Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

15 najlepszych pomysłów na ferie zimowe 2022

2022-01-04

15 najlepszych pomysłów na ferie zimowe 2022

Wręcz bliskiej osobie prezent z okazji ferii 2022 lub znajdź przeżycie dla siebie! W tym artykule przedstawimy listę najlepszych aktywności do podjęcia z okazji ferii. Jednocześnie udowodnimy Ci, że w odpowiednich okolicznościach każdy może (bez żadnego wstydu) poczuć aurę dziecięcej beztroski poprzez zabawę, wypoczynek lub ukojenie zmysłów.

Jako dorośli patrzymy na zjawisko ferii zimowych z dużą dawką sentymentu. Wydaje się nam, że być może w pewnym wieku już nie wypada, a jednocześnie wspominamy czasy dzieciństwa, gdy styczniowa codzienność była inna – wypełniona mleczną bielą śniegowego puchu, a dodatkowo prosta i pozbawiona życiowych rozterek.

 

Kiedy wypadają ferie zimowe 2022?

Ferie uważa się za jeden z najbardziej emocjonujących okresów w roku. Dzieci, młodzież oraz dorośli korzystają z zimowej aury, by oddać się przeróżnym formom zabawy. Jako firma oferująca przeżycia staramy się propagować zjawisko obdarowywania doświadczeniami. Nie możemy więc przegapić okazji do przedstawienia najlepszych aktywności na terenie województw:

  • kujawsko-pomorskiego, 

  • lubuskiego, 

  • małopolskiego, 

  • świętokrzyskiego 

  • i wielkopolskiego. 

Pierwszy termin ferii obejmuje właśnie te jednostki administracyjne. Pamiętaj, że ferie w wymienionych regionach rozpoczynają się już 17 stycznia i potrwają standardowe 2 tygodnie.

 

Prezent z okazji ferii – przesada czy oryginalna forma obdarowywania?

Rzeczownik „prezent” kojarzy się nam w wieloraki sposób, ale istnieją dwa takie wydarzenia, z którymi wręczanie podarunków utożsamiamy najbardziej. Mowa o urodzinach i świętach. Rocznica narodzin została praktycznie zespolona z pudełkiem obwiązanym kokardą. Brak prezentu z okazji urodzin uważa się za faux pas w większości kręgów kulturowych i tak samo jest w przypadku świątecznych darów.

Warto podkreślić, że omawiane zjawisko zachodzi w skali światowej, co znacznie intensyfikuje ten socjologiczny fenomen. Istnieją oczywiście inne okazje do przekazywania najróżniejszych darów, aczkolwiek nadal są to okoliczności powszechne tudzież znane przynajmniej większości ludzi; najzwyczajniej w świecie nie wyobrażamy sobie braku prezentu przy celebrowaniu urodzin bądź świąt.

 

Rozwiewamy wątpliwości!

Nic dziwnego, że słowa „prezent z okazji ferii” brzmią jakoś inaczej; być może dziwacznie lub… nie brzmią nam w ogóle. Faktem jest bowiem, że podarunek „feryjny” należy do niszy. Dzieje się tak, ponieważ kultura wyznacza pewne trendy. Są one niezwykle mocno zakorzenione w naszych przyzwyczajeniach, zatem jakiekolwiek odstępstwo wiąże się wątpliwościami.

Przygotowana przez nas lista aktywności na ferie 2022 udowodni Ci, że podarunek z tej okazji jest jedną a najbardziej pomysłowych, nietuzinkowych i zaskakujących form obdarowywania!

Top 3 aktywności na ferie zimowe 2022 – kujawsko-pomorskie:

3. Masaż relaksacyjny z aromaterapią - serdeczny upominek w Bydgoszczy

Masaż relaksacyjny okazuje się najskuteczniejszą formą likwidacji wszelkich napięć oraz schorzeń na poziomie somatycznym. Jak widać, osoby złaknione ulgi doceniają wszelkie sposoby pielęgnacji, zwłaszcza gdy w grę wchodzi również aromaterapia. W połączeniu z cudownym zapachem olejków masaż okazuje się doświadczeniem pełnym najcudowniejszych odczuć.

2. Kolacja w ciemności w restauracji Czarny Diament w Bydgoszczy

Podczas kolacji w ciemności stanie się coś niesamowitego. Uczestnicy, których oczy zostaną zasłonięte przepaskami, odkryją zupełnie nowe smaki w nawet najbardziej popularnych potrawach. Fenomen tej niecodziennej jedzeniowej aktywności kryje się w zmysłach, które ulegają wyostrzeniu po chwilowym wyłączeniu wzroku.

Oprócz tajemniczego charakteru przeżycia kolacja w takich warunkach umożliwia zupełnie inne spojrzenie na kulinaria; uczestnicy uczą się wyodrębniać poszczególne komponenty smakowe.

1. Pobyt w strefie relaksu w Bydgoszczy

Salon pielęgnacyjny, w którym osoba obdarowana spędzi czas, to obiekt ceniony za najwyższy poziom usług oraz realne korzyści dla ciała, idące w parze z bajeczną atmosferą oraz najwyższymi kwalifikacjami tutejszej kadry specjalistów. Odbiorca prezentu skorzysta z licznych zabiegów o działaniu terapeutycznym dla ciała i duszy.

Top 3 aktywności na ferie zimowe 2022 – lubuskie:

3. Zostań malarzem - namaluj swój własny obraz

Mówi się, że nauka to takie dążenie do celu, tyle że małymi kroczkami. W tym przeżyciu uczestnik zostanie poprowadzony po sztuce tworzenia pięknych obrazów dzięki pomysłowemu podejściu do dydaktyki w kontekście sztuki. Malowanie po numerach to podarunek pożyteczny, zwiastujący piękno i jednocześnie idealny na mroźne wieczory po wielu wspaniałych aktywnościach.

2. Escape room online

Rynek escape roomów stale się rozrasta, ale to przeżycie okazuje się krokiem milowym dla branży rozrywkowej. Odbiorca vouchera weźmie udział w fabularyzowanej rozgrywce na czas, korzystając z własnego komputera. To idealny podarunek dla osoby żądnej emocji, a jednocześnie niemogącej pozwolić sobie na opuszczenie mieszkania.

1. Weekend w zamku Kliczków

Zamek Kliczków to obiekt wyjątkowy – wręcz stworzony dla równie wyjątkowej osoby szukającej idealnej aktywności na ferie.

Tak cudowny obiekt znajduje się w samym sercu Borów Dolnośląskich i jest całkowicie odrestaurowanym zamkiem, w którego wnętrzach podziwiać można elementy z epoki, doskonale komponujące się z nowoczesnymi udogodnieniami.

 

Top 3 aktywności na ferie zimowe 2022 – małopolskie:

3. Chochołowskie Termy: Strefa Basenowa i Lecznicza

Jeśli istnieje królestwo beztroski stworzone dla osób żądnych przygody i poszukujących najlepszego miejsca do zabawy w ferie, to Chochołowskie Termy zaspokoją wymienione potrzeby!

Osoba obdarowana skorzysta z ponad 30 basenów i beczek wypełnionych wodami termalnymi, które mają właściwości lecznicze oraz terapeutyczne. Jest to miejsce, gdzie każdy – bez względu na wiek – znajdzie interesujące atrakcje dla siebie. Wody w basenach wydobywane są z głębokości prawie 3600 metrów!

2. Voucher do Teatru Ludowego dla dwojga w Krakowie

Teatr Ludowy dzierży dumnie miano legendarnego kulturowego obiektu przez wzgląd na poziom sztuki serwowanej osobom zakochanym w artystycznych widowiskach.

Nie ma tu banału ani intelektualnej płycizny, lecz aktorski kunszt, emocjonalne porywy oraz niebanalne historie. Posiadacz vouchera do Teatru Ludowego podda się cudownej opowieści pozbawionej kulturowej kalki.

1. Lot widokowy nad Krakowem

Chciałbyś uchylić nieba komuś ukochanemu i podarować możliwość obserwacji pięknego polskiego miasta z lotu ptaka? Podaruj lot widokowy nad Krakowem – to niecodzienna okazja, aby zobaczyć małopolskie pejzaże z inne perspektywy.

To nie tylko idealny prezent na wyjątkowy dzień, ale i jedna z niewielu okazji, by posmakować magii błękitu przestworzy. Oprócz tego lot gwarantuje sporą dawkę niecodziennych wrażeń i możliwość poczucia się niczym prawdziwy pilot!

Top 3 aktywności na ferie zimowe 2022 – świętokrzyskie:

3. Warsztaty warzenia piwa domowego

Bez umiejętności dobre piwo można uwarzyć tylko metaforycznie… Jeśli znasz osobę miłującą się w tym legendarnym złotym trunku, podaruj wiedzę wymieszaną z pokaźną dawką dobrego smaku.

Osoba obdarowana nauczy się wytwarzania piwa najwyższej jakości, a dodatkowo pozna tę sztukę od strony teoretycznej i u boku prawdziwego pasjonata.

2. Przygoda ze strzelaniem dla dwojga – Kielce

Wspólne strzelanie do celu to aktywność charakteryzująca się ogromnym pożytkiem i umożliwiająca rywalizację w perfekcyjnych warunkach. Odbiorcy prezentu spędzą czas na specjalnie wytyczonych torach i w towarzystwie instruktorów z prawdziwego zdarzenia.

1. Rytuał na ciało salt massage w Kielcach

Uczestnik tego wspaniałego przeżycia pielęgnacyjnego podda się kombinacji skutecznych technik opartych na termoterapii. Masaż gorącymi kamieniami z soli himalajskiej to prawdziwa ceremonia peelingująco-oczyszczająca, stosowana na powierzchni całego ciała.

Ciepło brył rozluźnia napięte mięśnie, czyniąc masaż wspaniałym relaksacyjnym przeżyciem. Osoba poddająca się masażowi może być pewna, że będzie to wycieczka pełna doznań. Do wykonania zabiegu wykorzystuje się kamienie z soli himalajskiej, która jest jedną z najczystszych soli na świecie.

Top 3 aktywności na ferie zimowe 2022 – wielkopolskie:

3. Degustacja whisky w Poznaniu

W ferie wszystkie drogi prowadzą do POZNANIA… poznania smaku whisky, choć przeżycie szczęśliwie również odbywa się w Poznaniu! Dzięki tej aktywności sommelierskiej odbiorca prezentu zapozna się ze smakami prawdziwej królowej alkoholi. Najważniejszą lekcją wyniesioną z zajęć jest wniosek, że tak naprawdę nigdy wcześniej nie piło się whisky.

2. Voucher do Pierogarni Stary Młyn

Czy pierogi mogą być magiczne? Przeżycie z 2 miejsca dowodzi, że tak! Pierogarnia Stary Młyn to kulinarna Mona Lisa dla osób głodnych prawdziwej kulinarnej sztuki.

Goście konsumujący wybitne potrawy nie zaznają tu sztuczności ani żadnej formy powtarzalności. Dzięki zmiennemu menu nie sposób trafić na dwa identyczne rodzaje pierogów. Trudno też nie wspomnieć o cudownej atmosferze tego miejsca; wydaje się ono pięknie uniwersalne – stworzone zarówno dla par, jak i przyjaciół, rodzeństwa czy nawet współpracowników.

1. Lot w tunelu aerodynamicznym | Leszno

Flyspot to rozrywka umożliwiająca uniesienie się w specjalnie zaprojektowanym pomieszczeniu przy pomocy strug powietrza, których siła podnosi ciało na wysokość kilku metrów.

Uczestnik przeżycia podda swój układ nerwowy prawdziwej próbie – w końcu wznoszenie poprzez siłę wiatru okazuje się aktywnością niepowtarzalną pod każdym względem. Emocje generowane w tunelu można porównać do mieszanki skoku na bungee z prawdziwym lotem w przestworzach. Unikatowość kryje się w genialnym pomyśle, aby umożliwić latanie bez wchodzenia do samolotu.

Nasi klienci doceniają tę nowatorską rozrywkę, ponieważ odkrywa ona perspektywę emocjonalnych wybuchów w ekstremalnie krótkim czasie!

----

Jeżeli szukasz propozycji aktywności na ferie 2022, których nie ma akurat w tym zestawieniu, zajrzyj na stronę główną: www.superprezenty.pl, gdzie odnajdziesz ponad 3 500 pomysłów na niesamowity, oryginalny oraz emocjonujący podarunek!

Wstecz