Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Prezenty dla firm F.A.Q. Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Lot widokowy w Gdyni

Czy Gdynia jest miastem wartym grzechu? Stereotypowo utarło się twierdzenie, że gdynianie nie lubią gdańszczan, bo: po pierwsze - reszta Polski myli Gdynię z Gdańskiem, po drugie - turyści chętniej odwiedzają Gdańsk niż Gdynię, po trzecie - ci, co mieszkają w Gdańsku uważają że mieszkanie w Gdyni to obciach. Ile jest w tym prawdy, nie wiemy, ale na 100% każdy, kto krytykuje Gdynię - niezależnie czy sam pochodzi z tego miasta czy z innej części kraju - nie ma zbyt wiele racji. Gdynia to historia marynarki wojennej oraz piękne tradycje. Dlatego też nad miastem odbywają się loty widokowe, które są naprawdę popularne. To nie tylko niezapomniane widoki, ale też wspaniałe emocje.

Filtry

Średnia cena 1 074,00 zł

Pokaż tylko przecenione oferty

Brak wyników
Brak wyników

Karta podarunkowa wielokrotnego użytku

Warszawa (okolice), Kraków (okolice), Poznań (okolice), Wrocław (okolice), Trójmiasto (okolice), Aglomeracja Śląska (okolice), Łódź (okolice), Wiele lokalizacji (okolice), Augustów (okolice), Białka Tatrzańska (okolice), Białystok (okolice), Biebrzański Park Narodowy (okolice), Bielsko-Biała (okolice), Bieszczady (okolice), Bory Tucholskie (okolice), Budapeszt (okolice), Bydgoszcz (okolice), Bytom (okolice), Chochołów (okolice), Chorzów (okolice), Ciechocinek (okolice), Cieszyn (okolice), Czechy (okolice), Częstochowa (okolice), Długopole Zdrój (okolice), Druskienniki (okolice), Duszniki Zdrój (okolice), Gdańsk (okolice), Gdynia (okolice), Gliwice (okolice), Gorzów Wielkopolski (okolice), Góry (okolice), Hel (okolice), Hiszpania (okolice), Jastarnia (okolice), Kalisz (okolice), Kamień Śląski (okolice), Karkonosze (okolice), Katowice (okolice), Kazimierz Dolny (okolice), Kielce (okolice), Konin (okolice), Koszalin (okolice), Kudowa-Zdrój (okolice), Kutno (okolice), Lądek-Zdrój (okolice), Leszno (okolice), Litwa (okolice), Lublin (okolice), Łeba (okolice), Mazury (okolice), Mielno (okolice), Mikołajki (okolice), Morze (okolice), Mrągowo (okolice), Mszczonów (okolice), Nałęczów (okolice), Nowy Sącz (okolice), Nowy Targ (okolice), Olsztyn (okolice), Onikszty (okolice), Opole (okolice), Ostrów Wielkopolski (okolice), Oświęcim (okolice), Palanga (okolice), Piotrków Trybunalski (okolice), Przasnysz (okolice), Rabka Zdrój (okolice), Racibórz (okolice), Radawa (okolice), Radom (okolice), Rumia (okolice), Rzeszów (okolice), Sandomierz (okolice), Siedlce (okolice), Sopot (okolice), Sosnowiec (okolice), Szczecin (okolice), Szczyrk (okolice), Szklarska Poręba (okolice), Świnoujście (okolice), Tarnowo Podgórne (okolice), Tarnów (okolice), Toruń (okolice), Troki (okolice), Tychy (okolice), Wilno (okolice), Wisła (okolice), Władysławowo (okolice), Włocławek (okolice), Zabrze (okolice), Zakopane (okolice), Zawiercie (okolice), Zawoja (okolice), Zielona Góra (okolice)

4,90 (13)
Od 99,00 zł

Lot samolotem nad Gdynią - oto, co musisz wiedzieć

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że lot widokowy dostarcza wspaniałych emocji i niezapomnianych wrażeń. Zwróć uwagę, że nie każdy człowiek w swoim życiu ma okazję ku temu, by oderwać się od ziemi i polecieć wysoko, aby stamtąd móc podziwiać to, co znał dotychczas z własnego bytowania na lądzie. Jest to istotne o tyle, że dzięki temu doświadczeniu zyskasz materiał do opowiadania o tym przeżyciu nie tylko swoim dzieciom w przyszłości, ale także wnukom.

Co do kwestii technicznych dotyczących świadczenia usługi trzeba wiedzieć, że czas lotu wynosi do 45 minut. Jeszcze zanim rozpocznie się sam lot należy przyjść ok. 10-15 minut wcześniej. Wszystkie kwestie związane z bezpieczeństwem zostaną szczegółowo wyłuszczone uczestnikom. Uczestnik powinien pojawić się w wygodnym ubraniu, natomiast buty muszą mieć płaską podeszwę. W pojedynczym locie może uczestniczyć maksymalnie 3 pasażerów, więc jeśli interesuje Cię lot na wyłączność to musisz wykupić pełną opcję. Warunkiem wykonania lotu są dobre warunki pogodowe. W przypadku niesprzyjającej aury, świadczenie usług zostanie odwołane i przełożone na inny termin.

