Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy F.A.Q. Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Prezent na odejście z pracy

2023-08-22

Prezent na odejście z pracy

Nieco starsze osoby zapewne doskonale pamiętają czasy, w których normą było pracowanie w jednym miejscu przez 20, 30 a nawet 40 lat. Jeżeli ktoś usadowił się na konkretnym stanowisku, to przy odpowiednich warunkach mógł je piastować przez całą karierę zawodową – do jej samych początków, aż do emerytury. Okres PRL-u minął jednak bezpowrotnie. Na obecnym rynku zmiana miejsca zatrudnienia jest czymś naturalnym. Dzisiaj już rzadko kto pracuje u jednego pracodawcy kilkanaście lat, nie mówiąc już o całych dekadach (choć oczywiście są wyjątki). Nawet osoby, które wydawałoby się, że będą zawsze pracowały w jednym miejscu – przykładem chociażby budżetówka – potrafią nie raz i nie dwa zmienić placówkę. Na przykład nauczyciele coraz częściej decydują się w trakcie trwania swojej kariery zawodowej na zmianę szkoły. Wszystko to sprawia, że będziemy mieli w życiu niejedną okazję do pożegnania kolegi czy koleżanki z pracy. Takie odejście należy odpowiednio uszanować.

Prezent na odejście z pracy – czy to wypada?

Jeśli ktoś pracował w jednym miejscu przykładowo przez 5 lat, to już zdążył się zżyć zarówno z firmą jak i współpracownikami. Tadeusz Kantor, nieżyjący już wybitny reżyser i teoretyk teatralny powiedział, że „człowiek, aby pokochał obcego jak brata musi z nim żyć przez co najmniej 3 lata”. W tych słowach tkwi sporo prawdy. Nie trzeba więc spędzić dekad w jednym miejscu pracy, by odchodząc czuć w sercu lekkie ukłucie żalu.

Każdy człowiek choć odrobinę jest sentymentalny. Niejednemu pracownikowi zmieniającemu zatrudnienie zakręci się w oku łezka. Czy w związku z tym w ogóle wypada robić prezenty? Czy nie będzie to odebrane tak, jakbyśmy cieszyli się z tego, że ktoś odchodzi z pracy? Nic podobnego. Wręczanie prezentów na czyjeś odejście z pracy jest wyrazem naszego szacunku dla tej osoby, zapewnieniem o sympatii oraz podziękowaniem za wspólne spędzony czas i udaną współpracę.

Kim jest dla Ciebie osoba, która odchodzi z pracy?

Nie wystarczy tylko wiedzieć, że wypada zrobić jakiś prezent komuś, kto odchodzi z pracy. Dużym problemem bywa rozstrzygnięcie jak właściwie taki prezent ma wyglądać. Co to konkretnie ma być? Im bardziej znamy współpracownika, tym łatwiej będzie nam wpaść na pomysł idealnego upominku. Rozwiązaniem pomocnym w takiej sytuacji może być firmowa zrzutka wszystkich pracowników na jeden, konkretny prezent. Wtedy to pomysły na prezent podsuną ci, którzy najlepiej znają odchodzącego współpracownika.

W różnych firmach obowiązują różne modele biznesowe. Może być na przykład tak, że współpracowałeś z kimś ściśle przez kilka lat. Wasze projekty były zawsze wspólnie planowe, realizowane i udoskonalane. Razem zbieraliście pochwały i cieszyliście się sukcesem. Wspólnie ponosiliście konsekwencje błędnie wykonanych zadań. Mogło być też tak, że nieraz po pracy szliście na piwo i zwierzaliście się sobie z prywatnych problemów. Mogliście wspólnie zapraszać się na kolacje do Waszych domów albo na majówkę urządzać grillowanie wraz z waszymi rodzinami. Jak wobec tego można inaczej nazwać Waszą relację, jak nie przyjaźnią? A dla przyjaciela należy się osobny prezent od Ciebie, jeśli odchodzi on z pracy, abstrahując już od tego czy pozostali koledzy i koleżanki planują kupić coś wspólnie.

Jeszcze inna sytuacja będzie miała miejsce jeśli jesteś przełożonym osoby, która odchodzi. Utrata cennego pracownika zawsze jest szkodą kadrową dla firmy. Jeśli jednak ceniłeś sobie tego pracownika za jego umiejętności, kompetencje, efektywność pracy, to warto nie tylko zrzucić się wraz z pracownikami na wspólny prezent, ale też ofiarować jakiś drobiazg. Taki prezent od szefa będzie dla pracownika nie tylko miłym gestem, ale też udowodni, że masz klasę i potrafisz docenić czyjąś wieloletnią, ciężką pracę jako całokształt przebiegu kariery tej osoby w Twojej firmie.

Prezent na odejście z pracy dla kobiety i dla mężczyzny

Czy płeć pracownika odchodzącego z pracy będzie miała znaczenie przy wyborze pożegnalnego prezentu? Biorąc pod uwagę kilka niuansów może to mieć pewien wpływ. Ale tak naprawdę wszystko zależy od indywidualnego usposobienia osoby, którą chcemy obdarować. Jeśli jest to mężczyzna, który lubi wyzwania i jest bardzo aktywny, to podarujmy mu coś związanego z aktywnością z zakresu sportów ekstremalnych. A jeśli jest to kobieta dbająca o własną urodę, to można zastanowić się nad pewnymi zabiegami pielęgnacyjnymi.

Mimo wszystko nie ma tutaj reguły. Mężczyzna może równie dobrze potrzebować zabiegów związanych z dbaniem o urodę czy relaksem, jak kobieta. Natomiast niejedna przedstawicielka płci pięknej już zdążyła pokazać, że interesuje ją tzw. ostra jazda bez trzymanki. Wybrać można także takie prezenty, które są związane z rozwojem osobistym oraz nabywaniem nowych umiejętności. Z całą pewnością zainteresuje to każdego inteligentnego człowieka, bez względu na płeć.

Czy skoki ekstremalne to dobry prezent na odejście z pracy?

Skoki ekstremalne to bardzo szeroka dziedzina prezentów dostępna w naszej ofercie. Możesz wykupić na przykład skok wahadłowy, polegający na tym, że uczestnik jest przymocowany do specjalistycznej linii i opada z prędkością adekwatną do jego ciężaru ciała. Następnie następuje rozprężenie liny i uczestnik powraca, dzięki czemu uzyskiwany jest efekt wahadła. Aktywność ta jest w pełni bezpieczna i przebiega od okiem wykwalifikowanych specjalistów. Atrakcja zapewnia duży skok adrenaliny, jest więc to prezent dla osób, które lubią mocne wrażenia.

Następnym prezentem, który możesz wybrać jest skok spadochronowy. W dużym skrócie polega to na tym, że uczestnicy wraz z instruktorem wznoszą się na wysokość ok. 4 km, po czym następuje skok wraz z instruktorem. Wszystko odbywa się z zachowaniem odpowiednich procedur bezpieczeństwa. Sam skok trwa przeważnie do minuty. Istnieje możliwość zrobienia zdjęć czy też nagrania filmiku z tego fantastycznego wydarzenia.

Skok na bungee to już klasyka gatunku, a w naszej ofercie są również i vouchery na taką atrakcję. Taki skok również wiąże się z bardzo silnymi emocjami i przypływem konkretnej dawki adrenaliny. Uczestnik ma okazję w trakcie skoku nie tylko doznawać silnych wrażeń, ale też podziwiać przepiękną panoramę okolicy. Dla niektórych osób skok na bungee może być okazją do zmierzenia się z własnymi lękami i próbą pokonania strachu.

Lot to dobry prezent na pożegnanie

Pozostając w tematyce sportów ekstremalnych polecamy naszym klientom loty, które także zapewnią moc wrażeń. Przykładowo jedną z najciekawszych ofert, jakie mamy w zanadrzu są loty balonem. Mogą się one odbywać dla jednego uczestnika albo w bardzo romantycznej atmosferze – dla par. Wzlot balonem w przestworza ma w sobie coś z klimatu retro, a także gwarantuje niesamowite widoki krajobrazowe, których próżno szukać w innych okolicznościach.

