Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Prezenty dla firm F.A.Q. Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Lot paralotnią w Szczecinie

Filtry

Średnia cena 606,38 zł

Pokaż tylko przecenione oferty

Brak wyników
Brak wyników

Karta podarunkowa wielokrotnego użytku

Warszawa (okolice), Kraków (okolice), Poznań (okolice), Wrocław (okolice), Trójmiasto (okolice), Aglomeracja Śląska (okolice), Łódź (okolice), Wiele lokalizacji (okolice), Augustów (okolice), Białka Tatrzańska (okolice), Białystok (okolice), Biebrzański Park Narodowy (okolice), Bielsko-Biała (okolice), Bieszczady (okolice), Bory Tucholskie (okolice), Budapeszt (okolice), Bydgoszcz (okolice), Bytom (okolice), Chochołów (okolice), Chorzów (okolice), Ciechocinek (okolice), Cieszyn (okolice), Czechy (okolice), Częstochowa (okolice), Długopole Zdrój (okolice), Druskienniki (okolice), Duszniki Zdrój (okolice), Gdańsk (okolice), Gdynia (okolice), Gliwice (okolice), Gorzów Wielkopolski (okolice), Góry (okolice), Hel (okolice), Hiszpania (okolice), Jastarnia (okolice), Kalisz (okolice), Kamień Śląski (okolice), Karkonosze (okolice), Katowice (okolice), Kazimierz Dolny (okolice), Kielce (okolice), Konin (okolice), Koszalin (okolice), Kudowa-Zdrój (okolice), Kutno (okolice), Lądek-Zdrój (okolice), Leszno (okolice), Litwa (okolice), Lublin (okolice), Łeba (okolice), Mazury (okolice), Mielno (okolice), Mikołajki (okolice), Morze (okolice), Mrągowo (okolice), Mszczonów (okolice), Nałęczów (okolice), Nowy Sącz (okolice), Nowy Targ (okolice), Olsztyn (okolice), Onikszty (okolice), Opole (okolice), Ostrów Wielkopolski (okolice), Oświęcim (okolice), Palanga (okolice), Piotrków Trybunalski (okolice), Przasnysz (okolice), Rabka Zdrój (okolice), Racibórz (okolice), Radawa (okolice), Radom (okolice), Rumia (okolice), Rzeszów (okolice), Sandomierz (okolice), Siedlce (okolice), Sopot (okolice), Sosnowiec (okolice), Szczecin (okolice), Szczyrk (okolice), Szklarska Poręba (okolice), Świnoujście (okolice), Tarnowo Podgórne (okolice), Tarnów (okolice), Toruń (okolice), Troki (okolice), Tychy (okolice), Wilno (okolice), Wisła (okolice), Władysławowo (okolice), Włocławek (okolice), Zabrze (okolice), Zakopane (okolice), Zawiercie (okolice), Zawoja (okolice), Zielona Góra (okolice)

4,90 (13)
Od 99,00 zł

W Super Prezentach znajdziesz wiele upominków wysokich lotów! Wśród nich są loty paralotnią i motolotnią w Szczecinie oraz okolicach. Marzysz o tym, aby zobaczyć Szczecin z lotu ptaka? A może bliska Ci osoba chce przeżyć przygodę na paralotni? Nie wahaj się i zamów voucher na lot paralotnią w Szczecinie na prezent dla siebie lub kogoś bliskiego.

Czym różni się lot motolotnią od przygody na paralotni?

Lotnia to usztywnione skrzydło umiejscowione na specjalnie zaprojektowanym stelażu, do którego za pomocą uprzęży przypina się pilot. Wykorzystując prądy wznoszące, pilot steruje balansem ciała. Do całości takiej konstrukcji można podpiąć wózek. Tak przygotowaną konstrukcję nazywamy motolotnią.

Paralotnia to rodzaj szybowca o miękkim płacie nośnym (skrzydło). Na jej końcu znajdują się mocne linki (sterówki) oraz taśmy nośne. Można pod nie podczepić uprząż i obserwować świat z góry, wykorzystując prądy termiczne.

Pod skrzydło paralotni nierzadko podpina się również wózek z silnikiem - tę konstrukcję określa się jako motoparalotnię.

Jak steruje się paralotnią?

Elementem nośnym paralotni jest skrzydło. Zaciągnięcie jednej ze sterówek powoduje skierowanie krawędzi spływu ku dołowi, dzięki czemu paralotnia skręca w kierunku zaciągniętej sterówki. Linki mocowane są do uprzęży za pomocą taśm nośnych w dwóch punktach, co ułatwia sterowanie, natomiast do skrzydła w kilkudziesięciu, dzięki czemu siły są równomiernie rozłożone i utrzymują właściwy kształt skrzydła. Lot paralotnią jest więc nie tylko bezpieczny, ale przede wszystkim pozwala na dokładne manewry za pomocą linek i to bez względu na to, z jakiej lokalizacji pragniemy wykonać lot.

