Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Prezenty dla firm F.A.Q. Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Lot motolotnią we Wrocławiu

Filtry

Średnia cena 526,63 zł

Pokaż tylko przecenione oferty

Brak wyników
Brak wyników

Karta podarunkowa wielokrotnego użytku

Warszawa (okolice), Kraków (okolice), Poznań (okolice), Wrocław (okolice), Trójmiasto (okolice), Aglomeracja Śląska (okolice), Łódź (okolice), Wiele lokalizacji (okolice), Augustów (okolice), Białka Tatrzańska (okolice), Białystok (okolice), Biebrzański Park Narodowy (okolice), Bielsko-Biała (okolice), Bieszczady (okolice), Bory Tucholskie (okolice), Budapeszt (okolice), Bydgoszcz (okolice), Bytom (okolice), Chochołów (okolice), Chorzów (okolice), Ciechocinek (okolice), Cieszyn (okolice), Czechy (okolice), Częstochowa (okolice), Długopole Zdrój (okolice), Druskienniki (okolice), Duszniki Zdrój (okolice), Gdańsk (okolice), Gdynia (okolice), Gliwice (okolice), Gorzów Wielkopolski (okolice), Góry (okolice), Hel (okolice), Hiszpania (okolice), Jastarnia (okolice), Kalisz (okolice), Kamień Śląski (okolice), Karkonosze (okolice), Katowice (okolice), Kazimierz Dolny (okolice), Kielce (okolice), Konin (okolice), Koszalin (okolice), Kudowa-Zdrój (okolice), Kutno (okolice), Lądek-Zdrój (okolice), Leszno (okolice), Litwa (okolice), Lublin (okolice), Łeba (okolice), Mazury (okolice), Mielno (okolice), Mikołajki (okolice), Morze (okolice), Mrągowo (okolice), Mszczonów (okolice), Nałęczów (okolice), Nowy Sącz (okolice), Nowy Targ (okolice), Olsztyn (okolice), Onikszty (okolice), Opole (okolice), Ostrów Wielkopolski (okolice), Oświęcim (okolice), Palanga (okolice), Piotrków Trybunalski (okolice), Przasnysz (okolice), Rabka Zdrój (okolice), Racibórz (okolice), Radawa (okolice), Radom (okolice), Rumia (okolice), Rzeszów (okolice), Sandomierz (okolice), Siedlce (okolice), Sopot (okolice), Sosnowiec (okolice), Szczecin (okolice), Szczyrk (okolice), Szklarska Poręba (okolice), Świnoujście (okolice), Tarnowo Podgórne (okolice), Tarnów (okolice), Toruń (okolice), Troki (okolice), Tychy (okolice), Wilno (okolice), Wisła (okolice), Władysławowo (okolice), Włocławek (okolice), Zabrze (okolice), Zakopane (okolice), Zawiercie (okolice), Zawoja (okolice), Zielona Góra (okolice)

4,90 (14)
Od 99,00 zł

Lot motolotnią Wrocław

Kiedy wyjeżdżamy gdzieś na weekend, Święta albo w okresie urlopowym, to możemy dokonać pewnych obserwacji, na podstawie których można wysnuć wniosek, że niejeden Polak i niejedna Polka nudzi się niemiłosiernie, gdyż brak im atrakcji na tyle energicznych i angażujących, by mogli oni przeżyć coś naprawdę niesamowitego. Leniwe wylegiwanie się na plaży, monotonne spacery już n-ty raz tym samym parkiem, ziewanie na seansie w kinie, krzywe miny w trakcie spożywania średnio apetycznego posiłku w fast foodowej restauracji - to wszystko to najlepsze dowody na to, że brakuje nam na co dzień urozmaicenia. Na szczęście w sukurs przychodzi nam lot widokowy motolotnią, który już teraz może odbyć się we Wrocławiu.

Dlaczego lot motolotnią to duża atrakcja?

Gdybyśmy zapytali naszych rodziców i dziadków o takie atrakcje jak loty widokowe, to na pewno powiedzieliby, że za ich czasów nie było to aż tak dostępne. Nie oznacza to, że PRL w ogóle nie latano motolotniami, bo latano, ale też nie było tak, że każdy Polak w każdym mieście wojewódzkim mógł sobie w dowolnej chwili przyjść i wzbić się w powietrze. Na szczęście dzisiaj, kiedy mamy już całkiem inne czasy loty odbywają się w wielu miejscach Polski także we Wrocławiu.

To, co w locie motolotnią jest na pewno niesamowite, to fakt, że człowiek, który chce się wzbić w przestworza spełnia swoje atawistyczne pragnienie o upodobnieniu się do ptaków, które nigdzie indziej jak w powietrzu nie czują się tak wolne. Motolotnia jest chętnie wybierana przez klientów głównie dlatego, że dzięki tej aktywności można poczuć wiatr we włosach i zyskać takie doświadczenie, które nie jest powtarzalne.

Motolotnia - cóż to za urządzenie?

Generalnie rzecz ujmując maszyna ta należy do szerszej grupy urządzeń, znanych jako lotnie. Wśród nich mamy np. popularne paralotnie oraz motolotnie. Jednak to nie jest to samo. Motolotnia to taki rodzaj lotni, który posiada skrzydło zaprojektowane w sposób standardowy jak dla lotni, ale o znacznie większych gabarytach, oraz posiada przypięty wózek trójkołowy bądź wózek pływakowy. Jest to ultralekki statek powietrzny ze śmigłem pchającym oraz silnikiem. Motolotnia wykorzystywana jest w sportach powietrznych, w szkoleniach pilotów oraz w celach czysto rozrywkowych.

Co trzeba wiedzieć na temat lotu motolotnią we Wrocławiu?

Jeśli chodzi o szczegóły techniczne, to trzeba koniecznie powiedzieć o tym, że motolotnia dostarcza świetnej zabawy głównie dlatego, że rozwija dużą prędkość - od 80 do 120 km/h. Wprawdzie motolotnia teoretycznie może się wbić nawet na wysokość 4000 m, jednak w trakcie turystycznego lotu wzbijamy się na pułap od 300 do 500 m nad ziemią. Czas trwania lotu jest różny, w zależności od wybranego wariantu świadczenia usługi. Może to być 15 minut i wówczas trasa lotu to: Szymanów - Most Rędziński - Most Milenijny - kominy elektrociepłowni. W wariancie 30-minutowym dochodzą Sępólno i Psie Pole. Natomiast lot trwający 60 minut obejmuje jeszcze Trzebnicę, Oborniki Śląskie oraz Uraz.

W czasie lotu uczestnik będzie podziwiał wspaniałą panoramę. Taka podniebna podróż pozwoli Ci spojrzeć na świat z zupełnie innej perspektywy. Niezapomniane wrażenia zostaną z Tobą na zawsze i będziesz mieć co opowiadać swoim dzieciom i wnukom.

Dlaczego warto latać motolotnią?

Niesamowite przeżycie, jakim jest lot motolotnią należy na pewno do niezapomnianych. Wspominaliśmy już o cudownych widokach oraz o niepowtarzalnym uczuciu, jakie towarzyszy w trakcie lotu. Dużym plusem jest to, że uczestnik zazna czegoś, czego próżno szukać w innych dziedzinach życia. Taki lot, już po swoim zakończeniu pozostawia bardzo dobre emocje, a oprócz tego daje Ci możliwość opowiadania innym o tym, czego doświadczyłeś. Taki wyczyn na pewno jest powodem do dużej dumy z samego siebie.

Jak przebiega przygotowanie do lotu?

Przede wszystkim należy dokonać rezerwacji terminu realizacji usługi. Wszystko po to, aby lot mógł się odbyć w sprzyjających warunkach pogodowych. Po dotarciu uczestnika na miejsce rozpoczną się niezbędne przygotowania do lotu. Kluczowe będzie krótkie przeszkolenie z zasad bezpieczeństwa. Nie powinno to potrwać dłużej niż 15 minut. Następnie będzie miał miejsce lot w wybranym standardzie czasowym. Po upływie tego czasu następuje lądowanie - decyzję podejmuje pilot.

Czy lot motolotnią jest bezpieczny?

Tak, lot motolotnią we Wrocławiu jest jak najbardziej bezpieczny. Będziesz znajdować się w rękach profesjonalnego i doświadczonego pilota, który już niejednokrotnie latał na motolotni. Cały sprzęt jest bardzo dobrze sprawdzany. W przypadku, gdyby miały wystąpić jakiekolwiek, nawet najmniejsze zastrzeżenia lot się nie odbędzie, gdyż organizator dba w sposób szczególny o zdrowie i życie uczestników. Warto w w tym miejscu dodać, że motolotnie należą do najbardziej bezpiecznych statków powietrznych.

Wrocław - lot motolotnią - lokalizacja

We Wrocławiu lot odbywa się w Aeroklubie Wrocławskim, w Szymanowie na tamtejszym lotnisku. Warto bardzo dokładnie sprawdzić tę lokalizację na mapie oraz zaplanować sobie transport w to miejsce, tak by zdążyć na wyznaczoną godzinę świadczenia usługi.

Kto może latać na motolotni?

Uczestnik nie może ważyć więcej niż 100 kg, a jego minimalny wzrost nie może być mniejszy niż 140 cm. Osoby niepełnoletnie mogą skakać pod warunkiem, że będą miały pisemną zgodę rodziców albo opiekunów prawnych. Kandydat do skoku nie może się znajdować pod wpływem substancji

Trzeba pamiętać także o tym, że każdy uczestnik chcący odbyć lot oświadcza, iż jego stan zdrowia jest dobry albo bardzo dobry. Jeśli chcesz podarować prezent jakimi jest voucher na lot motolotnią we Wrocławiu, to na pewno zrobisz tym podarkiem bardzo silne wrażenie.

Lot motolotnią Wrocław - ile to kosztuje?

Wszystko zależy od wybranego wariantu cenowego. Za lot 15-minutowy zapłacisz około 300 zł. Lot półgodzinny będzie oscylował w okolicach 400 zł, natomiast godzinny będzie kosztował od 500 do 600 zł. Możesz wybrać warianty z nagrywaniem atrakcji. Pamiętaj, że ceny są zmienne w czasie, dlatego na bieżąco należy śledzić stronę internetową z ofertami.

Lokalizacje, w których odbywa się lot widokowy: