Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Prezenty dla firm F.A.Q. Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Lot balonem: cena, przygotowanie i lokalizacja

2023-06-28

Lot balonem: cena, przygotowanie i lokalizacja

Jednym z nietypowych, ale bardzo oryginalnych prezentów jest ufundowanie lotu balonem. Z całą pewnością takie przeżycie dostarcza mocnych wrażeń, gdyż dostarcza zarówno dreszczyku emocji, jak i nieprawdopodobnych przeżyć estetycznych. Osoba, która otrzyma tego typu prezent, z całą pewnością nie zapomni lotu i będzie to dla niej powód do tego, by wspominać te niesamowite chwile do końca życia. Warto dowiedzieć się co nieco na temat kosztów samej atrakcji, a także odpowiedzieć sobie na pytanie kiedy tak naprawdę lot może się odbyć, a kiedy znajdziemy się w okolicznościach, w których absolutnie nie będzie to wskazane.

Lot balonem – czy to wymaga wcześniejszego przygotowania?

Zapewne wielu naszych klientów nieraz i nie dwa widziało w życiu lecący balon. Kiedy patrzy się na to z dystansu czy ogląda takie obrazki w telewizji, to wszystko wygląda bardzo pięknie i prosto. Jednakże lot balonem to nie to samo, co puszczanie latawca z dzieckiem. Wymaga to odpowiednich przygotowań, które są konieczne, aby pasażerowie mieli zapewnione bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Takie przygotowania leżą w gestii organizatora i pilota. Jeśli byłoby wymagane cokolwiek od pasażerów, to powinni oni zostać o tym wcześniej poinformowani.

Zasada działania latającego balona jest powszechnie znana, ale dla zachowania kolejności przypomnijmy ją. Otóż balon unosi się dzięki gorącemu powietrzu. Powietrze to jest podgrzewane tuż pod balonem, tak aby mógł on się wznieść do góry. Jest to więc w założeniu bardzo prosty mechanizm oparty na podstawowych prawach fizyki. Jednakże w rzeczywistości cała rzecz jest o wiele bardziej skomplikowana.

Każdy, kto miał okazję w życiu obejrzeć balon z bliska wie, że ten aerostat posiada znaczne ograniczenia jeśli chodzi o jego sterowność. To, w jakim kierunku balon będzie leciał zależy w dużej mierze od kierunku wiatru. Dlatego też, zanim w ogóle nastąpi próba wzniesienia się w powietrze, należy sprawdzić czy jest bezpiecznie za pomocą wypuszczenia małych balonów. Pomogą one ocenić, z której strony wiele wiatr i jak jest silny. Ponadto warto wiedzieć, że samo pompowanie balona zajmuje spokojnie kilkanaście minut.

Dlaczego lot balonem jest tak popularny?

Można zauważyć, że klienci, którzy stawiają na prezenty związane z silnymi przeżyciami coraz częściej wybierają lot balonem. Przyczyny tego trendu są różne. Pamiętajmy, że balon był w zasadzie pierwszym statkiem powietrznym, dzięki któremu człowiek mógł spełnić swoje odwieczne marzenie o wzbiciu się w przestworza. Balon ma w sobie pewien klimat retro, jest także romantyczny (dlatego nierzadko lot balonem jest prezentem dla par). Współcześnie loty balonem są bardzo bezpieczne, a coraz szersza dostępność tej atrakcji w naszym kraju powoduje, że niejeden nowy klient postanawia wybrać taki podarek. Z kolei klienci, którzy już mieli już okazję latać balonem, wspominają te przeżycia bardzo pozytywnie i chętnie wracają, by powtórnie skorzystać z oferty.

Aby dobrze zrozumieć fenomen latania balonem należy też przyjrzeć się rysowi historycznemu. Otóż pierwsze próby wypuszczenia balona miały miejsce już na początku XVIII wieku w Portugalii. Jednakże to bracia Montgolfier doprowadzili do udanych lotów balonów z załogą. W 1783 roku wypuścili balon ze zwierzętami na pokładzie i jeszcze w tym samym roku z ludźmi. Sukces braci Montgolfier przyczynił się do spopularyzowania lotów balonem nie tylko we Francji, ale także w Polsce. W naszym kraju po raz pierwszy lot balonem miał miejsce w 1789 roku. Byliśmy drugim po Francji krajem, który skutecznie przeprowadził taki lot. Nic więc dziwnego, że i dzisiaj Polacy chętnie latają balonami – chociażby tylko dla przyjemności – skoro mamy pewną tradycję w tym zakresie.

