Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Prezenty dla firm F.A.Q. Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Powrót do szkoły – zajęcia po szkole

2022-08-16

Powrót do szkoły – zajęcia po szkole

Wrzesień to charakterystyczny moment w ciągu całego roku kalendarzowego. Dzieci wracają do szkół, rodzice wracają do obowiązków szkolnych swoich pociech, a konsumenci z każdej strony (bez względu na swój wiek, sytuację życiową czy zawodową albo zainteresowania) bombardowani są promocjami w myśl hasła „back to school”. Naszym zdaniem to piękne, że przez ten krótki czas każdy z nas może poczuć się jak uczeń, powspominać szkolne czasy czy znaleźć sobie zajęcie, które okaże się kompletnie nowym hobby. Zapewne wielu z Was zastanawia się skąd pomysł na to, żeby akurat teraz znaleźć ciekawe zajęcia pozalekcyjne czy pozazawodowe? Wyjaśniamy!

Zajęcia pozalekcyjne, bo nie tylko nauką uczeń żyje

Pod koniec sierpnia i z początkiem września firmy wręcz prześcigają się w ofertach zajęć pozalekcyjnych dla uczniów. To czas kiedy warto spokojnie zastanowić się nad tym, na jakie aktywności chcemy zapisać dziecko, ale także (a może przede wszystkim) porozmawiać o tym co po lekcjach chciałby robić główny zainteresowany. Jedni będą chcieli poświęcić wolny czas na aktywności sportowe, a innym zdecydowanie bliżej do sztuki czy nauki. W zależności od chęci, predyspozycji i potrzeb swojej pociechy warto wybrać coś, co będzie nie tylko go rozwijać, ale także sprawiać frajdę. Ciekawe kursy dla uczniów to doskonała okazja do tego, by zaszczepić w młodym człowieku pasję. Jakie można mieć hobby?

Aktywnych poszukiwaczy zajęć sportowych zachęcamy do zapisania się na zajęcia taneczne albo sztuki walki. Taka aktywność jak krav maga kids pozwoli młodemu człowiekowi odreagować szkolne stresy, nauczy go samodyscypliny i rozwinie koordynację ruchową oraz mięśnie. To wspaniała okazja także do tego, by dziecko nabrało pewności siebie. Dwugodzinny trening to gwarancja świetnej zabawy i wspaniałej przygody. Dla aktywnych uczniów idealne będą także lekcje tańca dla dzieci i młodzieży. Wykorzystywana podczas zajęć technika baletowa w połączeniu z różnymi stylami tańca to pewność, że zajęcia będą nieziemską przyjemnością, która szybko przerodzi się w nowe hobby.

Miłośników sztuki i kultury zachęcamy do zupełnie innych aktywności. Każda artystyczna dusza podczas zajęć pozalekcyjnych może zostać wielkim malarzem/malarką i wykorzystać czas po szkole na stworzenie własnego obrazu, naukę gry na instrumencie czy tworzenia naczynia z ceramiki. Każda z tych aktywności to nie tylko wspaniała zabawa i okazja do rozwoju swoich umiejętności, ale także szansa na to, aby pozalekcyjne zajęcia nie były tylko przykrym obowiązkiem…

… a takim mogą być (chociaż nie muszą!) zajęcia edukacyjne, służące nie tylko zabawie, ale też edukacji. Pamiętajmy, że korepetycje, nawet z najbardziej znienawidzonego przedmiotu, jeśli będą prowadzone przez odpowiednią osobę, będą zabawą, a nie koniecznością – upominki służące nauce i zabawie to doskonała okazja do tego, by przy pomocy odpowiednich narzędzi i podejścia sprawić, by zajęcia pozalekcyjne były z czasem nowym hobby.

Ciekawe kursy, które pokochają dorośli

Przeglądanie ofert zajęć pozalekcyjnych dla dzieci wyzwala w dorosłych wspomnienia z dzieciństwa, a podczas spotkań towarzyskich wielokrotnie pada hasło: „Szkoda, że za moich czasów nie było takich zajęć!” Zgadza się! Kiedyś takich zajęć nie było, ale teraz są i warto ten fakt wykorzystać. Każdy kto z zazdrością patrzy na swoje dziecko podążające z uśmiechem na warsztaty czy sportowe aktywności powinien do niego dołączyć albo spróbować czegoś, co taką samą frajdę sprawi jemu. Czy nie byłoby piękne, gdyby każdy z nas posiadał albo odnalazł nowe hobby? To idealny moment na to, co każdy z nas powinien zrobić - w ramach back to school spełnić swoje marzenia i wybrać coś, co będzie przez najbliższy rok sprawiało radość i wywoływało uśmiech. Lekcje tańca we dwoje? Tworzenie kolorowych drinków w palemką dla rodziny i znajomych? Stworzenie prawdziwego arcydzieła podczas warsztatów rzemieślniczych? Możliwości na zajęcia pozazawodowe (podobnie jak tych pozalekcyjnych!) jest nieskończenie wiele, a jedyne co ogranicza nas, dorosłych, to własna wyobraźnia. Poczujmy się we wrześniu jak dzieci i otwórzmy na nowe hobby – zabawa i satysfakcja gwarantowane!

Wstecz