Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Top 10 wybitnych seriali do obejrzenia w czasie kwarantanny

2020-04-21

Top 10 wybitnych seriali do obejrzenia w czasie kwarantanny

Filmy to doskonały sposób, by odpocząć od zgiełku codzienności i choć na moment odłączyć myśli od codziennej problematyki. Jest to szczególnie wskazane w czasie, gdy nie ma możliwości wyjścia poza drzwi własnego domu. Jednak my, ludzie, wykazujemy nieopisaną chęć przywiązywania się do opowiadanej historii, czego nie może zagwarantować dwu lub trzygodzinna opowieść. W Super Prezentach stawiamy na przeżycia, lecz co może zagwarantować jeszcze większą dawkę emocji niż te, którymi częstują nas kinowe dzieła? Seriale! Jeżeli jesteś fanem krótszych form, a na każdy odcinek czekasz, obgryzając paznokcie ze zniecierpliwienia, koniecznie zapoznaj się z naszym zestawieniem najlepszych seriali, które zwalczają nudę i prowadzą w istną podróż mimo braku możliwości wyjścia!

Gra o Tron

George R.R Martin stworzył dzieło tak doskonałe, że kiedy tylko pomyśli się o serialu, w głowie rozbrzmiewa muzyka otwierająca każdy odcinek. Ta produkcja, zaadaptowana na podstawie serii opowiadań, wprowadza nas w fikcyjny świat siedmiu królestw rządzonych przez ród Lannisterów. Żelazny tron – będący najwyższą stawką w tej opowieści – jest smakowitym kąskiem dla większości bohaterów, co prowadzi do niezliczonej liczby spisków, intryg oraz… ofiar. Martin z całą pewnością stworzył coś ponadczasowego, o czym świadczą opinie na temat produkcji. To legendarne dzieło sztuki obejrzysz na platformie HBO GO.

Dexter

Dexter Morgan, spec od śladów krwi wydziale zabójstw, wiedzie szczęśliwe i spokojne życie, o czym nie mogą powiedzieć jego ofiary. Ten sympatyczny i na pozór lekko fajtłapowaty biegły sądowy jest psychopatycznym mordercą, który swą żądzę przelewania krwi ukierunkował w moralnie dwuznaczny sposób. Dexter pozbywa się społecznych odpadów skuteczniej niż system sprawiedliwości, a jego umiejętność manipulacji otoczeniem, ukrywania prawdy oraz nieodparty urok wciągają w tę historię niczym osuwisko wypełnione kilometrami napięć. Perypetie Dextera prześledzisz na platformie HBO GO.

 

Ranczo

Kiedy na ekranie widzimy Cezarego Żaka oraz Artura Barcisia, dzieje się coś niespotykanego. To właśnie wtedy uświadamiamy sobie, że w Polsce istnieją aktorzy wybitni. Chemia bijąca od tych dwóch panów rozświetla rzeczywistość jak promienie wiosennego słońca po srogiej zimie, natomiast genialny dobór reszty obsady oraz konstrukcja psychologiczna postaci czyni tę produkcję autentyczną, wielowarstwową narracją polskiej wsi. Twórcy bawią się konwencją, mieszając komedię oraz dramat, a także poruszając kwestie nierówności społecznych, moralności, żądzy bogacenia się czy emancypacji. Głównym bohaterem nie jest tutaj żaden człowiek, lecz miejsce akcji. To właśnie Wilkowyje ulegają niezaprzeczalnej odmianie za sprawą jednej z bohaterek. Produkcja jest dostępna w telewizji oraz na streamingu TVP.

Orange is The New Black

Jeżeli już wspominamy o postaciach, to nie sposób nie wymienić jednej z pierwszych oryginalnych produkcji Netflixa! Akcja dzieje się w więzieniu dla kobiet i opowiada historie pisane rysikiem życiowych potknięć. Ślizgając się po płaszczyźnie komedii, dramatu oraz socjologicznych absurdów, twórcy wprowadzają całą masę ciekawych, głębokich postaci. Za tymi pozornie niereformowalnymi więźniarkami kryją się opowieści rozdzierające serce, ale i takie, które wypełniają człowieka śmiechem. Siedem sezonów produkcji nasączono esencją dziesiątek przygód oraz ogólną konkluzją, że przestawienie jednego przecinka w prozie egzystencji może całkowicie odmienić naszą tożsamość.

 

Breaking Bad

Ile jest warta ludzka dobroć? Breaking Bad to serial wyreżyserowany prze Vinca Gilligana – człowieka, który odmienił postrzeganie wszystkich dotychczasowych produkcji. Oto Walter White, nauczyciel chemii w jednym z liceów miasta Albuquerque, dowiaduje się o chorobie nowotworowej dzień po 50 urodzinach. Wykorzystując pozostały czas, byłego ucznia oraz szwagra pracującego w agencji antynarkotykowej, Walter postanawia zapewnić swojej rodzinie byt, produkując metamfetaminę. Przez 5 sezonów obserwujemy, jak człowiek z początku prawy, poczciwy, zdominowany przez własną żonę przybiera postać bezwzględnego barona narkotykowego, kłamcy oraz manipulatora, by w końcu stać się ucieleśnieniem zła. Ta opowieść nie byłaby tak perfekcyjna, gdyby nie sposób jej przedstawienia. W Breaking Bad nie uświadczymy klisz znanych z innych seriali. Dodatkowo niesamowite ujęcia kamery, symbolika, gra światłem i cieniem, a nawet ubiór poszczególnych bohaterów, budują tu klimat jedyny w swoim rodzaju. Breaking Bad widnieje również w trójce najlepszych seriali w historii kinematografii na większości portali opiniotwórczych. 

Dr. House

Gdyby ogłosić konkurs na najbardziej szaloną serialową postać, jaka kiedykolwiek powstała, doktor Gregory House z pewnością znalazłby się na podium. Genialny, kulejący, ekscentryczny i uzależniony lekarz to mieszanka wybuchowa, a od tej eksplozji rykoszetem obrywa praktycznie każda osoba znajdująca się w szpitalu Princeton Plainsboro, ze szczególnym wskazaniem na… pacjentów. To właśnie chorych House nie lubi najbardziej. Choć produkcja posiada ciąg fabularny, to każdy odcinek opowiada inną historię medyczną, zatem serial można włączyć na dowolnym odcinku i śledzić coraz to wymyślniejsze przypadki wybitnego, acz „świrniętego” diagnosty. Obecnie istnieje możliwość wypożyczenia serialu na platformie VOD. 

Przyjaciele

Obecnie możemy wymienić dziesiątki sit-comów, być może nawet przebijających ten tytuł, ale to właśnie Przyjaciele byli, i pozostaną, prekursorami gatunku. Liczący 10 sezonów serial opowiada nam perypetie sześciorga bohaterów, idących przez życie wspólnie, w dwóch mieszkaniach. To nie byłoby tak genialne bez aktorów wcielających się w główne postacie. Trzeba przyznać, że taki dobór to albo geniusz twórców dopasowujących obsadę, albo cudowny traf, zdarzający się raz na kilkaset tysięcy przypadków. Serial naszpikowany jest wartościowym przekazem; redefiniuje pojęcie przyjaźni oraz poświęcenia, a do tego porusza problematykę związaną z przedkładaniem relacji ponad wygodę, dyskryminacji, a nawet uzależnień czy rzeczy pozornie błahych, aczkolwiek ważnych w pojęciu jednostki, choćby  względem kultury. Należy jednak pamiętać, że tutaj liczy się przede wszystkim soczysta dawka dobrego humoru, który nie podlega przemijaniu! Przyjaciele są dostępni do obejrzenia w telewizji na kanale Comedy Central.

Z Archiwum X

Jeżeli ktoś ze znajomych opowiadał Ci, że w dzieciństwie męczyły go koszmary, to zapewne oglądał „Z Archiwum X”. Serial opowiada o dwojgu agentów FBI pracujących w wydziale X – zajmującym się badaniem zjawisk nadprzyrodzonych. W trakcie tych dziewięciu sezonów, wypełnionych scenami przekraczającymi wyobraźnię, spiskami, wymyślnymi stworami oraz enigmatyczną atmosferą, otrzymujemy taką dawkę grozy, jakiej nie powstydziłby się nawet najwybitniejszy twórca horrorów. Jeżeli dołączymy do tego tę charakterystyczną muzyczkę, wychodzi idealny przepis na wypełnienie czasu wolnego. Warto przypomnieć sobie ten upiorny smak…

Drake i Josh

Wybierając konkretne produkcje, warto pamiętać również o młodszych widzach, a tym z pewnością przypadnie do gustu historia dwóch przyrodnich braci – Drake’a oraz Josha – którzy przyciągają problemy niczym dwa chodzące magnesy. Trzeba przyznać, że Drake Bell oraz Josh Peck, wcielający się w postaci dwóch niesfornych braci, czują bluesa do przekazywania wartościowych treści dzieciom oraz młodzieży. Ich historie są posklejane okruchami życia, a pozytywny przekaz o potędze braterskiej przyjaźni, okraszony gagami, zabawnymi ripostami oraz komedią pomyłek, z pewnością pokrzepi serca tych, którzy musieli zatrzymać się w domach. Ten znakomity serial familijny obejrzysz wraz ze swoją rodziną dzięki aukcjom internetowym, na których niekiedy widnieją oferty sprzedaży serialu w wersji płytowej. A może pragniesz wypróbować swój angielski? W takim przypadku sugerujemy zakup tytułu na Amazonie, w wersji anglojęzycznej!

Punisher

Kiedy poprosisz dowolną osobę, by wymieniła serie stworzone przez Marvel, z miejsca wymieni Avengers, a tymczasem okazuje się, że podgatunek superbohaterski zawiera całe mnóstwo innych świetnych postaci, czemu dowodzi serial Punisher, będący w pierwotnej wersji dziełem Marvel Studio. Serial zaadaptowany przez reżysera Steve’a Lightfoota jest od lat dostępny na platformie Netlix, a opowiada o losach Franka Castle’a – weterana wojennego o żelaznych mięśniach i nieco szorstkim usposobieniu. Jego rodzina została zlikwidowana z winy najlepszego przyjaciela, który dopuścił się zdrady, w związku z czym nieludzko silny Frank odrzuca całe swoje życie, skupiając uwagę na zemście. Tym, co rzuca się w oczy przy adaptacji Netlixa, jest z pewnością sposób, w jaki przedstawiono tę dramatyczną historię. Podczas gdy wielu twórców pokusiłoby się o stworzenie slashera, Steve Lighfoot postanowił skonstruować wielowątkową kumulację traumy, której apogeum wylewa się dopiero pod koniec każdego aktu dwóch sezonów. Nie ma tutaj pustych scen akcji ani bezrefleksyjnych dialogów. Punisher przetasowuje standardowy model kodeksu moralnego, jednak z biegiem akcji zdajemy sobie sprawę, że złota myśl „oko za oko, ząb za ząb” działa wyłącznie na ludzi, lecz blednie w odniesieniu do własnego umysłu – w końcu psychika nie posiada ani zębów, ani oczu.

Wstecz