Loty paralotnią z naszej oferty wykonywane są w tandemie. Oznacza to, że uczestnikowi przez cały czas trwania atrakcji towarzyszy doświadczony pilot.

Lot paralotnią - jak przebiega atrakcja?

Dokładny przebieg atrakcji zależy od danego organizatora. Przed lotem należy zapoznać się ze szczegółami oferty i regulaminem.

Lot paralotnią w tandemie najczęściej przebiega następująco:

 1. Spotkanie z instruktorem w miejscu wyznaczonym przez organizatora.

 2. Krótkie szkolenie z instruktorem.

 3. Emocjonujący lot paralotnią, podczas którego można podziwiać świat z góry.

 4. Bezpieczne lądowanie, o które zadba instruktor.

Loty na paralotni w okolicach Szczecina - najważniejsze informacje

Kto może latać?

Lot motolotnią czy paralotnią to dobra atrakcja praktycznie dla każdego, choć istnieją pewne przeciwwskazania. Należą do nich: choroby serca, nadciśnienie, padaczka i choroby umysłowe. Uczestnik nie może być pod wpływem alkoholu ani innych środków odurzających.

Nie ma ograniczeń wiekowych, ale minimalna waga uczestnika to 35 kg, a maksymalna - 105 kg. Osoby niepełnoletnie muszą mieć zgodę opiekuna prawnego na wykonanie prezentu lub opiekun prawny musi być obecny podczas usługi.

Jak przygotować się do lotu?

Do lotu paralotnią nie trzeba specjalnie się przygotowywać. Warto jednak wcześniej zapoznać się ze szczegółami oferty i regulaminem organizatora, aby nic nie zaskoczyło Cię na miejscu.

Poza tym polecamy wygodne, niekrępujące ruchów ubranie, zapewniające komfort termiczny (u góry jest zwykle chłodniej niż na ziemi) oraz wygodne obuwie sportowe (które nie spada z nóg).

Wygodne, niekrępujące ruchów ubranie sprawi, że podczas lotu nie będziesz zastanawiał się nad tym, co masz na sobie, korzystając w pełni z wszystkich uroków atrakcji.

Kiedy odbywają się loty?

Pogoda ma wpływa na realizację lotu. Brak silnego wiatru i opadów to warunek konieczny. Poszczególne parametry są szczegółowo określane przez organizatora. Wszystko po to, aby lot motolotnią czy paralotnią był komfortowy i bezpieczny. Decyzję o przełożeniu lotu podejmuje pilot. Wówczas voucher nie przepada, tylko ustalany jest inny dogodny dla klienta termin.

Kiedy odbywają się loty? Gdy siła wiatru na lotniskach, lądowiskach i w górach nie przekracza 4 m/s przy ziemi oraz 7 m/s na wysokości 100-300 m nad poziom terenu, a siła wiatru na klifach nadmorskich nie jest większa niż 5-8 m/s. Na klifach odpowiedni kierunek wiatru to prostopadły "od morza". Aby zrealizować lot zachmurzenie nie może być niskie, ale nie musi być słonecznie.

Ile trwa lot paralotnią Szczecin?

Na całą atrakcję warto przeznaczyć około godziny, choć sam lot motolotnią/paralotnią trwa z reguły około 15 minut.

Wznieś się ponad chmury i przekonaj, jak cudownie jest patrzeć na świat z lotu ptaka!

Wybierając voucher na lot motolotnią/paralotnią Szczecin z naszej oferty, w pakiecie otrzymujesz:

 • lot w okolicach Szczecina z doświadczonym pilotem,

 • wynajęcie niezbędnego, profesjonalnego sprzętu,

 • krótkie szkolenie przed lotem,

 • piękne widoki na Szczecin i obrzeża,

 • niezapomniane wspomnienia, które pozostają w pamięci na długo,

 • możliwość filmowania lotu - idealna opcja, gdy wspomnienia powoli zaczną blaknąć,

 • relaks w związku z oderwaniem się od trosk codzienności,

 • podziw publiki, która będzie obserwować lot z dołu.

Lot paralotnią Szczecin - dla kogo taki prezent?

Jeśli bliska Twemu sercu osoba marzy o locie na paralotni i spełnia warunki konieczne do jego odbycia, nie wahaj się ani chwili! Zamów voucher na lot w okolicach Szczecina i zrób jej wspaniałą niespodziankę.

Komu warto podarować lot paralotnią Szczecin i z jakiej okazji to zrobić?

Nie wiesz, jaki prezent z naszej oferty lotniczej będzie najlepszy? Sprawdź szczegóły innych kategorii Superprezenty.pl - to z pewnością pomoże Ci podjąć decyzję. Wybierz oryginalny prezent z katalogu marzeń Superprezenty.pl i zaskocz bliskich nietuzinkowym upominkiem.


KRAKÓW, WARSZAWA CZY WROCŁAW? LOKALIZACJE, W KTÓRYCH ODBYWA SIĘ LOT PARALOTNIĄ: