Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Prezenty dla firm F.A.Q. Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Lot balonem Śląsk

Filtry

Średnia cena 99,00 zł

Pokaż tylko przecenione oferty

Karta podarunkowa wielokrotnego użytku

Warszawa (okolice), Kraków (okolice), Poznań (okolice), Wrocław (okolice), Trójmiasto (okolice), Aglomeracja Śląska (okolice), Łódź (okolice), Wiele lokalizacji (okolice), Augustów (okolice), Białka Tatrzańska (okolice), Białystok (okolice), Biebrzański Park Narodowy (okolice), Bielsko-Biała (okolice), Bieszczady (okolice), Bory Tucholskie (okolice), Budapeszt (okolice), Bydgoszcz (okolice), Bytom (okolice), Chochołów (okolice), Chorzów (okolice), Ciechocinek (okolice), Cieszyn (okolice), Czechy (okolice), Częstochowa (okolice), Długopole Zdrój (okolice), Druskienniki (okolice), Duszniki Zdrój (okolice), Gdańsk (okolice), Gdynia (okolice), Gliwice (okolice), Gorzów Wielkopolski (okolice), Góry (okolice), Hel (okolice), Hiszpania (okolice), Jastarnia (okolice), Kalisz (okolice), Kamień Śląski (okolice), Karkonosze (okolice), Katowice (okolice), Kazimierz Dolny (okolice), Kielce (okolice), Konin (okolice), Koszalin (okolice), Kudowa-Zdrój (okolice), Kutno (okolice), Lądek-Zdrój (okolice), Leszno (okolice), Litwa (okolice), Lublin (okolice), Łeba (okolice), Mazury (okolice), Mielno (okolice), Mikołajki (okolice), Morze (okolice), Mrągowo (okolice), Mszczonów (okolice), Nałęczów (okolice), Nowy Sącz (okolice), Nowy Targ (okolice), Olsztyn (okolice), Onikszty (okolice), Opole (okolice), Ostrów Wielkopolski (okolice), Oświęcim (okolice), Palanga (okolice), Piotrków Trybunalski (okolice), Przasnysz (okolice), Rabka Zdrój (okolice), Racibórz (okolice), Radawa (okolice), Radom (okolice), Rumia (okolice), Rzeszów (okolice), Sandomierz (okolice), Siedlce (okolice), Sopot (okolice), Sosnowiec (okolice), Szczecin (okolice), Szczyrk (okolice), Szklarska Poręba (okolice), Świnoujście (okolice), Tarnowo Podgórne (okolice), Tarnów (okolice), Toruń (okolice), Troki (okolice), Tychy (okolice), Wilno (okolice), Wisła (okolice), Władysławowo (okolice), Włocławek (okolice), Zabrze (okolice), Zakopane (okolice), Zawiercie (okolice), Zawoja (okolice), Zielona Góra (okolice)

4,90 (15)
Od 99,00 zł

Lot balonem Śląsk

Lubicie czasem oglądać kulinarne show? Jeśli tak, a do tego Waszym ulubionym programem są "Kuchenne rewolucje" Magdy Gessler to z całą pewnością zdążyliście zauważyć, że ulubioną kuchnią regionalną prowadzącej jest kuchnia śląska. No dobrze, ale co to ma wspólnego z lotem balonem? Otóż, to że jeśli zdecydujecie się na taką atrakcję na Śląsku, to z lotu ptaka będziecie mogli podziwiać coś niesamowitego. Warto mieć trochę czasu wolnego, bo już samo przygotowanie balonu trochę potrwa. Na realizację usługi wpływ mają warunki atmosferyczne, jak np. szybkość wiatru.

Loty balonami nad Śląskiem - co trzeba koniecznie wiedzieć?

Generalnie rzecz biorąc sam lot trwa (czyli to, czym klienci są zainteresowani najbardziej) mniej więcej 60 minut. Czas może się nieco wydłużyć albo skrócić, w zależności od tego, jakie będą w konkretnym dniu warunki pogodowe, np. intensywność i kierunek wiatru. Jednakże lot to jedno, a wszelakie przygotowania - to drugie. Biorąc to wszystko pod uwagę, należy przygotować się na to, że łączna długość świadczenia usługi może potrwać od 3 do nawet 4 godzin (w grę wchodzi m.in. rozkładanie i składanie balonu). Warto więc wygospodarować sobie akurat tyle czasu wolnego.

Loty odbywają się pod czujnym okiem doświadczonego, profesjonalnego instruktora. Dba on o bezpieczeństwo uczestników. Uczestnik powinien mieć wygodne ubranie i nastawić się na niesamowitą podróż, kilkaset metrów nad ziemią. Jeżeli masz długie włosy, to należy spiąć je z tyły gumką. Lot odbędzie się, jeżeli prędkość wiatru nie przekroczy 3 m/s. Miejsce startu - okolice Opola, a konkretnie: Blue Sky Balloons.

Loty balonem nad Śląskiem chętnie wybierane

Jeżeli ktoś interesuje się trochę historią, to doskonale wie, pierwszy lot balonem miał miejsce już w XVIII wieku. Można by zatem pomyśleć, że taka aktywność jest bardzo stara, a co za tym idzie - chyba niezbyt adekwatna do współczesnych oczekiwań i wymagań człowieka. Jednakże, czy jest tak w rzeczywistości?

