Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Prezenty dla firm F.A.Q. Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Lot balonem Kraków

Filtry

Średnia cena 1 931,10 zł

Pokaż tylko przecenione oferty

Brak wyników
Brak wyników

Karta podarunkowa wielokrotnego użytku

Warszawa (okolice), Kraków (okolice), Poznań (okolice), Wrocław (okolice), Trójmiasto (okolice), Aglomeracja Śląska (okolice), Łódź (okolice), Wiele lokalizacji (okolice), Augustów (okolice), Białka Tatrzańska (okolice), Białystok (okolice), Biebrzański Park Narodowy (okolice), Bielsko-Biała (okolice), Bieszczady (okolice), Bory Tucholskie (okolice), Budapeszt (okolice), Bydgoszcz (okolice), Bytom (okolice), Chochołów (okolice), Chorzów (okolice), Ciechocinek (okolice), Cieszyn (okolice), Czechy (okolice), Częstochowa (okolice), Długopole Zdrój (okolice), Druskienniki (okolice), Duszniki Zdrój (okolice), Gdańsk (okolice), Gdynia (okolice), Gliwice (okolice), Gorzów Wielkopolski (okolice), Góry (okolice), Hel (okolice), Hiszpania (okolice), Jastarnia (okolice), Kalisz (okolice), Kamień Śląski (okolice), Karkonosze (okolice), Katowice (okolice), Kazimierz Dolny (okolice), Kielce (okolice), Konin (okolice), Koszalin (okolice), Kudowa-Zdrój (okolice), Kutno (okolice), Lądek-Zdrój (okolice), Leszno (okolice), Litwa (okolice), Lublin (okolice), Łeba (okolice), Mazury (okolice), Mielno (okolice), Mikołajki (okolice), Morze (okolice), Mrągowo (okolice), Mszczonów (okolice), Nałęczów (okolice), Nowy Sącz (okolice), Nowy Targ (okolice), Olsztyn (okolice), Onikszty (okolice), Opole (okolice), Ostrów Wielkopolski (okolice), Oświęcim (okolice), Palanga (okolice), Piotrków Trybunalski (okolice), Przasnysz (okolice), Rabka Zdrój (okolice), Racibórz (okolice), Radawa (okolice), Radom (okolice), Rumia (okolice), Rzeszów (okolice), Sandomierz (okolice), Siedlce (okolice), Sopot (okolice), Sosnowiec (okolice), Szczecin (okolice), Szczyrk (okolice), Szklarska Poręba (okolice), Świnoujście (okolice), Tarnowo Podgórne (okolice), Tarnów (okolice), Toruń (okolice), Troki (okolice), Tychy (okolice), Wilno (okolice), Wisła (okolice), Władysławowo (okolice), Włocławek (okolice), Zabrze (okolice), Zakopane (okolice), Zawiercie (okolice), Zawoja (okolice), Zielona Góra (okolice)

4,90 (16)
Od 99,00 zł

Lot balonem – Kraków

Jednym z odwiecznych marzeń człowieka jest wzbicie się w przestworza i doznanie uczucia unoszenia się nad całym światem. W historii ludzkości wiele mieliśmy prób skonstruowania takiej maszynerii awiacyjnej, by była ona w stanie oderwać człowieka od ziemskiego podłoża. Wreszcie, w XVIII wieku we Francji udało się skonstruować balon – skuteczny statek powietrzny, dzięki czemu człowiek zyskał możliwość pokonania znacznych odległości nad ziemią. Z czasem technika poszła do przodu i balony zostały wyparte przez samoloty (przynajmniej w najbardziej powszechnym użytkowaniu). Jednakże współcześnie nieraz i nie dwa możemy natrafić na ofertę atrakcji, jaką jest lot balonem. Słusznie kojarzyć nam to się może z dawnym wynalazkiem, który w ciągu wieków został zapomniany. Dziś powrócił do nas jako niebagatelna rozrywka. Warto wiedzieć z czym się wiąże i jak wygląda w praktyce lot balonem nad Krakowem.

Balon – czyli wspaniała rozrywka w stylu retro

Dzisiejszy człowiek ma na wyciągnięcie ręki proste rozwiązania na różne potrzeby. Jeśli potrzeba podpowiada mu, że musi gdzieś polecieć, to wówczas wystarczy wykupić lot samolotem w odpowiednie miejsce i za w miarę rozsądną cenę. Jednak nie wszyscy wiedzą, że takie pragmatyczne podróżowanie (praktykowane głównie w celach turystycznych albo zawodowych) to jedno, natomiast loty rekreacyjne to drugie.

Loty widokowe stały się czymś, co na pewno pachnie historią, ale jednocześnie daje nam poczucia piękna, obcowania z jakąś wyższą rozrywką oraz otarcie się o życie pełne luksusu – wszakże kiedyś na loty balonem mogli sobie pozwolić tylko najzamożniejsi i była to atrakcja uwielbiana przez arystokrację. Dziś nie trzeba legitymować się herbem ani posiadać grube miliony na swoim koncie. Z takiej rozrywki może skorzystać praktycznie każdy, jeśli tylko ma na to ochotę.

