Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Prezenty dla firm F.A.Q. Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Lot paralotnią w Krakowie

Lot paralotnią Kraków Jeden z bohaterów słynnej polskiej komedii "Chłopaki nie płaczą", znany ze swojej ksywki "Laska" mówił o tym, żeby odpowiedzieć sobie na bardzo ważne pytanie: "co lubię w życiu robić?". A potem zacząć to robić. Wprawdzie oryginalny tekst wypowiadany przez aktora był odrobinę wulgarny, ale fakt faktem, że ta kwestia weszła już na stałe do mowy potocznej języka polskiego. Czemu by więc nie odpowiedzieć sobie na to pytanie i nie polatać paralotnią nad Krakowem i okolicami? Chyba niejeden z nas chciałby poczuć się jak ptak, a do tego mieć okazję podziwiania wspaniałych, przepięknych krajobrazów.

Filtry

Średnia cena 449,71 zł

Pokaż tylko przecenione oferty

Brak wyników
Brak wyników

Karta podarunkowa wielokrotnego użytku

Warszawa (okolice), Kraków (okolice), Poznań (okolice), Wrocław (okolice), Trójmiasto (okolice), Aglomeracja Śląska (okolice), Łódź (okolice), Wiele lokalizacji (okolice), Augustów (okolice), Białka Tatrzańska (okolice), Białystok (okolice), Biebrzański Park Narodowy (okolice), Bielsko-Biała (okolice), Bieszczady (okolice), Bory Tucholskie (okolice), Budapeszt (okolice), Bydgoszcz (okolice), Bytom (okolice), Chochołów (okolice), Chorzów (okolice), Ciechocinek (okolice), Cieszyn (okolice), Czechy (okolice), Częstochowa (okolice), Długopole Zdrój (okolice), Druskienniki (okolice), Duszniki Zdrój (okolice), Gdańsk (okolice), Gdynia (okolice), Gliwice (okolice), Gorzów Wielkopolski (okolice), Góry (okolice), Hel (okolice), Hiszpania (okolice), Jastarnia (okolice), Kalisz (okolice), Kamień Śląski (okolice), Karkonosze (okolice), Katowice (okolice), Kazimierz Dolny (okolice), Kielce (okolice), Konin (okolice), Koszalin (okolice), Kudowa-Zdrój (okolice), Kutno (okolice), Lądek-Zdrój (okolice), Leszno (okolice), Litwa (okolice), Lublin (okolice), Łeba (okolice), Mazury (okolice), Mielno (okolice), Mikołajki (okolice), Morze (okolice), Mrągowo (okolice), Mszczonów (okolice), Nałęczów (okolice), Nowy Sącz (okolice), Nowy Targ (okolice), Olsztyn (okolice), Onikszty (okolice), Opole (okolice), Ostrów Wielkopolski (okolice), Oświęcim (okolice), Palanga (okolice), Piotrków Trybunalski (okolice), Przasnysz (okolice), Rabka Zdrój (okolice), Racibórz (okolice), Radawa (okolice), Radom (okolice), Rumia (okolice), Rzeszów (okolice), Sandomierz (okolice), Siedlce (okolice), Sopot (okolice), Sosnowiec (okolice), Szczecin (okolice), Szczyrk (okolice), Szklarska Poręba (okolice), Świnoujście (okolice), Tarnowo Podgórne (okolice), Tarnów (okolice), Toruń (okolice), Troki (okolice), Tychy (okolice), Wilno (okolice), Wisła (okolice), Władysławowo (okolice), Włocławek (okolice), Zabrze (okolice), Zakopane (okolice), Zawiercie (okolice), Zawoja (okolice), Zielona Góra (okolice)

4,90 (14)
Od 99,00 zł

Paralotnia - cóż to za środek transportu?

Na początek warto wiedzieć, czym będziemy się poruszać, a zatem czym tak naprawdę jest paralotnia? Zapewne wielu z nas słyszało tę nazwę setki jak nie tysiące razy w życiu, ale gdybyśmy mieli opisać tę rzecz, podając szczegółowe technikalia, to jakby ten opis wyszedł? Warto zdawać sobie sprawę, że paralotnia należy do całej grupy pewnych środków transportu i należy ją odróżnić od innych - np. od motolotni. To istotne jeśli chcesz skorzystać z atrakcji, jaką jest lot widokowy nad Krakowem.

Ale do rzeczy. Mianowicie paralotnia jest to rodzaj aerodymy, tudzież statku powietrznego przeznaczonego do uprawiania sportów powietrznych i spełniania celów rekreacyjnych. Nazywana bywa także glajtem. Nadaje się do latania dla jednej bądź dwóch osób. Jest wyposażona w miękkopłat, czyli charakterystyczne dla niej skrzydło.

Ciekawostką może być fakt, że sam wynalazek paralotni wywodzi się od spadochronu szybującego, jednak sama aerodyma jest znacznie bardziej sterowna i doskonalsza w swej konstrukcji niż spadochron. To sprawia, że paralotnia stwarza wiele wariantów manewrowych, lecz przede wszystkim umożliwia podniebne podróżowanie na znaczne odległości bez konieczności przerw na lądowanie.

Marzenie o wzbiciu się w przestworzach

Opisując paralotnię nie sposób nie wspomnieć o tym, że ten środek transportu pozwala nam na to, aby spełnić swoje wręcz atawistyczne marzenie o wzbiciu się w przestworza. Człowiek już bowiem od zarania dziejów marzył o tym, by stać się podobnym do swych pierzastych braci-ptaków i móc pokonać prawa grawitacji (choć przez większość czasu trwania historii ludzkości nie zdawał sobie sprawy z ich istnienia). Marzeniu temu towarzyszyło nie tylko (równie pierwotne) pragnienie wolności, ale też pokusa, by popatrzeć na swój dom, rodzinę i zagrodę z lotu ptaka. Jednak przez wieki to marzenie było po prostu nie do spełnienia.

Wszystko zaczęło się zmieniać w XVIII wieku. Najpierw bracia Montgolfier we Francji skonstruowali, a potem odbyli pomyślny lot balonem. Długo po nich pojawiły się pierwsze projekty sterowców. Wreszcie, na początku XX wieku pojawiły się pierwsze samoloty, a wkrótce potem - spadochrony, od których (jak już zdążyliśmy sobie wspomnieć) wzięły się nasze paralotnie. W miarę rozwoju i popularyzacji sportów ekstremalnych pojawiły się także loty tandemowe.

Dzisiaj, w wieku XXI w samym sercu Europy każdy z nas może spełnić swoje marzenia i zafundować sobie niesamowite wrażenia, które będą stanowiły nie tylko niezapomniane doświadczenie, ale też staną się kanwą do opowieści dla naszych dzieci, a nawet wnuków.

Co trzeba wiedzieć o locie paralotnią nad Krakowem?

Przede wszystkim powinno nas interesować, na jaką wysokość odbywają się loty. Biorąc pod uwagę techniczne możliwości paralotni lot jest możliwy na wysokość nawet 4000 m. Jednak w praktyce nie wzbijamy się aż tak wysoko. Standardowa wysokość lotu widokowego wynosi od 400 do 800 m nad powierzchnią ziemi.

Czas trwania całej usługi waha się od 30 do 45 minut. Natomiast sam lot trwa różnie, w zależności od wybranego przez klienta wariantu. Można lecieć przez 15, 20 albo 25 minut. Oczywiście czas może się nieco zmienić w zależności od warunków atmosferycznych. Warto ubrać się tak, aby ręce i nogi były zakryte, ale najważniejsze jest nakrycie głowy. Voucher można zrealizować w ciągu 12 miesięcy od dnia jego zakupu.

Czy warto lecieć paralotnią nad Krakowem?

Na pewno taka atrakcja sprawi, że każdy będzie miał z tego tytułu wyjątkowe przeżycia. Rzadko kto ma okazję polatać kilkaset metrów nad ziemią i to dzięki takiemu nietypowemu urządzeniu jakim jest paralotnia. Widoki, które będą Ci towarzyszyły w trakcie lotu same w sobie są niespotykanym nigdzie indziej pięknem. To wielce ekscytujący, a zarazem najbardziej bezpieczny sposób spędzania wolnego czasu w przestworzach. Emocje gwarantowane!

Jaka jest lokalizacja lotu paralotnią w Krakowie?

Loty odbywają się w Węgrzycach Wielkich pod Krakowem, co stanowi znakomitą bazę wypadową do wzniesienia się nad samym miastem oraz okolicami. Warto sprawdzić na mapie dokładny adres i zaplanować podróż. Warto być dobre 15 minut przed czasem na miejscu realizacji usługi.

Widokowy lot paralotnią Kraków - ile to kosztuje?

Ceny mają to do siebie, że zmieniają się w czasie, a zatem możesz trafić na różne stawki. Przykładowe ceny zaczynają się od 400 zł za osobę.

Czy są jakieś przeciwwskazania do latania paralotnią w Krakowie?

Oczywiście, tak jak wszystko, również lot paralotnią ma swoje ograniczenia. Przede wszystkim chodzi o wagę uczestnika. Organizator ustala zarówno limit dolny jak i górny. Najwięcej uczestnik może ważyć 140 kg, natomiast najmniej - 50 kg. Dalej, mamy przeciwwskazania zdrowotne, takie jak epilepsja czy choroby układu krążeniowego. Osoby niepełnoletnie mogą lecieć pod warunkiem, że będą miały pisemną zgodę rodziców. Warto dodać, że lot może zostać przełożony ze względu na warunki atmosferyczne, co jednak nie jest już zależne od człowieka.

Czy lot paralotnią w Krakowie to dobry pomysł na prezent?

Lot paralotnią w Krakowie może być świetnym prezentem dla każdego, kto marzy o tym, by oderwać się od gruntu i polecieć hen wysoko, jednocześnie mając okazję na podziwianie wspaniałych widoków. Jeśli więc znasz kogoś, kto byłby zainteresowany to kup voucher na lot paralotnią w Krakowie na prezent na dowolną okazję.

KRAKÓW, WARSZAWA CZY WROCŁAW? LOKALIZACJE, W KTÓRYCH ODBYWA SIĘ LOT PARALOTNIĄ: