Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Prezenty dla firm F.A.Q. Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Prezent dla rodziców: co wybrać?

2024-02-20

Prezent dla rodziców: co wybrać?

Na ogół dzieci zawdzięczają swoim rodzicom bardzo wiele. Opieka, wychowanie, zapewnienie edukacji, towarzyszenie w trudnych i ważnych momentach, a oprócz tego mnóstwo świetnej zabawy i ciepło ogniska domowego – to wszystko, co każdy kochający rodzic chce zapewnić swojej pociesze. Wprawdzie nie ma ludzi idealnych i nawet świetnym rodzicom zdarzają się potknięcia, lecz jest to rzeczą ludzką i wcale nie przeszkadza, byśmy uważali własnych mamę i tatę za najwspanialszych rodziców na świecie. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, to na pewno zastanawiasz się, co wyjątkowego możesz podarować ludziom, dzięki którym żyjesz na tym świecie. Wbrew pozorom wybór wcale nie musi należeć do najłatwiejszych zadań. Tym bardziej, że we współczesnym świecie większość rzeczy jest łatwo dostępna dla każdego. Warto poświęcić chwilę i zgłębić temat, aby wybrać dla swoich rodziców to, co najlepsze.

Z jakiej okazji można coś dać swoim rodzicom?

Okazji, przy których będziemy wręczać podarki rodzicom na pewno w ciągu roku nie zabraknie. Na pierwszy plan wysuwa się oczywiście rocznica ślubu. Dzieci mają bardzo ważny udział w świętowaniu kolejnego roku małżeństwa swoich rodziców. To przecież w tamtym dniu tak na dobrą sprawę zaczęła się Wasza rodzina. Wypada więc przygotować jakiś prezent. Oczywiście również na Święta Bożego Narodzenia możesz przygotować coś, co będzie łączonym upominkiem zarówno dla mamy jak i taty.

Jedną z nietypowych i raczej nieczęstych sytuacji jest ta, kiedy dzień urodzin matki i ojca jest taki sam. Mimo wszystko znajdą się rodziny, gdzie taka zbieżność występuje. Wówczas nic nie stoi na przeszkodzie, by wówczas podarować prezent dla dwojga. Kolejną okazją alternatywną jest połączenie Dnia Matki z Dniem Ojca, choć oba święta dzieli miesiąc. Jednakże może się to sprawdzić wówczas, gdy przygotowujesz naprawdę duży, bogaty prezent, dzięki któremu oboje będą mieli prawdziwą frajdę. Wówczas możesz połączyć święta i dać jeden podarek.

Prezent dla rodzica, czyli jaki?

Dzisiaj większość produktów jest dostępna bez żadnego problemu. W niejednej rodzinie jest tak, że rodzice, jeśli tylko czegoś potrzebują, to jadą do sklepu albo zamawiają to przez internet. Nie potrzebują, aby ktoś im dawał kosmetyki czy odzież w prezencie, a jeśli już tak się zdarzy, to taki dar będzie pozbawiony oryginalności oraz nie wywoła pożądanego efektu. Łatwo popaść w banał kupując prezent staromodny, który jest już passe.

Na szczęście istnieje możliwość wykupienia voucherów oraz kart podarunkowych. Za ich pomocą można uprawiać aktywność fizyczną, zrelaksować się, doznać niesamowitych atrakcji i zgromadzić nowe doświadczenia. Takie podarunki dostępne są w ofercie Super Prezentów. Znajdziesz u nas prezenty dedykowane stricte dla rodziców, jak i te, które są opisane, jako prezenty dla dwojga – wśród nich na pewno znajdziesz coś, co sprawi dużą satysfakcję zarówno mamie jak i tacie.

Prezent dla rodzica a jego upodobania

Jeśli zatem chcemy skorzystać z voucherów, to czy wybór daru się upraszcza? Nie działa to automatycznie, gdyż tego typu prezentów są naprawdę tysiące, więc wybranie tego jednego może z pozoru wydawać się szukaniem igły w stogu siania. Z pozoru, gdyż tak naprawdę, jeśli dobrze się zastanowimy i przeanalizujemy gusta rodziców, poszukiwania szybko zawężą się do wąskiej grupy voucherów, z której już wyłonienie faworyta na prezent wcale nie będzie takie trudne.

