Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy F.A.Q. Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Lot balonem Włocławek

Filtr wg ceny

Filtry
Filtr wg ceny
Od
- Do
Sortuj wg
Wróć Sortuj wg
  • Najczęściej kupowane
  • Cena rosnąco
  • Cena malejąco
  • Najwyższa zniżka

Lot balonem Włocławek

Włocławek jest miastem położonym na Kujawach, które może poszczycić się długą i zacną historią. Warto tu przyjechać nie tylko w celu zwiedzania zabytków, ale też po to, aby zaznać rekreacji i wypoczynku. Tak się bowiem składa, że miasto otoczone jest zielenią, nie brakuje w okolicach jezior, więc na pewno każdy znajdzie czas, aby uprawiać aktywność fizyczną. Warto w tym wszystkim zastanowić się nad tym, czy nie lepiej podziwiać Włocławek i okolice z lotu ptaka. Lot balonem może oznaczać spełnienie marzeń dla niejednej osoby.

Czy lot balonem to dobry pomysł na spędzanie wolnego czasu?

Z całą pewnością lot balonem to znakomity sposób na spędzenie wolnego czasu. Jeśli się na to zdecydujesz, to na pewno nie będziesz żałować, zwłaszcza, że masz szansę zobaczyć i przeżyć coś, czego najprawdopodobniej jeszcze w życiu nie doświadczyłeś. Lot balonem na pewno jest bardziej wartościowy niż ciągłe wysiadywanie przed telewizorem. Nawet jeśli masz inne, konstruktywne rozrywki, takie jak czytanie książek czy regularna aktywność fizyczna, to mimo wszystko warto choć raz zamienić dotychczasowe hobby na lot widokowy w celu urozmaicenia i doświadczenia czegoś ciekawego.

Balon – czyli wspaniała rozrywka w stylu retro

Dzisiejszy człowiek ma na wyciągnięcie ręki proste rozwiązania na różne potrzeby. Jeśli potrzeba podpowiada mu, że musi gdzieś polecieć, to wówczas wystarczy wykupić lot samolotem w odpowiednie miejsce i za w miarę rozsądną cenę. Jednak nie wszyscy wiedzą, że takie pragmatyczne podróżowanie (praktykowane głównie w celach turystycznych albo zawodowych) to jedno, natomiast loty rekreacyjne to drugie.

Loty widokowe stały się czymś, co na pewno pachnie historią, ale jednocześnie daje nam poczucia piękna, obcowania z jakąś wyższą rozrywką oraz otarcie się o życie pełne luksusu – wszakże kiedyś na loty balonem mogli sobie pozwolić tylko najzamożniejsi i była to atrakcja uwielbiana przez arystokrację. Dziś nie trzeba legitymować się herbem ani posiadać grube miliony na swoim koncie. Z takiej rozrywki może skorzystać praktycznie każdy, jeśli tylko ma na to ochotę.

Podstawowym i podaj największym plusem lotu widokowego nad Włocławkiem jest fakt, że uczestnicy mogą podziwiać przepiękną panoramę miasta oraz okolic. Niesamowite krajobrazy, które możesz podziwiać z lotu ptaka raz na zawsze zapadną Ci w pamięć. Z kosza balonu możesz zachwycać się niezapomnianym wschodem albo zachodem słońca. Piękne widoki, które zobaczysz w czasie lotu na pewno pozostaną z Tobą na zawsze. Na pewno warto warto jest lecieć balonem nad Włocławkiem.

Włocławek lot balonem - co trzeba wiedzieć?

Każdemu, kto jest zainteresowany lotem widokowym we Włocławku przyda się garść niezbędnych informacji. Przede wszystkim musisz przygotować się na podróż na wysokość kilkuset metrów nad ziemią. Wiedz, że cała usługa, włącznie z przygotowaniami oraz późniejszym lądowaniem, jak i wszystkimi procedurami z tym związanymi potrwać może nawet od 3 do 4 godzin (rozkładanie i składanie balonu i inne czynności przygotowawcze). Warto więc wygospodarować sobie akurat tyle czasu wolnego. Sam lot trwa około 1 godziny, ale należy zaznaczyć, że w zależności od warunków pogodowych atrakcja może być o kwadrans dłuższa albo krótsza. Decyzję o ewentualnym skróceniu czasu lotu podejmuje pilot. Data lotu zawsze będzie ustalana według tego, ile wolnych miejsc zostało. Loty odbywają się przez cały rok.

W pakiecie, który wykupujesz razem z lotem znajduje się wiele dodatkowych korzyści. Jest to chociażby ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Oprócz tego w cenie znajduje się transport powrotny na miejsce startu. W zależności od oferty, jaką wybierzesz, możesz otrzymać zdjęcia z tej niezapomnianej wycieczki oraz certyfikat odbytego lotu. Niekiedy organizator przewiduje także symboliczny toast szampanem.

Od uczestnika wymaga się, aby miał on wygodne, sportowe ubranie. Buty powinny być pełne oraz wodoodporne. Jeśli ktoś ma długie włosy, to powinien je spiąć gumką. Pamiętaj, aby na miejscu zjawić się około 15 minut przed planowanym wylotem. To, czy lot się odbędzie zależy od aktualnych warunków pogodowych – brak deszczu oraz mgły, wiatr musi byś stały, a jego prędkość nie może przekraczać 3m/s.

Czy lot balonem może być romantyczną atrakcją dla dwojga?

Tak, lot balonem nad Włocławkiem jest także dostępny na wyłączność dla dwóch osób. Można więc skusić się na tę atrakcję, aby wspólnie przeżyć wybitnie romantyczne chwile. Taki lot na pewno dostarczy Wam niezapomnianych wspomnień, a czas spożytkowany na wspólnym podziwianiu przepięknych widoków tylko umocni Waszą więź. Lot balonem dla dwojga to także znakomity prezent dla pary, którą znasz. Możesz np. zrobić im taki prezent ślubny.

Jakie są przeciwwskazania do lotu balonem?

Jak w przypadku każdej atrakcji, również i tutaj będziemy mieli do czynienia z pewną pulą przeciwwskazań. Otóż obowiązują limity dotyczące zarówno wzrostu jak i wagi uczestnika. Minimalny wzrost wynosi 150 cm, natomiast maksymalna waga to 105 kg. Balonem mogą lecieć dzieci, jednakże nie mogą one mieć mniej niż 6 lat. Istnieją także przeciwwskazania medyczne. Jeśli w ciągu ostatnich 12 miesięcy miały miejsce operacje albo uczestnik jest kobietą w ciąży, to wówczas usługa nie może zostać wyświadczona. Organizator nie dopuści także do lotu tych uczestników, którzy znajdują się pod wpływem alkoholu albo innych substancji odurzających.

Czy lot balonem we Włocławku jest bezpieczny?

Tak, lot balonem nad Włocławek jest w 100% bezpieczny. Sprzęt jest sprawdzany każdorazowo przed startem, a nad przebiegiem całej powietrznej wycieczki czuwają profesjonaliści.

Lot balonem we Włocławku– ile to kosztuje?

Ceny się zmieniają, więc dużo zależy od tego, kiedy przeglądasz oferty. Również warto pamiętać o tym, że poszczególne warianty usługi będą opiewały na inne kwoty. Pojedynczy lot balonem nad Mikołajkami kosztuje już od 600 zł w górę, ale jeśli natrafisz na ofertę promocyjną, to zapłacić możesz jedynie 400 zł. Najdroższe są wyłączne loty balonem – tutaj cena może sięgać nawet 2000 zł.