Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Wakacyjne atrakcje w rejonie Mazur - poza żeglowaniem możesz przeżyć super przygodę

2018-06-13

Wakacyjne atrakcje w rejonie Mazur - poza żeglowaniem możesz przeżyć super przygodę

Mazury to przepiękna kraina geograficzna i region geograficzno-kulturowy położony na północnym wschodzie Polski. Mazury obejmują tereny, na których położone są setki jezior często połączonych ze sobą - Pojezierze Iławskie oraz Pojezierze Mazurskie, będąc dzięki temu prawdziwą atrakcją dla osób uwielbiających sporty wodne różnego rodzaju. Na jeziorach mazurskich można obecnie spotkać nie tylko osoby w łodziach czy kajakach, ale także windsurfingowców, osoby nurkujące, pływające na nartach wodnych czy uprawiające ekstremalne sporty wodne.

 

Ponadto rejon Mazur jest również miejscem ciekawym historycznie, ze względu na wieloletnią podległość Prusom, na terenie tej krainy geograficznej znaleźć można dziesiątki najróżniejszych muzeów, parków krajobrazowych, pomników przyrody i historii, zabytków i atrakcji, z których największą i najbardziej znaną w całym kraju jest z całą pewnością Pole Grunwaldzkie, na którym to odbyła się sławetna bitwa Wojsk Polskich pod dowództwem Władysława Jagiełły z zakonem krzyżackim w 1410 roku.   

Dzięki wszystkim atrakcjom, jakie znaleźć można na tym terenie, zarówno tym, które wypisaliśmy i tym, o których nie wspomnieliśmy, Mazury cieszą się każdego roku odwiedzinami tysięcy turystów pragnących odpocząć w otoczeniu czystych jezior, pięknych liściastych i iglastych lasów a także wieloletnich zabytków przypominających o ciekawej polskiej historii.

Mazury jednak, dzięki obecności jezior, połączonych kanałami, w tym jezior w Polsce najgłębszych, największych i najdłuższych najbardziej cieszą się właściwie coroczną obecnością żeglarzy i miłośników sportów wodnych najróżniejszego rodzaju. Choć przyciągają osoby pragnące odpocząć od zgiełku codzienności, to właśnie ludzie uwielbiający kontakt z wodą najchętniej ściągają w północno-wschodnie zakątki Polski. Dzięki rozmiarom jezior na mazurach i ich ukształtowaniu, a także połączeniu kanałami i rzeczkami, w tej krainie geograficznej można zobaczyć nie tylko najróżniejsze jachty, łodzie i kajaki, ale i katamarany a nawet niewielkie statki żeglujące po wodach - na kanale elbląskim odbywa się, bowiem żegluga tzw. białej floty. Wybierając wakacje na Mazurach można w wielu ośrodkach wczasowych, hotelach i pensjonatach wykupić dodatkowo rejsy różnego rodzaju łodziami, co jest niewątpliwie dodatkową atrakcją, której w Polsce, poza Bałtykiem i mazurskimi jeziorami nie można doświadczyć w innym miejscu.

 mazury żegluga na jeziorze, rejs

Warto zauważyć jednak, że wybierając się na wakacje w mazurskie strony nie jesteśmy “skazani” wyłącznie na żeglugę bądź zwiedzanie zabytków. Ten region geograficzno-kulturalny oferuje, bowiem setki najróżniejszych atrakcji, spośród których można wymienić muzea, rezerwaty przyrody, zamki, historyczne tereny spacerowe, parki, obiekty architektury, kościoły i katedry, a także szereg parków rozrywki, parków wodnych a także wysokiej klasy hoteli, pensjonatów i ośrodków wczasowych, nie wspominając już o dziesiątkach plaż i kąpielisk przeznaczonych do relaksu zarówno dla dorosłych i dzieci.

 mazury, winnica, widok z lotu ptaka

Mazury w związku z tym są doskonałym miejscem zarówno na weekendowy wyjazd jak i wakacje, a także idealnym miejscem do przeżycia fantastycznych przygód. W zależności od preferencji, można, bowiem na Mazurach zażyć zarówno przyjemności ciała, jak i odbyć ciekawą wycieczkę historyczną. Mazury są też doskonałym miejscem na niespodziewany wypoczynek - prezent w postaci vouchera do hotelu, biletu objazdowego na największe atrakcje krainy czy karnetu do jednego z mazurskich SPA to doskonały pomysł na prezent dla rodziców, czy drugiej połówki, który z całą pewnością ucieszy obdarowaną osobę. Wiele osób, bowiem wspomina Mazury ze swoich dziecięcych kolonii, wycieczek i zielonych szkół czy obozów harcerskich. Powrót w te rejony będzie z pewnością miłym przeżyciem. Mazury są, bowiem niezapomnianym miejscem, co roku przyciągającym coraz to większe ilości turystów.

POLECANE OFERTY:

Wstecz