Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

5 skutecznych sposobów na jesienną chandrę

2018-10-24

5 skutecznych sposobów na jesienną chandrę

Coraz krótsze dni, coraz niższa temperatura, a do tego tęsknota za właśnie utraconą piękną pogodą. Tak brzmi wprowadzenie do stanu popularnie zwanego jesienną chandrą. Smutek, żal, nostalgia i marzenie o zapadnięciu w długi zimowy sen, z którego będzie można wybudzić się dopiero wraz z wstającą z zimowego snu wiosenną przyrodą. Właśnie te uczucia towarzyszą większości z nas jesienią. Jak z nimi walczyć? Przygotowaliśmy dla Was zestawienie 5 sposobów, które pozwolą na zwycięstwo nad jesienną chandrą. 

1. Wrażenia smakowe


To, co niejednej osobie rysuje uśmiech na twarzy to pyszne jedzenie zjedzone w wyjątkowych okolicznościach. Dla niektórych będzie to ulubiona pobliska knajpa, dla innych romantyczna kolacja w eleganckiej restauracji. My jednak chcieliśmy zaproponować Wam coś zupełnie innego, co może wprowadzić w nastrój zabawy, a na pewno na jakiś czas oderwie Was od tego, co przewidywalne. By przełamać trudy jesieni, warto zacząć jeść w ciemności. Oczywiście nie chodzi tutaj o wyłączenie świateł w domu, czy też o niepłacenie rachunków za prąd, co finalnie doprowadzi do wizyty niespodziewanych gości odcinających zasilanie. Chodzi nam o zupełnie coś innego, wręcz wyjątkowego. Naszą propozycją są bowiem niewidzialne kolacje, które organizowane są w totalnie zaciemnionych restauracyjnych salach. Dzięki wyłączeniu zmysłu wzroku, Wasze pozostałe zmysły zostaną wyostrzone do maksimum. To dobry sposób, żeby uśpić na chwilę tęsknotę za słonecznymi letnimi wieczorami. W końcu brak światła, może okazać się tajemniczą przygodą. W trakcie kolacji w ciemności odkryjecie na nowo dobrze znane potrawy i zobaczycie jak dużo kłopotu, ale i zabawy sprawiać będzie posługiwanie się sztućcami w mroku. Te niecodzienne przeżycie pozwoli Wam spoglądać z zupełnie innej perspektywy na tak prostą z pozoru czynność, jaką jest jedzenie. Dzięki temu jesień nie będzie już taka smutna i nudna, a każdy kolejny jedzony przez Was posiłek będzie przypominał Wam o tamtej niesamowitej kolacji. To także dobry zalążek do organizowania domowych degustacji, podczas których z zamkniętymi oczami można zgadywać, co do jedzenia przygotowała dla nas druga osoba. Jeśli uda się Wam urozmaicić czynność tak rutynową jak jedzenie, to krok po kroku będziecie mogli urozmaicać także inne obszary Waszego życia. Na jesienną chandrę nie będzie wówczas miejsca. 

2. Nauka nowych umiejętności

Zgodnie z piramidą potrzeb skonstruowaną przez Abrahama Maslowa, samorealizacja to najwyżej znajdująca się potrzeba odczuwana przez człowieka. Jeśli przezwyciężać jesienną chandrę, to na całego! Dlatego też naszą drugą propozycją są warsztaty oraz kursy które pozwolą Wam zdobyć nowe umiejętności. Nowe rozwiązania, które opanujecie podczas warsztatów będą dla Was nie tylko ciekawym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Mogą również stać się wprowadzeniem do całkiem nowego hobby, w które będziecie wkładać całego siebie. W takiej sytuacji po jesiennej chandrze nie zostanie już najmniejszy ślad. I nawet najlepszy zaprzęg tropiących psów nie dotrze do jakiejkolwiek informacji o Waszym jesiennym smutku i znudzeniu. Rozmaita tematyka szkoleń pozwoli Wam znaleźć kursy szlifującej nawet najmniej popularne umiejętności, takie jak: robienie świec czy samodzielny wyrób mydła. Pamiętaj, że zbliżają się święta i nawet tak nieoczywiste umiejętności mogą znaleźć swoje zastosowanie. Jeżeli zupełnie nie umiesz gotować i do tej pory jedynym kulinarnym sposobem na walkę z jesienną chandrą było dla Ciebie parzenie herbaty, w naszej ofercie znajdziesz warsztaty kulinarne, które zrobią z Ciebie prawdziwego mistrza kuchni! Oczywiście znajdą się też kursy dla bardziej zaawansowanych gastronomicznie graczy, którzy uwielbiają hiszpańską, japońską, włoską czy indyjską kuchnię i chcieliby poznać sekrety ukryte w Akademii Gotowania.
Natomiast jeśli jedynym instrumentem na jakim grasz są nerwy, a jako dziecko marzyłeś, żeby zostać gwiazdą Rocka, to pośród oferowanych przez nas kursów znajdziesz profesjonalne lekcje gry na instrumencie, a także lekcje śpiewu. Czujesz, że lubisz robić zdjęcia, jednak jedyne fotografie jakie do tej pory miałaś okazję robić, to te w lustrze w łazience, w naszej bogatej ofercie szkoleń znajdziesz kursy, które nauczą Cię jak robić profesjonalne zdjęcia. Dzięki temu selfie z upiększaniem wylądują w koszu, Twoja jesienna chandra również. Zabłyśniesz nie tylko lampą błyskową podczas sesji, ale również odświeżysz swój profil w mediach społecznościowych, co na pewno doda trochę światła do ponurej jesiennej pogody również Twoim bliskim. 

3. Relaks

Kocyk, ciepła herbata i dobra książka – tak w większości przypadków wygląda zestaw małego jesiennego chandrowicza. Jeśli dopada Cię jesienna chandra, najczęściej zaopatrujesz się właśnie w taki komplet. Nikt nie mówi, że sprawdzone od lat rozwiązania są złe. Złe może być natomiast ciągłe tkwienie w tych samych nawykach. Bez żadnego rozwoju, bez upiększeń, bez przeżywania nowych doświadczeń. Dlatego też warto uderzyć w jesienną chandrę również z nieco innej strony! Do wyżej wspomnianego zestawu, dobrze jest dołączyć kolejną broń, dzięki której jesienna chandra przestanie być straszna. Naszą trzecią propozycją są zabiegi spa oraz masaże, które pozwolą Ci maksymalnie się zrelaksować. Wyobraź sobie, że leżysz na wygodnym łóżku do masażu, a o Twoje odprężenie dba profesjonalna masażystka. W takiej chwili łatwo jest odpłynąć i znaleźć się się myślami w krainie błogiego ukojenia. Czy w takiej sytuacji myślisz o jesiennej chandrze? Chandra, że co proszę?
Podobnie rzecz ma się z zabiegami spa. Trudne do wymówienia dla mężczyzn słowa, takie jak mezoterapia bezigłowa czy mikrodermabrazja diamentowa, staną się dodatkowym orężem w walce z Twoim jesiennym samopoczuciem. Jeśli chcesz, by w walce z chandrą ramię w ramię z Tobą uczestniczyła również Twoja druga połówka, dopuszczamy także i taką możliwość. Wspólne odniesione zwycięstwa smakują o wiele lepiej! Udajcie się we dwójkę do SPA i dzięki fantastycznej zespołowej pracy pokażcie chandrze, gdzie jej miejsce!

4. Adrenalina

Jesień, chandra, nuda – Twoje serce zaczyna bić wolniej. Jak temu zaradzić? Przyśpieszyć tętno! Banalne, prawda? Najprostsze rozwiązania nie zawsze okazują się tymi najlepszymi. Kawa nie będzie dla Ciebie wspomnieniem, o którym będziesz opowiadać swoim wnukom. Ale opowieści o pierwszym w życiu skoku na bungee już raczej nie pożałujesz. Ekstremalne skoki podniosą Twój poziom adrenaliny do niebotycznych rozmiarów i dostarczą Ci takiej energii, którą sprawiedliwie obdzielisz kolejne dni jesieni. I jeszcze zostanie Ci całkiem pokaźna reszta. Jeśli jesteśmy już przy matematyce, to co powiesz na cyfry umieszczane na strzeleckiej tarczy? Jesienna chandra wywołuje u Ciebie frustrację? Chcesz się jej pozbyć? Obierz chandrę za cel i oddaj do niej serię strzałów z prawdziwej broni! Strzelnica to miejsce, w którym możesz rozładować swoje złe emocje i pozbyć się chandry raz na zawsze. Jeśli jednak nie marzy Ci się zabawa w Rambo, za to uwielbiasz ekstremalną jazdę to mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie. Jazda off-road pozwoli Ci zakopać chandrę w błotnistych odmętach terenowej trasy. Nie każdy jest gotów, by toczyć walkę w tak trudnych warunkach, to całkowicie zrozumiałe. Swoje bojowe działania możesz także prowadzić na terenie wyścigowego toru. Gokarty oraz crazy carty mimo swoich niezbyt dużych gabarytów, również pozwolą Ci, by jesienna chandra została pożegnana raz na zawsze.

 

5. Wyjazdy

A może by tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Ten jakże popularny slogan znajduje swoje idealne odzwierciedlenie w sytuacji, w której chcesz uciec z dala od jesiennej chandry. Pikanterii całej tej sytuacji dodaje fakt, że bieszczadzka przyroda najładniej prezentuje się właśnie o tej potrze roku, przypadek? Jeśli nie miałaś jeszcze okazji przekonać się osobiście, to znaczy że pora spakować ciepłe ubrania i wybrać się na bieszczadzki trakt! Jeżeli mieszkasz blisko gór, a chcesz wyjechać gdzieś daleko… cóż, góry w tej sytuacji prawdopodobnie nie przysporzą Ci zastrzyku euforii. Na szczęście Polska dysponuję dostępem do morza i ze sposobności tej warto jest skorzystać. Zamiast truć się unoszącą się w przestworzach jesienną chandrą, można udać się nad Bałtyk i pełną piersią zaczerpnąć świeżego powietrza. To smutne, pochodzące wprost od chandry powietrze z całą pewnością zostanie wyparte przez to morskie, bogate w lecznicze minerały. W tej sytuacji choroba zwana chandrą zostanie całkowicie wyleczona.

W walce z jesienną chandrą możesz wykorzystać jeden, dwa, trzy a nawet pięć wymienionych przez nas sposobów. Im bardziej zaangażujesz się w bojowe działania, tym chandra będzie mieć mniejsze szanse na dalsze towarzyszenie Ci w Twojej codzienności. Bez względu na to, na co się zdecydujesz – zrób to na całego! Pokaż, że chandra nie jest Ci straszna i ciesz się z odniesionego nad nią spektakularnego zwycięstwa :)

POLECANE OFERTY:

Wstecz