jego samoczynne rozłożenie w razie nieudanej próby otwarcia manualnego.

Pragniesz podarować niezapomniane przeżycie? Na stronie www.superprezenty.pl znajdziesz ponad 2700 powodów, aby złożyć wymarzony prezent w dłonie ukochanej osoby.

POLECANE OFERTY:

Wstecz