Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy F.A.Q. Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Energylandia 2023 - cennik, dojazd, atrakcje

2023-05-17

Energylandia 2023 - cennik, dojazd, atrakcje

Wiele o niej słyszałeś, ale wciąż nie wiesz dokładnie, gdzie jest Energylandia? Zastanawiasz się, jak dojechać do Energylandii i jak zaplanować podróż szczegółowo? Z artykułu dowiesz się, ile kosztuje pobyt w Energylandii i jakie są atrakcje dostępne w tym parku. Potraktuj nasz artykuł jako praktyczny poradnik, z którym warto zapoznać się zanim odwiedzisz to niezwykłe miejsce.

Energylandia to największy w Polsce park rozrywki, mieszczący na 43 hektarowej powierzchni kilkadziesiąt niezwykłych atrakcji dedykowanych odbiorcom w każdym wieku. Zapewne dlatego stanowi najgorętszy punkt na rozrywkowej mapie Polski. Energylandia znajduje się w województwie małopolskim, pomiędzy dwiema aglomeracjami miejskimi - Katowicami i Krakowem, w Zatorze. To miejsce zaprojektowano z myślą o wszystkich odbiorcach, świetnie zorganizowane i przygotowane na każdą ewentualność tak, by dobrej zabawy nie przerwały żadne awaryjne sytuacje.

Dojazd do Energylandii

Jeśli nie jesteś pewien, jak dojechać do Energylandii, to masz naprawdę wiele możliwości do wyboru, bo trafić do tego parku rozrywki możesz tak naprawdę niemal każdym środkiem transportu. To jaki wybierzesz, zależy przede wszystkim od ciebie i od tego, czym będzie ci dogodniej dotrzeć na miejsce i od tego, z jak odległego miejsca startujesz.

Jak dojechać do Energylandii samochodem

Wybierając się w podróż autem, możesz dojechać autostradą A4. Jeśli jedziesz z Katowic, na węźle Balin kieruj się za znakami na Oświęcim, potem Kraków i Wadowice, alternatywnie trasą przez Oświęcim.

Natomiast jadąc przez Kraków na węźle Rudno kieruj się znakami do Alwerni, a następnie w kierunku Oświęcimia i Wadowic. Przed wejściem do Parku znajduje się parking, zapłacisz jedynie 20 zł za cały dzień pobytu. Jeśli posiadasz elektryczny model samochodu, nie musisz się martwić się o możliwość naładowania go, ponieważ udostępniamy stacje ładowania.

Jeśli planujesz dłuższy, kilkudniowy pobyt w Energylandii i podróżujesz kamperem, możesz skorzystać z wydzielonego pasa zieleni, na którym go zaparkujesz. Udostępniamy także prąd oraz toalety. Koszt parkingu dla kampera w Energylandii za dobę wynosi 99 zł.

Autobus do Energylandii

Do Energylandii możesz dotrzeć również z dworców autobusowych zarówno z Katowic, Krakowa, Wadowic, jak i Oświęcimia. Autobus kursuje codziennie zgodnie z kalendarzem otwarcia Parku, a bilet w obie strony ze wszystkich wymienionych dworców kosztuje 45 zł w obie strony.

Podróż pociągiem do Energylandii

Do Parku najdogodniej dostać się z czterech najbliższych dworców kolejowych -Dworzec Główny Kraków, Dworzec Główny Katowice, Dworzec w Oświęcimiu, Dworzec w Wadowicach. Pociąg kursuje codziennie, także w niedziele i święta. Po dotarciu na miejsce, dalej należy kontynuować podróż busem. Park zapewnia transport z dworca własną Ciuchcią, również w drodze powrotnej.

Specjalna Ciuchcia do Energylandii

Niebywałą atrakcją jest dojazd niezwykłą Ciuchcią, która kursuje codziennie, także w niedziele i święta. Ten uroczy pojazd zapewni wam wesołą przejażdżkę z Zator Park Rozrywki prosto pod bramy Energylandii. Wracając, będzie czekała na was przed głównym wejściem. Jeśli przyjechałeś samochodem, ale czeka cię daleka piesza droga z odległego parkingu, nie martw się nasz motorniczy z przyjemnością zabierze cię pod bramę Energylandii.

Samolot

Jeśli lecisz do Energylandii spoza granic Polski, możesz dostać się do nas z jednego z dwóch najbliżej zlokalizowanych portów lotniczych Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków - Balice oddalony od Energylandii o 42 km lub Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice - Pyrzowice 84 km. Dalej z lotniska dotrzesz taksówką. Dane kontaktowe kierowców znajdziesz na stronie Energylandii.

Jak przygotować się na wyjazd do Energylandii?

Możesz mieć wiele wątpliwości, jak przygotować się do Energylandii. Dowiesz się, co ze sobą zabrać do Energylandii, a czego absolutnie wnosić nie wolno. Bez względu na to, czy jedziesz tam z dzieckiem, czy po to by dopieścić wewnętrzne dziecko, musisz przed wyjazdem pomyśleć o kilku istotnych rzeczach.
Pamiętaj przede wszystkim, aby zabrać ze sobą dokument tożsamości jeśli korzystasz z jakiejś ulgi. W przypadku dzieci do 3 r.ż powinien, to być oryginał aktu urodzenia, natomiast dzieci powyżej 7 r.ż mogą spakować legitymację szkolną, a osoby z niepełnosprawnością legitymację potwierdzającą niepełnosprawność. Jeśli wybieracie się całą rodziną i posiadacie kartę dużej rodziny, nie zapomnijcie jej zabrać, bo zapewni wam 5% zniżki. Wszystkie dokumenty należy zabrać w oryginale, ponieważ kopie oraz zdjęcia dokumentów nie zostaną uwzględnione. Niestety ze względów bezpieczeństwa nie możesz zabrać na teren Parku z sobą zwierząt, ani też nie pozostawiaj ich samych w samochodzie.

Zanim wyruszysz w trasę, warto zadbać o komfortową, dostosowaną do pogody odzież i nakrycie głowy w słoneczne dni, natomiast panie powinny zabrać gumkę do włosów, by po przejażdżce rollercoasterem fryzura nie różniła się diametralnie od wyjściowej wersji. Przyda się wygodne, sportowe obuwie, ponieważ na niektóre atrakcje nie ma wstępu np. japonkach, tak chętnie noszonych latem.

Chciałbyś w ramach pamiątki uwiecznić dobrą zabawę na fotografiach, ale nie jesteś pewien, czy w Energylandii można robić zdjęcia? Nie na wszystkich atrakcjach możesz robić samodzielnie zdjęcia, są natomiast wykonywane przez obsługę i możesz potem je zakupić w kiosku. Jeśli natomiast najdzie cię ochota, by zagrać w gry na umieszczonych w Parku automatach, to koniecznie wrzuć do portfela drobne monety, przydadzą się zwłaszcza pięciozłotowe.

Zastanawiasz się czy można wnosić jedzenie i picie do Energylandii? Na terenie parku znajdziesz dostępnych ok 59 lokali gastronomicznych serwujących nie tylko fast foody ale także kuchnie z różnych stron świata, gdzie zjesz pełny obiad, przekąskę lub deser. Jeśli jednak z jakiegoś powodu, preferujesz zaopatrzyć się w posiłki we własnym zakresie, to oczywiście możesz zabrać je z sobą. Pewnie zastanawiasz się, czy jeśli chcesz wrócić po przygotowaną uprzednio przekąskę na parking do samochodu, to czy można na chwilę wyjść z Energylandii? Chwilowe wyjście z obiektu jest dozwolone, jednak trzeba najpierw zgłosić się do obsługi obecnej przy bramie wyjściowej i poprosić o identyfikator. Jeżeli zamierzasz skorzystać z wodnej strefy parku zabierz z sobą koniecznie strój kąpielowy, klapki oraz ręcznik. Pozostałe rzeczy osobiste, będziesz mógł schować do szafek, które znajdują się przy każdej z atrakcji.

Ile kosztują bilety do Energylandii?

Planując wyjazd, na pewno sprawdzasz, jakie są ceny biletów do Energylandii, zobacz jaki aktualnie posiada Energylandia cennik 2023.
Energylandia nie ma w swojej ofercie biletów rodzinnych, potraktuj więc ceny biletów indywidualnych jako cennik rodzinny zliczając liczbę członków rodziny, z jaką się wybierasz do parku i biorąc pod uwagę ewentualne ulgi z jakich mogą skorzystać.

Energylandia bilety cena

Ceny biletów do Energylandii zależą od sezonu, w jakim chcemy odwiedzić ten Park Rozrywki, wieku, wzrostu nabywającego oraz czasu pobytu jaki zamierzamy spędzić w parku. Pod względem tych kryteriów Energylandia oferuje następujące rodzaje biletów indywidualnych - ulgowy przeznaczony dla osób do 140 cm wzrostu oraz seniorów powyżej 65 roku życia za który w sezonie jesiennym i wiosennym zapłacisz 129 zł, natomiast jego koszt wzrasta w szczycie sezonu, jaki panuje latem do 149 zł. Bilet normalny to koszt 179 zł lub 199 zł. Można też zdecydować się od razu na bilet dla dwóch dorosłych osób za 358/398 zł. 

Jeśli interesuje cię bilet ulgowy 2-dniowy, ponieważ przewidujesz, że nie zdążysz skorzystać z wszystkich interesujących cię atrakcji, przygotuj się na koszt 229 zł w sezonie wiosna - jesień i 269 zł latem.

Bilet normalny dla osób powyżej 140 cm wzrostu, a także bilet normalny 2-dniowy w cenie 319 zł jesienią i zimą oraz 359 zł w szczycie sezonu. Bilet dwudniowy dla dwóch osób to koszt 638/718 zł.

Bezpośrednio przez stronę parku możesz kupić dodatkowo inne warianty biletów. Kobiety w ciąży płacą 129 zł poza sezonem i 10 zł więcej w sezonie letnim. Bilet do lat 3 oraz bilet urodzinowy dla osób do lat 18 kosztują 1 zł. Spodobała ci się zabawa w Parku i chcesz odwiedzać go częściej? Kup bilet całoroczny w cenie 699 zł lub ulgowy za 499 zł. Jeżeli marzysz o sesji ślubnej w Energylandii, to bilet również nabędziesz w cenie 1 zł. Dotyczy to jednak tylko par w strojach ślubnych! Możesz zabrać z sobą dwóch fotografów.

Co nie wlicza się w cenę biletu do Energylandii? Pamiętaj, że kupując bilet możesz do woli korzystać ze wszystkich atrakcji bez limitu! Ceny biletów nie obejmują, natomiast usług gastronomicznych, gier na żetony oraz sklepów z pamiątkami. Jeśli korzystasz z biletu ulgowego, dla siebie lub dziecka pamiętaj, że musisz okazać dokument tożsamości potwierdzający datę urodzenia. Ta sama zasada dotyczy także ulgi urodzinowej, by świętować ten ważny dzień w Energylandii musisz potwierdzić, że twoja lub podopiecznego data przypada właśnie na dzień waszej wizyty w parku.

Jakie są atrakcje w Energylandii?

Energylandia posiada tak szeroki przekrój różnorodnych atrakcji, że wszyscy, znajdą tutaj coś dla siebie. Zarówno miłośnicy szaleństw spragnieni adrenaliny, jak i ci stroniący od ekstremalnych przeżyć. Gdy zaliczasz się do tej drugiej grupy, wcale nie musisz rezygnować z przyjazdu i wysyłać rodzinę, bez swojego towarzystwa. Zobaczcie jakie rozrywki na was czekają.

Park został podzielony na strefy tematyczne Bajkolandię, Smoczy Ogród, strefę przeznaczoną dla dzieci 2-6 lat, Water Park, Strefę familijną i Strefę Ekstremalną i Aqualantis. Poniżej dowiesz się także, jakie czekają na ciebie nowości.

Smoczy Ogród to kraina rodem z baśni fantasy, podróż w czasie po średniowiecznych, gotyckich uliczkach, spacerując pomiędzy ruinami zamków będziesz mógł podziwiać epokową architekturę. To czarujące miejsce, gdzie czeka was niesamowita podniebna podróż w klimatycznym Dragon Adventure. Na najmłodszych miłośników smoków marzących o tym, aby dosiąść smoka czeka Karuzela Fuego. Ponadto dostępne są takie atrakcje jak Zadra, Draken, Frida i Wonder Wheel.

Bajkolandia to miejsce stworzone dla najmniejszych gości. Jeśli chcesz zabrać do Energylandii młodszą pociechę i zastanawiasz się, czy twoje dziecko jeszcze nie jest za małe na pobyt w Parku? Od ilu lat zabrać dziecko do Energylandii? Nie martw się, mamy moc atrakcji, również dla maluszków od 2 roku życia. Dzieci w przedziale wiekowym 2- 6 mogą skorzystać z ok. 25 atrakcji.

Dzieciaczki będą mogły przejechać się kolejką przez Farmę Krasnali. W Bajkolandii twój maluszek będzie mógł skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych z myślą o małych gościach i ich bezpieczeństwie. Strefa ta zawiera 20 atrakcji podzielonych na 4 kategorie karuzele, atrakcje wodne, pojazdy i kolejki. Mogą na przykład zjechać na zjeżdżalni Arctic Fun wraz z tobą, dzięki czemu zazna mini dawki adrenaliny czując się jednocześnie bezpiecznie u boku rodzica. Jeep Safari zabierze małych odkrywców w podróż po szynowym torze poprzez scenografię nawiązującą do afrykańskich stepów w poszukiwaniu przygody. Koła autobusu kręcą się w Crazy Bus niczym w znanej piosence, podczas wesołej podróży, w którą zabierze was ten po Bajkolandii. Dalej czeka na nich także m.in klasyczna karuzela wiedeńska Leoś, Latające Huśtawki, Air Show i wiele innych wyśmienitych atrakcji w kolorowej odsłonie.

Water Park to idealne miejsce dla waszej załogi w upalny letni dzień. Gwarantujemy orzeźwienie w atmosferze niesamowitej zabawy. Strefa wodna czynna jest głównie w sezonie letnim, a to czy jest akurat otwarta zależy także od warunków pogodowych. Bawić się w niej możesz, gdy termometry wskażą minimum 20 stopni Celsjusza.

Odwiedzisz tu Exotic Island o powierzchni 2 hektarów, będący niczym innym jak ogromnym wodnym placem zabaw wypełnionym po brzegi dobrą zabawą. Ta rajska wyspa jest kompleksem zawierającym 5 zjeżdżalni wodnych, koła młyńskie czy armatki wodne, zapewniające jeszcze więcej szalonej zabawy. Spotkasz tu egzotycznych mieszkańców tropikalnej dżungli, kolorowe papużki i urocze małpki.

Maluchy mogą czuć się bezpieczne w obszarze dedykowanym specjalnie dla nich, gdzie za głęboka woda ani rozbrykane starszaki nie będą stanowić dla nich zagrożenia. Brodziki mają głębokość maksymalnie 20 cm, a nad bezpieczeństwem najmłodszych będą czuwać wykwalifikowani ratownicy i oczywiście rodzice, co sprawi, że nic nie zmąci tej beztroskiej zabawy. Natomiast starsze dzieci będą mogły bawić się swobodnie nieopodal w przeznaczonych dla nich strefach, strzelając z armatek wodnych i odpoczywając w otoczeniu palm.

Park został zaprojektowany tak, żebyście przebywając w strefie wodnej mieli wszystko w zasięgu ręki. Blisko zlokalizowane zostały szafki depozytowe, w których pozostawić możecie cenne rzeczy oraz dwa punkty gastronomiczne, żebyście nie musieli opuszczać Water Parku za każdym razem, gdy wodne szaleństwa wzmogą wasz głód. Oprócz Exotic Island na Water Park składają się również takie atrakcje jak Tropical Fun, gdzie czeka na ciebie zabawa na 14 zjeżdżalniach, dostosowanych do wieku czy nowość, jaką jest Bamboo Bay 16 torów dających możliwość wodnych zjazdów oraz statek ze zjeżdżalnią i baseny o różnej głębokości.

Strefa familijna to idealne miejsce dla rodzin z młodszymi dziećmi. Znajdziesz tu moc atrakcji dla całej rodziny - jazdy samochodzikami, rejsy łódkami i rollercoastery.

Dla nastolatków, którzy pragną mocniejszych wrażeń zdecydowanie lepszym miejscem będzie Strefa ekstremalna, której dumą jest Hyperion.
Hyperion to mega rollercoaster o imponujących parametrach. Na tym najwyższym w Europie, bo mierzącym 77 metrów wysokości mega coasterze zjedziesz trasą mierzącą 1450 m po 80 metrowym spadku z zawrotną prędkością 142 km/h, osiągniesz także maksymalną szybkość przy zakrętach i pikowaniu w dół oraz ogromną prędkość przy wyjazdach na wzniesienia wprowadzające cię w efekt nieważkości. Na Hyperionie przejedziesz przez tunel, poczujesz niespodziewane efekty grawitacyjne, napotkasz podwójne zakręty, ponadto obrotowe nachylenia toru i dodający wrażeń efekt wodny splash flow i wisienka na torcie jaką jest zachwycający widok.

Mega zastrzyk adrenaliny i mocne wrażenia już dla osób od 140 cm wzrostu. Poza nim znajdziecie tu inne równie ekstremalne urządzenia, trzy różne wahadła np. Aztec Wing, Rollercoastery czy wodny roller coaster Water Coaster Speed, który gwarantuje zjazd z niewiarygodną prędkością, kończąc przejażdżkę orzeźwieniem w basenie.

Aqualantis to wodna kraina wzorowana na zatopionej mitycznej Atlantydzie, gdzie czeka na ciebie 10 zupełnie nowych atrakcji, sklepy, punkty gastronomiczne oraz niezwykłe widowiska

W sezonie 2023 czeka na ciebie wiele niesamowitych atrakcji i animacji. Zapraszamy!

Przy okazji pobytu w Energylandii planujesz pobyt w Krakowie lub Katowicach? Sprawdź nasze atrakcje w tych miastach.

Wstecz