Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Gdzie jechać na weekend? Wypocznij w Polsce

2020-06-15

Gdzie jechać na weekend? Wypocznij w Polsce

Wolny czas jest nam niezwykle potrzebny – zarówno w ujęciu psychologicznym, jak i czysto zdrowotnym. Możemy próbować się oszukiwać, jednak prawda jest taka, że potrzebujemy choćby kilku dni życia w beztrosce, aby czerpać przyjemność z życia. Na wczasach umysł pracuje znacznie skuteczniej, jest zaopatrywany w rozwojowe treści i doładowuje się pozytywnymi myślami, natomiast ciało ulega relaksowi, dzięki czemu zrzucamy z serc codzienne balasty, którymi obciąża nas proza codziennej egzystencji. Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy istnieją ciekawe miejsca w Polsce, na weekend warto wybrać się do jednego z zakątków wskazanych w tym artykule. Przedstawiamy tu zestawienie ciekawych miejsc, dzięki którym poznasz smak czasu zatrzymanego w objęciach uroku przyrody oraz luksusu. Udowadniamy tu, że niekiedy zbyt pochopnie nastawiamy się wyjazdy zagraniczne, podczas gdy to właśnie w Polsce znajdują się miejsca dorównujące największym światowym gigantom turystycznym! Dowiedz się, gdzie pojechać na weekend w Polsce i zaplanuj swój wymarzony wypad na weekend z Super Prezentem. Poznaj nasze wypoczynkowe propozycje!

GDZIE WARTO JECHAĆ NA WEEKEND? MOŻE BIESZCZADY?

Jeżeli Polska posiada miejsce, w którym mogłaby rozgrywać się akcja filmu fantasy, gdzie nieocenionym elementem fabuły są genialne kadry z bajecznych terenów powlekanych zielenią, to Bieszczady idealnie nadawałyby się do takiej produkcji. Te dwa pasma górskie w łańcuchu Karpat, z najwyższym szczytem sięgającym około 1350 metrów nad poziomem morza, rozmiękczą nawet najbardziej zatwardziałych. Tereny wyściełane tysiącami gatunków roślinności wydają się być namalowane pędzlem samego Boga, natomiast urok tutejszej fauny, często niespotykanej w innych zakątkach kraju, wsiąka do tego odłamka duszy, który odpowiedzialny jest za poczucie sensu życia oraz wchłanianie pozytywnych treści. To właśnie w Bieszczadach człowiek zdaje sobie sprawę, że nie jest władcą tej planety, lecz jej dobrze traktowanym gościem.

Jeżeli szukasz takiego miejsca, gdzie warto pojechać na weekend i przy okazji spędzać czas w gronie najbliższych, to odpowiadamy, że Bieszczady są jedną z najcudowniejszych rzeczy, jakie mogłyby przytrafić się źrenicom spragnionym pejzaży wykradzionych z bajki. Nasze oferty prezentują mnóstwo ośrodków pobytowych w Bieszczadach, dzięki którym wyjazd na weekend będzie nie tylko przyjemny w kontekście wypoczynkowym, ale i w znaczeniu poznawczym. Niewielu ludzi ma przyjemność zaznać tego, co oferują nasze góry, zwłaszcza gdy na co dzień jest się oddalonym setki kilometrów od nich. Jedną z najlepszych propozycji dla osób spragnionych wytchnienia jest ośrodek Helonowo. Organizator oddaje do dyspozycji gości jeden z trzech domków o powierzchni 130 metrów kwadratowych, a także witalną osadę, w której zregenerujesz się z kimś bliskim przy pomocy jacuzzi, beczki japońskiej, chaty solnej lub ruskiej bani. Latem, gdy leśne drzewostany znajdują się w pełni rozkwitu, można dostrzec tu niezwykły poziom intymności, co wydaje się idealnym sposobem na oddzielenie się od codzienności grubym murem pni gęsto osadzonych drzew.

Ta wielka posiadłość, którą ulokowano na skraju lasu, jest najlepszym miejscem, gdzie można pojechać na weekend i jednocześnie spędzić kilka dni w czułych objęciach ukochanej osoby. Piesze wycieczki po bieszczadzkich dróżkach są znakomitym rozwiązaniem dla par uwielbiających aktywny wypoczynek, a jednocześnie pragnących romantycznych porywów; widoki wyłaniające się zza pagórków zapierają dech w piersiach, a krystalicznie czyste powietrze orzeźwia nie tylko umysł, lecz również wszystkie zmysły! Czy to nie jest idealne miejsce dla zakochanych, którzy chcieliby zaznać prawdziwej magii w Polsce, bez konieczności wyjazdu poza granice kraju? Warto wspomnieć również o tym, że Bieszczady znajdują się w umiarkowanej strefie klimatycznej, gdzie lata są ciepłe – ich średnia wartość wynosi 15°C, co z pewnością uszczęśliwi osoby utwierdzające się w przekonaniu, że góry tożsame są z chłodem. Gdzie na weekend w Polsce wybrać się wraz z ukochaną osobą bądź całą rodziną? Właśnie tutaj, ponieważ nasze oferty pobytowe zawierają również propozycje dla kilkorga osób, a miejsca dla dzieci poniżej 3 roku życia są często darmowe!

Dlaczego Bieszczady?

 • znakomite dla osób ceniących sobie ciepło,
 • różnorodne trasy wycieczkowe,
 • szeroka oferta pobytowa,
 • to miejsce niezwykle wszechstronne, zarówno dla zakochanych, jak i rodzin.

 

GDZIE WARTO JECHAĆ NA WEEKEND? POZNAJ MAZURY!

Codzienna egzystencja pokazuje nam jasno, że do życia potrzebujemy jedynie wody oraz powietrza, a ta część Polski jest w nie zaopatrzona bardziej, niż mogłoby się komukolwiek wydawać. Mazury to niezwykle duży region w północno-wschodniej Polsce, a znaczna jego część jest pokryta lasami. Dodatkowo całe województwo warmińsko-mazurskie usiane jest mnóstwem zbiorników wodnych; konkretnie jest ich 2 600, w związku z czym miano „krainy tysiąca jezior” znacznie umniejsza ogromowi morskich ramion Mazur, które przyciągają tu rocznie setki milionów turystów z całego globu. Czy istnieje lepsze miejsce, gdzie można jechać na weekend? Dla niektórych osób zapewne tak, jednak rzadko kiedy ma się do czynienia z czymś tak wszechstronnym na poziomie wypoczynkowym.

Możemy zagwarantować, że zaznasz tu świeżego powietrza (w końcu to zielona płuca Polski), piękna leśnych dróżek, odpoczynku w domkach, ośrodkach oraz kurortach wszelkiej maści, a przede wszystkim – poczęstujesz zmysły zabawą płynącą z aktywności wodnych nad jeziorami znajdującymi się w europejskich czołówkach! To właśnie tutaj dowiesz się, że ciekawe miejsca na weekend w Polsce nie muszą wiązać się z wielkimi kosztami ani udogodnieniami na miarę topowych hoteli światowej klasy. W tym miejscu sprawę załatwia przyroda – to ona rozczuli serce każdego wielbiciela beztroski, a przy okazji zapisze zupełnie nowe treści w księdze życiowych przeżyć! Nasze oferty zawierają wiele propozycji wypoczynkowych na Mazurach, a najlepsze z  nich są  podparte perfekcyjnym poziomem obsługi oraz urokiem wynikającym z komfortowych pokojów, których wspaniały wystrój zapewnia bajeczny klimat, stworzony dla zakochanych i nie tylko!

Jeżeli uważasz, że piękno wynikające z mazurskich pejzaży mogłoby być jednak zwieńczone luksusowym miejscem do wypoczynku, to czterogwiazdkowy „Hotel Warszawa” powinien spełnić Twoje oczekiwania. Choć jego nazwa może wydawać się myląca, to gwarantujemy, że znajduje się on na Mazurach, a konkretnie w Augustowie. Jezioro, którego kształt przypomina węża, wydaje się oplatać mury tego przybytku, a leśne tereny wcinające się w brzeg tworzą nieziemski efekt. Jeżeli preferujesz większy dostęp do miasta, ale przy okazji chciałbyś zaznać wakacyjnej aury, zdecyduj się na Mikołajki! Tak cudowne miasto jest otulane wodami Jeziora Mikołajskiego, a do tego warto wspomnieć, że to polska stolica żeglugi. Przystanie jachtowe oraz żeglarskie są tutaj normą, w związku z czym nie ma lepszej okazji by wypłynąć w jeden z rejsów, jakie ukazują nasze oferty. Znajdziesz tu również stok narciarski, natomiast pobliski rezerwat przyrody, położony nad jeziorem Łuknajno, będzie znakomitym miejscem do pieszych wycieczek z rodziną! Oczywiście w kategorii mówiącej „gdzie wybrać się na weekend” odnajdziesz wiele ofert pobytowych, jak choćby w niewielkiej rodzinnej leśniczówce, gdzie połączycie pragnienie doznawania piękna, komfort oraz beztroską zabawę!

Nie sposób opisać słowami, jak różnorodne oraz czarujące przeżycia oferuje mazurska przyroda. Ta kraina zaskakuje wszystkich tych, którzy szukają inspiracji, aby pomysł na weekend w Polsce przekuć w czyn oraz wyruszyć po zapomnienie od codziennych błahostek. Pojedziesz tu samotnie, z drugą połówką, całą rodziną, a nawet przyjaciółmi. Najpiękniejsze jest to, że każdy znajdzie tutaj swój fragment raju. Jeśli chodzi o wyjazdy na weekend, Polska może przyprawić o pozytywny zawrót głowy, a wszystko to dzięki dużemu zróżnicowaniu na poziomie klimatycznym oraz terytorialnym. Jeżeli można by wskazać listę miejsc dowodzących tej tezie, to właśnie Mazury znalazłyby się na podium. Jeżeli szukasz miejsca dla serca spragnionego ucieczki od miejskiego zgiełku, czy pasjonują Cię dzikie tereny, porośnięte urokiem przyrody – kraina tysiąca  jezior zrodzi w Tobie miliony pozytywnych uczuć! Przekonaj się, że nie ma innego takiego miejsca, gdzie na weekend w Polsce możesz jechać z najbliższymi!

Dlaczego Mazury?

 • ze względu na największą liczbę jezior,
 • Mazury są stworzone dla osób ceniących sobie czyste powietrze,
 • w północno-wschodniej części kraju znajduje się największa liczba ośrodków wczasowiskowych,
 • oprócz pięknej przyrody znajduje się tu mnóstwo atrakcji będących pozostałościami po wojnie, jak Zamek Krzyżacki.

  

GDZIE WARTO JECHAĆ NA WEEKEND? ODPOWIEDŹ TO KRAKÓW!

Powiedzmy sobie szczere – przyroda jest cudowna, ale co robić, gdy mieszkasz w górach, których widok jest dla Ciebie codziennością, bądź zamieszkujesz mazurską miejscowość albo pochodzisz z Trójmiasta i widok morza nie robi na Tobie wrażenia? Warto spojrzeć na sprawę wypoczynku z nieco innej perspektywy oraz nakarmić zmysły tym, czego dokonał człowiek. Kraków to polska stolica kultury – właśnie tutaj znajduje się jeden z najpiękniejszych rynków, Wzgórze Wawelskie, Most Grunwaldzki czy legendarne ulice, jak Szeroka oraz Floriańska.

Gdy tylko wkroczy się do tej krainy wydrążonej dłutem ludzkich talentów, architektonicznego kunsztu oraz różnorodności, człowiek zaczyna rozumieć, dlaczego Kraków był pierwszym z europejskich miast wpisanych na światową listę UNESCO. Jeżeli kiedykolwiek przyszło Ci na myśl, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, z czego właściwie słynie Polska, na weekend powinieneś wybrać się właśnie tutaj. Jeżeli sądzisz, że to miasto nie jest w stanie zaproponować Ci czegoś intrygującego i zarazem niebędącego dziełem ludzkiej ręki, zwróć uwagę na kopalnię soli „Wieliczka”. Oczywiście, jest ona oddalona 16 kilometrów od miasta, a człowiek miał swój udział w tym, jak obecnie wygląda to cudowne miejsce. Jednak w istocie jest ono dumą Krakowa, natomiast ludzka ingerencja miała na celu jedynie zastosowanie ułatwień, przez wzgląd na które możesz zwiedzać ten intrygujący kawałek historii.

Naturalnie w kategorii pomysłów na weekend w Polsce posiadamy dziesiątki ofert pobytowych, odbywających się zarówno w hotelach o romantycznym klimacie, idealnym dla pary spragnionej ciszy oraz porywów namiętności, jak i takich, które przyjazne są dzieciom. A skoro już o dzieciach mowa, to nie sposób nie wspomnieć o licznych atrakcjach, jakie oferujemy również najmłodszym na terenie tego miasta. Wirtualna rzeczywistość, park trampolin czy paintball to wspaniała perspektywa familijnych aktywności, pełnych zabawy oraz pozytywnych treści!  Istnieje wiele miejsc, gdzie na weekend wybierzecie się z całą rodziną, ale tylko duże miasta – takie jak to – są w stanie zaoferować tyle dobrego! Kultowy już krakowski rynek powoli Wam wybrać się na przejażdżkę dorożką, złożyć wizytę w muzeum figur woskowych, a nawet pójść do pokoju zagadek, z którego i młodzież odkroi sobie pokaźny kawałek tortu o smaku doskonałej zabawy. Być może należysz do grona osób, które oprócz turystycznych walorów chciałyby zaznać luksusu? Hotele, takie jak Pałac Lacon, Szary Residence czy City SM, gwarantują nie tylko wygodę samą w sobie, ale i cudowne wnętrza, niekiedy wyglądające jak skradzione z królewskiego pałacu. Ponadto zaznasz tu, samodzielnie bądź z ukochaną osobą, istnej erupcji zmysłów. Strefy wellness, zaopatrzone w baseny, sauny, jacuzzi, a nawet oferujące niesamowite zabiegi i masaże pielęgnacyjne, zostały zaprojektowane z myślą o przywróceniu równowagi psychosomatycznej, jakże ważnej w dużym mieście, gdzie na weekend postawiłeś przed sobą ambitny plan zwiedzania jak największej liczby atrakcji!

Dlaczego Kraków?

 • to miasto będące kulturowym dziedzictwem naszego kraju,
 • jest to niezwykła metropolia ze względu na niepowtarzalną architekturę,
 • bardzo duża liczba ofert pobytowych,
 • możliwość zwiedzenia kopalni w Wieliczce,
 • znajdują się tu różnorodne atrakcje,
 • to jedno z pierwszych miast wpisanych na listę UNESCO.

   

TRÓJMIASTO – TRZY MIASTA I JEDEN UDANY WEEKEND W POLSCE

Jeżeli szukasz miejsc na weekend w Polsce, ale zwiedziłeś już te najbardziej oczywiste, jak góry, największe polskie miasta czy mazurskie miejsca utkane wrzecionem natury, poświęć trochę czasu na zapoznanie się z naszymi propozycjami aktywności oraz ofert pobytowych w Trójmieście. Gdańsk, Gdynia oraz Sopot to z pewnością cały zestaw najpiękniejszych miejsc, jakich tylko dusza zapragnie, ale trzeba przyznać, że to właśnie nasze morze znajduje się niezmiennie w czołówce najbardziej pożądanych, jeśli chodzi o wypoczynek. Trójmiasto to miejsce, gdzie na weekend zjeżdżają się rocznie setki tysięcy turystów, oraz jedno z niewielu, w których przyroda tak znakomicie łączy się z dobytkiem kulturowym człowieka.

W kontekście czysto turystycznym zobaczysz tu legendarną gdańską fontannę Neptuna, sopockie molo, stoczniowe dźwigi czy choćby gdyński klif. Choć mogłoby się wydawać, że pod względem rozrywkowym w Polsce najwięcej oferuje morze – tutaj przychodzi zaskoczenie, ponieważ wiele największych klubów w Trójmieście znajduje się stosunkowo daleko od morza. Co to właściwie oznacza? Że zarówno Gdańsk, jak i Gdynia oraz Sopot nie należą do grona miast „jednej atrakcji”, zatem samo morze – mimo że będące chlubą narodu – nie jest jedyną piękną rzeczą, która może Cię spotkać w tych metropoliach.

W Super Prezentach uwielbiamy spełniać marzenia na każdej płaszczyźnie wypoczynkowych doznań i dlatego też oferujemy niezwykły poziom relaksu przy pomocy zabiegów pielęgnacyjnych, jak owocowe spa dla dwojga. Dzięki takim zabiegom para spragniona soczystych uniesień ugości ulgę na tkaninach ciał głodnych cielesnego upojenia z nutą słodkiego aromatu. Jeżeli chciałbyś spędzić ten czas samotnie, zdecyduj się na jazdę czołgiem po piaskach trójmiejskich plaż. Być może zastanawiasz się również, gdzie na weekend w Polsce mogliby jechać Twoi rodzice bądź para przyjaciół? Jeżeli planują wypad do któregoś z tych miast, wręcz im zestaw podarunkowy Super Trójmiasto. To katalog zawierający w sobie kilkadziesiąt propozycji, spośród których osoba lub osoby obdarowane wybiorą interesujące ich przeżycie.

Dlaczego Trójmiasto?

 • prawie zawsze jest blisko do morza,
 • Gdańsk, Gdynia oraz Sopot są stworzone dla osób lubiących imprezy,
 • brak monotonii ze względu na atrakcje dotyczące różnych aspektów rozrywki,
 • w 2019 roku została otwarta pierwsza część parku centralnego, niezwykle przyjaznego dla dzieci,
 • oprócz morza istnieje możliwość zwiedzania wielu zabytków oraz miejsc.

 

WROCŁAW – POLSKI SPOSÓB NA SPOWOLNIENIE CZASU

Co może łączyć skuteczniej niż „miasto stu mostów”? Wrocław niejednokrotnie nazywany jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce i celowo nie użyliśmy tego zwrotu w kontekście samych miast. Dlaczego? Ponieważ właśnie stolica dolnego śląska porównywana jest swoim urokiem do całych krain geograficznych, jak góry czy mazury, czemu dowodzi fakt, że wielokrotnie stanęła na samym szczycie podium najchętniej odwiedzanych miejsc w Polsce przez turystów zagranicznych. Jest to spowodowane kulturową różnorodnością Wrocławia, który w swoje cudowne ramiona przyjmuje każdą osobę spragnioną wypoczynku – bez względu na czas oraz sposób, w jakim miałby się on odbywać. Na początku wspomnieliśmy o mostach, z których słynie to przyjazne miasto. Oczywiście nie znajdziemy tu miejsc wymalowanych pędzlem natury, jednak Wrocław ma inne, równie mocne, strony!

Znajdziesz tu przede wszystkim Most Rędziński, będący przykładem architektonicznego geniuszu. Warto dodać, że to jednocześnie najdłuższy most w Polsce. Oprócz tego Wrocław to nasz faworyt, jeśli chodzi o sposób rozlokowania komunikacji miejskiej, a szczególnie tramwajów, z których – rzecz jasna – Wrocław również słynie! Zapewne pomyślisz teraz „no dobrze, ale przecież tramwaje znajdują się w każdym większym mieście, więc co takiego wyjątkowego jest akurat konkretnie w tych?”. Rzecz w tym, że tramwaje to dusza Wrocławia; jedne z pierwszych trakcji tramwajowych powstały właśnie w tym mieście, a dodatkowo mają one w sobie gigantyczną historię, sięgającą czasów wojny. Jednak najbardziej niesamowity jest fakt, że nawet jeśli nie interesujesz się historią i nie masz zamiaru wsiadać do wrocławskich tramwajów, to i tak zwrócisz na nie uwagę, ponieważ wydają się one wręcz przyklejone do architektury tego miasta.

Czy jedynym uczuciem, którego możesz zaznać w tym miejscu, jest ekscytacja płynąca z uroku tramwajów i mostów? Oczywiście, że nie! Turyści wybierający się w podróż pociągiem zostaną zaskoczeni już na samym początku, ponieważ wrocławski Dworzec Kolejowy wygląda niczym luksusowy pałac. Osoby spragnione długich wycieczek zwiedzą Fosę Miejską, idąc przez bulwary, a do tego wspaniały rynek, gdzie wybierając się w odpowiedniej porze można usłyszeć… hejnał wrocławski! Bez względu na to, czy wybierasz się do Wrocławia samodzielnie czy z drugą połówka, warto poświęcić czas na zwiedzanie muzeów, a wśród nich przede wszystkim Muzeum Pana Tadeusza, gdzie ujrzeć można rękopis treści epopei narodowej. Chyba nie trzeba wspominać, że to miasto znajduje się nad Odrą, a tam z pewnością jest co robić! Jeżeli pragniesz wybrać się tu z rodziną, spróbujcie rejsów motorówką bądź spacerów po Wyspie Słodowej, a w przypadku pobytu z drugą połówką wybierzcie się na nocne imprezy, które organizowane są szczególnie latem. Jeżeli sądzisz, że w Polsce nie ma miejsc dorównujących Trójmiastu, Mazurom czy górskim miejscowościom, poświeć odrobinę czasu i zapoznaj się z propozycjami pobytowymi – nasze oferty rozbudzą zarówno zmysły, jak i pomogą w sferze psychofizycznej, wszak w wielu hotelach znajdują się bogate strefy wellness. Może pragniesz sprawić ukochanym podarunek, dzięki któremu docenią polski urok historii przemieszanej z rozrywką? Zestaw podarunkowy „Super Wrocław” to najodpowiedniejszy prezent dla osób chcących zwiedzić najpiękniejsze miejsca w Polsce!

Dlaczego Wrocław?

 • to miasto o bogatej historii,
 • Wrocław należy do grona najpiękniejszych zakątków w Polsce,
 • ze względu na szeroką ofertę pobytową,
 • jest bardzo charakterystyczny, głównie przez wzgląd na największą liczbę mostów oraz tramwajów.

Masz inne zdanie na temat najpiękniejszych krain do zwiedzania w Polsce? Spójrz na naszą ofertę pobytową – możliwą do zrealizowania zarówno dla dwojga, jak i dla paczki przyjaciół! Znajdziesz tu nie tylko przeżycia odbywające się w stolicy Polski czy jedynie w większych miastach – cały czas dbamy o to, aby każdy mógł uraczyć siebie bądź bliskich wypoczynkowym super prezentem!

 

Wstecz