Okazuje się, że niekoniecznie. Otóż bardzo wiele osób decyduje się właśnie na tego typu rozrywkę, czując jej klimat retro i wiedząc, że poprzez lot balonem można zaznać naprawdę czegoś niezapomnianego. Tego typu rozrywka to prawdziwe emocje, które są rzadko kiedy spotykane w innych okolicznościach.

Czy loty widokowe w okolicach Śląska to dobrze spędzony czas wolny?

Godzinny lot balonem to wspaniała przygoda, która pozostaje w pamięci na bardzo długo. Pamiętajmy o tym, że taka rozrywka dostarcza nam niesamowitych przeżyć, gdzie głównym źródłem wrażeń jest podziwianie niesamowitych widoków ze znacznej wysokości. Przelatując nad Niziną Śląską będziemy podziwiać wspaniałą naturę, a także mamy okazję spoglądać z zupełnie innej perspektywy na to wszystko. Wysokość lotu pozwala nam na wszystko spojrzeć bardzo dokładnie. Trzeba zaznaczyć, że lot sam w sobie już jest sporą atrakcją (wszakże nie każdy z nas codziennie wybiera się na uprawianie właśnie takiej aktywności), ale w połączeniu z wrażeniami wizualnymi robi to jeszcze większe wrażenie.

Lot balonem o zachodzie słońca, czyli mega romantyczne chwile

Miejsce lotu to jedno, ale może być jeszcze lepiej. Na Śląsku loty balonem odbywają się zarówno o wschodzie słońca jak i o zachodzie. W praktyce oznacza to, że jeśli masz drugą połówkę, to balon będzie idealnym miejscem do tego, aby wspólnie spędzić chwile przepełnione romantycznością. Nie ma tutaj większego znaczenia, czy jesteście dla siebie małżeństwem czy pozostajecie w nieformalnym związku. Taka aktywność na pewno przyczyni się do umocnienia Waszych więzi.

Lot balonem możesz sprezentować swojej drugiej połówce na rozmaite okazje, np. na rocznicę związku albo na urodziny. Dzięki temu nie tylko dasz podarek mu/jej, ale też dla Ciebie będzie to wspaniały prezent.

Czy lot balonem nad Śląskiem to rozrywka dla całej rodziny?

Tak, lot balonem nad Śląskiem może też być znakomitą okazją do tego, aby rodzinnie spędzić czas wolny. Jest to bardzo atrakcyjna oferta, głównie ze względu na to, że wykupując rodzinny lot balonem, zyskujesz cały kosz balonowy dla siebie. Nie będą tutaj obecni żadni inni pasażerowie. Dużym plusem jest to, że możesz zabrać ze sobą dzieci, chociaż niektórzy organizatorzy wprowadzają ograniczenia wiekowe - np. może okazać się, że do lotu nie zostanie dopuszczone dziecko, które ma mniej niż 6 lat.

Jakie są przeciwwskazania do lotu balonem - Śląsk?

Każda rozrywka tego typu ma swoje pewne ograniczenia i nie inaczej jest tym razem. Organizatorzy mają swoje przeciwwskazania, które eliminują z lotu balonem. Przykładem może być tutaj wspomniany wiek minimalny. Ograniczenia dotyczą także wzrostu oraz wagi uczestnika. Otóż nie poleci ten uczestnik, którzy waży powyżej 110 kg oraz ten, który mierzy mniej niż 110 cm.

Oprócz tego wszystkiego należy wymienić także przeciwwskazania medyczne. Jeśli przez ostatni rok ktoś przechodził operację to wówczas jego uczestnictwo stanie pod znakiem zapytania. Nie polecą także kobiety w ciąży. Organizator nie wpuści do kosza balonowego tych uczestników, którzy będą znajdowali się pod wpływem alkoholu albo innych substancji odurzających.

Czy lot balonem nad Śląskiem jest bezpieczny?

Tak, lot nad Śląskiem jest w 100% bezpieczny. Nad wszystkim czuwa profesjonalny instruktor (o czym już wspomnieliśmy). Balon jest każdorazowo sprawdzany przed startem. Jeśli są jakiekolwiek zastrzeżenia co do kondycji balonu, to wówczas można zapomnieć o locie - nie odbędzie się ze względów bezpieczeństwa. Również, jeśli warunki atmosferyczne są niekorzystne, to organizator nie pozwoli na realizację atrakcji.

Ile kosztuje lot balonem nad Śląskiem?

Kiedy poruszamy temat ceny, to wówczas musimy zdawać sobie sprawę z tego, że cena jest zmienna w zależności od czasu realizacji. Bardzo dużo zależy także od wariantu lotu balonem, który został przez Ciebie wybrany. Podstawowa wersja, gdzie będziesz lecieć jako jeden z wielu innych uczestników lotu balonem zaczyna się już od 500-600 zł. Wyłączne loty balonem kosztują od 2500 do nawet ponad 3000 zł. Oczywiście, jeśli polecisz z rodziną, to będzie taniej. Natomiast, jeśli zdecydujesz się na ofertę last minute, to może trafi Ci się promocyjna cena.