Niekiedy mówi się, że tylko zgodność charakterów buduje dobre małżeństwo. Z drugiej strony jest porzekadło: przeciwieństwa się przyciągają. Prawda jest taka, że udane, długoterminowe związki i szczęśliwe rodziny mogą powstać zarówno z tego pierwszego jak i drugiego układu. A jacy są Twoi rodzice? Rozumieją się bez słów i mają zgodną opinię na wszystkie tematy, jeszcze zanim zaczną o tym rozmawiać? A może to woda i ogień – nie unikają konfrontacji, przekomarzają się, choć zawsze są w stanie się porozumieć? Trzeba to dobrze rozeznać. Jeśli Twoi rodzice to monolit charakterów, wówczas wybór prezentu będzie prostym strzałem w sam środek tarczy. A jeżeli jest odwrotnie, to najpierw musisz dobrze przemyśleć sprawę, tak aby wybrać prezent kompromisowy.

Czy prezent dla rodziców jest tylko od dzieci?

Wydawać by się mogło, że rodzice otrzymują prezenty od swoich już dorosłych (względnie nastoletnich) dzieci. Trudno się nie zgodzić, że tak w ogromnej mierze jest, ale nie we wszystkich sytuacjach sprawdzi się ta zasada. Przykładowo, jeśli masz przyjaciół, którzy spodziewają się dziecka, to zgodnie z obyczajem wypada im coś podarować. Również ich rodzice – czyli w tym przypadku dziadkowie dziecka, które ma się narodzić albo już przyszło na ten świat – mogą (nawet powinni) przygotować jakiś podarunek. Oprócz tego, jeśli przyszli albo świeżo upieczeni rodzice mają rodzeństwo, to także z chęcią przyjmą jakiś drobiazg od brata lub siostry.

Podaruj rodzicom weekendowy pobyt

Co podarować rodzicom, którzy mają już dość spory staż małżeński? Zawsze istnieje ryzyko, że w długoterminowy związek wkradnie się rutyna i znudzenie sobą nawzajem. Wieloletnia praca, dopełnianie obowiązków, zajmowanie się dziećmi i domem – to wszystko może spowodować, że po czasie Twoi rodzice zaczną zaniedbywać potrzebę odpoczynku i zatracą umiejętność dobrego spędzania urlopu. W takim przypadku możesz podarować im weekend w hotelu, gdzie będą wolni od pośpiechu i stresu codziennego życia. Będą mogli zająć się sobą i ponownie rozpalić w swoich sercach żar wzajemnej miłości.

Podobną propozycją jest weekend w SPA. Przyda się to tym rodzicom, którzy szczególnie potrzebują wypoczynku. Jeśli zauważasz, że być może w związku Twoich rodziców może pojawić się kryzys, to taki prezent pozwoli im nie tylko odpocząć, ale też spojrzeć świeżym okiem na dręczące ich rozterki. Będzie to szansą na ponowne zrozumienie jak bardzo potrzebują siebie nawzajem i ile szczęścia zawdzięcza jedno drugiemu.

Rozkosze kulinarne dla rodziców

Chyba każdy z nas rozumie, że poprzez jedzenie płynie strumień miłości osób, które spożywają posiłek. Wspólna konsumpcja pożywienia to odwieczny, atawistyczny rytuał i obyczaj, który umacnia więzi i buduje poczucie wspólnoty. Kiedy ostatni raz Twoi rodzice wspólnie przeżywali kulinarną ekstazę? Sprawdź, czy na przykład voucher na sushi dla dwojga będzie czymś, co sprawi mamie i tacie prawdziwą przyjemność.

Klasykiem gatunku jest włoska kolacja. Kuchnia z kraju Pavarottiego już dawno podbiła serca Polaków i ze świecą szukać tego, kto nie lubi dobrze przyrządzonej pizzy czy świeżego, wyśmienitego spaghetti. Kup swoim rodzicom voucher na kulinarne rozkosze rodem ze słonecznej Italii. Będzie to dla nich nie tylko uczta dla podniebienia, ale też poruszenie serc i przeżycie wspólnie romantycznej chwili. W końcu, jak powszechnie wiadomo Włosi to najlepsi kochankowie i kucharze, a do serca trafia się przez żołądek.

Idealny prezent dla rodziców na rocznicę ślubu

Rocznica ślubu rodziców to zawsze radosne wydarzenie, a tym bardziej jeśli jest to rocznica okrągła. Dwudziestolecie, ćwierćwiecze, trzydziestolecie czy pięćdziesięciolecie zawarcia związku małżeńskiego to nie jest byle jaka okazja. Warto, aby prezent, jaki tego dnia otrzymają Twoi rodzice był naprawdę godny i odpowiedni dla uczczenia ich związku. Wobec tego możesz im sprezentować romantyczny nocleg w apartamencie. Podarujesz im nie tylko intymne chwile, ale też prawdziwy luksus, dostępny teraz w naprawdę przystępnej cenie.

Prezent dla rodziców na rocznicę ślubu może być jak najbardziej relaksujący. Nierzadko jest tak, że zarówno matka jak i ojciec całe życie ciężko pracują, aby utrzymać dom i zapewnić swoim dzieciom przyzwoity byt. Niestety, bywa i tak, że ta praca jest stresująca i po latach odbija się to znacznie na ich zdrowiu. Ratunkiem w takiej sytuacji może być romantyczny masaż dla dwojga. Pozwoli to zrelaksować się Twoim rodzicom i choć na chwilę odpłynąć bez myślenia o trudach dnia codziennego.

Co jeszcze można podarować rodzicom, który świętują długoletnie małżeństwo? Może to być voucher na pobyt w Bieszczadach. Nie od dziś wiadomo, że te góry kojarzą się bardzo romantycznie i spędzanie tam czasu jest jak najbardziej wskazane dla par. Bardzo dobrym pomysłem jest także sesja fotograficzna dla dwojga. Pozwoli to uwiecznić Twoich rodziców razem, a także będzie stanowiło pamiątkę na lata – nie tylko dla nich samych, ale też dla ich dzieci i wnuków.

Prezent dla przyszłych i młodych rodziców

Zdążyliśmy już wspomnieć o tym, że niekiedy inne osoby niż dzieci, dają rodzicom prezent. Przykładowo, jeśli ktoś z Twojego rodzeństwa albo przyjaciel czy przyjaciółka spodziewa się dziecka, to możesz sprezentować zarówno tej osobie jak i jego partnerce/partnerowi romantyczny masaż dla przyszłych rodziców. Jest to bardzo dobry prezent, gdyż ciąża potrafi być bardzo stresująca dla kobiety, co na pewno udziela się także mężczyźnie. Warto więc, by oboje zaznali chwili odprężenia. A jeśli już dziecko jest na świecie, to młodym rodzicom możesz sprezentować voucher na kurs online akademia żywienia dzieci. Dzięki temu szkoleniu rodzice poznają aspekty żywienia niemowlęcia oraz starszego dziecka. Poznają profilaktykę żywieniową, dowiedzą się co robić, jeśli dziecko ma nadwagę, a to tylko niektóre przydatne merytoryczne aspekty kursu.

Prezent dla rodziców lubiących mocne wrażenia

Czy Twoi rodzice są aktywni i lubią mocne wrażenia? Jeśli tak, to koniecznie zajrzyj do ofert prezentów, które zagwarantują im skok adrenaliny. Przykładową propozycją jest wspólne strzelanie na strzelnicy. Z całą pewnością spodoba się to sympatykom militariów. Ekstremalnym emocjonalnie, choć całkowicie bezpiecznym przeżyciem jest skok na bungee. Pozwala to także na przełamywanie własnych, wewnętrznych barier. Ciekawym prezentem na pewno jest też jazda quadem dla dwojga. Taka wyprawa będzie niezapomnianym doświadczeniem i na pewno ucieszy rodziców, którzy lubią takie motoryzacyjne eskapady. A jeśli uważasz, że rodzicom spodobają się podniebne wojaże, to możesz zafundować im lot szybowcem nad miastem i okolicami.

Wstecz