Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Co to jest Floating?

2023-02-22

Co to jest Floating?

Wiele osób zna, nikt do końca nie jest świadomy, czym jest. Floating, bo o nim mowa, nazywany inaczej relaksem w kapsule odpływowej, to nic innego jak optymalny odpoczynek dla ciała i wytchnienie dla umysłu. Taka atrakcja to gwarancja pełnego odprężenia nawet dla najbardziej przemęczonych i zestresowanych.

Marzysz czasami o tym, aby chociaż na chwilę zniknąć, tylko po to, by za moment wrócić wypoczęta, odprężona i pełna energii? Zdarza Ci się chować w domowej łazience tylko po to, aby przez chwilę nikt do Ciebie nie mówił? A może nie rozstajesz się ze słuchawkami, bo po prostu czasami chcesz pobyć tylko i wyłącznie ze swoimi myślami? Mamy coś, co z pewnością Cię zachwyci i spełni wszystkie te potrzeby, a przy tym okaże się doskonałą formą spędzania czasu dla Ciebie albo idealnym prezentem dla bliskiej osoby.

Czym jest floating?

Floating to spełnienie marzeń każdego, kto pragnie odpoczynku. Właściwie tyle wyjaśnień powinno wystarczyć, żeby przekonać każdego do tego, by skorzystać z dobrodziejstw deprywacji sensorycznej. Ta tajemniczo brzmiąca nazwa kryje w sobie określenie metody relaksu, do której wykorzystuje się specjalnie przygotowaną kapsułę odpływowa wypełnioną roztworem wody z solą Epsom, która dzięki swojej budowie potrafi wygłuszyć nawet 90 proc. zewnętrznych bodźców. W praktyce oznacza to niemalże całkowite odcięcie od świata, a w konsekwencji rozluźnienie mięśni, zmniejszenie odczuwalnego bólu, przyspieszenie gojenia ran, a nawet wzrost energii i zwiększenie zdolności skupienia. Floating występuje także pod nazwami R.E.S.T. oraz Terapii Organicznej Stymulacji Środowiskowej.

Co oznacza floating?

Zdajemy sobie sprawę, że całkowite wręcz oderwanie się od świata zewnętrznego może być trudne to uwierzenia, dlatego warto dokładniej wiedzieć, co oznacza i jak odbywa się relaks w kapsule odpływowej. Zamykana od góry wanna, bo tym właściwie jest wspomniana kapsuła, wypełniona jest wodą do poziomu dwudziestu czterech centymetrów. Wysokie stężenie roztworu soli (aż 500 kg!) sprawia, że osoba poddająca się sesji floatingu nie odczuwa przyciągania ziemskiego, a utrzymuje się na powierzchni wody, której temperatura jest zbliżona do temperatury ludzkiego ciała. Dodatkowe odcięcie od dźwięków i światła sprawiają, że wszystkie te czynniki wprowadzają uczestnika w stan błogości, dając przy tym uczucie „rozpływania się w wodzie”.

Floating - dla kogo?

Floating to sesja stworzona z myślą o każdym, kto mocno odczuwa stres i zmęczenie, a jednocześnie boryka się z brakiem zdolności do głębokiego relaksu - nie potrafi wyłączyć myśli czy przestać spinać mięśni. Terapia Organicznej Stymulacji Środowiskowej będzie też wspaniałym rozwiązaniem dla osób, którym doskwierają problemy z koncentracją czy odczuwają brak energii w codziennym funkcjonowaniu. Sesja to też cudowny sposób na uwolnienie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Floating będzie miał także zbawienny wpływ na regenerację organizmu - uśmierzy bóle, poprawi kondycję stawów, zmniejszy obrzęki. Szczególnie ważne jest to, że z sesji floatingu skorzystać mogą kobiety w ciąży, natomiast warto o zgodę na skorzystanie z sesji zapytać lekarza prowadzącego.

Floating - pomysł na prezent?

Floating dzięki swoim zbawiennym właściwościom to idealna forma spędzania czasu dla każdego, kto pragnie poprawić swój stan, poczuć się lepiej albo zrelaksować. To jednak także idealny pomysł na upominek dla każdego, o kim wiemy, że odpoczynku i relaksu potrzebuje.


Wstecz