Kiedy można lecieć balonem, a kiedy nie jest to wskazane?

Jak już zdążyliśmy napomknąć, aby pilot miał pewność co do bezpieczeństwa lotu, trzeba poczynić odpowiednie przygotowania. Wspomniane już wypuszczanie małych balonów to pierwszy krok do właściwej oceny warunków atmosferycznych. Konieczne jest to, by prędkość wiatru nie przekraczała 20 km/h. Dzisiaj można znaleźć takie informacje meteorologiczne w internecie, ale wypuszczanie balonów ma na celu pokazać na miejscu, jaka jest faktyczna prędkość wiatru. Nie może być także opadów atmosferycznych.

Ostatecznie to do pilota będzie należała decyzja, czy lot się odbędzie. Przy słabo wiejącym wietrze oraz jego braku, w warunkach, gdy nie pada deszcz, śnieg ani grad lot najprawdopodobniej się odbędzie. Ale co, jeśli pogoda nie dopisze? Czy płacąc wcześniej za taki prezent klient straci pieniądze, które mu przepadną, bo nie można było polecieć balonem? Nic bardziej mylnego! Pogoda jest niezależna ani od organizatora, ani od uczestników lotu. Dlatego też, gdyby w umówionym terminie warunki atmosferyczne nie sprzyjały lataniu, to zawsze można umówić się z organizatorem na inny dzień, kiedy to warunki będą lepsze.

Cena lotu balonem – od czego zależy?

Chcąc kupić voucher na lot balonem jako prezent, należy pamiętać, że nie ma jednej, ściśle określonej kwoty. Cena lotu balonem będzie uzależniona zarówno od rodzaju samej atrakcji, liczby osób na pokładzie, a nawet miejsca, gdzie lot się odbywa. W swojej ofercie proponujemy klientom wiele różnych lotów balonem. Warto więc poznać różne opcje, tak aby móc finansowo przygotować się do zakupu.

Ile kosztuje lot balonem z różnych miejsc w Polsce?

Godnym polecenia prezentem jest niesamowity lot balonem z różnych miejsc na terenie kraju. Z atrakcji można skorzystać m.in. w Warszawie, Zakopanem, Trójmieście, Poznaniu, Krakowie, Lublinie i w wielu innych miastach i okolicach.
• Cena dla jednej osoby: 549 zł.
• Voucher dla: 1 os., 2 os., 3+os., (max. do 10 osób).
• Czas trwania: 3-4 godziny (lot trwa 45-60 minut).

Ile kosztuje lot balonem nad Zakopanem?

Zakopane nie bez powodu jest uważane za jedno z najpiękniejszych miast Polski. Wystarczy tylko sobie wyobrazić jak wspaniałe widoki można oglądać lecąc balonem nad górami.
• Cena dla jednej osoby: 599 zł.
• Voucher dla: 1 os., 2 os., 3+os., (max. do 10 osób).
• Czas trwania: 3-4 godziny (lot trwa 60 minut).

Ile kosztuje lot widokowy balonem nad Warszawą?

Lot widokowy balonem nad Warszawą pozwoli nam podziwiać stolicę z niesamowitej perspektywy, raczej mało dostępnej na co dzień. Taki prezent na pewno przypadnie do gustu osobie obdarowanej.
• Cena dla jednej osoby: 699 zł.
• Voucher dla: 1-2 os.
• Czas trwania: 3-4 godziny (lot trwa 60 minut).

Ile kosztuje lot balonem nad Warmią i Mazurami?

Oprócz gór, pięknych lasów i łąk Polska słynie z niesamowitych malowniczych miejsc. Urodę warmińsko-mazurskich jezior poznał naprawdę tylko ten, kto widział je na własne oczy. A dlaczego nie podziwiać tych widoków z lotu ptaka? Lot balonem nad Warmią i Mazurami:
• Cena dla jednej osoby: 629 zł.
• Voucher dla: 1-2 os.
• Czas trwania: 3-4 godziny (lot trwa 60 minut).

