Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Prezenty dla firm F.A.Q. Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Lot widokowy w Katowicach

Filtry

Średnia cena 610,50 zł

Pokaż tylko przecenione oferty

Brak wyników
Brak wyników

Karta podarunkowa wielokrotnego użytku

Warszawa (okolice), Kraków (okolice), Poznań (okolice), Wrocław (okolice), Trójmiasto (okolice), Aglomeracja Śląska (okolice), Łódź (okolice), Wiele lokalizacji (okolice), Augustów (okolice), Białka Tatrzańska (okolice), Białystok (okolice), Biebrzański Park Narodowy (okolice), Bielsko-Biała (okolice), Bieszczady (okolice), Bory Tucholskie (okolice), Budapeszt (okolice), Bydgoszcz (okolice), Bytom (okolice), Chochołów (okolice), Chorzów (okolice), Ciechocinek (okolice), Cieszyn (okolice), Czechy (okolice), Częstochowa (okolice), Długopole Zdrój (okolice), Druskienniki (okolice), Duszniki Zdrój (okolice), Gdańsk (okolice), Gdynia (okolice), Gliwice (okolice), Gorzów Wielkopolski (okolice), Góry (okolice), Hel (okolice), Hiszpania (okolice), Jastarnia (okolice), Kalisz (okolice), Kamień Śląski (okolice), Karkonosze (okolice), Katowice (okolice), Kazimierz Dolny (okolice), Kielce (okolice), Konin (okolice), Koszalin (okolice), Kudowa-Zdrój (okolice), Kutno (okolice), Lądek-Zdrój (okolice), Leszno (okolice), Litwa (okolice), Lublin (okolice), Łeba (okolice), Mazury (okolice), Mielno (okolice), Mikołajki (okolice), Morze (okolice), Mrągowo (okolice), Mszczonów (okolice), Nałęczów (okolice), Nowy Sącz (okolice), Nowy Targ (okolice), Olsztyn (okolice), Onikszty (okolice), Opole (okolice), Ostrów Wielkopolski (okolice), Oświęcim (okolice), Palanga (okolice), Piotrków Trybunalski (okolice), Przasnysz (okolice), Rabka Zdrój (okolice), Racibórz (okolice), Radawa (okolice), Radom (okolice), Rumia (okolice), Rzeszów (okolice), Sandomierz (okolice), Siedlce (okolice), Sopot (okolice), Sosnowiec (okolice), Szczecin (okolice), Szczyrk (okolice), Szklarska Poręba (okolice), Świnoujście (okolice), Tarnowo Podgórne (okolice), Tarnów (okolice), Toruń (okolice), Troki (okolice), Tychy (okolice), Wilno (okolice), Wisła (okolice), Władysławowo (okolice), Włocławek (okolice), Zabrze (okolice), Zakopane (okolice), Zawiercie (okolice), Zawoja (okolice), Zielona Góra (okolice)

4,90 (16)
Od 99,00 zł

Lot widokowy Katowice

Zwykło się mówić, że Śląsk jest jednym z brzydszych regionów Polski. Ten krzywdzący stereotyp tak naprawdę nigdy nie miał wiele wspólnego z rzeczywistością, a dzisiaj, kiedy praktycznie wszędzie miasta i wsie kwitną w pełnym rozwoju, zaś tereny zielone i przyrodniczo cenne objęte są szczególną troską i pielęgnacją, trudno cokolwiek oceniać w kategoriach brzydoty. Śląsk potrafi zachwycić swą urodą niejednego, wybrednego turystę, zaś miejscowych cieszy nią na co dzień. Kto nigdy nie był w Katowicach oraz okolicach ten naprawdę nie wie, co stracił. Dlatego też będąc w tych rejonach warto ufundować sobie lot widokowy nad tą cudowną okolicą.

Dlaczego ludzie interesują się lotami widokowymi?

W naturze człowieka zawsze leżało coś takiego, że obserwował niebo i poruszające się w górze ptactwo. Marzył o tym, aby samemu wzbić się w przestworza, poczuć wiatr we włosach i podziwiać z lotu ptaka widoki, których nigdy nie miałby szans dostrzec z perspektywy ziemskiego wędrowca. Mijały wieki, ludzkość się rozwijała, ale nijak nie potrafiła podbić nieba. Wynaleźliśmy szybkie maszyny poruszające się po wodzie, dzięki budowie statków dokonaliśmy odkryć geograficznych. Mimo to bardzo długo oderwanie się od ziemi było dla nas czymś nieosiągalnym.

Dopiero w XVIII wieku, dzięki wynalazkowi balona napędzanego gorącym powietrzem udało się po raz pierwszy to, co dotychczas pozostawało w sferze mrzonek. Potem trzeba było jeszcze trochę poczekać, aż na początku XX wieku udało nam się polecieć samolotem. Marzenie zostało spełnione, a współcześnie - poza oczywiście pragmatycznymi korzyściami aeroplanów - możemy odbyć lot widokowy samolotem i przeżyć naprawdę ekscytującą i niezapomnianą przygodę.

Lot widokowy Katowice - co trzeba wiedzieć?

