Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Prezenty dla firm F.A.Q. Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Szaleństwo nad Polskim morzem - 10 niezwykłych atrakcji nad Polskim morzem

2018-07-04

Szaleństwo nad Polskim morzem - 10 niezwykłych atrakcji nad Polskim morzem

Pomorze to przepiękna kraina geograficzna, w której skład wchodzi między innymi województwo o tej samej urokliwej nazwie. Na polską linię brzegową składają się, bowiem dwa województwa: pomorskie i zachodniopomorskie, do których to każdego roku ściągają tysiące turystów spragnionych przygód i słońca oraz nadmorskiego klimatu.

Chociaż Bałtyk nie jest najcieplejszym i najczystszym z mórz, co roku przyciąga ogromne ilości osób ze względu na swoją piękną panoramę, duże i czyste plaże, a także specyficzny, sprzyjający zdrowiu klimat. Osoby, dla których morze nie jest atrakcją samą w sobie również chętnie ściągają każdego roku nad polskie wybrzeże, ze względu szereg rozmaitych atrakcji, jakie można zobaczyć na jego wybrzeżu.

Atrakcje nad Polskim morzem 

Do najbardziej znanej atrakcji turystycznej, jaką zobaczyć można wyłącznie nad Polskim morzem są ruiny kościoła św. Mikołaja w Trzęsaczu koło Rewala - znanego w całej Polsce kurortu nadmorskiego. Ten niezwykły budynek kilka stuleci temu stał, bowiem na lądzie, kilkadziesiąt metrów od linii brzegowej Bałtyku. Jednak zmieniający się klimat, ruchy wód i wpływ pogody przemieniły majestatyczny kościół w ruinę, a właściwie jedną ścianę stojącą dzielnie na klifie. Kolejne części kościoła były, bowiem z roku na rok zabierane przez fale pozostawiając budowlę w coraz gorszym stanie. Obecnie ruiny w Trzęsaczu są warte zobaczenia ze względu na historię, jaka za nimi stoi, a także świadomość druzgocącej wyższości natury nad człowiekiem.

Kolejną ciekawostką, o której wie większość turystów jest Wolin, na którym to zobaczyć można idealnie odtworzoną wioskę słowiańską, w której to rok rocznie odbywają się zjazdy odtwórców historycznych Słowian i Wikingów, jarmarki, pokazy i wykłady. Wolin to jeden wielki skansen i muzeum przedchrześcijańskiej historii Polski i Europy, a także kopalnia wiedzy historycznej, z całą pewnością warta zobaczenia.

 

W sąsiedztwie Wolina położone jest też miasto Międzyzdroje będące jednym z bardziej ulubionych przez Polaków kurortów. Międzyzdroje, bowiem posiadają podobne sopockiemu, najbardziej w Polsce znanemu, molo z pięknym widokiem na morze, planetarium umożliwiające zgłebienie wiedzy na temat astrologii, Aleję Gwiazd oraz coroczny Festiwal Gwiazd, Muzeum Figur Woskowych oraz przepiękne Oceanarium. Ciekawym miejscem historycznym w Międzyzdrojach jest z kolei Wyrzutnia Rakiet V3 z czasów II Wojny Światowej.

Nietypowe miejsca nad morzem Bałtyckim

Obok Wolina również znajduje się też Świnoujście z kolei jest ciekawe ze względu na swoje nietypowe położenie rozsiane na wyspach, sąsiedztwo państwa Niemieckiego, do którego można wybrać się właściwie pieszo, ciekawy port morski, piękną latarnię morską i ruiny ogromnego fortu.

Ciekawym miejscem wartym odwiedzenia nad Polskim morzem jest również Kołobrzeg oraz sąsiadujące mu Grzybowo.

W Kołobrzegu można zobaczyć szereg atrakcji historycznych i turystycznych, w skład, których z całą pewnością wchodzą Muzeum Oręża Polskiego, Bazylika Konkatedralna i piękna Latarnia Morska. Kołobrzeg szczyci się również pięknym Molo a także Obrotową Kawiarnią położoną na szczycie hotelów SPA. Ponadto wybierając się do Kołobrzegu i Grzybowa można odwiedzić przepiękny grzybowski taras widokowy umożliwiający zobaczenie znacznej części wybrzeża a także plażę dla psów, przeznaczoną czworonogom.

Do niewątpliwych atrakcji nad polskim morzem należy też Półwysep Helski będący najdalej wysuniętym na północ i jedynym tak dużym przylądkiem w Polsce. Widok z tego miejsca jest niesamowity i kojarzy się z ciepłymi, orientalnymi krajami.

 

Ciekawym miejscem do odwiedzenia nad polskim morzem bez wątpienia są też Mielno i Unieście oraz Łazy - miasta położone na “cienkim pasku lądu” dzielącym ogromne Jezioro Jamno z Bałtykiem. Podróż wyznaczonym szlakiem wzdłuż wybrzeża dostarcza niesamowitych atrakcji a finał tej trasy to czysty relaks dla duszy i ciała - przepiękna plaża w Łazach zachwyca każdego. Ponadto kilka kilometrów na zachód od Mielna zwiedzić można powojenne bunkry.

Ostatnim wartym wymienienia ciekawym miejscem nad polskim morzem jest z całą pewnością Latarnia Morska w Gąskach oferująca turystom nie tylko widok kunsztu wspaniałej architektury, ale także niesamowity widok ze swojego szczytu.

POLECANE OFERTY:

Wstecz