Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

5 rzeczy, które musisz sprawdzić kupując lot balonem

2021-05-11

5 rzeczy, które musisz sprawdzić kupując lot balonem

Lot Balonem to niezwykle popularny prezent, ważne żeby nie był wybierany z głową w chmurach. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy zestawienie 5-ciu najważniejszych kwestii, które musicie sprawdzić przed zakupem takiego prezentu…

 

Czy usługodawca posiada certyfikat AOC

To zdecydowanie najważniejsza sprawa, którą należy sprawdzić przed zakupem lotu balonem, niezależnie czy kupujesz go dla siebie, czy też pragniesz obdarować nim bliską osobę. Dlaczego posiadanie certyfikatu jest tak istotne? Zdecydowanie łatwiej będzie nam wyjaśnić, czym jest latanie z firmami, które go nie posiadają. Krótko mówiąc, loty widokowe wykonywane przez firmy bez certyfikatu AOC są jak spacer po linie.

Tylko posiadanie certyfikatu gwarantuje, że sprzęt lotniczy posiada najwyższy standard, jest właściwie serwisowany i przechodzi okresowe przeglądy techniczne. Dodatkowo, personel posiada nie tylko odpowiednie licencje, ale przede wszystkim odpowiednio duże doświadczenie, co w tym przypadku przekłada się na liczbę wylatanych godzin. Trzecim elementem jest ubezpieczenie. Jedynie certyfikat jest gwarancją ubezpieczenia OC, Aero-Casco jak i ubezpieczenia w zakresie prowadzonej działalności przewozowej.

opis6

Firma Super Prezenty jako jedyna współpracuje wyłącznie z certyfikowanymi przewoźnikami lotniczymi posiadającymi certyfikat AOC. W celu sprawdzenia czy dany usługodawca  go posiada wystarczy wejść na stronę Urzędu Lotnictwa Cywilnego i wyszukać wykaz posiadaczy AOC.

 

Jakie są warunki rezerwacji

To kolejny bardzo ważny element układanki. Warunki rezerwacji lotu mają bezpośredni wpływ na dostępnośc terminów. Najtańsze oferty jak np. Lot widokowy Last Minute posiada najniższą cenę, ale wiąże się to z pewnymi ograniczeniami. W tym przypadku loty odbywają się w co najmniej 5-osobowych grupach. W momencie, gdy zbierze się odpowiednia liczba osób na wybrany termin, wtedy klient informowany jest  o tym fakcie i może dołączyć do już zebranej grupy.

Jak więc widać, to rozwiązanie jest bardzo korzystne cenowo, ale wiąże się ze znaczącym ograniczeniem w kwestii elastyczności terminów. Nietrudno się domyślić, że najdroższe loty dają niemalże nieograniczoną dowolność w wyborze terminów. Są to z reguły eksluzywne loty dla dwojga, gdzie cały kosz dedykowany jest pary, takie rozwiązanie sprawdza się idealnie podczas romantycznych lotów.

 

Ile osób mieści kosz

Rozmiar kosza balonowego również ma wpływ na dostępność lotów. Zasada jest tu prosta, im większy balon, tym więcej pasażerów oraz mniejsza elastyczność terminu. W ofercie lotów widokowych dostępne są głównie balony 3-osobowe, ale bez problemu można znaleźć również pięcio, sześcio, a nawet kilkunastoosobowe.

Rozmiar kosza nie ma bezpośredniego wpływu na komfort realizacji usługi. Oczywiście, jeżeli planujemy oświadczyny w balonie, wtedy zalecamy wybranie balonu 3-osobowergo, który w opcji na wyłączność oferuje kameralną atmosferę. Jeżeli jednak pragniemy kupić lub podarować lot wyłącznie dla przygody, wtedy rozmiar kosza schodzi na drugi plan, a najważniejsze są widoki.

 

Jakie jest miejsce lotu

Loty balonem w przeciwieństwie do tych realizowanych samolotami, nie wymagają startu z lotniska, co sprawia, że mamy niemalże nieograniczone możliwości jeśli chodzi o lokalizację lotu.

Oczywiście, głównym ograniczeniem są w tym przypadku przepisy ruchu lotniczego oraz wymogi balonów. Balon jest w stanie wystartować z dowolnego terenu o wymiarach 50x50 metrów, a czasem i mniejszych. Ważne jest rownież aby był to stosunkowo płaski teren, a w bezpośredniej okolicy było jak najmniej wysokich masztów lub lamp.

Często klienci z dużych miast pragną odbyć lot jak najbliżej swojej lokalizacji, aby zaoszczędzić czas na dojazdy. Z naszego doświadczenia jest to zdecydowanie złe podejście. Kupując lot balonem na prezent otrzymujemy voucher ważny 12 miesięcy, więc polecamy wykorzystać go na terenie oferującym nietuzinkowe widoki. Oczywiście, lot nad Mazowszem lub Wielkopolską będzie niesamowitym przeżyciem, jednak pomyśl jaką radość sprawi lot na terenie Karkonoszy, Pogórza Izerskiego lub nad mazurskimi jeziorami. Mówiąc krótko, dla takich widokowych warto żyć!

opis7

 

Ile to kosztuje

Mimo że sprawa dotyczy podniebnych lotów, to kupując lot balonem rzadko bujamy w obłokach. To właśnie cena jest w większości przypadków kluczowym czynnikiem. W tym przypadku zalecamy podchodzić do niej z odpowiednią rezerwą, pamiętając o wyżej wymienionych czynnikach. Jeżeli cena jest bardzo atrakcyjna, a mamy wątpliwości czy dany usługodawca posiada wszelkie uprawnienia do organizowania lotów komercyjnych, najlepiej dowiedzieć się jaka jest nazwa firmy i sprawdzić, czy widnieje ona w wykazie posiadaczy AOC.

Ceny lotów balonem nie należą do najniższych, ale oferują naprawdę solidną dawkę emocji za rozsądną cenę. Biorąc pod uwagę czas trwania przygody, loty balonem stanowią świetną alternatywą dla paralotni, czy samolotu. Godzinny lot balonem dla jednej osoby to wydatek 799 zł, podczas gdy 10-minutowy lot paralotnią kosztuje ok. 200 zł, co w przeliczeniu na minuty w powietrzu czyni balon zdecydowanie atrakcyjniejszą opcją.

 

Podsumowując, lot balonem może być wspaniałym, niezapomnianym przeżyciem, jednak przed jego realizacją warto wziąć pod uwagę powyższe elementy. Mamy nadzieję, że kierując się naszymi poradami znajdziecie SUPER prezent, który spełni marzenia bliskich lub twoje! 

Sprawdź nasze loty balonem. Wysokich lotów!

POMYSŁY NA PREZENTY:

Wstecz