Trzeba wiedzieć, że już lot widokowy sam w sobie jest bardzo ekscytujący. Nie każdy ma w życiu okazję wzbić się wysoki pułap i poczuć się nutkę ekscytacji w obliczu spróbowania czegoś całkiem nowego. W trakcie lotu pasażerowie będą mogli podziwiać niesamowite widoki oraz spojrzeć na to, co już de facto widzieli - z całkiem innej perspektywy.

Jeśli zaś chodzi o szczegóły techniczne, to trzeba koniecznie wspomnieć o modelu samolotu. Samolotem ultralekkim, który pozwoli cieszyć się tą cudowną atrakcją jest Cessna 172. Na pokład wchodzi pilot oraz pasażerowie - może być więcej niż jeden uczestnik. Cessna posiada kabinę czteroosobową (max. 3 pasażerów) Sam lot trwa 10 minut, w trakcie których można nacieszyć oko niezapomnianymi widokami.

Dlaczego warto skorzystać z lotu widokowego w Katowicach?

Istnieje wiele korzyści, płynących z tej rozrywki, z których może czerpać pasażer. Odbycie lotu na pewno sprawi, że poczujesz dumę, iż udało Ci się dokonać czegoś tak niezwykłego. Loty widokowe mają to do siebie, że wrażenia, których dostarczają pozostają z nami do końca życia. 10-minutowy czas trwania lotu jest wystarczający, aby przeżyć naprawdę znakomitą i niepowtarzalną przygodę. Dostarczy to Ci również materiałów do powieści dla przyjaciół i znajomych, a w przyszłości - dla Twoich dzieci i wnuków.

Jak przebiega procedura przygotowania do lotu?

Na początku należy udać się w miejsce wskazane przez organizatora - będzie to opisana niżej lokalizacja. Trzeba mieć ze sobą voucher, gdyż jest to dowód wykupienia usługi. Oprócz tego należy okazać dowody osobiste lub inne dokumenty potwierdzające tożsamość uczestników uprawnionych do skorzystania z atrakcji. W kolejnym kroku uczestnikom zostanie wytłumaczone, jak cała usługa będzie świadczona oraz o czym należy pamiętać, jeśli idzie o zasady bezpieczeństwa. Następnie, na pokład samolotu wchodzi pilot oraz uczestnik lotu. Gdy wszystko jest gotowe, następuje start samolotu.

Jaka jest lokalizacja lotu widokowego - Katowice?

Miejscem świadczenia usługi jest lotnisko Aeroklubu ROW Rybnik. Warto sprawdzić na mapie dokładną lokalizację, tak, aby potem nie było żadnych problemów, by tam trafić.

Lot widokowy Katowice - ile to kosztuje?

Z cenami jest tak, że zmieniają się one w czasie. To, co dzisiaj kosztuje daną sumę, już za miesiąc niekoniecznie musi posiadać daną stawkę. Dlatego też warto mówić jedynie o pewnych przedziałach cenowych. Jeśli chodzi o lot widokowy w Katowicach, to koszt od jednej osoby waha się od 250 do 300 zł. Warto zawsze pamiętać o tym, że okresowo pojawią się promocje. Dzięki temu można skorzystać z rabatu.

Lot widokowy Katowice - czy jest to bezpieczne?

Jak już zdążyliśmy nadmienić lot widokowy nad Katowicami odbywa się zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa. Organizator dba o to, aby cała atrakcja przebiegła bez najmniejszego szwanku. Lot samolotem Cessna nie stanowi dla nikogo żadnego zagrożenia, można więc zdecydować się na tego typu rozrywkę bez żadnych obaw. Wszystko jest sprawdzane bardzo dokładnie przed świadczeniem usługi, więc w chwili wykonywania lotu nie ma najmniejszego ryzyka, że coś może pójść nie tak.

Jakie są przeciwwskazania do odbycia lotu?

Generalnie rzecz biorąc nie ma jakichś szczególnych przeciwwskazań co do odbycia lotu widokowego nad Katowicami. Organizator nie przewiduje szczególnych ograniczeń zdrowotnych, choć należy się liczyć z paroma zastrzeżeniami. Po pierwsze, tak jak już wspomnieliśmy na podkładzie samolotu może przebywać do 3 pasażerów, ale ich łączna masa nie może przekraczać 260 kg. Po drugie jest pewne ograniczenie jeśli idzie o wiek. Wprawdzie z lotu mogą korzystać dzieci, ale tylko te, które ukończyły 4 rok życia. Poza tym nie ma żadnych obostrzeń.

Lot widokowy - czy to dobry pomysł na prezent?

Lot widokowy nad Katowicami możesz zafundować sobie samemu, ale może to być także znakomity pomysł dla prezent. Komu taki upominek się spodoba? Na pewno osobie, która lubi wyzwania, marzy o locie samolotem, a ponadto bardzo lubi podziwiać przepiękne widoki zwłaszcza z lotu ptaka. Taki upominek będzie na pewno bardzo wzruszający, zaskakujący i oryginalny. Odradzamy jednak wybór takiego prezentu dla osoby, która cierpi na lęk wysokości, gdyż wówczas narazimy ją na niepotrzebny stres.

Lot widokowy samolotem - miejsca realizacji przeżyć: