Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Prezenty dla firm F.A.Q. Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Skok ze spadochronem w Sosnowcu

Człowiek z jakiegoś powodu zawsze marzył o tym, co wiąże się z przypływem adrenaliny i jest na co dzień nieosiągalne. Wielu z nas ma skłonności do podejmowania takich aktywności, które zmuszają do ekstremalnego wysiłku i to niekoniecznie zawsze fizycznego, ale bardzo często także umysłowego. Czasami aby się przełamać trzeba naprawdę mocno przygotować się psychicznie na takie wyzwanie. Dlatego też Powstały sporty i inne rozrywki, które przyciągają osoby spragnione wrażeń. Jedną z takich aktywności, które dostarczają ogromu emocji oraz są pewnym wyczynem do osiągnięcia jest skok ze spadochronem. Teraz można skorzystać z tej atrakcji w Sosnowcu.

Filtry

Średnia cena 660,15 zł

Pokaż tylko przecenione oferty

Brak wyników
Brak wyników

Karta podarunkowa wielokrotnego użytku

Warszawa (okolice), Kraków (okolice), Poznań (okolice), Wrocław (okolice), Trójmiasto (okolice), Aglomeracja Śląska (okolice), Łódź (okolice), Wiele lokalizacji (okolice), Augustów (okolice), Białka Tatrzańska (okolice), Białystok (okolice), Biebrzański Park Narodowy (okolice), Bielsko-Biała (okolice), Bieszczady (okolice), Bory Tucholskie (okolice), Budapeszt (okolice), Bydgoszcz (okolice), Bytom (okolice), Chochołów (okolice), Chorzów (okolice), Ciechocinek (okolice), Cieszyn (okolice), Czechy (okolice), Częstochowa (okolice), Długopole Zdrój (okolice), Druskienniki (okolice), Duszniki Zdrój (okolice), Gdańsk (okolice), Gdynia (okolice), Gliwice (okolice), Gorzów Wielkopolski (okolice), Góry (okolice), Hel (okolice), Hiszpania (okolice), Jastarnia (okolice), Kalisz (okolice), Kamień Śląski (okolice), Karkonosze (okolice), Katowice (okolice), Kazimierz Dolny (okolice), Kielce (okolice), Konin (okolice), Koszalin (okolice), Kudowa-Zdrój (okolice), Kutno (okolice), Lądek-Zdrój (okolice), Leszno (okolice), Litwa (okolice), Lublin (okolice), Łeba (okolice), Mazury (okolice), Mielno (okolice), Mikołajki (okolice), Morze (okolice), Mrągowo (okolice), Mszczonów (okolice), Nałęczów (okolice), Nowy Sącz (okolice), Nowy Targ (okolice), Olsztyn (okolice), Onikszty (okolice), Opole (okolice), Ostrów Wielkopolski (okolice), Oświęcim (okolice), Palanga (okolice), Piotrków Trybunalski (okolice), Przasnysz (okolice), Rabka Zdrój (okolice), Racibórz (okolice), Radawa (okolice), Radom (okolice), Rumia (okolice), Rzeszów (okolice), Sandomierz (okolice), Siedlce (okolice), Sopot (okolice), Sosnowiec (okolice), Szczecin (okolice), Szczyrk (okolice), Szklarska Poręba (okolice), Świnoujście (okolice), Tarnowo Podgórne (okolice), Tarnów (okolice), Toruń (okolice), Troki (okolice), Tychy (okolice), Wilno (okolice), Wisła (okolice), Władysławowo (okolice), Włocławek (okolice), Zabrze (okolice), Zakopane (okolice), Zawiercie (okolice), Zawoja (okolice), Zielona Góra (okolice)

4,90 (13)
Od 99,00 zł

Co jest takiego atrakcyjnego w skoku spadochronowym?

Praktycznie od czasów prehistorycznych człowiek marzył o tym, by upodobnić się do ptaków i wzlecieć ku niebu. Marzenie to towarzyszyło ludziom przez starożytność, średniowiecze i epokę nowożytną. Wszystko dlatego, że człowiek pragnął emocji i takich doznań, których zabrakło mu w życiu na ziemi. Wszakże już sama perspektywa podziwiania tego, co znajduje się na lądzie z loty ptaka jest wystarczająco atrakcyjna, by skierować ku niej nie tylko swoje myśli, ale też realną dążność.

Z biegiem lot człowiek zaczął myśleć nad tym, jaki to wynalazek tudzież maszyneria pozwoliłaby mu spełnić marzenie o lataniu w przestworzach. Myślał więc i myślał, aż w końcu wymyślił coś takiego, jak balon. Pierwszy lot za pomocą tego urządzenia odbył się w XVIII wieku. Nieco później, bo na początku XX wieku wynaleziono samolot, a potem spadochron. Trwało to trochę czasu, aż wreszcie skoki spadochronowe stały się elementem zwykłej rozrywki.

Wiedząc to ludzie chętnie zaczęli korzystać z tejże aktywności. Okazało się, że popyt jest całkiem spory i rośnie wraz z czasem. Dzięki temu, że atrakcja dostarcza ogromną dawkę adrenaliny, a każdy może się poczuć niczym prawdziwy skoczek i przeżyć niezapomnianą przygodę, a do tego wszystko jest bezpieczne, popularność tej aktywności absolutnie nie zanikła.

Co trzeba wiedzieć o skoku spadochronowym w Sosnowcu?

Warto nadmienić już na samym początku, że skok ze spadochronem to bardzo mocne doświadczenie, które pozostanie z Tobą przez całe życie. Musisz przygotować się na ogromne uderzenie emocjonalne. Spełnienie marzenia to jedno, ale musisz też wiedzieć, że zanim jeszcze poczujesz upragniony przepływ adrenaliny, to musisz na samym początku mieć w sobie na tyle odwagi, by nie bać się wykonać ten pierwszy, niezbędny do sukcesu krok.

Jeżeli chodzi o aspekty techniczne, to musisz pamiętać, że skoki odbywają się z wysokości około 4000 m. Na ten pułap dostaniesz się na pokładzie nowoczesnego samolotu. Skok odbywa się w asyście doświadczonego instruktora. Czas swobodnego spadania wynosi maksymalnie do 1 minuty. Potem następuje otwarcie spadochronu i następnie lot ku ziemi, który trwa do około 10 minut. Spadochron zostanie otwarty, kiedy znajdziesz się na pułapie 1700-1800 m.

Musisz koniecznie też pamiętać, że oprócz tego wszystkiego, co dotychczas udało nam się opisać, skok spadochronowy dostarcza niezapomnianych wrażeń estetycznych. Będąc wysoko w górze nasz niezapomnianą okazję ku temu, by podziwiać z całkiem nowej, nieznanej dotąd perspektywy miast o i okolice.

Czy warto skakać ze spadochronem?

Niektórzy sceptycy twierdziliby, że skok ze spadochronem nie daje praktycznie nic. Jest to całkowita nieprawda, gdyż długo można by wymieniać korzyści związane ze skokiem. Pamiętaj, o tym, że decydując się na tak ekstremalny wyczyn stajesz w szranki ze samym sobą. Twoim zadaniem jest pokonać swoje wewnętrzne ja, odrzucić wszelkie bariery i zobaczyć na własne oczy, gdzie tak naprawdę znajduje się Twoja granica. Decyzja o skoku to tak naprawdę zajrzenie do sedna duszy, gdzie zobaczysz własne odbicie.

Zwróć uwagę na to, że już sam lot samolotem na pułap 4000 m to sama w sobie znakomita przygoda. Nie każdy może poszczycić się tym, że latał samolotem na tak wysokim pułapie. Oczywiście będą Ci towarzyszyć emocje oraz adrenalina, o czym już zdążyliśmy wspomnieć. Jeśli doliczymy do tego niesamowite wrażenia widokowe, to wszystko daje nam piękny obraz wspaniale spędzonego czasu.

Skok ze spadochronem - procedura przygotowania skoczka

Na początku musisz udać się w miejsce wyznaczone przez instruktora do skoku. Tam okaż voucher, który uprawnia Cię do skorzystania z usługi. Na miejscu zostanie przeprowadzone krótkie wprowadzenie, na podstawie którego zapoznasz się z tym, co za chwilę Cię czeka. Jeszcze przed lotem przejdziesz krótkie szkolenie z instruktorem, gdzie zostaną wyłuszczone wszystkie kwestie bezpieczeństwa. Następnie będzie miał miejsce lot, a potem już dojdzie do tego, na co na pewno czekasz. Swój skok wykonasz w asyście instruktora, więc wszystko odbędzie się bezpiecznie.

Skok spadochronowy w Sosnowcu - lokalizacja

Miejscem świadczenia usługi jest lotnisko, ul. Lotników, Gliwice. Warto sprawdzić lokalizację dokładnie na mapie, aby móc bezproblemowo dotrzeć na miejsce.

Jakie są przeciwwskazania do odbycia skoku?

Do skoku nie zostaną dopuszczone osoby, które cierpią na choroby układu krążenia, układu oddechowego czy choroby sercowe. Skoczyć nie będzie mógł też ten, kto w dniu świadczenia usługi będzie się znajdował pod wpływem alkoholu albo innych substancji odurzających. Minimalny wiek uczestnika wynosi 7 lat, ale potrzebna jest zgoda pisemna rodziców bądź opiekunów prawnych.

Skok ze spadochronem Sosnowiec - ile to kosztuje?

Cena ma to do siebie, że zmienia się w czasie, w związku z tym, różnie to może być, w zależności od tego, w jakim okresie przeglądasz oferty. Możemy mówić o pewnych widełkach cenowych. Otóż taki skok jest już dostępny od 700 zł w górę, jeśli trafisz na ofertę promocyjną. A jeśli nie, to dla jednej osoby będzie to wydatek mniej więcej od 900 zł w górę.

Czy skok ze spadochronem to dobry pomysł na prezent?

Skok ze spadochronem to wspaniała propozycja dla każdego, kto chce pokonać samego siebie i wznieść się w górę. Pamiętaj, że jako upominek skok nada się dla osoby, która nie ma lęku wysokości i która lubi sporty ekstremalne.

LISTA LOKALIZACJI, W KTÓRYCH LATA SAMOLOT SŁUŻĄCY DO SKOKU: