Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Czy warto odnowić dawną znajomość?

2018-05-21

Czy warto odnowić dawną znajomość?

Mówi się, że przyjaciele są jak gwiazdy na niebie. Czasami ich nie widać, ale zawsze wiesz że tam są. Czasem skryci tak mocno, że jedyne co was łączy to kilkuletnie milczenie. Czy warto je przerwać? Pretekst czai się tuż za rogiem - 21 maja obchodzić będziemy Dzień Odnawiania Znajomości.

Na forach internetowych roi się od negatywnych komentarzy dotyczących reaktywacji dawnych znajomości. Wielu użytkowników pisze, że nie warto tego robić - że pewne rozdziały powinny zostać zamknięte. Przecież może się okazać, że stary znajomy jest dzisiaj kimś zupełnie innym. Ma inne poglądy, inne priorytety. Nie będziecie mieli o czym rozmawiać. Być może dzieli Was również sposób życia. W końcu nie będziesz się zadawał z biednym/bogatym...

A co jeżeli prawda jest zupełnie inna? Być może, to ta sama osoba. O takim samym poczuciu humoru jak Twoje, tryskająca radością i z szalonymi pomysłami w głowie. Może nieco grubsza, z nieco mniej bujną czupryną... Wciąż jednak taka, z którą można przegadać całą noc, jak za dawnych lat.

Teraz tylko od Ciebie zależy, czy chcesz zadzwonić do przyjaciela z dzieciństwa. Może czeka Cię wielka niespodzianka i odnowienia kontaktów, a może wielkie rozczarowanie. Nie przekonasz się, dopóki nie spróbujesz... A jak to mówią: kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana!

Gdzie najlepiej się spotkać?

By przełamać pierwsze lody, najlepiej zdecydować się na tzw. neutralny grunt. Dobrze, żeby obie osoby czuły się komfortowo. Odnawianie znajomości wymaga czasu i warto pamiętać, ze możecie czuć się skrępowani. Wybierzcie takie miejsce, które pozwoli Wam powoli wracać do tego, co było dawniej.

Przyjaźń damsko-damska

Dla Ciebie i Twojej „nowej-starej” przyjaciółki idealnym rozwiązaniem będzie babski wieczór pełen kosmetycznych zabiegów. Przyznaj sama, czy fryzjer i kosmetyczka nie są jak najlepszy psycholog? Gdzie łatwiej się otworzyć na drugą osobę niż w miejscu, które kojarzy się z relaksem? W takim otoczeniu łatwiej będzie zapomnieć o powstałym przez lata dystansie.

Równie dobrze możecie spotkać się w miejscu, gdzie dawniej chodziłyście razem. Plotki w ulubionej kawiarni, pyszny w lunch w włoskiej restauracji, a może koncert ulubionego muzyka? Już wiesz, gdzie powinnyście iść, prawda?

Przyjaźń męsko-męska

Mężczyźni uwielbiają rywalizację, dlatego też naszą propozycją jest wspólny wypad na strzelnicę. Zamiast zbędnych wyjaśnień i analiz od razu możecie przejść do rzeczy. Przekonajcie się, który z Was przez ostatnie lata utrzymał lepszą formę. Pozbądźcie się wszystkiego, co złe! Możecie zmierzyć się w strzelaniu do celu, ścigać supersamochodami albo sprawdzić, kto szybciej rozwiąże różne zagadki. Kto przegra, ten funduje dalszą część wieczoru :).

Być może z nabojami Wam nie po drodze i boicie się że jeden może odstrzelić drugiego. Wspólne degustacje alkoholu zawsze łączą ludzi. Oczywiście, nie chodzi tutaj o szaloną imprezę do rana, ale poznawanie nowych smaków np. whisky. Czyż nowe doznania nie smakują najlepiej w towarzystwie przyjaciela?

Przyjaźń damsko-męska

Ile ludzi na świecie, tyle opinii na temat tej przyjaźni. Jedni mówią, że to mit wyssany prosto z bajki, a inni uważają, że jest ona jak najbardziej możliwa. Doświadczyłeś jej w przeszłości, ale Wasz kontakt się urwał?  Może warto wyciągnąć rękę i odzyskać to, co kiedyś tak dobrze się sprawdzało?

Stańcie ramię w ramię i zmierzcie się z zagadką! Pewnie wiesz, czym jest Escape Room. Będziecie musieli odszukać wiele wskazówek, rozwiązać masę logicznych i zręcznościowych zagadek. Kluczowa dla wydostania się z zamknięcia będzie praca zespołowa. Działania oparte na współpracy sprawią, że odbudowa Waszej znajomości będzie dużo łatwiejsza.

Uwaga! Tu może istnieć pewne zagrożenie! Prawdopodobnie stan cywilny dawnego przyjaciela/przyjaciółki mógł ulec zmianie. Twój zresztą również. Małżonkowie mogą nie być zachwyceni, gdy dawni przyjaciele spotkają się "face to face". Ale gdyby tak zorganizować spotkanie we czwórkę? Dzięki temu możesz odbudować dawną relację i poznać drugą połówkę osoby, która tak wiele dla Ciebie znaczyła. I wciąż może znaczyć!

Pewnie teraz zastanawiasz się co zrobić - analizujesz wszystkie za i przeciw. Może jesteś typem osoby, która wszystko musi mieć wyznaczone i chłodno przekalkulowane? A może działasz spontanicznie? Bez względu na wszystko, tym razem zrób to, co podpowiada Ci serce, Zamiast jedynie myśleć o dawnym przyjacielu, zrób pierwszy krok - napisz lub zadzwoń! Spraw, by Dzień Odnawiania Znajomości stał się i Waszym Świętem!

POLECANE PREZENTY: 

Wstecz