Lot szybowcem także gwarantuje niezapomniane doznania. Przykładowo można polecieć nad Trójmiastem. Dlaczego jest to bardzo dobry wybór prezentowy? Otóż po pierwsze Gdańsk uchodzi za jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Po drugie mamy tutaj Morze Bałtyckie oraz nadmorską okolicę. To wszystko za każdym razem sprawia, że uczestnicy takiego lotu są w 100% usatysfakcjonowani.

W tej kategorii znajdują się także loty szkoleniowe. Jeżeli osoba, która odchodzi z pracy miała w dzieciństwie lub w latach młodzieńczych marzenie o tym, by zostać pilotem, ale nigdy nie udało się zrealizować tego celu, co ten prezent będzie strzałem w dziesiątkę. Choć na chwilę pozwolimy osobie obdarowanej poczuć się jak as myślistwa. Oczywiście wszystko odbywa się w obecności kwalifikowanego instruktora, więc nie ma żadnych obaw o bezpieczeństwo uczestnika.

Jazda Super Samochodem – czyli super prezent

Bardzo cenionymi podarkami dostępnymi w naszej ofercie są jazdy super samochodami. Jest to niewątpliwie dar idealny dla odchodzącego z pracy współpracownika, który jest jednocześnie fanem motoryzacji. Dzięki tej atrakcji będzie on mógł osobiście przekonać się, czym smakuje jazda super szybkim, super sportowym i super drogim samochodem. Nie każdego stać na zakup ekskluzywnego, cenionego przez swą markę w świecie auta, ale ten prezent na pewno pozwoli przynajmniej na częściową realizację marzeń.

Czy można wybrać masaż jako prezent na odejście z pracy?

Jeśli już przeglądasz nasze oferty, to być może zainteresowały Cię vouchery na masaże. Czy taki prezent nadaje się dla kogoś na odejście z pracy? Jak najbardziej! Oferujemy bardzo różnorodne masaże – przeznaczone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn – a niektóre z nich są połączone z zabiegami relaksacyjnymi. Pozwoli to obdarowanej osobie zadbać o siebie, a także pozwoli oderwać się od szarej rzeczywistości, zmartwień i trosk. Polecamy także całodniowe zabiegi w SPA.

Prezent dla kogoś, kto lubi kulturę i sztukę

Pracując z kimś przez kilka albo kilkanaście lat masz dużo czasu, aby tę osobę dobrze poznać. Może okazać się, że współpracownik, który będzie już odchodził z miejsca pracy zawsze cenił sobie wyższą kulturę i bardzo lubił spędzać czas na przykład oglądając przedstawienia z najwyższej półki. Warto więc wykupić takiej osobie voucher na spektakl teatralny. Będzie to prezent jakże prosty, a zarazem idealne wpasowujący się w gusta.

Sprawdź prezenty z kategorii: kulinaria

Ludzie mają różne hobby i zainteresowania. Coraz popularniejszą aktywnością staje się gotowanie – zarówno w domu dla rodziny, jak i dla znajomych. Niektórzy chcą uczynić ze swojego gotowania prywatną, małą sztukę kulinarną. Skoro więc ktoś chce się rozwijać w tymże właśnie kierunku, to dlaczego nie ofiarować mu vouchera na warsztaty kulinarne? Nie dość, że sprawi to radość osobie obdarowanej, to będzie ona mogła nauczyć się całkiem nowych rzeczy od prawdziwych, zawodowych kucharzy i mistrzów kuchni.

Skorzystaj z naszych ofert specjalnych

Zachęcamy do zaglądania do naszych ofert specjalnych. Możesz tutaj znaleźć coś, co akurat będzie pasowało do zainteresowań osoby, która odchodzi z pracy, a ponadto możesz to nabyć w atrakcyjnej cenie.

Wstecz