Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Prezenty dla firm F.A.Q. Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Certyfikat AOC

Bezpieczeństwo lotów a AOC, czyli “Ale O co Chodzi”?

 

Czy leci z nami pilot? – to tytuł kultowej komedii, która bawi wyłącznie kiedy siedzimy przed telewizorem. Jeśli takie wątpliwości pojawiają się podczas lotu, wtedy nikomu nie jest do śmiechu. Tu przechodzimy do tematu, który chcielibyśmy Wam przybliżyć – bezpieczeństwo lotów.

Na naszej stronie możecie kupić lot widokowy samolotem. Kupując go na prezent, chcemy mieć absolutną pewność, że bliska nam osoba jest w dobrych rękach. Taką pewność mamy przeważnie wtedy, kiedy usługodawca posiada certyfikat AOC.

Dla większości, skrót ten jest tak enigmatyczny jak tabliczka mnożenia dla noworodka i może oznaczać tylko: Ale O co Chodzi?… Już spieszymy z wyjaśnieniami.

Europejskie przepisy, oprócz tych absurdalnych w postaci odpowiedniej krzywizny bananów, zwiększają faktyczne bezpieczeństwo lotów. AOC oznacza Air Operator Certificate, a mówiąc dosłownie jest to certyfikat przewoźnika lotniczego wydawany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Zabrzmiało poważnie, prawda? Bo i sprawa jest poważna – bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Super prezenty – jako firma mająca na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo – chce mieć pewność, że jego odpowiedni poziom jest zachowany zarówno u firm posiadających owy certyfikat, jak i tych, które go nie mają.

Przy wielu ofertach lotu samolotem znajdziecie logo “AOC” informujące, że lot świadczony jest przez certyfikowanego przewoźnika. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy również odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące bezpieczeństwa lotów.

 Pragniemy ponadto uświadomić, że istnieją rodzaje lotu, w których nie istnieje konieczność posiadania takiego certyfikatu, co nie oznacza, iż nie kontrolujemy poziomu bezpieczeństwa zapewnianego przez Organizatora.

 

Dlaczego certyfikat AOC jest tak ważny?

Po pierwsze, flota. Przyznanie certyfikatu gwarantuje, że sprzęt lotniczy eksploatowany posiada najwyższy standard techniczny. 

Po drugie, personel. Certyfikat gwarantuje także najwyższe standardy personelu lotniczego. Posiadanie przez pilotów nie tylko odpowiednich licencji ale także odpowiednio dużego doświadczenia (ilości wylatanych godzin), aktualnych szkoleń i treningu.

Po trzecie, ubezpieczenie. Certyfikat AOC jest gwarancją ubezpieczenia na odpowiednio wysokim poziomie. Są to: ubezpieczenie OC, Aero-Casco jak    i ubezpieczenia w zakresie prowadzonej działalności przewozowej

 

Jakie wymagania musi spełnić firma aby uzyskać certyfikat AOC ?

Warunkiem uzyskania certyfikatu AOC jest spełnienie bardzo wielu szczegółowo określonych w europejskich przepisach warunków.

Są to liczne szkolenia i wielokrotne audyty ze strony państwowego nadzoru lotniczego, stworzenie systemu zarządzania bezpieczeństwem w firmie – SMS, odpowiednie ubezpieczenie oraz wdrożenie systemu kontroli wewnętrznej i zewnętrznej w firmie. Wszystko to wiąże się ze znacznymi nakładami finansowymi ze strony firmy, ale procentuje zwiększeniem bezpieczeństwa wykonywania lotów.