Ile kosztuje rodzinny lot balonem?

Balonami można latać samemu (pomijając oczywiście pilota), z ukochaną osobą albo z grupką przyjaciół. Jednakże naprawdę niesamowitym i być może niepowtarzalnym w życiu doświadczeniem będzie rodzinny lot balonem. W tym przypadku oferujemy vouchery na loty z różnych miejsc Polski.
• Cena dla całej rodziny: 2999 zł.
• Voucher dla: 2 os. dorosłe + do 3 dzieci
• Czas trwania: 3-4 godziny (lot trwa 60 minut).

Ile kosztuje romantyczny lot balonem dla dwojga?

Kiedy mamy w rodzinie albo wśród naszych przyjaciół zakochaną parę, to sprawienie im obojgu prezentu w postaci romantycznego lotu balonem dla dwojga będzie na pewno bardzo dobrym pomysłem. Po pierwsze: wspólnie będą podziwiać niewiarygodnie piękne widoki, a po drugie: będą mieli z tego wspomnienia, które potem mogą opowiadać nawet swoim wnukom.
• Cena dla pary: 2599 zł,
• Voucher dla: 2 os.,
• Czas trwania: 3-4 godziny (lot trwa 60 minut).

Ile kosztuje niesamowity lot balonem nad Trójmiastem?

Mówiliśmy już o pięknych widokach, jakie można podziwiać latając nad polskimi górami czy mazurskimi jeziorami. A przecież jest jeszcze Bałtyk oraz Trójmiasto z Gdańskiem na czele – jednym z najpiękniejszych, jeśli nie najpiękniejszym miastem Polski. Warto więc pomyśleć o niesamowitym locie nad Trójmiastem i jego okolicami.
• Cena dla jednej osoby: 599 zł.
• Voucher dla: 1 os., 2 os., 3+os., (max. do 10 osób).
• Czas trwania: 3-4 godziny (lot trwa 60 minut).

Od czego jeszcze zależy powodzenie lotu balonem?

Omówiliśmy sobie warunki pogodowe, które są konieczne do tego, aby lot balonem w ogóle mógł się odbyć. Ale często istnieją także dodatkowe wymogi, które stawia organizator. Bardzo często na pokład balonu nie może zostać wpuszczona osoba, której waga przekracza 105 kg. Jeśli więc chcesz dać taki prezent osobie, która ma większa masę, to trzeba liczyć się z tym, że może ona nie zostać dopuszczona do lotu. Istnieją też pewne ograniczenia wiekowe jeśli chodzi o dzieci. Niekiedy organizator nie wpuści na pokład balonu dziecka, które nie ukończyło 6-tego roku życia.

Komu najlepiej sprezentować lot balonem?

Istnieje kilka kryteriów, którymi powinniśmy się kierować, wybierając na prezent lot balonem. Tak jak już napomknęliśmy takie przeżycie zawsze dostarcza fenomenalnych wrażeń widokowych, ale też powoduje skok adrenaliny. Jeśli ktoś ma lęk wysokości, to ufundowanie mu lotu balonem nie będzie należało do zbyt dobrych pomysłów. Należy ocenić, czy lot balonem wpasuje się w upodobania osoby obdarowanej. Jeżeli tak, to taki prezent możemy kupić zarówno dla jednej osoby, jak i pary albo całej rodziny. Mogą to być nasi bliscy i krewni, przyjaciele, a nawet osoby z pracy. Nikt też nie zabroni klientowi, by on sam sobie sprawił taki prezent.

Lot balonem – na jaką okazję?

Lot balonem możemy komuś sprezentować praktycznie niezależnie od tego jaka to jest okazja. Zwracamy uwagę na to, że jest to podarunek dość uniwersalny. Świetnie sprawdzi się jako prezent urodzinowy czy imieninowy, a nawet ślubny. Jeśli ktoś obchodzi rocznicę ślubu – na przykład nasi rodzice – to także warto się zastanowić nad tym wyborem. Można także sprawić lot balonem jak prezent-niespodziankę dla ukochanej osoby i zarazem dla siebie bez specjalnej okazji.

Wstecz