Strona wykorzystuje pliki cookies i wtyczki sieci społecznościowych w celu zapewnienia sprawnego działania strony, analizy aktywności odwiedzających i dostarczania spersonalizowanych reklam. Możesz zarządzać plikami cookies w ustawieniach. Więcej informacji w Polityce prywatności.
Ocena 4,7 (ponad 4000 recenzji) Łatwe przedłużenie i wymiana Ważny przez 12 miesięcy Punkty sprzedaży Pomoc
Mój Voucher
Ulubione

Super przygody w promieniu kilku godzin jazdy od Warszawy - niecodzienny pomysł na majówkowy wypad za miasto

2018-05-01

Super przygody w promieniu kilku godzin jazdy od Warszawy - niecodzienny pomysł na majówkowy wypad za miasto

Warszawa to polska stolica znajdująca się właściwie w centrum naszego Kraju. Warszawa codziennie niemalże przyciąga setki turystów i mieszkańców okolicznych miast i wiosek na chwilę bądź na zawsze, ze względu na ogromną dostępność atrakcji turystycznych i kulturalnych, miejsc pracy, sklepów i możliwości rozwoju oraz edukacji. Warszawiacy jednak, doskonale znający swoje rodzinne miasto, mimo uwielbienia go między innymi za wyżej wymienione zalety, często pragną również odwiedzić inne rejony bądź odpocząć od zgiełku miasta gdzieś na peryferiach lub z dala od metropolii. Gdzie, więc wybrać się na weekend, ferie lub majówkę w niedalekiej odległości od Warszawy, tak, aby podróż nie zajęła całego dnia, a jedynie maksymalnie trzy lub cztery godziny? Opcji jest bardzo dużo.

 

Dzięki swojej lokalizacji w centralnej Polsce, Warszawa wykorzystuje właściwie 100% możliwości polskiej turystyki. Z Mazowsza można bez problemu pojechać w dowolnym kierunku w poszukiwaniu atrakcji turystycznych w Polsce. W odległości od dwóch do czterech godzin jazdy samochodem w dowolną stronę, natrafić można na szereg ciekawych miejsc.

 

Warto zauważyć, że w dość bliskiej odległości, na północ od Warszawy znajdują się Mazury - przepiękna kraina geograficzna znana z setek dużych i małych jezior rozsianych po terenie całej krainy. To na Mazurach można znaleźć największe, najdłuższe i najgłębsze polskie Jeziora, większość z nich połączona kanałami i rzeczkami, co umożliwia bezproblemowe i przyjemne żeglowanie po nich. Mazury gwarantują ogromną ilość atrakcji, począwszy od naturalnych takich jak gęste, przepiękne lasy pełne runa i grzybów oraz jeziora pełne ryb, aż po rejsy białej floty, czyli niewielkich promów i statków po mazurskich kanałach Na Mazury można wybrać się zarówno na camping w pobliżu plaży w celu popływania w jeziorze i opalania się, do pensjonatu lub ośrodka wodnego wyposażonego w łodzie i żaglówki na wynajem jak i do luksusowego hotelu SPA  oferującego wspaniałe zabiegi, wielki komfort wypoczynku i ekskluzywne rejsy katamaranem lub statkiem po mazurskich jeziorach.

 

Warszawę otaczają również ciekawe parki krajobrazowe. Na zachód od stolicy znaleźć możemy ogromny, zajmujący kilkadziesiąt hektarów Kampinoski Park Narodowy, w którym bez problemu znaleźć można wygodny nocleg w pensjonacie lub agroturystyce. Na południe od Warszawy z kolei znajdują się niewielkie w porównaniu z Kampinoskim, Las Kabacki i Mazowiecki Park Krajobrazowy. Wszystkie te miejsca to siedliska dzikiej zwierzyny i roślinności z wytyczonymi szlakami turystycznymi. Idealne miejsca na spędzenie aktywnego weekendu pełnego wypoczynku poza miastem.

 

Obierając kierunek południowy wschód z kolei, możemy wybrać się na Lubelszczyznę - ziemię pełną niesamowitych zabytków i pięknych krajobrazów. Puławy, Lublin, Kazimierz Dolny i nieco dalej położony na południowy wschód Zamość i położona na północnym wschodzie od Lublina Biała Podlaska, zwane są Toskanią Wschodu i to nie bez powodu - miasta te posiadają charakterystyczną zabudowę, specyficzną architekturę wszelkich kamienic, dworków, zamków i katedr. Lubelszczyzna to doskonałe miejsce na historyczną podróż po pięknych ziemiach polskich zupełnie różniących się od reszty kraju.

 

Osoby pragnące odwiedzić jeszcze dalej sięgające w przeszłość historyczne miejsca mogą śmiało udać się na północny zachód do pełnego krzyżackiego polotu Grudziądza, a także pobliskiej osady słowiańskiej Biskupina. Również nieco niżej, na zachód od Warszawy trafić można na Gniezno o podobnej wartości historycznej. Na równi z dwoma poprzednimi również znajdują się takie miasta jak Bydgoszcz i Toruń. Ciekawe historycznie, również różniące się kulturą i smakami od reszty kraju.

POLECANE OFERTY: 

Wstecz