Lot samolotem - czyli atrakcja jakich mało!

Sięgnijmy do komiksów dla dzieci i młodzieży - zarówno tych, które były przeglądane przez powojenne pokolenie Amerykanów, jak i tych, po które sięgały nieco młodsze pokolenie. Aż roi się tam od superbohaterów obdarzonych paranormalnymi umiejętnościami. Choć twórców rysunkowych postaci było co nie miara, a każdy komiks to osobna, oryginalna historia, to jednak szybko dostrzeżemy coś, co łączy ze sobą Supermana, Batmana i przynajmniej niektóre postacie Marvela. To bardziej lub mniej rozwinięta umiejętność lotu, niekiedy wynikająca z biologicznych predyspozycji bohatera, innym razem osiągana dzięki fantastycznej technologii. Ale co to ma wspólnego z lotami widokowymi?

Otóż motyw lotu jako takiego znalazł się w komiksach dla dzieci wcale nie przypadkowo. Chodzi o to, że człowiek od zawsze pragnął wzbić się w przestworza, a niekiedy taką zdolność tłumaczył nadnaturalnymi zdolnościami. Jest coś pociągającego w lataniu i istotnie, nawet dziś, kiedy mamy tak zaawansowaną technikę i liczne możliwości rozrywki, wejście na pokład samolotu i podziwianie różnych miast z lotu ptaka zapiera dech w piersiach i sprawia, że człowiek czuje się, jakby doświadczał czegoś magicznego, czegoś nie z tej Ziemi.

Dlaczego warto odbyć lot widokowy?

Lot widokowy ma to do siebie, że dostarcza niesamowitych emocji oraz potęguje wrażenia ściśle związane z oglądaniem widoków z bardzo dużej wysokości. Nie każdy w życiu doświadczy podobnej atrakcji, która po prostu będzie zapierać dech w piersiach. Wyobraź sobie jak wielką dumę z samego siebie oraz satysfakcję poczujesz, kiedy już lot się zakończy. Podziwianie Gdyni z lotu ptaka to czysta przyjemność i całkiem nowe doświadczenie, którego z całą pewnością nie zapomnisz do końca życia. Warto zdecydować się na tak fantastyczną i dość oryginalną przygodę.

Proces przygotowawczy do lotu widokowego

Przede wszystkim musisz się pojawić się w wyznaczonym miejscu przez organizatora. Datą świadczenia usługi będzie dogodny termin, który ustalisz wraz z organizatorem. Po przybyciu na miejsce koniecznie musisz okazać voucher, na podstawie którego organizator będzie wiedział, że to Ty jesteś osobą uprawnioną do lotu. Następnie odbędzie się krótkie szkolenie z zasad bezpieczeństwa, o czym już sobie zdążyliśmy wspomnieć. Potem już rozpocznie się sama atrakcja. Jeśli przyjedziesz z osobami towarzyszącymi, to mogą one oglądać lot z ławek przed hangarem.

Jaka jest lokalizacja lotu widokowego nad Gdynią?

Miejscem świadczenia usługi jest lotnisko Aeroklubu Gdańskiego, które jest położone w Pruszczu Gdańskim. Warto sprawdzić na mapie dokładną lokalizację, tak, aby dotrzeć tam na miejsce bez żadnych przeszkód. Sam lot odbywa się nad Gdynią i okolicami.

Ile kosztuje lot widokowy?

Z cenami jest tak, że zmieniają się one w czasie. Niekiedy koszt takiej atrakcji może być dość spory, innym razem niski. Wszystko zależy od koniunktury, dlatego też trudno mówić o jakiejś jednej wartości liczbowej. Możemy natomiast określić spodziewany przedział cenowy. Otóż lot widokowy jest już dostępny w granicach od 900 do 1200 zł.

Kwestie bezpieczeństwa związane z lotem widokowym

Lot widokowy jest całkowicie bezpieczną atrakcją. Samolotem będzie kierował doświadczony pilot, który znakomicie rozumie wszelkie kwestie bezpieczeństwa. Nie będzie narażał pasażerów na jakikolwiek szwank i zapewni udany, spokojny lot. Sama maszyna jest sprawdzana pod kątem technicznym przed świadczeniem usługi.

Kto może latać, a kto nie?

Generalnie rzecz biorąc organizator nie wymienia przeciwwskazań medycznych do korzystania z lotu. Jak już wspomnieliśmy jednym lotem nie może lecieć więcej niż 3 osoby. Ponadto maksymalna waga masy ciała jednej osoby nie może przekraczać 120 kg.

Lot widokowy samolotem jako pomysł na prezent

Lot widokowy to za każdym razem niesamowite wrażenia i ogromna radość. Podaruj ten prezent komuś, kto zawsze marzył o tym, by wzbić się w przestworza, a do tego docenia piękno Gdyni i okolic. Może to być cudowny prezent zarówno dla kogoś jak i wtedy, gdy zafundujesz go samemu sobie.

 

Lot widokowy samolotem - miejsca realizacji przeżyć: