Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Prezenty dla firm F.A.Q. Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Tunelu aerodynamicznego w Chorzowie

Chorzów jest miastem, które bardzo często jest niedocenianie. Niby każdy wie, gdzie mniej więcej Chorzów leży, ale gdyby zapytać np. mieszkańca Warszawy, Gdańska, Poznania czy Białegostoku czy wybrałby się na urlop do Chorzowa, to w najlepszym wypadku mocno by się zdziwił, a w najgorszym wyśmiał autora takiego pomysłu. A jednak Chorzów ma wiele atrakcji i naprawdę można tutaj spędzić wspaniały czas. Przebywając w mieście można także z pełnym powodzeniem skorzystać z tunelu aerodynamicznego. Jest to atrakcja polecana przez profesjonalnych skoczków spad

Filtry

Średnia cena 99,00 zł

Pokaż tylko przecenione oferty

Karta podarunkowa wielokrotnego użytku

Warszawa (okolice), Kraków (okolice), Poznań (okolice), Wrocław (okolice), Trójmiasto (okolice), Aglomeracja Śląska (okolice), Łódź (okolice), Wiele lokalizacji (okolice), Augustów (okolice), Białka Tatrzańska (okolice), Białystok (okolice), Biebrzański Park Narodowy (okolice), Bielsko-Biała (okolice), Bieszczady (okolice), Bory Tucholskie (okolice), Budapeszt (okolice), Bydgoszcz (okolice), Bytom (okolice), Chochołów (okolice), Chorzów (okolice), Ciechocinek (okolice), Cieszyn (okolice), Czechy (okolice), Częstochowa (okolice), Długopole Zdrój (okolice), Druskienniki (okolice), Duszniki Zdrój (okolice), Gdańsk (okolice), Gdynia (okolice), Gliwice (okolice), Gorzów Wielkopolski (okolice), Góry (okolice), Hel (okolice), Hiszpania (okolice), Jastarnia (okolice), Kalisz (okolice), Kamień Śląski (okolice), Karkonosze (okolice), Katowice (okolice), Kazimierz Dolny (okolice), Kielce (okolice), Konin (okolice), Koszalin (okolice), Kudowa-Zdrój (okolice), Kutno (okolice), Lądek-Zdrój (okolice), Leszno (okolice), Litwa (okolice), Lublin (okolice), Łeba (okolice), Mazury (okolice), Mielno (okolice), Mikołajki (okolice), Morze (okolice), Mrągowo (okolice), Mszczonów (okolice), Nałęczów (okolice), Nowy Sącz (okolice), Nowy Targ (okolice), Olsztyn (okolice), Onikszty (okolice), Opole (okolice), Ostrów Wielkopolski (okolice), Oświęcim (okolice), Palanga (okolice), Piotrków Trybunalski (okolice), Przasnysz (okolice), Rabka Zdrój (okolice), Racibórz (okolice), Radawa (okolice), Radom (okolice), Rumia (okolice), Rzeszów (okolice), Sandomierz (okolice), Siedlce (okolice), Sopot (okolice), Sosnowiec (okolice), Szczecin (okolice), Szczyrk (okolice), Szklarska Poręba (okolice), Świnoujście (okolice), Tarnowo Podgórne (okolice), Tarnów (okolice), Toruń (okolice), Troki (okolice), Tychy (okolice), Wilno (okolice), Wisła (okolice), Władysławowo (okolice), Włocławek (okolice), Zabrze (okolice), Zakopane (okolice), Zawiercie (okolice), Zawoja (okolice), Zielona Góra (okolice)

4,90 (14)
Od 99,00 zł

Tunel aerodynamiczny w Chorzowie - to trzeba wiedzieć

Przede wszystkim należy powiedzieć, że atrakcja, którą niniejszym proponujemy jest symulatorem lot, a nie lotem jako takim. Wszystko odbywa się w kontrolowanych warunkach. Prędkość powietrza może osiągać do 300 km/h, wobec czego na pewno trzeba się przygotować na mocne doznania. To uczestnik sam za pomocą siły własnych mięśni porusza się wewnątrz tuby na fali powietrza, niejako samemu wyznaczając trajektorię lotu.

Lot odbywa się pod okiem doświadczonego instruktora, który będzie dbał o Twoje bezpieczeństwo, a wcześniej wszystko objaśni, opowie o tunelach aerodynamicznych, zwróci uwagę na wszystkie niezbędne kwestie dotyczące bezpieczeństwa oraz odpowie na nurtujące pytania. Dzięki temu będziesz wiedzieć, jak się należy zachować w tubie, a swobodne spadanie przebiegnie bezproblemowo.

Czym jest tunel aerodynamiczny?

Jeśli ktoś słyszy tę nazwę po raz pierwszy, to jak najbardziej należą mu się słowa wyjaśnienia. Otóż tunel aerodynamiczny jest to konstrukcja, w środku której możliwa jest symulacja swobodnego spadania, tak jakby człowiek rzeczywiście skakał ze spadochronem. Pionowy tunel aerodynamiczny działa w taki sposób, że potężne wentylatory, napędzane ogromem energii elektrycznej wypuszczają z siebie powietrze, które osiąga prędkość nawet do 300 km/h. To powoduje, że człowiek po prostu unosi się w obiegu zamkniętym, zupełnie tak jakby leciał w przestworzach.

Tunele aerodynamiczne są de facto bardzo dobrą alternatywą dla skoków spadochronowych. Po pierwsze jest to wygodniejsze - jeśli ktoś nie chce lecieć samolotem, ma ku temu uzasadnione argumenty, to może skorzystać na miejscu z tunelu. Po drugie jest to gwarancja świetnej zabawy i niezapomnianych emocji. Daje to wspaniałe doświadczenie, które pozostanie z uczestnikiem na całe życie.

Dlaczego warto skorzystać z tunelu aerodynamicznego?

Skorzystanie z tunelu wiąże się z szeregiem korzyści, które mogą stać się Twoim udziałem, o ile zdecydujesz się na tego typu rozrywkę. Jak już wspomnieliśmy jest to znakomita alternatywa dla skoków spadochronowych. Jeśli więc z różnych powodów nie możesz skoczyć ze spadochronem albo jest to po prostu zbyt duże wyzwanie, to skorzystanie z tunelu będzie jak najbardziej wskazane. Jest to pełnoprawna atrakcja, która przyniesie wiele radości.

Skoro już o radości była mowa, to trzeba też koniecznie przywołać inne emocje, które będą towarzyszyć uczestnikowi. Po pierwsze trzeba koniecznie powiedzieć o ekscytacji oraz adrenalinie, która i tak się pojawi. Dla organizmu unoszenie się w tubie nie jest stanem naturalnym, wobec czego należy spodziewać się, że będziesz mieć całkiem nowe, nieznane dotąd doświadczenie.

Jeśli zdecydujesz się na taką atrakcję, a potem będzie już po wszystkim, to będziesz mieć znakomity materiał do opowieści, którym uraczysz przyjaciół, znajomych, a w przyszłości swoje dzieci i wnuki. Warto z czegoś takiego skorzystać i potem czerpać z tego w pełni.

Czy trzeba się jakoś szczególnie przygotować przed atrakcją?

Uczestnik nie musi się jakoś specjalnie przygotowywać. Wskazane jest jedynie, aby przybył na miejsce świadczenia usługi w wygodnym stroju, najlepiej sportowym. Wszelkie przygotowanie, instruktarz leży po stronie organizatora i jest zapewnianie uczestnikowi już na miejscu.

Tunel aerodynamiczny Chorzów - lokalizacja

Atrakcja jest świadczona całkiem niedaleko Chorzowa. Konkretnym miejscem usługi jest bowiem tunel aerodynamiczny Katowice na ul. Chorzowskiej 100. Należy więc przyjechać kawałek, aby móc cieszyć się symulatorem lotu. Lokalizację warto sprawdzić na mapie, po to, aby dotrzeć na miejsce bez żadnych komplikacji.

Ile kosztuje atrakcja?

Z cenami jest tak, że zmieniają się one w czasie, dlatego też nie możemy mówić o jakiejś jednej, konkretnej wartości, która będzie obowiązywała przez cały czas. Można jedynie wspomnieć o pewnych widełkach cenowych, którymi można się sugerować, przygotowując odpowiednią ilość gotówki. Wobec powyższego musimy stwierdzić, że lot w tunelu aerodynamicznym mieści się w przedziale kwotowym 150-180 zł. Wszystko zależy od tego, czy trafisz na wariant promocyjny. Mowa jest tutaj o stawce za minutę takiego symulowanego lotu. Natomiast jeśli chcesz lecieć przez 2 minuty, to musisz przygotować się na wydatek rzędu 250-300 zł. Pamiętaj, że przedziały mogą się zmienić w czasie.

Czy są jakieś przeciwwskazania?

Tak, w pewnych okolicznościach uczestnik nie będzie kwalifikował się do lotu. Mowa jest tutaj o chorobach układu oddechowego i krążeniowego oraz o chorobach serca. Ciąża oraz epilepsja także wyklucza z lotu. Minimalny wiek dziecka, które może znaleźć się w tunelu aerodynamicznym wynosi 5 lat, ale musi być na to zgoda rodzica lub opiekuna prawnego, jak i jego obecność na miejscu.

Czy tunel aerodynamiczny to dobry pomysł na prezent?

Jeżeli znasz kogoś, kto wręcz marzy o uczestnictwie w symulowanym locie, to tunel aerodynamiczny stanowi doskonały pomysł na prezent dla bliskiej osoby na przeróżne okazje. Z całą pewnością takim upominkiem sprawisz jej dużo radości.

Tunel aerodynamiczny - lista miejsc, gdzie znajdziesz to przeżycie: