Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Prezenty dla firm F.A.Q. Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Lot balonem Mrągowo

Mrągowo nie od dziś słynie z ogólnokrajowego Pikniku, który przyciąga mnóstwo turystów - nawet z najodleglejszych rejonów Polski. W związku z tym miasto kojarzy się z szampańską zabawą i świetnie spędzonym czasem. Niewątpliwie warto udać się do Mrągowa - możemy tutaj naprawdę głośno się śmiać, imprezować do białego rana i korzystać z takich atrakcji, które być może nie są dostępne w naszym miejscu codziennego zamieszkania. Ale Mrągowo to nie tylko miasto dostarczające mnóstwa rozrywki imprezowo-plenerowej. To także miejsce, gdzie możesz odbyć swobodny lot balonem i podziwiać z lotu ptaka przepiękną, mazurską okolicę. Taka nietypowa atrakcja na pewno sprawi, że każdy poczuje się wyjątkowo.

Filtry

Średnia cena 99,00 zł

Pokaż tylko przecenione oferty

Karta podarunkowa wielokrotnego użytku

Warszawa (okolice), Kraków (okolice), Poznań (okolice), Wrocław (okolice), Trójmiasto (okolice), Aglomeracja Śląska (okolice), Łódź (okolice), Wiele lokalizacji (okolice), Augustów (okolice), Białka Tatrzańska (okolice), Białystok (okolice), Biebrzański Park Narodowy (okolice), Bielsko-Biała (okolice), Bieszczady (okolice), Bory Tucholskie (okolice), Budapeszt (okolice), Bydgoszcz (okolice), Bytom (okolice), Chochołów (okolice), Chorzów (okolice), Ciechocinek (okolice), Cieszyn (okolice), Czechy (okolice), Częstochowa (okolice), Długopole Zdrój (okolice), Druskienniki (okolice), Duszniki Zdrój (okolice), Gdańsk (okolice), Gdynia (okolice), Gliwice (okolice), Gorzów Wielkopolski (okolice), Góry (okolice), Hel (okolice), Hiszpania (okolice), Jastarnia (okolice), Kalisz (okolice), Kamień Śląski (okolice), Karkonosze (okolice), Katowice (okolice), Kazimierz Dolny (okolice), Kielce (okolice), Konin (okolice), Koszalin (okolice), Kudowa-Zdrój (okolice), Kutno (okolice), Lądek-Zdrój (okolice), Leszno (okolice), Litwa (okolice), Lublin (okolice), Łeba (okolice), Mazury (okolice), Mielno (okolice), Mikołajki (okolice), Morze (okolice), Mrągowo (okolice), Mszczonów (okolice), Nałęczów (okolice), Nowy Sącz (okolice), Nowy Targ (okolice), Olsztyn (okolice), Onikszty (okolice), Opole (okolice), Ostrów Wielkopolski (okolice), Oświęcim (okolice), Palanga (okolice), Piotrków Trybunalski (okolice), Przasnysz (okolice), Rabka Zdrój (okolice), Racibórz (okolice), Radawa (okolice), Radom (okolice), Rumia (okolice), Rzeszów (okolice), Sandomierz (okolice), Siedlce (okolice), Sopot (okolice), Sosnowiec (okolice), Szczecin (okolice), Szczyrk (okolice), Szklarska Poręba (okolice), Świnoujście (okolice), Tarnowo Podgórne (okolice), Tarnów (okolice), Toruń (okolice), Troki (okolice), Tychy (okolice), Wilno (okolice), Wisła (okolice), Władysławowo (okolice), Włocławek (okolice), Zabrze (okolice), Zakopane (okolice), Zawiercie (okolice), Zawoja (okolice), Zielona Góra (okolice)

4,90 (16)
Od 99,00 zł

Czemu lot balonem może być super atrakcją?

Kiedy spojrzymy na balon, to pierwsze co przychodzi na myśl - zwykły statek powietrzny. Jednakże, jeśli poznamy historię balona jako takiego, to szybko okaże się, że jest to wynalazek niezwykły, który już zdążył zapisać się w historii ludzkości złotymi zgłoskami. Aby dobrze zrozumieć, o co chodzi, należy cofnąć się do XVIII wieku, a konkretnie do Francji, gdzie bracia Mongolfier odbyli swój pierwszy, udany lot balonem.

Lata mijały i jak pokazuje nam historia człowiek wymyślał kolejne maszyny, jak np. samoloty, które ostatecznie zdominowały przestrzeń powietrzną. Jednakże współcześnie wielu ludzi bardzo chętnie chce spróbować czegoś, co ma ewidentny klimat retro, a oprócz tego kojarzy się z czymś ekskluzywnym i oryginalnym. Dlatego też nie brakuje na rynku chętnych do lotu balonem.

Loty balonem nad Mrągowem - co trzeba wiedzieć?

Pierwszą, najbardziej podstawową informacją jest ta, że balon unosi się na ogrzane powietrze, dzięki czemu jego czasza szybuje, pociągając za sobą kosz z pasażerami. Wygląda to rytualnie, wręcz magicznie i istotnie - ma to w sobie niepowtarzalny klimat. Rolą pilota jest dozowanie odpowiednio temperatury, tak, by najpierw balon oderwał się od ziemi, potem swobodnie leciał, a na koniec - by bezproblemowo wylądował.

Jeżeli chodzi o czas świadczenia usługi, to lot może trwać do godziny czasu. Oczywiście, w zależności od tego, jaka danego dnia świadczenia usług będzie aura pogodowa, lot może być dłuższy lub krótszy. Warto jednak mieć na uwadze, że lot nie odbędzie się, jeśli prędkość wiatru przekroczy 3m/s. Oprócz rzeczonego czasu na samą atrakcję, trzeba jeszcze brać pod uwagę wszelkiego rodzaju przygotowania. Koniec końców może okazać, że uczestnik musi wygospodarować od 3 do 4 godzin.

Ważną informacją jest także fakt, że przebieg całej atrakcji odbywa się pod okiem doświadczonego, profesjonalnego instruktora, który będzie czuwał nad każdym aspektem. Uczestnik powinien ubrać się wygodnie, najlepiej na sportowo. Osoby, które mają długie włosy, powinny spiąć je z tyłu w kucyk.

Czy lot balonem to dobra rozrywka?

Z całą pewnością taki lot balonem to absolutnie wspaniale spędzony czas wolny. W czasie lotu czekają nas niezapomniane widoki zapierające dech w piersiach. Każdy, kto kiedykolwiek przeżył coś podobnego wie doskonale, jak to cudownie jest podziwiać coś, co znaliśmy zaledwie z wędrówki po lądzie. Lecąc balonem możesz poczuć się jak dawny arystokrata, który skorzystał z czegoś niecodziennego. Taki lot dostarczy wspaniałych emocji i na pewno wywoła uśmiech na twarzy nawet najbardziej wymagającej osoby.

Lot balonem - także dla dwojga

Bardzo dużą popularnością cieszą się loty balonem we dwojga. Jest to znakomity czas dla par, które mogą wspólnie spędzić niezapomniane chwile. Taki lot balonem na pewno znakomicie uczci rocznicę ślubu albo związku, jak również będzie wspaniałą rozrywką na Walentynki. Siedząc w koszu balonu zakochani będą widzieć uliczki miast, lasy, łąki, pastwiska, jeziora i parki. Wyobraź sobie, że wszystko to dzieje się jeszcze o zachodzie słońca, ale to nie wszystko.

Możliwą opcją do wyboru są loty zaręczynowe. Jeśli mężczyzna w trakcie atrakcji oświadczy się kobiecie, to będą to niezapomniane wrażenia wzmożone do niepojętej potęgi. Lot zaręczynowy to świetna niespodzianka, która nie zawsze zdarza się w związkach.

Czy balonem można latać całą rodziną?

Nie tylko pojedynczo i z ukochaną osobą można latać balonem. Można też skorzystać z rozrywki angażując to w całą rodzinę. Oczywiście, wówczas należałoby wykupić cały kosz na wyłączność, co na pewno będzie się wiązało ze sporym wydatkiem, ale warto się na to zdecydować, aby rodzina mogła wspólnie przeżyć coś niepowtarzalnego.

Kto może, a kto nie może latać balonem?

Wszystko zależy od tego, jak zapatruje się na to danym organizator. Na pewno za każdym razem trzeba się liczyć z co najmniej paroma zastrzeżeniami. Przykładem może być minimalny wiek pasażerów. Otóż często jest tak, że wprawdzie dzieci mogą latać balonem, jednakże muszą mieć więcej niż 6 lat. Oprócz tego pewne przeciwwskazania obowiązują także dorosłych. Mowa tu np. o maksymalnym limicie wagowym dla jednej osoby, który wynosi 110 kg. Nie poleci też ktoś, kogo wzrost jest mniejszy nić 110 cm. Jeżeli ktoś w ostatnim czasie przechodził operacje, to najprawdopodobniej nie poleci. Również na pokład samolotu nie zostanie wpuszczona osoba, która będzie znajdowała się pod wpływem alkoholu albo innych substancji odurzających.

Lot balonem - czy to bezpieczne?

Jak już wspominaliśmy lot balonem odbywa się pod okiem doświadczonego instruktora. Dzięki temu możesz mieć 100% pewności, że nic złego nie zdarzy się w trakcie świadczenia usługi. Mówiliśmy także o tym, że lot nie odbędzie się, jeśli warunki pogodowe mogłyby stwarzać potencjalne zagrożenie. Balom oraz całe osprzętowanie jest dokładnie sprawdzane każdorazowo przed świadczeniem usługi. To daje pewność, że nie zdarzy się w locie żadna awaria.

Lot balonem - ile to kosztuje?

Ceny mają to do siebie, że są zmienne w czasie. To, co dziś kosztuje po odpowiedniej stawce już jutro może kosztować zupełnie inaczej. Dlatego też warto mówić jedynie o pewnych widełkach cenowych. Dla jednej osoby będzie to koszt of 500 zł w górę. Natomiast loty wyłączne - np. rodzinne- wahają się w granicach 2500-3000 zł.