Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Ekstremalne skoki - porównanie

2016-08-31

Ekstremalne skoki - porównanie

Ekstremalne przeżycia stanowią idealny wybór na prezent dla fanów mocnych wrażeń. Niewiątpliwie wisienką na tym torcie są skoki.

W naszej ofercie dostępnych jest kilka różnych odmian, możemy wyróżnić trzy główne kategorie - bungee, dream jump oraz skoki spadochronowe. W czym tkwi fenonem ich popularności?

Potężny zastrzyk adrenaliny i możliwość pokonania strachu sprawiają, że co roku kolejni śmiałkowie pokonują swoje granice. Brzmi ciekawie? Zapraszamy na nasze porównanie…

 

1. Wysokość

Weźmy pod uwagę pierwszy czynnik, który robi największe wrażenie - wysokość z której odbywają się skoki. Dla wielu osób jest to najważniejsze kryterium. W końcu zdecydowanie łatwiej zaimponować bliskim opowiadając o skoku z 222 metrów, niż z 20.

Wysokość, z jakiej odbywają się skoki ma również realny wpływ na czas swobodnego spadania, podczas którego skoczek może lecieć z predkością przekraczającą nawet 200 km/h!

Jak to więc wygląda w praktyce? Skoki ze spadochronem, gwarantują przeżycia na najwyższej wysokości. W tym przypadku, skoczkowie zajmują miejsca w samolocie, który wzbija się kilka kilometrów nad ziemią. Następnie, po osiągnięciu pułapu 4000 metrów śmiałkowie wyskakują z samolotu z pilotem na plecach.

wys

 

Drugim skokiem pod względem wysokości jest Dream Jump w Głogowie, który pozwala śmiałkom na skok ze szczytu wieży, z 222 metrów. Sama wieża mierzy 218 metrów, ale specjalnie na potrzeby skoków, została skontruowana platforma podwyższająca obiekt o kolejne 4 metry.

Kolejne pod względem pułapu są skoki bungee odbywające się z żurawia wieżowego, ustawionego na wysokości 90 metrów. W porównaniu z wcześniej wymienionymi atrakcjami, ta wysokość nie robi już takiego wrażenia…do czasu, gdy nie spojrzymy w dół. Wspomniany wcześniej Dream Jump w Głogowie jest wyjątkowy, jeśli chodzi o wysokość, skoki w tej samej technologii odbywające się w Warszawie oraz Wrocławiu odbywają się ze znacznie niższych wysokości. 

 

2. Motywacja

 

Jeśli pragniemy dawkować emocje sugerujemy zacząć od skoków z najniższej wysokości i stopniowo wskakiwać “na wyższy poziom” wtajemniczenia. Powód jest prosty – motywacja.

Wyobraźmy sobie, że osoba zaczynająca przygodę ze wspinaczką za swój pierwszy cel obiera słynny Mount Everest, czyli szczyt marzeń każdego himalaisty. Wiadomo, że nawet jeśli jakimś cudem osiągnie szczyt, to w tym samym momencie straci zapał do dalszej wspinaczki, nie widząc dalszych perspektyw rozwoju brak dalszych wyzwań.

 

3. Cena

 

Skok spadochronowy cena, czy bungee cena to jedne z popularniejszych fraz wpisanych przez osoby szukające skoków i nie ma się co dziwić. W końcu cena fundamentalne znaczenie, nawet jeśli mówimy o prezentach dla osób bujających w obłokach.

Zacznijmy od najtańszego skok, jest nim warszawski dream jump, który można kupić już za 79 zł. Dokładając kolejne 10 złotych będziemy mogli skoczyć z dachu stadionu we Wrocławiu. Natomiast, osoby pragnące skorzystać ze skoku na bungee powinni przygotować się na wydatek około 150 zł, w zależności czy wybierzemy opcję z filmowaniem, czy bez.

spo

 

Najbardziej ekstremalne przeżycia wymagają znacznie grubszego portfela, Dream Jump w Głogowie to już koszt ponad 300 złotych, ale zdecydowanie najdroższym wyborem jest skok spadochronowy w tandemie, który kosztuje około 700 złotych.

 

 

4. Technologia

 

Często otrzymujemy pytania czy skoki są bezpieczne. Odpowiedź brzmi – tak, jeśli są wykonywane w odpiowiednim miejsciu przy odpowiednim sprzęcie. Na szczęście, zaawansowane technologie pozwalają zagwarantować wysoką jakość świadczonych usług i najwyższe bezpieczeństwo, nawet w przypadku tak ekstremalnych przeżyć.  

 

Skok spadochronowy 

Skok spadochronowy w tandemie jest najbardziej ekstremalnym doświadczeniem. Śmiałek najpierw wznosi się na 4 kilometry, żeby później wykonać skok tandemowy z instruktorem na plecach, który kontroluje lot. Dzięki ogromnej popularności tej dyscypliny technika skoków ze spadochronem jest obecnie dopracowana do perfekcji, a sam sprzęt charakteryzuje się najwyższą jakością.

Dream Jump 

Dream Jump to technika wykonywania skoków, która maksymalnie wydłuża fazę swobodnego lotu. Zasada jest prosta - im dłuższy czas swobodnego lotu, tym skok jest bardziej emocjonujący. Wspomniany Dream Jump pozwala wydłużyć tę fazę aż do 90% wysokości z której oddawany jest skok.

Warto dodać, że Dream Jump jest opatentowaną techniką oddawania skoków, u której podstaw leżą dwie liny rozwieszone pomiędzy dwoma obiektami, tworząc kształt litery „U”.

Bungee

Na miejscu realizacji zawsze są osoby, pod których okiem skok oddały tysiące śmiałków, a sprzęt, taki jak potrójne uprzęże, czy taśma alpinistyczna wpleciona w gumę chronią przed jakikimkolwiek niebezpieczeństwem.

“Przy potrójnym zabezpieczeniu jest niemożliwe aby wszystko zawiodło, a nawet jeśli jedna rzecz zawiedzie, są 2 w zapasie.” – uspokaja Mateusz Domagała wykonujący skoki na bungee i dodaje: “po prostu nie ma możliwości aby cokolwiek, komukolwiek się stało. Daje to nie tylko skoczkom, ale i osobom obsługującym bezstresową pracę.”

 

5. Czas swobodnego spadania

 

Dream Jump

Maksymalna długość swobodnego lotu podczas przykładowego skoku z wysokości 60m, to 40m. Dodatkowo, należy doliczyć kolejne 10 metrów na hamowanie oraz 10 metrów zapasu bezpieczeństwa.

Bungee

W przypadku tej atrkacji mamy do czynienia z ograniczoną długością swobodnego lotu. Podczas przykładowego skok z wysokości 60 metrów gwarantuje swobodny lot na długość 25 metrów. Tyle samo trwa hamowani, a zapas bezpieczeństwa, tak jak w przypadku dream jumpu wynosi 10 metrów.

Skok Spadochronowy

Czas swobodnego spadania  z zamkniętą czaszą spadochronu trwa około 50 sekund z prędkością ok 200km/godz., natomiast po otwarciu czaszy spadochronu, szybowanie w powietrzu, aż do momentu wylądowania trwa 7- 10min.

POLECANE PREZENTY:

Wstecz