Podstawowym i podaj największym plusem lotu widokowego nad Krakowem jest fakt, że uczestnicy mogą podziwiać przepiękną panoramę miasta oraz okolic. Niesamowite krajobrazy, oddające majestat, a jednocześnie subtelność natury zapadają na długo w pamięci i na pewno takie widoki poprawiają samopoczucie. To właśnie silne wrażenia estetyczne powodują, że lot balonem jest tak fantastyczną rozrywką.

Czy lot balonem to dobry pomysł na spędzanie wolnego czasu?

Z całą pewnością lot balonem to znakomity sposób na spędzenie wolnego czasu. Jeśli się na to zdecydujesz, to na pewno nie będziesz żałować, zwłaszcza, że masz szansę zobaczyć i przeżyć coś, czego najprawdopodobniej jeszcze w życiu nie doświadczyłeś. Lot balonem na pewno jest bardziej wartościowy niż ciągłe wysiadywanie przed telewizorem. Nawet jeśli masz inne, konstruktywne rozrywki, takie jak czytanie książek czy regularna aktywność fizyczna, to mimo wszystko warto choć raz zamienić dotychczasowe hobby na lot widokowy w celu urozmaicenia i doświadczenia czegoś ciekawego.

Co warto wiedzieć o ofercie lotu balonem w Krakowie?

Każdemu, kto jest zainteresowany lotem widokowym w Krakowie przyda się garść niezbędnych informacji. Przede wszystkim musisz przygotować się na podróż na wysokość kilkuset metrów nad ziemią. Wiedz, że cała usługa, włącznie z przygotowaniami oraz późniejszym lądowaniem, jak i wszystkimi procedurami z tym związanymi potrwać może nawet od 3 do 4 godzin. Warto więc wygospodarować sobie akurat tyle czasu wolnego. Sam lot trwa około 1 godziny, ale należy zaznaczyć, że w zależności od warunków pogodowych atrakcja może być o kwadrans dłuższa albo krótsza. Data lotu zawsze będzie ustalana według tego, ile wolnych miejsc zostało. Loty odbywają się przez cały rok.

W pakiecie, który wykupujesz razem z lotem znajduje się wiele dodatkowych korzyści. Jest to chociażby ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Oprócz tego w cenie znajduje się transport powrotny na miejsce startu. W zależności od oferty, jaką wybierzesz, możesz otrzymać zdjęcia z tej niezapomnianej wycieczki oraz certyfikat odbytego lotu. Niekiedy organizator przewiduje także symboliczny toast szampanem.

Od uczestnika wymaga się, aby miał on wygodne, sportowe ubranie. Buty powinny być pełne oraz wodoodporne. Jeśli ktoś ma długie włosy, to powinien je spiąć gumką. Lot jest możliwy jedynie w sprzyjających warunkach pogodowych – brak deszczu oraz mgły, wiatr musi byś stały, a jego prędkość nie może przekraczać 3m/s.

Czy lot balonem może być romantyczną atrakcją dla dwojga?

Tak, lot balonem nad Krakowem jest także dostępny na wyłączność dla dwóch osób. Można więc skusić się na tę atrakcję, aby wspólnie przeżyć wybitnie romantyczne chwile. Taki lot na pewno dostarczy Wam niezapomnianych wspomnień, a czas spożytkowany na wspólnym podziwianiu przepięknych widoków tylko umocni Waszą więź. Lot balonem dla dwojga to także znakomity prezent dla pary, którą znasz. Możesz np. zrobić im taki prezent ślubny.

Jakie są przeciwwskazania do lotu balonem?

Jak w przypadku każdej atrakcji, również i tutaj będziemy mieli do czynienia z pewną pulą przeciwwskazań. Otóż obowiązują limity dotyczące zarówno wzrostu jak i wagi uczestnika. Minimalny wzrost wynosi 150 cm, natomiast maksymalna waga to 105 kg. Balonem mogą lecieć dzieci, jednakże nie mogą one mieć mniej niż 6 lat. Istnieją także przeciwwskazania medyczne. Jeśli w ciągu ostatnich 12 miesięcy miały miejsce operacje albo uczestnik jest kobietą w ciąży, to wówczas usługa nie może zostać wyświadczona. Organizator nie dopuści także do lotu tych uczestników, którzy znajdują się pod wpływem alkoholu albo innych substancji odurzających.

Czy lot balonem w Krakowie jest bezpieczny?

Tak, lot balonem nad Krakowem jest w 100% bezpieczny. Sprzęt jest sprawdzany każdorazowo przed startem, a nad przebiegiem całej powietrznej wycieczki czuwają profesjonaliści.

Lot balonem w Krakowie – ile to kosztuje?

Ceny się zmieniają, więc dużo zależy od tego, kiedy przeglądasz oferty. Również warto pamiętać o tym, że poszczególne warianty usługi będą opiewały na inne kwoty. Pojedynczy lot balonem nad Krakowem kosztuje już od 600 zł w górę, ale jeśli natrafisz na ofertę promocyjną, to zapłacić możesz jedynie 400 zł. Najdroższe są wyłączne loty balonem – tutaj cena może sięgać nawet 2000 zł.