Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Regulamin „Blue Sky Balloons"

 

Regulamin Blue Sky Balloons

 

§ 1.

Przed zakupem vouchera należy zapoznać się z regulaminem. Nabycie vouchera oznacza, że klient zapoznał się z regulaminem i akceptuje wszystkie jego punkty

 

§ 2.

Zakup vouchera uprawnia do odbycia lotu balonem na ogrzane powietrze z firmą “Blue Sky Balloons”.

 

§ 3.

Nabywca vouchera zobowiązany jest do zgłoszenia się telefonicznie z organizatorem pod numerem 536 331 661. Sugeruje się aby zgłoszenie odbyło się jak najszybciej po zakupie celem zarezerwowania terminu oraz kolejki.

 

§ 4.

Voucher ma określony termin ważności. Posiadacz vouchera zobowiązany jest do zgłoszenia oraz zarejestrowania się do realizatora usługi w podanym terminie oraz nie później niż 2 miesiące do końca ważności vouchera. Zgłoszenie się po terminie może skutkować odmową realizacji.

 

§ 5.

Przy rejestracji klient zobowiązany jest do określenia regionu w jakim chce zrealizować lot. Loty odbywają się jedynie w regionach określonych przez organizatora (wyjątkiem są loty VIP). Miasto podane na voucherze jest tylko miejscem poglądowym. Dokładne miejsce realizacji może znajdować się do 60 km od wskazanego miasta. (np. Warszawa - miejsce realizacji lotu to okolice Zalewu Zegrzyńskiego). O dokładnym miejscu startu decyduje pilot. Klient zobowiązany jest do dotarcia we własnym zakresie do miejsca spotkania ustalonego przez organizatora lotu.

 

§ 6.

Długość lotu podana na voucherze jest czasem umownym. Czas lotu uzależniony jest od dostępności miejsc do lądowania, czas lotu może się zmienić +/- 15 min. Klienci nie ponoszą dodatkowych kosztów w przypadku wydłużenia się lotu. W szczególnych przypadkach organizator zastrzega sobie prawo do lądowania w każdej chwili lotu jeśli pilot uzna, że bezpieczeństwo pasażerów jest zagrożone!

 

§ 7.

Pasażerowie umówieni na dany termin zobowiązani są do stawienia się na miejscu spotkania punktualnie z voucherem.

 

§ 8.

Pilot jest kapitanem statku powietrznego w związku z tym pasażerowie zobowiązani są do wykonywania poleceń pilota w trakcie lotu oraz w trakcie przygotowań do startu. Pasażerowie mogą czynnie uczestniczyć przy rozkładaniu i składaniu balonu.

 

§ 9.

Czynnikiem decydującym o organizacji lotu w danym terminie są warunki pogodowe:

-wiatr stały oraz porywy wiatru nie przekraczające 5 m/s

-brak opadów

-widoczność 2km/200m

 

Decyzja o organizacji lotu w danym terminie zależy całkowicie od organizatora.

 

§ 10.

Loty balonem odbywają się do 3 godzin po wschodzie słońca oraz 2 godziny przed zachodem słońca. Dokładne godziny lotów zależne są od miesiąca w jakim odbywa się realizacja. Loty w ciągu dnia nie są możliwe przez wzgląd na występowania zjawiska termiki.

Loty zimowe mogą odbywać się przez cały dzień.

 

§ 11.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania zaplanowanego lotu w każdej chwili jeżeli pilot uzna, iż panujące warunki atmosferyczne mogą stwarzać zagrożenie. Planując loty organizator bazuje na prognozach/meteogramach, które czasem bywają nieprecyzyjne i rzeczywiste warunki pogodowe mogą się różnić. Zdarzają się także sytuacje, w których dochodzi do nagłej zmiany warunków atmosferycznych, której nie przewidywały prognozy. Przez wzgląd na te czynniki do odwołania lotu może dojść nawet w sytuacji gdy umówieni klienci dotrą na miejsce planowanego spotkania przed lotem.

 

§ 12.

Klienci posiadający vouchery na lot w grupie oraz na lot na wyłączność muszą dostosować się do terminów lotu proponowanych przez organizatora. Proponowany termin oraz czas oczekiwania uzależniony jest od ilości osób oczekujących na lot w danym regionie oraz od warunków pogodowych, które decydują o ilości organizowanych lotów.

 

§ 13.

Przewidywany czas oczekiwania na lot podawany przez organizatora jest poglądowy i może się zmienić. Głównym czynnikiem wpływającym na czas oczekiwania są warunki pogodowe, które precyzyjnie można przewidzieć jedynie na 2 dni w przód. Z tego względu organizator nie jest w stanie określić dokładnie ilości lotów organizowanych w miesiącu. Długotrwale utrzymujące się niekorzystne warunki pogodowe w danym regionie mogą wydłużyć czas oczekiwania na lot.

 

§ 14.

W locie grupowym w jednym koszu uczestniczą grupy od 5 do 15 osób w zależności od tego jakiego typu balonem organizator będzie prowadził realizację w danym regionie. Do wejście na pokład balonu uprawnione są jedynie osoby, które przeszły szkolenie przed lotem, wypełniły stosowną dokumentację oraz przekazały voucher pilotowi.

§ 15.

Na pokład balon pasażerowie mogą zabrać bagaż do 2kg i przedmioty takie jak:

-telefon

-aparat fotograficzny

-napój

-lornetka

-mała torebka/plecak (zabieranie duży toreb/plecaków nie jest wskazane ze względu na zajmowanie ograniczonego miejsca)

 

Przedmioty zabierane na pokład balonu brane są na własną odpowiedzialność.

 

Na pokład balonu zabronione jest wnoszenie:

-zbiorników ciśnieniowych

-broni, materiałów wybuchowych, substancji niebezpiecznych

 

§ 16.

W locie nie mogą uczestniczyć:

-kobiety w ciąży

-osoby nietrzeźwe

-osoby ważące powyżej 105 kg

-osoby, które przechodziły operacje w ostatnich 6 miesiącach

-dzieci poniżej 6 roku życia (dzieci powyżej 6 roku życia mogą uczestniczyć za pisemną zgodą rodzica lub w przypadku jeśli jeden z rodziców uczestniczy w locie)

 

§ 17.

W czasie lotu zabronione jest zrzucanie jakichkolwiek przedmiotów z kosza balonu, wychylaniem się grożącego wypadnięciem.

 

§ 18.

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za zabrudzenia/zniszczenie odzieży oraz rzeczy materialnych zabieranych na pokład balonu. Loty balonem są sportem outdorowym, do którego należy przygotować odpowiedni ubiór: 

- buty na płaskiej podeszwie 

- wygodny ubiór nie krępujący ruchów

- wskazana odzież z długim rękawem/nogawką

- wskazane jest zabranie nakrycia głowy

 

§ 19.

W czasie realizowania usługi organizator może wykonywać zdjęcia lub nagrywać filmy, które mogą zostać wykorzystane do celów marketingowych firmy. Biorąc udział w locie pasażerowie wyrażają zgodę na udostępnienie swojego wizerunku.